Telnet je nástroj příkazového řádku, který je určen pro správu vzdálených serverů pomocí příkazového řádku. Na rozdíl od Windows XP a Vista, Windows 7 nepřichází s již nainstalovaným klientem Telnet. Předtím, než jej začnete používat, budete ho muset povolit. Přejděte na Krok 1 a dozvíte se, jak na to.

Část 1 ze 2:
Instalace služby Telnet

 1. 1
  Otevřete Ovládací panely. Ve výchozím nastavení není Telnet nainstalován společně s Windows 7. Pro jeho použití ho budete muset manuálně aktivovat. Můžete tak učinit prostřednictvím ovládacích panelů, ke kterým se dostanete z nabídky Start.
 2. 2
  Otevřete "Programy a funkce" nebo "Programy". Záleží, zda máte ovládací panely v zobrazení podle kategorií nebo ikon. Tak či onak, dostanete se na stejné místo.
 3. 3
  Klikněte na odkaz "Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows". Může se stát, že budete žádání o zadání hesla správce.
 4. 4
  Najděte položku "Klient služby Telnet". V seznamu dostupných funkcí uvidíte položku s názvem Klient služby Telnet. Pro naleznutí položky sjeďte v seznamu níže. Jakmile ji naleznete, zaškrtněte políčko u ní a klikněte na OK.
  • Možná bude muset na instalaci po kliknutí minutu či dvě vyčkat.
 5. 5
  Nainstalujte Telnet pomocí příkazového řádku. Pokud rádi pracujete s příkazovým řádkem, Telnet nainstalujete pomocí rychlého příkazu. Nejprve otevřete příkazový řádek zadáním cmd do pole Spustit. V příkazovém řádku zadejte pkgmgr /iu:"TelnetClient" a stiskněte Enter. Po chvíli se navrátíte zpět do příkazového řádku.
  • Abyste mohli Telnet použít, restartujte počítač.
  Reklama

Část 2 ze 2:
Použití služby Telnet

 1. 1
  Otevřete příkazový řádek. Telnet běží přes příkazový řádek. Do příkazového řádku se dostanete stisknutím klávesy Win a zadáním cmd do pole Spustit.
 2. 2
  Spusťte klient služby Telnet. Pro spuštění Klienta služby Telnet zadejte telnet a stiskněte Enter. Příkazový řádek zmizí a budete přesměrování do příkazového řádku Telnet, který se zobrazí jako Microsoft Telnet>.
 3. 3
  Připojte se k serveru služby Telnet. Do příkazového řádku Telnet zadejte open serveraddress [port]. Pokud se vám zobrazí uvítací zpráva, nebo jste vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla, připojili jste se úspěšně k serveru.
  • Chcete-li například sledovat ASCII Star Wars, zadejte open towel.blinkenlights.nl a stiskněte Enter.
  • Připojení můžete také spustit přímo z příkazového řádku, zadáním telnet serveraddress [port].
 4. 4
  Zavřete Telnet. Jakmile jste ukončili správu vašeho Telnet serveru, měli byste ukončit připojení před zavřením okna. Chcete-li tak učinit, otevřete příkazový řádek Telnet stisknutím kláves Ctrl + ]. Pro ukončení připojení zadejte příkaz quit a stiskněte Enter.[1]
  Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak získat něčí heslo k Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak smazat účet na Spotify
Jak nastavit dva monitory
Jak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak hackovat
Jak vypnout ochranu proti zápisu
Jak hledat na hlubokém webu
Jak nastavit webkameru
Jak kontaktovat Instagram
Jak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 12 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 630 krát
Stránka byla zobrazena 6 630 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama