Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Špehování vám může pomoci odhalit nejtemnější tajemství lidí okolo vás, ať už jde o úplně cizí lidi, nebo vaši rodinu. Pokud chcete být skutečným špionem, budete se muset naučit špehovat lidi v utajení a budete si muset osvojit spoustu chytrých triků. Lidi můžete špehovat z úkrytu, ale i všem na očích. Pokud chcete vědět, jak na to, přečtěte si tento článek.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Naučte se základy

 1. 1
  Chovejte se vždy uvolněně. Ať už špehujete někoho doma, nebo v obchodním domě, je důležité chovat se naprosto normálně. Když si vezmete trapný převlek, budete se chovat nervózně, nebo dáte nějakým způsobem najevo, že se snažíte někoho špehovat, brzy vás někdo chytí. Pokud chcete lidi sledovat, musíte se chovat uvolněně, jako kdybyste byli přesně tam, kde máte být. Neměli byste vymýšlet komplikované plány.
  • Součástí tohoto chování je také řeč těla. Neměli byste stát příliš rovně, ale ani se příliš hrbit. Měli byste působit uvolněně, neměli byste se vrtět a měli byste se dívat před sebe, ne do země. Když budete působit nervózně, všichni si vás všimnou.
  • Nechovejte se příliš nápadně, nerozhlížejte se kolem sebe a nesnažte se vypadat, jako že něco hledáte. Když to budete dělat, bude všem jasné, že někoho sledujete. Chovejte se přirozeně, jako kdybyste na někoho čekali, užívali si příjemný jarní den, nebo byli jen zamyšlení.
  • Pokud si vás všimne ten, koho špehujete, nedělejte z toho žádnou vědu. Pokud ho znáte, zamávejte na něho a usmějte se. Když utečete, dáte jasně najevo, že máte něco za lubem.
 2. 2
  Připravte si výmluvu pro případ, že vás chytnou. Tento krok je velmi důležitý. Můžete lidi špehovat jako profesionál, ale přesto musíte být připraveni na to, co uděláte, když vás někdo chytí. Než se vydáte na misi, vymyslete si důvěryhodnou výmluvu, kterou v případě potřeby budete moci použít. Zde je několik tipů:
  • Pokud doma špehujete sourozence nebo rodiče, vymyslete si důvod, proč jste schovaní ve skříni, pod schody, nebo se za ním plížíte. Můžete říct, že se krčíte na zemi, protože jste ztratili náušnici (bonusové body získáte, když budete mít pouze jednu náušnici). Můžete říct, že jste ve sklepě, protože tam věšíte prádlo. Jednoduše si najděte dobrou výmluvu pro to, co děláte.
  • Pokud někoho špehujete na veřejnosti, vymyslete si dobrý důvod, proč jste na stejném místě, jako on. Pokud vás špehovaná osoba chytí například v obchodním domě, řekněte, že tam vybíráte dárek k narozeninám pro svoji matku. Pokud na vás špehovaná osoba narazí například v kině, mějte u sebe dva lístky a řekněte, že čekáte na kamaráda, který nepřišel. Čím nudnější a normální výmluvu budete mít, tím lépe.
 3. 3
  Choďte pomalu. Tento krok je také velmi důležitý. Pokud chcete někoho sledovat, nesmíte chodit v pracovních botách, ani v botách na vysokém podpatku. Vyberte si boty s gumovými podrážkami, které jsou lehké a ve kterých nebudete slyšet. Než budete boty nosit, vyzkoušejte si je doma, abyste věděli, zda jsou dostatečně tiché.
  • Kromě tichých bot se budete muset naučit chodit potichu. Našlapujte lehce, choďte po špičkách a snažte se nedělat žádný hluk.
 4. 4
  Učte se od expertů. Čtěte knihy a sledujte filmy o špionech, můžete se toho z nich spoustu naučit. Dozvíte se, které metody fungují a čemu byste se měli vyhnout. Zde je několik zdrojů pro inspiraci:
  • Špionka Harriet
  • Nancy Drew
  • The Hardy Boys
  • filmy o Jamesovi Bondovi
  • Bourne
  • Alias
  • Okno do dvora
  • Disturbia
 5. 5
  Než se vydáte na první misi, pořádně se na ni připravte. Jakmile si najdete cíl a připravíte si plán, začněte trénovat. Špionství si můžete vyzkoušet například na nějakém kamarádovi, nebo na někom z rodiny. Můžete chvíli zkusit špehovat mámu nebo sestru a uvidíte, zda vám to půjde. Když vás chytí, budete alespoň moci zapracovat na tom, aby se to v budoucnu neopakovalo.
  • Je důležité znát své silné a slabé stránky a přizpůsobit tomu metody špehování.
 6. 6
  Naučte se zapadnout do davu. Klíčem k tomu, abyste byli úspěšným špionem, je umět zapadnout do okolí. Neznamená to, že byste měli nosit maskáče a využívat kamufláž, ale měli byste se chovat skutečně co nejvíce nenápadně. Nedělejte nic, čím se budete odlišovat od ostatních lidí. Pokud jdete na fotbalový zápas, oblečte se stejně, jako všichni ostatní – když budete celí v černém, každý si vás všimne. Noste oblečení podle toho, kam jdete. Není nutné kupovat si drahé převleky, se kterými vás nikdo nepřehlédne.
  • Je důležité nejen vypadat jako ostatní lidé, ale také se chovat jako ostatní lidé. Pokud jste v knihkupectví, chovejte se jako zapálený čtenář, který si hledá knihy. Pokud jste v cukrárně, neměli byste tam chodit s vlastní zmrzlinou.
  • Pokud někoho sledujete z domu, můžete na sobě mít své běžné oblečení, aby vás nikdo nepodezříval. V ideálním případě si vezměte oblečení, které nevydává žádné zvuky, ale jinak si doma nemusíte dělat starosti s tím, co máte na sobě.
 7. 7
  Mějte u sebe vždy sešit a tužku. Špionka Harriet dobře věděla, co dělá. Pokud chcete špehovat lidi a objevovat jejich tajemství, budete nezbytně potřebovat zápisník a tužku. Budete si muset všímat všeho, co uvidíte a uslyšíte a vše si zaznamenávat. Možná vám to ze začátku nebude dávat moc smysl, ale později si uvědomíte, že vám to pomůže odhalit vše, co chcete zjistit.
  • Zapište si datum, místo a čas a zaznamenejte si vše, co sledovaná osoba dělá.
  • Nejlepší bude, když si na sešit napíšete „matematika“, nebo název jiného nudného školního předmětu. Takový sešit nechce nikdo otvírat.
  • Snažte se psát tak, ab to nikdo nerozluštil. Kdyby váš sešit někdo našel, musíte mít jistotu, že nezjistí, že je váš. Pište malým písmem, snažte se psát jiným rukopisem atd.
  • Nepište o sledované osobě pod jejím jménem – vymyslete si nějaké tajné označení.
  • Pokud nechcete, aby vás někdo viděl se zápisníkem, pořiďte si nějaký malý, který se vám vejde do kapsy.
 8. 8
  Najděte si partnera. Přestože je možné sledovat lidi o samotě, když budete mít parťáka, budete schopni sledovat lidi mnohem lépe a zjistíte i informace, které byste sami nezjistili. Partner vám může pomoci naučit se nové metody, může se vám hodit pro komunikaci a může vám pomoci v případě, že chcete sledovat někoho, kdo vás zná. To nejdůležitější ovšem je najít si někoho, komu budete moci důvěřovat. Neměli byste se svěřovat člověku, který vás zradí.
  • Když budete mít partnera, budete schopni provádět složitější metody, protože se budete moci vydávat za podomního prodejce, ztraceného člověka, nebo budete moci odlákat pozornost vašeho cíle, zatímco ho budete sledovat.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak sledovat lidi doma

 1. 1
  Naučte se plížit se za rohy. Pokud chcete špehovat lidi doma, můžete se přitisknout ke zdi a poslouchat, co se děje za rohem. Dejte si pozor, abyste nebyli vidět a abyste se mohli natočit směrem k lidem, které špehujete. Můžete se také skrčit k zemi, ale v takovém případě nebude snadné se vymluvit, když vás někdo přistihne.
  • Když uslyšíte, že se někdo blíží, budete moci dělat, že jen někam jdete a náhodou jste na sebe narazili. Je lepší to udělat takto, než vysvětlovat, proč jste skrčení na zemi.
 2. 2
  Předstírejte, že máte něco na práci. Tento způsob je také skvělý. Můžete být ve vedlejším pokoji a poslouchat vše, co sledovaná osoba říká. Pokud chcete například špehovat svoji sestru ve sklepě, jděte do vedlejší místnosti a když vás přistihne, řekněte jí, že skládáte prádlo. Pokud chcete špehovat svého otce v garáži, předstírejte, že venku hrabete listí. Čím tišší činnost si najdete, tím lépe.
  • Nedělejte nic zvláštního a nic, co byste běžně nedělali. Když půjdete zničehonic mýt nádobí, i když jste to vždycky nesnášeli, lidé vás začnou podezřívat.
 3. 3
  Předstírejte, že posloucháte hudbu. Pokud jste dítě, vaši rodiče jsou pravděpodobně zvyklí na to, že chodíte stále se sluchátky na uších. Pokud je to váš případ, nikdo vás nebude podezřívat, takže toho můžete využít. Vezměte si sluchátka, ale nepouštějte si žádnou hudbu – snadno se vám tak podaří zjistit informace, které by vám lidé normálně neřekli.
  • Nebude to sice fungovat vždy, ale můžete to zkusit. Vezměte si sluchátka a tvařte se, že jste zaposlouchaní do hudby. Lidé si budou myslet, že jim nevěnujete pozornost a budou se bavit normálně, protože nebudou mít pocit, že je posloucháte.
  • Měli byste mít ve sluchátkách puštěnou hudbu, ale jen velmi potichu, abyste mohli poslouchat rozhovory ostatních lidí.
 4. 4
  Poslouchejte cizí rozhovory po telefonu. Můžete poslouchat hovory svých rodičů nebo sourozenců pomocí další linky. Důležité je očekávat rozhovor dříve, než se uskuteční, abyste stihli zvednout telefon dříve, než ten druhý začne telefonovat. Když telefon zvednete až potom, prozradíte se.
  • Pokud zvoní telefon pro vaši matku nebo sourozence a vy chcete poslouchat, zvedněte to, zavolejte na toho druhého, aby si telefon šel vzít a až si ho vezme, položte sluchátko a znovu ho zvedněte, aby to vypadalo, že jste ho pouze položili.
  • Musíte si dát pozor, aby nebylo slyšet, jak dýcháte. Můžete si telefon držet pouze u ucha a dát si ho dál od úst.
 5. 5
  Dejte si pozor, abyste neoddechovali. Pokud chcete špehovat lidi doma, musíte se naučit dýchat velmi potichu. Když budete dýchat nahlas, sledovaná osoba se za vámi hned otočí a přistihne vás. Musíte se naučit dýchat mělce a pomalu a vydechovat nosem, aby vás nikdo z ničeho nepodezíral.
  • Měli byste se také naučit potlačovat kýchání a kašlání. Jistě nechcete, aby vás prozradila vaše alergie.
 6. 6
  Pořiďte si webovou kameru s detektorem pohybu. Webová kamera a detektor pohybu se vám budou hodit. Když kameru nastavíte tak, aby se zapnula vždy, když někdo vejde do místnosti, budete moci později sledovat vše, co sledovaní lidé dělali. Pokud máte laptop, můžete ho nechávat na různých místech v pokoji, abyste mohli nahrávat lidi podle potřeby.
 7. 7
  Poslouchejte cizí rozhovory pomocí skleničky na zdi. Když přiložíte skleničku na zeď otvorem a dáte ucho ke dnu, budete moci poslouchat, co se děje ve vedlejší místnosti. Díky tomu budete moci sledovat lidi tak, aby to nikdo nezjistil.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak sledovat lidi na veřejnosti

 1. 1
  Buďte co nejvíce nenápadní. Pokud chcete někoho sledovat na veřejnosti, musíte naprosto zapadnout. Pokud vás sledovaná osoba zná a vy se chcete schovat, vezměte si sluneční brýle (pokud venku není zataženo). Pokud chcete zapadnout mezi ostatní lidi, vezměte si na sebe to, co mají ostatní lidé a dělejte to, co dělají oni. Můžete také trochu změnit vzhled, ale dejte si pozor, abyste k sobě zbytečně nepřitahovali pozornost.
  • Když se oblečete celí do černé, nebo si vezmete falešné vousy, lidé si vás budou všímat mnohem více, než když budete vypadat normálně.
 2. 2
  Nedělejte žádné rychlé pohyby. Pohybujte se dostatečně rychle na to, aby nikdo nepochyboval o tom, že víte, co děláte, ale zároveň dost pomalu na to, aby si lidé nemysleli, že spěcháte. Pokud někoho sledujete, nikdy nesmíte běžet, zrychlovat, nebo popadat dech. Pokud chcete, aby vás nikdo neodhalil, musíte se chovat naprosto nenápadně a neztrácet hlavu, i když vám váš cíl bude unikat.
  • Nejdůležitější je sice sledovat cíl, ale měli byste si všímat také svého okolí. Když do někoho omylem vrazíte, nebo zakopnete, prozradíte se.
 3. 3
  Naučte se odezírat ze rtů. Když budete umět odezírat ze rtů, pomůže vám to zjistit vše, co chcete vědět. Budete se muset dostat tak blízko, abyste lidem viděli do tváře, ale přesto můžete být nenápadní (nebo si můžete vzít dalekohled a schovat se na bezpečné místo). Kurz odezírání ze rtů si můžete udělat i na internetu. Zde je několik věcí, které byste měli vědět:[1] [2]
  • Když člověk říká samohlásky, ústa mají oblý tvar.
  • Můžete sami sebe sledovat v zrcadle při mluvení a učit se.
  • Až budete umět základy odezírání, začněte si všímat i zbytku obličeje a doplňovat si kontext.
  • Než si tuto dovednost osvojíte, můžete si nahrávat rozhovory na video (pokud to bude možné) a později si je přehrávat, abyste zjistili, co lidé říkali.
 4. 4
  Používejte dalekohled. Pokud chcete špehovat lidi, dalekohled se vám bude hodit. Důležité je používat ho moudře a nenápadně. Můžete například sledovat sousedy z domu. Když budete v tmavém pokoji, nikdo si vás nevšimne, ale na veřejnosti to bude složitější.
  • Pravděpodobně jste viděli lidi ve filmech, jak se s dalekohledem schovávají za keři, ale když to budete dělat, velmi brzy vás někdo chytne. Pokud chcete pomocí dalekohledu sledovat lidi venku, budete od nich muset být co nejdál.
 5. 5
  Cestujte nalehko. Pokud jdete ven, neměli byste si s sebou brát fotoaparát, velký batoh, špionské potřeby a velký notes s propiskami. Vezměte si jen to, co budete nutně potřebovat. Když toho u sebe budete mít příliš mnoho, lidé si vás budou všímat. Snažte se sbalit si vše do malého batohu, nebo do kapes kabátu. Když u sebe nebudete nic mít, nikdo vás nebude z ničeho podezírat.
 6. 6
  Používejte zrcátko. Pokud jste na veřejnosti a chcete sledovat někoho, kdo jde za vámi, vytáhněte si zrcátko a předstírejte, že se díváte na svůj obličej. Potom zrcátko nakloňte ve směru osoby, kterou sledujete. Můžete si zrcátko schovat například do knihy, nebo na jiné místo. Musíte si jen dát pozor, aby ho nikdo neviděl.
  • Pokud chcete předstírat, že se upravujete, nemůžete to dělat moc dlouho v kuse, jinak si vás lidé začnou všímat.
 7. 7
  Použijte tajné nahrávací zařízení. Můžete si koupit zařízení, které vypadá jako pero, nebo zápisník a funguje jako diktafon. Toto zařízení potom můžete nechat ledabyle ležet někde, kde se lidé baví a potom si pro něho zase přijít a jejich rozhovor si přehrát. Můžete používat i běžný diktafon, ale musíte ho umět dobře schovat, aby ho nikdo nenašel.
  • Pokud používáte klasický diktafon, nezapomeňte na to, že vám po nějaké době doběhne páska a ozve se charakteristický zvuk. Diktafony tedy používejte jen v případě, že chcete nahrát krátký rozhovor.
 8. 8
  Zamykejte si všechna svá zařízení. Pokud jste skutečným špionem, musíte mít jistotu, že nikdo nezjistí vaši pravou identitu. Zamykejte si telefon, počítač a všechna další zařízení, aby k nim nikdo neměl přístup. Můžete si nastavit dokonce i budík nebo upozornění v případě, že se vašich věcí někdo dotkne. Díky tomu se vám podaří zjistit například to, zda někdo sleduje vás.
  Reklama

Tipy

 • Nenoste žádné velké oblečení, hlavně pytlovité kalhoty. Tyto kalhoty dělají velký hluk. Vezměte si raději těsnější kalhoty nebo šortky.
 • Držte se dole. Když nebudete vyčnívat z davu, sledované osoby si vás nevšimnou.
 • Pokud nemáte žádného partnera, mějte u sebe mobilní telefon, abyste si v případě potřeby mohli zavolat o pomoc. Telefon mějte nastavený pouze na vibrace, aby vás jeho zvonění neprozradilo.
 • Mějte telefon vždy nastavený na tiché vyzvánění nebo na vibrace.
 • Ve sněhu si dávejte pozor – stopy ve sněhu by vás mohly snadno prozradit.
 • Měli byste spolupracovat s partnerem nebo s více lidmi, abyste měli někoho, kdo vám v případě potřeby pomůže
 • Nezapomínejte na to, že když budete chodit po štěrku, všichni vás uslyší.
 • Neříkejte nikomu, že jste špion.
 • Mějte u sebe vždy vše, co budete potřebovat.
 • Vezměte si na sebe běžné oblečení.
 • Buďte diskrétní.
Reklama

Varování

 • Připravte se na všechno, zejména pokud sledujete někoho cizího. Nikdy nevíte, co se může stát.
 • Dejte si pozor na své stíny – mohly by vás prozradit.
 • Vypněte si vyzvánění na telefonu, aby vám při špehování zničehonic nezačal zvonit.
 • Nesnažte se chovat se jako ninja a běhat po zdech nebo skákat přes střechy. Všichni by si vás všimli.
 • Než se pustíte do nějaké mise, měli byste si připravit dobrý plán.
 • Nejezte při sledování lidí!
 • Pokud máte hlad, smíte si dát nějaké měkké ovoce.
 • Špehování lidí je nelegální.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 87 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 785 krát
Stránka byla zobrazena 11 785 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama