Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte pocit, že váš iPhone nebo iPod Touch se velmi rychle vybíjí zrovna, když máte důležitou schůzku nebo vás čeká dlouhý let letadlem? Tento článek vám dá tipy na to, jak ušetřit baterii na vašem zařízení.

Postup

 1. 1
  Nastavte menší intenzitu jasu. Jděte do Nastavení, vyberte nabídku Jasu a přidejte či uberte jas. Bude těžší používat aplikaci nebo číst při sníženém jasu, ale ušetříte tím hodně baterie.
 2. 2
  Aktualizujte na nejnovější verzi Softwaru. Inženýři Apple přidávají často změny do softwaru iPhone. Je nutné aktualizovat na nejnovější verzi pro jejich zapojení.
 3. 3
  Šetřete s používáním hudby, videí, her nebo internetového prohlížeče. Jelikož grafika vám rychle "vycucá" vaši baterii, tak je používejte jen, pokud je to potřeba.
 4. 4
  Vyzvedávejte data ručně nebo je nastavte hodinově. Váš telefon zachycuje data pravidelně pro aktualizaci vašeho emailu nebo jiných notifikací. Čím častěji váš telefon zachycuje data, tím rychleji se vám baterie vybíjí.
 5. 5
  Vypněte Wifi připojení. Protože se váš telefon neustále snaží vyhledat jakýkoliv wifi signál, tak vaši baterii vybíjí ještě rychleji.
 6. 6
 7. 7
 8. 8
  Vypněte automatickou aktualizaci upozornění. Aplikace ve vašem iPhonu vás občas upozorňují na aktualizace, což snižuje výdrž vaší baterie. Abyste vypnuli oznámení, tak jděte do NastaveníOznamovací centrum a vypněte veškerá upozornění, která nepotřebujete.
 9. 9
 10. 10
  Pokud neexistuje žádné pokrytí službou, tak zapněte Letový režim. Váš iPhone se vždy bude snažit vyhledat nějakou službu a to i pokud tam žádná zrovna není, což vám vybíjí vaši baterii. Pokud se na takovém místě nacházíte, tak je doporučeno zapnout Letový režim.
 11. 11
  Pečlivě vypněte všechny aplikace. Pokud jen zmáčknete Domovské tlačítko, tak některé aplikace stále poběží na pozadí. Použijte dvojklik Domovského tlačítka a vypněte je ručně.
 12. 12
  Dopřejte svému iPhonu trochu prostoru při nabíjení. Možná jste postřehli, že se telefon při nabíjení zahřívá. Pokud je váš iPhone stále v obalu při nabíjení, tak to může způsobovat přehřívání a poškození baterie. Dopřejte svému iPhonu tedy dostatečný prostor.
 13. 13
  Zamykejte svůj telefon (nebo použijte automatické uzamykání). Pokud nemáte nastaveno Automatické uzamykání, tak to napravte. Je to jedna z možností, jak plýtváte baterií, pokud se váš telefon sám automaticky nezamyká.
  • Jděte do NastaveníObecnéUzamčení a nastavte ho na 1 minutu nebo méně.
 14. 14
  Nechte svůj telefon dokončit alespoň jeden nabíjecí cyklus každý měsíc. Nabíjecí cyklus znamená, že baterii úplně vybijete a poté nabijete na celých 100%. Dodržováním těchto cyklů alespoň jednou za měsíc, udržujete elektrony v baterii vašeho telefonu stále funkční.
  Reklama

Tipy

 • Nekontrolujte čas a stav baterie neustále dokola, vybíjíte si tím baterii ještě více!
 • Pokaždé než opustíte svůj dům, tak telefon nabijte, hlavně při výletech. Pokud odjíždíte přes noc, berte si s sebou vždy nabíječku. Víte, že je možné také koupit nabíječku do auta? Ta je velmi užitečná.
 • Přepněte do Leteckého režimu.
 • Nabíjení telefonu při zapnutém Leteckém režimu vám pomůže nabít telefon rychleji, jelikož vaše wifi je také vypnuté.
 • Zajděte do nejbližšího Apple store nebo obchodu s elektronikou a můžete svůj telefon zapojit do dockovací stanice pro jeho nabití.
 • Pokud u sebe nemáte nabíječku, tak můžete iPhone pomocí Apple USB kabelu napojit k počítači nebo notebooku, otevřít iTunes a nechat nabíjet.
 • Vypínejte svůj iPhone přes noc a používejte budík.
 • Pořiďte si externí nabíječku. Pomůže nabít váš iPhone nebo jiné zařízení až několikrát za sebou. Ujistěte se, že iPhone i externí baterie jsou nabity před odchodem z domu na delší výlet. Nabijte je znovu až budete mít možnost.
 • Vypněte váš telefon přes noc úplně nebo po dlouhé době nepoužívání Upozornění, která by vyskakovala během toho, telefon nevybijí.
 • Kupte si nabíjecí kryt pro iPhone. Kryt musíte první nabít, ale poté nabijete telefon bez nutnosti elektřiny. Je velmi užitečný, pokud jedete někam přes noc, kde není elektřina.
Reklama

Varování

 • Pokud zapojíte telefon do dockovací stanici v obchodě, tak nikdy neodcházejte a hlídejte ho!
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • iPhone nebo iPod Touch
 • Nabíječku / USB do počítače

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 581 krát
Kategorie: IPhone
Stránka byla zobrazena 3 581 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama