Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Líbí se vám, že? Gratulujeme! Tím, že jste si to připustila jste se dostala do fáze jedna. Teď bude možná těžké mu to říci. Tento článek vás provede procesem flirtování, až budete schopna mu říci, co k němu cítíte. Buďte statečná!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak mu to říct

 1. 1
  Pokud je to možné, nejprve si zjistěte, co k vám cítí. Pokud vás má také rád, jděte do toho – nemáte co ztratit. Pokud ne, nezoufejte. Stále máte šanci změnit jeho názor. Pokud chodí s někým jiným, budete se ho muset samozřejmě vzdát. Pokud k vám ale zatím nic necítí, můžete být přátelé a snažit se s ním flirtovat. Zde je několik způsobů, jak zjistit, co k vám muž cítí:
  • Zeptejte se jeho kamarádů a společných kamarádů. Pokud se stydíte, požádejte kamarádku, aby vám pomohla opatrně zjistit, jak na tom u něho jste. Pokud jste si jistá, že se mu líbíte, nemusíte se stydět.
  • Dávejte pozor na náznaky. Když se nějakému muži líbíte, snaží se dostat se do vaší společnosti. (Není to tak vždy, ale většinou ano.) Bude si hledat výmluvy, aby mohl sedět vedle vás, chodit s vámi na různé akce a možná se začne kamarádit i s vašimi přáteli. Všech těchto věcí si dobře všímejte.
  • Když ho přistihnete, jak se na vás dívá, na chvíli se mu podívejte do očí. Pokud neuhne, jistě se mu líbíte. Pokud se otočí pryč, může to znamenat, že se mu líbíte, ale je nesmělý. Dávejte si ale pozor, lidé se na vás nemusejí dívat jen proto, že se jim líbíte. Třeba máte něco na čele!
 2. 2
  Dejte se s ním do řeči. Abyste se někomu mohla líbit, budete spolu nejprve muset mluvit. To znamená, že byste měli být kamarádi, vědět o sobě něco málo a postupně se poznávat. Je to také skvělá šance dozvědět se o svém muži více a zjistit tak, jestli se mu líbíte nebo ne. Zde je několik způsobů, jak začít přátelský rozhovor:
  • Můžete začít mluvit o něčem, co mu zalichotí. Skvělý začátek rozhovoru způsobí, že se bude cítit skvěle. Zkuste třeba toto:
   • „Viděla jsem tě minulý týden hrát na zápase a ten gól co jsi dal byl úžasný! Byla jsem na tribuně s kamarádkou a viděla tě. Jak dlouho už hraješ?“
   • „Jak to, že ti vždycky tak jde angličtina? Jsi tak dobrý, nebo umíš číst učitelům myšlenky?“
   • „Máš hezké vlasy, nechal ses teď někdy ostříhat?“
 3. 3
  Mluvte o tom, co máte společného. Skvělá začátek rozhovoru je něco, co byste mohli někdy dělat spolu (nemusí to být nutně nějaký společný koníček, jednoduše něco, co byste si společně užili). Bude se tak s vámi cítit lépe.
  • Zde je několik příkladů, jak začít rozhovor:
   • „Nevíš prosím tě, jaký byl úkol do matematiky? Zapomněla jsem si sešit a nepamatuju si to.“
   • „Nechodí tvůj bratr náhodou na místní univerzitu? Myslím, že chodí s mojí sestrou do třídy.“
   • „Všimla jsem si, že máš kolo Schwinn. Chtěla jsem si koupit taky takové, je dobré?“
  • Toto byste měla brát jako samozřejmost: neříkejte mu, že se vám líbí, dokud se spolu alespoň trochu nebavíte. Pokud někoho překvapíte něčím takovým, aniž byste se vůbec znali, vystrašíte ho. Minimálně to ovlivní celý váš budoucí vztah.
 4. 4
  Flirtujte s ním. Muži si neuvědomují, že s nimi dívky flirtují a naopak. Může na tom něco být – internet je plný návodů jak zodpovědět otázku: „flirtujte se mnou?“ To ale neznamená, že byste měla flirtovat ještě více. Pouze si buďte vědoma toho, že když s ním flirtujete, nemusí to vždy poznat.
  • Můžete si například natáčet vlasy na prst, když s ním mluvíte. Pro většinu lidí je to dost přirozené na to, aby vás nepodezírali z toho, že to děláte schválně. Dáte tím ale najevo hravost a muž si toho rozhodně všimne. Je to velmi jednoduchá metoda flirtování.
  • Požádejte ho o laskavost. Je to sice jednoduché, ale nemusí to vždy vyjít. Buď vám nebude chtít s ničím pomoct před svými přáteli, nebo se bude bát, aby se neztrapnil před vámi. Držte se tedy naprosto jednoduchých žádostí:
   • Požádejte ho, aby vám pohlídal nebo podržel batoh. Můžete mu říct, že je moc těžký a že potřebujete nějakého siláka.
   • Požádejte ho, aby s vámi udělal domácí úkoly, i když nepotřebujete moc pomoct. Je to skvělá výmluva k tomu, abyste si mohli promluvit, dostat se k němu blíž a zjistit, co si o vás myslí.
   • Nezatěžujte ho ale – nežádejte ho o pomoc se stěhováním, ani aby vás odvezl někam daleko.
  • Usmívejte se, ukažte mu oči a buďte upřímná. Ukažte mu vše, co je na vás přitažlivé. Usmívejte se tím nejkrásnějším úsměvem, ukažte mu, jak krásné máte oči a buďte mu oporou, když to bude potřebovat. Jistě si vás brzy všimne.
 5. 5
  Prolomte bariéru doteků. Ukažte mu, že o něj máte zájem, tím, že mu položíte ruku například:
  • Položte si ruku na jeho rameno. Předstírejte, že se nudíte a opřete se rukou nebo hlavou o jeho rameno. Podívejte se na něho a zjistěte, zda se mu to líbí.
  • Pokud vás škádlí, jemně ho „udeřte“ do ruky. Většina dívek má ráda, když je muži škádlí. Můžete předstírat, že vám to vadí a také ho poškádlit, nebo to brát s úsměvem.
  • Najděte si výmluvy, abyste se ho mohla dotýkat. Pokud má opravdu velké ruce, vezměte si jeho ruku a řekněte: „Máš tak obrovské ruce, podívej jak jsou ty moje proti nim malé!“ a položte svoji ruku na jeho.
 6. 6
  Až budete připravena mu to říct, existuje několik možností. Pokud máte dost odvahy, jednoduše mu to řekněte. Promluvte si s ním o samotě a zajistěte, abyste měli dost času. Snažte se působit sebejistě (nejlepší bude, když budete sebejistá). Začněte s běžnou konverzací a počkejte na pauzu. Potom mu to řekněte.
 7. 7
  Pokud se bojíte, co řekne, jednoduše ho pozvěte na rande. Je to skvělá metoda, protože tak nemusíte otevřeně přiznat své pocity – pouze možnost budoucí přitažlivosti. Ptáte se ho vlastně pouze na to, jestli s vámi chce někam jít. Pokud reaguje dobře na flirtování a rád si s vámi povídá, není důvod, aby vás odmítl. Zkuste například:
  • „Chtěla jsem jít v sobotu do kina, ale nemám s kým. Nechtěl bys jít se mnou?“
  • „Už dlouho se chci jít podívat do toho rozbořeného domu na konci ulice, ale bojím se tam jít sama. Jdeš se mnou do toho?“
  • „Moji rodiče mě každý rok berou na veletrh, neptej se proč, je to dlouhý příběh. Letos se mě zeptali, jestli nechci vzít s sebou někoho ze školy, chtěl bys jet?“
 8. 8
  Pokud nechcete být tak přímá, můžete mu poslat vzkaz. Buď mu ho sama napište a někam dejte, nebo si nechejte pomoct od kamarádky.
  • Napište vzkaz „Líbíš se mi“ a dejte mu ho do skříňky.
  • Napište na kousek papíru „líbíš se mi“ a napište pro koho to je, ale ne od koho to je. Podávejte si papírek po třídě mezi kamarády a počkejte, až dojde až k němu. Když si ho přečte a podívá se na vás, budete vědět, že ví, že jste ho poslala vy.
 9. 9
  Buďte sebejistá bez ohledu na jeho odpověď. Pokud řekne ano, věřte tomu, že vás má rád takovou, jaká jste a že se lidem líbíte. Nezpochybňujte jeho reakce – když se budete ptát „opravdu se ti líbím?“, můžete ho nakonec ještě odradit. Máte právo být sebevědomá.
  • Pokud se mu nelíbíte, řekněte jen „v pohodě, nedělej si s tím starosti“ a zapomeňte na to. Odpověď „ne“ nemusí znamenat, že si o vás myslí něco špatného. Jeho pohnutky mohou být složité. Buďte sebevědomá a nedovolte, aby vás jeho vkus ovlivnil. Existuje mnoho dalších mužů, kteří by byli rádi, že vás mají. Nezapomínejte na to!
 10. 10
  Pokud jste sebevědomá, pošlete mu zprávu: „Panebože, hrozně se mi líbí /jeho jméno/!“ a vzápětí mu hned pošlete další: „Promiň, to nebylo pro tebe!“ Pokud se mu líbíte, nebude mít důvod nepozvat vás na rande.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Duševní příprava

 1. 1
  Zjistěte, co k tomu muži cítíte. Romantické pocity mohou být velmi matoucí. Dejte si alespoň několik dní a zamyslete se nad tím, co cítíte a dodržujte rady v tomto článku. Když budete jednat příliš brzy, vaše pocity by se mohly za nedlouho změnit.
  • Ptejte se sama sebe na tyto otázky: Jsem do tohoto muže zamilovaná, nebo se mi jen líbí? Co se mi na něm líbí? Jaký výsledek bych si přála? Pokud na tyto otázky neznáte odpovědi, nejprve se je snažte najít.
  • Jen vy poznáte, jestli se vám někdo skutečně líbí. Pokud ale máte chuť na dobrodružství, můžete si udělat nějaký internetový kvíz a vyložit si výsledky podle chuti.
 2. 2
  Neberte to jako něco složitého. Bez ohledu na to, jak se vám ten muž líbí si musíte uvědomit, že je to taky jen člověk a jistě se bude cítit stejně trapně, když bude chtít mluvit o podobných tématech. Navíc každý má spoustu nedostatků a chyb. Neinvestujte příliš mnoho emocí do vztahu, který ještě ani nezačal.
  • Pokud svého muže vidíte neustále jen jako dokonalého, snažte se všimnout si na něm něčeho alespoň trochu hloupého. Má začínající pleš? Vyslovuje některá slova špatně? Uvědomte si, že každý má své chyby a bude pro vás snadnější mluvit i s tím nejkrásnějším mužem.
 3. 3
  Všímejte si jeho chování. Věnuje vám více pozornosti? Usmívá se na vás? Škádlí vás a snaží se vtipkovat? To všechno může znamenat, že se mu líbíte. Když uvidíte známky toho, že se mu líbíte, bude pro vás snadnější říct mu, že se vám líbí, protože budete mít pocit, že sázíte na jistotu.
  • Řeč těla může odhalit vnitřní pocity člověka. Pokud podvědomě natáčí tělo k vám a dívá se na vás i zpovzdálí a dívá se vám často do očí, může to znamenat, že se mu líbíte. [1] Je možné, že také přemýšlí nad tím, jak vám říct, že se mu líbíte!
 4. 4
  Uvědomte si, že negativní odpověď neznamená konec světa. Je jedno, že jste se dobře připravila, někdy vás muž prostě odmítne. Uvědomte si, že se to může stát a snažte se nemít z toho strach. Když řekne ne, není to proto, že by vás nesnášel, ale proto, že s vámi momentálně nechce chodit. Může jít o spoustu různých věcí. Zde je jen několik možných důvodů:
  • Snaží se vzpamatovat z těžkého rozchodu.
  • Není emocionálně připravený na vážný vztah.
  • Vyhovuje mu být single.
 5. 5
  Zapomeňte na to, že první krok musí udělat muž. V minulosti bylo pro ženy nepřípustné, aby pozvaly muže na rande. Dnes to ale již neplatí. Přesto se mnoho žen bojí udělat první krok. Při studii v roce 2011 prováděné s většinou s lidmi okolo 20-25 let se zjistilo, že 93% žen preferuje, když muž udělá první krok a pozve je na rande. [2] Buďte aktivní! Když budete mít sebevědomí a budete schopná oslovovat muže, získáte více pozvání na rande!
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Když řekne ano

 1. 1
  Naplánujte si rande! Nedovolte, aby se vaše přitažlivost vypařila, protože se bojíte naplánovat si rande. Nemusíte spolu nikam chodit hned první den, co se potkáte, ale měli byste to udělat během týdne nebo dvou. Když budete společně podnikat různé věci, lépe se poznáte a zjistíte, jestli se k sobě hodíte.
  • Nejlepší doba na rande je víkend po tom, co si řeknete, že se sobě navzájem líbíte.
  • Na první rande se snažte vymyslet něco, při čem si budete moci povídat. Můžete si tedy klidně zajít do kina, ale potom si dejte také večeři. Nejlepší první rande je uvolněné a zábavné.
  • Nemusí jít o nic extravagantního. Klidně spolu můžete dělat domácí úkoly a dát si piknik v parku. Zde je několik nápadů, pokud nemůžete nic v hodného vymyslet.
   • Zábavní park, karneval nebo pouť.
   • Kolečkové brusle nebo lední brusle. Pokud to jednomu z vás nejde, je to ještě lepší – budete se muset držet jeden druhého, abyste nespadli!
   • Výlety. Pokud se dokážete vyšplhat na nejvyšší kopec v okolí, budete si moci užít krásný romantický výhled.
 2. 2
  Nestresujte se. Může být těžké přežít dobu před první schůzkou, ale snažte se nenervovat se. První rande je skvělá šance, jak někoho poznat.
  • Pokud jste nervózní, promluvte si s kamarádkami. Jistě vám pomohou a povzbudí vás. Alespoň vám připomenou, že byste se z prvního rande neměla takto stresovat.
 3. 3
  Buďte v kontaktu, ale ne příliš. Posílejte svému muži klidně před prvním rande zprávy, ale nepřehánějte to. Může být lákavé zahrnovat ho komplimenty, hlavně pokud se vám opravdu líbí. Odolejte ale – mohla byste ho zastrašit, hlavně pokud nemá se vztahy tolik zkušeností jako vy. Některé zdroje dokonce doporučují před první schůzkou budit dojem „tajemnosti“ a neozývat se mu. [3]
 4. 4
  Na rande buďte sama sebou. Když víte, že se tomu druhému také líbíte, je těžké neměnit své chování. Stále ale nezapomínejte na to, že se mu líbíte taková, jaká jste – nemusíte si vymýšlet a hrát. Chovejte se jako obvykle, vtipkujte, škádlete ho a buďte milá. Pokud se k sobě hodíte, většinou to bohatě stačí.
  Reklama

Tipy

 • Až mu budete říkat, že se vám líbí, udělejte to jemně. Začněte s něčím, co ho zajímá a potom pomalu naznačujte.
 • Spřátelte se s jeho kamarády, ale nezamilujte se do nich. Když s nimi budete trávit čas a vycházet s nimi skvěle, uvidí, že o něho máte skutečný zájem a že se dokážete lidem otevřít.
 • Nepište mu, že se vám líbí emailem ani zprávou. Každý ocení, když prokážete dost odvahy na to, abyste mu to řekla do očí.
 • Neříkejte „dělám si srandu“ nebo podobné věci, pokud vás odmítne. Pokud neodpoví, raději pokrčte rameny a odejděte.
 • I muži mají city. Pokud naznačuje, že je nervózní, červená se a neusmívá se, neurážejte ho ani se mu nesmějte. Může to být legrace mezi přáteli, ale měli byste si to nechat na dobu, kdy se budete znát lépe.
 • Někteří muži vaše sebevědomí ocení a když se jim nebudete líbit, budou si vás vážit.
 • Pokud máte pocit, že se mu líbíte, snažte se k němu dostat blíž. Sedněte si vedle něho, nebo se s ním často dávejte do řeči.
 • Když se ho budete ptát, jestli se mu líbíte, udělejte to o samotě. V přítomnosti ostatních mužů nebo jiných lidí se bude cítit pod tlakem a většinou odpoví „ne“ bez ohledu na to, co k vám cítí.
 • Když vás odmítne, nemusíte se cítit špatně a neptejte se ho, proč vás nemá rád. Neměla byste ho ale ani ignorovat. Pokračujte se svým životem, jako kdyby se to nikdy nestalo. Alespoň nyní bude vědět, že o něho máte zájem a čas od času si na to jistě vzpomene.
 • Nejhorší místo, kde mu to můžete říct, je na večírku. Můžete ho požádat, aby s vámi šel někam, kde budete mít soukromí, ale stejně je možné, že to hned poběží říct svým kamarádům.
 • Snažte se působit sebevědomě. Budete uvolněnější a budete se cítit mnohem lépe.
 • Chovejte se v jeho přítomnosti uvolněně a přirozeně. Možná jste to slyšela již stokrát, ale buďte sama sebou. Máte právo neměnit se kvůli někomu. Pokud se nějakému muži skutečně líbíte, akceptuje vás takovou, jaká jste.
 • Než se do toho pustíte po hlavě, zeptejte se sama sebe, jestli chcete v tomto vztahu skutečně pokračovat.
 • Snažte se vtipkovat, muži milují dívky, které mají smysl pro humor.
 • Nejdůležitější je nezapomínat s partnerem trávit čas, chovat se přátelsky, věnovat mu pozornost. Potom mu ani nebudete muset říkat, že se vám líbí, protože to sám pozná.
 • Snažte se neflirtovat s ostatními muži, alespoň to nedělejte v přítomnosti svého partnera. Ukážete mu tím, že vám záleží jen na něm.
 • Než mu vyznáte své city, buďte na něho milá, ale nepřehánějte to. Dávejte mu dárky k narozeninám, ale nenoste mu něco každý týden. Když jedete na dovolenou, dovezte něco jen své kamarádce a dejte jí to před ním. Ukážete mu, že vám záleží i na jiných lidech a on se bude snažit, abyste příště myslela i na něho.
 • Pozvěte ho k sobě domů, aby se s vámi podíval na nějaký film nebo vám pomohl s úkoly. Bude pro vás snadnější mu to říct v domácím prostředí.
Reklama

Varování

 • Nesnažte se vyvolat v něm žárlivost. Tyto laciné hry každého muže jen odradí!
 • Pokud jste dobří přátelé, postupujte opatrně. Snažte se zjistit, jestli se mu líbíte, protože pokud ne, mohla byste přijít o partnera i kamaráda.
 • Když mu řeknete, že se vám líbí, nedivte se, když bude překvapený. Možná ani netušil, co k němu cítíte.
 • Existuje rozdíl mezi tím, když se muži líbíte a když vás má rád. Když řekne, že jste přitažlivá, pravděpodobně mu jde jen o váš vzhled.
 • Vybírejte si, komu řeknete, kdo se vám líbí, hlavně pokud chodíte na stejnou školu nebo spolu pracujete. Drby se šíří velmi rychle. Nejlepší je nechat si to pro sebe, dokud to neřeknete přímo jemu. Pokud to prostě někomu říct musíte, řekněte to dobré kamarádce, která udrží tajemství, nebo to řekněte někomu, kdo tohoto muže ani nezná (třeba kamarád z internetu nebo někdo z jiného města).
  • Nikdy neříkejte jeho kamarádům, že se vám líbí a neptejte se jich na jejich názor, mohlo by se vám to vymstít. (Kamarádi mu to řeknou, nebo vám dají špatné informace.)
 • Pokud vás vaše kamarádky nepodporují, pravděpodobně vidí něco, co vy nevidíte. Zeptejte se jich, co jim vadí, rozhodně vám to pomůže.
 • Pokud jde muži spíše o vaše tělo než vaši duši, dávejte si na něho pozor. Rozhodně byste se neměla zaplést s nějakým úchylem.
 • Neposílejte svému muži neustále zprávy. Budete vypadat hloupě a posedle, tedy pokud vám neodpovídá ihned zpět – potom si klidně pište dál.
 • Nepředvádějte se, váš partner by si mohl připadat nepatřičně.
 • Nemluvte o jeho minulosti (ani o bývalých přítelkyních), pokud o tom něco víte. Nikdo nemůže ovlivnit svoji minulost. Buď vás odbyde a zeptá se, proč to chcete vědět, nebo si bude myslet, že se snažíte zjistit si o něm všechny tyto informace.
 • Nezírejte na něho – mohla byste ho vystrašit.
 • Nechovejte se v jeho přítomnosti poblázněte. Vyhnete se tomu, že si z vás budou jeho kamarádi dělat legraci a on na to pravděpodobně nebude vůbec reagovat.
 • Zkuste být co nejupřímnější. Hrát hry a chodit kolem horké kaše lidi otravuje. Dostaňte to ze sebe jako když strháváte náplast. Pokud se mu nelíbíte, budete to mít za sebou a můžete jít dál. Pokud ano, budete ráda, že jste to udělala!
 • Když ho žádáte o pomoc, dejte pozor, abyste vůbec měla něco, s čím potřebujete pomoc. Pokud nemáte, bude si myslet, že jen vyžadujete pozornost.
 • Pro starší ženy a muže: většina dospělých mužů nemá problém říct dívce, že se jim líbí a ušetřit jí tak toto trápení. Vždy si ale dejte pozor, že jsou vaše pocity oboustranné.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovatJak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovat
Reklama

Reference

 1. http://www.cosmopolitan.com/sex-love/body-language/#category1-1
 2. Mills, M., Janiszewska, A, & Zabala, L., (2011). Sex differences in making risky first time relationship initiatives.
 3. http://www.yourtango.com/200949487/why-you-shouldnt-text-before-first-date

O tomto wikiHow

Cher Gopman
Spoluautorem článku je :
Kouč v oblasti vztahů
Tento článek spoluautorem článku je Cher Gopman. Cher Gopman je zakladatelkou NYC Wingwoman LLC, koučingové služby v oblasti vztahů se sídlem v New Yorku. 'NYC Wingwoman' nabízí dohazování, služby "wingwoman", trénink 1 na 1 a intenzivní víkendové bootcampy. Cher je certifikovaný životní kouč, bývalá psychiatrická sestra, a její práce byla uvedena v Inside Edition, Fox, ABC, VH1 a The New York Post. Tento článek byl zobrazen 29 964 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 29 964 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama