Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Předčasná ejakulace, neboli ejakulace, která proběhne dříve, než vy nebo vaše partnerka chcete, je běžným problémem, se kterým se někdy v životě setkává většina mužů. Existuje několik faktorů, které ovlivňují ejakulaci, ale ve většině případů je možné je ovládat. V krajních případech můžete sáhnout i po chirurgickém zákroku. Zde je několik strategií, které vám pomohou zbavit se tohoto problému a zlepšit svoji sexuální výkonnost.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Změny v milostném životě

 1. 1
  Zbavte se úzkostí. U mnoha mužů je problém s předčasnou ejakulací způsoben úzkostí a stresem. Uvolněte se a uvědomte si, že vaší partnerce jistě nezáleží jen na to, kdy vyvrcholíte a že předčasná ejakulace neznamená to, že nemůžete být dobrým milencem.
  • Zbavte se všech očekávání orgasmu. Místo toho abyste sex brali jen jako způsob, jak dosáhnout vyvrcholení, byste ho měli brát jako uvolňující a příjemnou činnost, kterou si s partnerkou užíváte bez ohledu na orgasmus. Promluvte si o tom se svojí partnerkou a požádejte ji, aby na vás ohledně předčasné ejakulace netlačila.
 2. 2
  Myslete na něco jiného. Pokud máte pocit, že se blíží orgasmus, zkuste myslet na něco jiného, například počítejte jednoduché matematické příklady, nebo myslete na fotbal. Nepřehánějte to ale, aby se vám nestalo, že vaše vzrušení opadne. Potom se zaměřte zase na svoji partnerku. Nemyslete ovšem na nic, co vás stresuje!
 3. 3
  Naučte se oddálit ejakulaci. Kontrolované oddalování vyvrcholení je technika, s jejíž pomocí si udržíte maximální vzrušení, ale dokážete oddálit vyvrcholení. Chce to cvik, ale když se tomu budete věnovat, naučíte se to. Zde uvádíme dvě metody doporučené Národním institutem pro zdraví: [1]
  • Metoda přerušovaného styku: Souložte tak dlouho, dokud neucítíte přicházející orgasmus. Potom se na 30 vteřin úplně zastavte a potom zase pokračujte. Opakujte tak dlouho, dokud nebudete připraveni vyvrcholit.
  • Metoda mačkání: Mějte styk jako obvykle, dokud neucítíte, že orgasmus přichází. Potom ihned přestaňte a zmáčkněte si palcem a ukazováčkem místo na penisu těsně pod uzdičkou (může to za vás udělat i partnerka). Po několika vteřinách se zase na 30 vteřin zastavte a potom pokračujte v souloži. Opakujte tak dlouho, dokud nebudete připraveni vyvrcholit.
 4. 4
  Střídejte polohy. Některé sexuální polohy méně tlačí na citlivé části penisu. Zkuste následující tipy:
  • Praktikujte „pasivní“ polohy. Lehněte si pod partnerku, nebo mějte sex v poloze, kdy oba ležíte na boku.
  • Vyhýbejte se „aktivním“ polohám. Misionářská poloha a všechny polohy zezadu poskytují maximální možné dráždění, takže se jim snažte vyhnout.
 5. 5
  Nespěchejte. Záleží na vaší citlivosti, ale když budete mít sex pomaleji a jemněji, budete si ho moci užít mnohem déle. Když ucítíte, že se orgasmus blíží, zkuste jinou polohu, nebo si dejte na chvíli pauzu a věnujte se partnerce jiným způsobem.
 6. 6
  Zaměřte se na předehru. Někdy je předčasná ejakulace pouze v hlavě. I když při sexu vyvrcholíte rychle, můžete své partnerce dopřát skvělý milostná zážitek, když se budete více věnovat předehře. Stimulujte partnerku rukou, orálně nebo pomocí erotických hraček a možná už potom nebude k bouřlivému orgasmu potřebovat dlouhý pohlavní styk.
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Cvičení a trénink

 1. 1
  Dělejte Kegelovy cviky. Zatínání a posilování pánevního svalstva vám pomůže získat větší kontrolu nad svým vyvrcholením. Tyto svaly mají obě pohlaví, takže je často provádějí také ženy. [2]
  • Najděte si pánevní svaly. Položte si jeden nebo dva prsty těsně za varlata. Předstírejte, že močíte a potom se snažte zastavit proud jedním rychlým stažením svalu. Sval, který ucítíte pod prsty, je ten, který byste měli posilovat.
  • Pravidelně tento sval zatínejte. Snažte se udělat vždy 10-20 cviků v jedné sérii a provádějte cviky 2-3x denně. Můžete je dělat i vsedě, například když se nudíte po cestě do práce, nebo když sedíte na obědě. Nikdo neuvidí, že to děláte.
  • Zatněte tyto svaly ve chvíli, kdy ucítíte přicházející orgasmus. Jakmile tento sval budete mít silný, měli byste být schopni zadržet ejakulaci tak jako dokážete zadržet močení.
 2. 2
  Trénujte si ovládání svých orgasmů. Při masturbaci, nebo pokud máte trpělivou partnerku, se zaměřte na to, abyste se v tom zlepšovali. Stimulujte se tak dlouho, dokud neucítíte přicházet orgasmus a potom ho zastavte. Udělejte to několikrát a až potom vyvrcholte. Postupem času se naučíte rozpoznávat, kdy se orgasmus blíží a budete schopni ho účinně zastavit. Během sexu těchto znalostí využijte a zpomalujte své pohyby, abyste nevyvrcholili příliš brzy.
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Lékařská řešení

 1. 1
  Zajděte si k lékaři. Pokud pravidelně ejakulujete za méně než minutu po zahájení vaginálního styku a žádné z těchto metod vám nepomohly, měli byste si zajít k lékaři. Můžete navštívit urologa, sexuálního terapeuta, psychologa nebo psychiatra.
 2. 2
  Jaké možnosti léčby máte? Léčba, kterou vám lékař doporučí, bude záviset na vašem věku, celkovém zdravotním stavu a sexuální historii, ale většinou se jedná o následující typy léčby:
  • Znecitlivující krém, který se nanáší přímo na penis a omezuje jeho citlivost. Momentálně v Evropě probíhají klinické testy nového přípravku.
  • Krátkodobě působící antidepresiva: Výzkumy prokázaly, že serotonin má velký vliv na ejakulaci a určitá třída inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu může pomoci ejakulaci oddálit. Většinou se používají lehká antidepresiva tohoto typu.
  • Tramadol: Jemné anestetikum Tramadol má dobré účinky na hladinu serotoninu a dokáže tak účinně oddálit ejakulaci.
  • Clomipramin: Toto tri-cyklické antidepresivum se používá k léčení potíží s ejakulací už po desetiletí.
  • Intrakavernózní vazodilatační terapie: V extrémních případech vám lékař může navrhnout injekční podávání léku přímo do penisu před pohlavním stykem. Většinou jde o úspěšnou metodu řešení tohoto problému, ale neměli byste to brát na lehkou váhu.
  • Psychoterapie: Pokud si váš lékař myslí, že trpíte předčasnou ejakulací z důvodu nějakého emocionálního problému, pravděpodobně vám navrhne psychoterapii, která může odhalit vaše skryté sexuální úzkosti.
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Rychlá pomoc

 1. 1
  Používejte kondom. Zní to sice příliš jednoduše, ale pro většinu mužů to skutečně funguje. Kondomy snižují tření, takže prodlužují čas, který předchází ejakulaci. [3]
  • Nepoužívejte extra tenké kondomy. Později budete moci přejít na značku, která vám umožní užít si silnější dráždění.
  • Některé kondomy mají na vnitřní straně tenkou vrstvu znecitlivujícího gelu. To vám může pomoci oddálit své vyvrcholení, aniž byste tím znecitlivěli i partnerku (dobře si ale zkontrolujte, kterou stranou si kondom nasazujete).
 2. 2
  Použijte anestetický krém nebo sprej. Existují dvě třídy těchto produktů. První, tradiční znecitlivující krémy a spreje už jsou nějakou dobu na trhu. Jejich výhodou je, že neucítíte tolik dráždění, takže vám pomohou oddálit ejakulaci. Nevýhodou je, že s nimi můžete znecitlivět také partnerku a sex bez příjemných pocitů není zábava pro nikoho.
  • Nová řada těchto produktů se absorbuje do kůže a jemně znecitliví některé senzorické nervy pod horní vrstvou kůže na penisu. Díky tomu toho vy ucítíte méně, ale vaše partnerka tím ovlivněna nebude.
 3. 3
  Zkuste strategický tlak. Když si zjistíte něco málo o anatomii, budete moci oddálit přicházející ejakulaci tak, že si zatlačíte na jedno ze dvou míst na těle.
  • Tlak na hráz: Když si zatlačíte na hráz – místo mezi varlaty a konečníkem, oddálíte tím vyvrcholení, protože se dostanete až k prostatě. Prostata se při orgasmu stahuje a uvolňuje a dochází k ejakulaci. Můžete požádat partnerku, aby vám na toto místo sáhla sama.
  • Zatahání za varlata: Když ucítíte, že se blíží orgasmus, varlata se vám přitáhnou blíž k tělu. Můžete vyvrcholení oddálit tím, že je odtáhnete zase dál od těla. I toto za vás může udělat partnerka.

Tipy

 • Většina mužů získává větší kontrolu nad svou ejakulací až v pozdějším věku. Pokud jste ještě mladý, nedělejte si s tím starosti – jistě se naučíte tento problém zvládat.
 • Uvědomte si, že problémy s erekcí většinou nejsou trvalého charakteru a nebudete se s nimi tedy muset trápit navždy.

Varování

 • Nedovolte, aby vám úzkost z předčasné ejakulace bránila v sexu s partnerkou. Sex je prospěšný, protože zbavuje lidi stresu a také snižuje riziko rakoviny prostaty u mužů. Pokud máte komplexy ze své výkonnosti, věnujte se partnerce jinými způsoby.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 37 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 979 krát
Kategorie: Zdraví mužů
Stránka byla zobrazena 9 979 krát.

Pomohl vám tento článek?