Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Bojujete s ošklivým počítačovým virem nebo programem, který se odmítá odinstalovat sám? Nouzový režim je způsob jak načíst Windows pouze se základními složkami, které potřebují běžet. Tento režim vám povolí provést hodně úkolů s řešením problémů, které by jinak byly těžké nebo nemožné na řešení v normální relaci Windows. Načtení nouzového režimu je přímý proces a můžete jej provést dokonce i když nemůžete načtený Windows normálně. Podívejte se na krok 1 níže pro více informací jak na to.

Postup

 1. 1
  Zjistěte, zda potřebujete zapojit nouzový režim. Nouzový režim funguje pouze pokud povolíte nejzákladnější soubory a ovladače, aby se načetly. Cokoliv, co není požadováno aby rozběhlo operační systém (jako start-up software) není načteno. Pokud máte problémy s rozběhnutím vašeho počítače nebo se něco chová divně krátce po zapnutí vašeho přístroje, znovu rozběhněte v nouzovém režimu a začněte s řešením problémů.
 2. 2
  Odstraňte všechny disky z počítače. To tvoří CD disky, DVD disky, diskety a USB ovladače. Tím zamezíte, aby se jakékoliv z nich nesnažili rozběhnout,, když restartujete váš počítač.
 3. 3
  Znovu rozběhněte počítač do nouzového režimu. Máte dvě různé možnosti, když přijde na znovu rozběhnutí do nouzového režimu. Můžete znovu rozběhnout váš počítač a rychle uhodit F8 tlačítko pro načtení pokročilé startup nabídky, nebo můžete nastavit Windows, aby se rozběhnul přímo do nouzového režimu. První možnost je užitečná když nemůžete načíst Windows, přičemž druhá je užitečná pokud se můžete do Windows dostat již normálně.
  • Pro první možnost rychle stiskněte "F8" tlačítko, přičemž se váš počítač restartuje. Ujistěte se, že tohle provedete před tím, než se zobrazí Windows úvodní obrazovka (tohle je černá obrazovka s logem Windows). Pokud se zobrazí úvodní obrazovka, budete muset restartovat počítač znovu a zkusit to znovu.[1]
  • Pro druhou možnost, nastavte váš počítač na rozběhnutí do nouzového režimu z Windows. Abyste tohle mohli provést, otevřete dialogové okno Spustit (Windows tlačítko + R) a napište “msconfig”. Tímto otevřete Systémové konfigurace políčko. Klikněte na záložku Rozběhnout a potom odklikněte “Bezpečné rozběhnutí” tlačítko. Tímto si můžete vybrat jaký typ nouzového režimu byste chtěli použít. Nejčastější výběry budou Minimál a Networking (podívejte se na další krok). [2]
 4. 4
  Vyberte si typ nouzového režimu, který chcete spustit. Potom, co zmáčknete F8, budete vzíti na "Pokročilé možnosti rozběhnutí" obrazovku. Nahoře na seznamu uvidíte tři různé způsoby jak načíst nouzový režim. Toto menu neuvidíte, pokud nastavíte Windows, aby se spustil přímo do nouzového režimu.
  • Nouzový režim – Toto je nejlepší možnost, pokud si nejste jistí co byste měli vybrat. Tato možnost načte méně ovladačů, které jsou nezbytné k rozběhnutí Windows 7. Nebudete se moci připojit k Internetu. Tohle je “Minimal” možnost, když nastavujete Windows pro rozběhnutí do nouzového režimu.
  • Nouzový režim networking – Tato možnost načítá všechny ovladače a soubory jako první možnost, ale také načítá jakékoliv procesy, které jsou potřeba pro povolení networkingu. Vyberte si tuto možnost, pokud si myslíte, že se budete potřebovat dostat na Internet nebo do vaší místní sítě při řešení problémů.
  • Nouzový režim s příkazovou výzvou – Tento mód načítá stejné procesy jako první možnost, ale dá vám přístup ihned do příkazové výzvy. Tato možnost je vhodná pro pokročilé uživatele, kteří potřebují řešit problémy z příkazového řádku. Windows grafické prostředí nebude načteno.
 5. 5
  Počkejte, až se nezbytné soubory načtou. Další obrazovka vám ukáže každý soubor, který je načtený. Nemusíte dělat nic v průběhu, pakliže se tedy soubory nenačtou všechny správně. Pokud se obrazovka zastaví v tomto bodě, poznamenejte si poslední soubor, který se úspěšně načetl a potom hledejte v Internetu informace ohledně tipů na řešení problémů na základě těchto informací.
 6. 6
  Přihlaste se do Windows 7. Až se zobrazí přihlašovací obrazovka, přihlaste se do účtu s privilegii administrátora. Pokud máte pouze 1 uživatelský účet ve vašem počítači, je možné že má administrátorská privlegia. Pokud máte pouze jeden účet a žádné heslo, pravděpodobně budete přihlášeni automaticky.
 7. 7
  Začněte s řešením problémů. Budete vědět, zda je počítač v nouzovém režimu, protože "Nouzový režim" bude napsaný ve všech čtyřech rozích na obrazovce. Nouzový režim je skvělé místo pro instalaci antiviru, odstranění programů Windows a upravení registru Windows.
  • Když jste hotoví v nouzovém režimu, rozběhněte znovu a vraťte se do normálního režimu Windows 7.
  • Pokud nastavíte váš počítač pro rozběhnutí do nouzového režimu přes systémové konfigurační tlačítko, budete potřebovat jej znovu otevřít přičemž jste v nouzovém režimu a odklikněte “Bezpečné rozběhnutí” možnost v záložce rozběhnutí. Pokud to tak neuděláte, váš počítač bude pokračovat v rozběhnutí do nouzového režimu, když se restartuje.
  Reklama

Tipy

 • Software pro skenování virů bude běžet rychleji v nouzovém režimu.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 11 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 143 krát
Stránka byla zobrazena 5 143 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama