Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chodíte s hindským rodilým mluvčím? Chcete vyjádřit, jaké city k této osobě chováte v jeho mateřském jazyce? V hindštině je hned několik způsobů jak říct "miluji tě" — a navíc jsou slova, která pro tuto větu využívají ženy a muži odlišná.[1] Ale ať už jste žena či muž, věty naštěstí nejsou příliš složité. S trochou cviku si budete svého indického miláčka namlouvat velmi brzy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Jak říct "Miluji tě" jako muž

 1. 1
  Řekněte "Main tumse pyar kartha hoon." Ačkoliv je v hindštině několik způsobů jak říci "miluji tě", tato věta je ta nejjednodušší a nejlépe se učí. Jak již bylo zmíněno výše, v hindštině říkají ženy a muži "miluji tě" každý trochu jinak. Hlavním pravidlem je, že většina hindských sloves v mužském rodě končí na "a" zatímco většina sloves v ženském rodě na "ee". Takže pokud jste muž, ve výše zmíněné větě použijete spíš sloveso v mužském rodě "kartha", než sloveso v ženském rodě "karthee".
  • Všimněte si, že se tato věta nepoužívá jen když chcete romanticky promluvit k ženě, ale také když chcete vyjádřit lásku k muži, jako například k bratrovi, synovi, kamarádovi atd.
 2. 2
  Procvičujte si výslovnost. Pokud se jako český rodilý mluvčí pokusíte vyslovit větu výše tak jak je napsaná, ostatní pravděpodobně porozumí, co se pokoušíte říct, ale téměř jistě pokazíte nějakou malou část výslovnosti. Pro dosažení nejlepších výsledků se větu pokoušejte vyslovit správně hindsky pomocí následujících kroků:[2]
  • Vyslovte "main" jako "may." Když se v hindštině na konci slova vyskytuje "N" je to obvykle nosovka.[3] To znamená, že se vyslovuje velice lehce— téměř neznatelně — nosem, takže "main" zní skoro jako "may."
  • Vyslovte "tumse" jako "thumse," s "thum" znějícím jako "thoom".
  • Vyslovte "pyar" tak jak se vyslovuje v angličtině.
  • Vyslovte "kartha" s lehkým zněním "th". Slabika "tha" by neměla znít jako anglické "the." Je to spíš něco mezi "the" a "dah".
  • Vyslovte "hoon" jako "hoom/n." Pravidlo "tichého n" se zde aplikuje stejně jako v "main", ale zní trochu zřetelněji, skoro jako "M".
 3. 3
  Očekávejte odpověď "Mai bhee aap se pyaar karthee hoon." Pokud jste splnili všechny body, můžete od vašeho miláčka slyšet tuto větu nazpět. Gratulujeme! Znamená to "také tě miluji!"
  • Co se týče výslovnosti, začátek věty zní skoro jako anglické slovo "maybe." Další část zní jako "op-say." Zbytek je jednoduše stejný s tím, jak říkají "miluji tě" v hindštině ženy — viz níže.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Jak říct "Miluji tě" jako žena

 1. 1
  Řekněte "Main tumse pyar karthee hoon." Pokud jste žena nebo dívka, způsob jakým vyjádříte "miluji tě" je velmi podobný (ale ne úplně stejný) jako způsob jakým to říkají chlapci nebo muži. Použijte sloveso v ženském rodě "karthee" spíš než to v mužském rodě "kartha." Kromě této změny je zbytek věty stejný.
 2. 2
  Procvičujte výslovnost. Protože si jsou mužská a ženská věta pro "miluji tě" tak podobné, můžete využít průvodce výslovností výše, pomůže vám s každým slovem kromě "karthee." Zde použijete stejné jemné "th" jako výše, ale pochopitelně bude následovat "ee" namísto "ah."
 3. 3
  Očekávejte odpověď "Mai bhee aap se pyaar kartha hoon." Opět, pokud jste větu výše řekli správně, a vaše drahá polovička to cítí stejně jako vy, pravděpodobně uslyšíte nazpátek něco jako tohle. Stejně jako je uvedeno výše, tato věta znamená "také tě miluji" — jen se zde použije mužský rod slovesa "kartha" spíše než "karthee."
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Použití souvisejících slovních spojení

 1. 1
  Vyzkoušejte jiná hindská slova pro "milovat." Stejně jako Češi někdy použijí výrazy jako "zbožňování, "náklonnost," a tak dále, hindština má mnoho slov, která znamenají "milovat" (nebo podobnou myšlenku). Pokud byste chtěli, můžete význam věty trochu pozměnit použitím jiného výrazu pro lásku. Níže jsou některé hindské výrazy, které můžete vyzkoušet — zaměňte je za "pyar" ve větě výše: [4]
  • Ishq
  • Mohabba
  • Dholna
 2. 2
  Použijte "aapse" pro starší. Hindština, stejně jako mnoho jiných jazyků (včetně španělštiny), využívá různých slov pro formální a neformální situace. Fráze pro "miluji tě" zmíněná výše, se používá pro lidi, které dobře znáte a jsou vám blízcí — lidé jako váš partner, sourozenci, děti a tak dále. Nicméně pro lidi, kteří jsou starší než vy, jsou pro vás autoritou a lidé, které neznáte příliš dobře, budete chtít použít formální výraz "aapse" namísto "tumse".[5]
  • Díky této substituci bude formální verze "miluji tě" znít takto "Main aapse pyaar kartha / karthee hoon."
 3. 3
  Přidejte "bahut" abyste řekli "moc tě miluji." Pokud chcete opravdu ohromit vaši lásku, nebo kohokoliv jiného, zkuste přidat slovo "bahut" před "pyar" do standartní věty "miluji tě" výše. "Bahut" je hindské slovo, které znamená "velmi moc" nebo "tak moc."
  • "Bahut" se nevyslovuje stejně, jako se hláskuje — výslovnost se podobá "bout" s velmi lehkým "H" mezi o a u, potom to zní "ba-hoot".
 4. 4
  Jak někoho pozvat na rande. Pokud k někomu chováte vážné city, ale nejste moc připraveni udělat veliký skok k plně rozvinutému, vážnému vztahu, budete chtít tuto osobu pravděpodobně chvíli jen vídat, než jí řeknete, že ji milujete. V tomto případě může znalost věty jak někoho pozvat na rande v hindštině udělat velmi dobrý první dojem. Zkuste použít některou z šikovných vět níže, nahrazujte však mužský rod sloves "a" pokud jste muž a ženský rod "ee" u sloves, pokud jste žena:
  • "Main aap ko khaane par le jaanaa chaahathaa / chaahathee hoon." (Rád bych vás pozval na večeři).
  • "Kyaa ham ek saaTh ghoomane jaayem?" (Půjdeme se spolu projít?)
  • "Kyaa aap mere saaTh baahar jaayenge?" (Chcete se mnou jí ven?)
  • "Main aap ke saaTh aur vakth bithaanaa chaahathaa / chaahathee hoon." (Rád bych s vámi strávil více času.)
  • Povšimněte si, že tradiční indické randění/námluvy jsou mnohem více strukturované a formální než západní randění a může zahrnovat některé (nebo všechny) interakce (včetně svatby) smluvené členy rodiny. Nicméně v posledních letech si mladí Indové a jejich krajané začali stále více osvojovat západní styl přístupu k randění. Abyste byli v bezpečí a vyhnuli se ostudě, můžete si zkusit zjistit, jaké má váš potenciální partner osobní pravidla pro randění před tím, než ho pozvete ven. [6]
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 14 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 520 krát
Kategorie: Jazyky
Stránka byla zobrazena 3 520 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama