Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Apple pravidelně vydává aktualizace pro iPhone. Tyto aktualizace se liší jak od malých bezpečnostních aktualizací, tak po plnohodnotné revize operačního systému. Doporučuje se instalovat nejnovější dostupné aktualizace, aby byl váš iPhone zabezpečený a měl přístup k nejnovějším funkcím. Aktualizace si můžete si stáhnout a nainstalovat přímo z vašeho iPhonu nebo můžete použít iTunes.

Metoda 1 ze 2:
S použitím vašeho iPhonu

 1. 1
  Zkontrolujte si vaši dostupnou volnou kapacitu. Když aktualizujete váš iOS přímo na vašem telefonu iPhone, budete potřebovat volné místo k dispozici, ke stažení aktualizačních souborů. Kapacita potřebného volného místa záleží na typu aktualizace. Ale obecně řečeno aktualizace s celým číslem jako 8.0 nebo 9.0 bude vyžadovat více místa, než inkrementální aktualizace jako 8.1 nebo 9.1. iOS 8.0 vyžaduje 4.6 GB úložného prostoru, který zabíral výrazný kus místa na iPhonech většiny lidí. iOS 9.0 potřeboval mnohem rozumnější kus místa a to 1.6 GB. Inkrementální aktualizace většinou vyžadují 100-300MB místa.
  • Otevřete aplikaci Nastavení na vašem iPhonu a vyberte možnost "Obecné."
  • Vyberte "Využití" a potom vyhledejte položku "Dostupný" v sekci "Úložiště". To je vaše volné místo.
  • Pokud byste raději z vašeho iPhonu nic nemazali, pouze kvůli instalaci aktualizace, můžete místo toho použít počítač a iTunes, kde aktualizaci můžete provést. Pro další instrukce následujte další sekci.
 2. 2
  V případě potřeby uvolněte místo. Pokud nemáte moc volného místa, budete muset před aktualizací iPhonu nějaké uvolnit. Existuje několik způsobů, které umožní rychle uvolnit místo:
  • Pokud kliknete na položku "Spravovat úložiště" v nabídce "Využití", uvidíte seznam všech vašich aplikací a místo, které zabírají. Klikněte na aplikaci, kterou již nepoužíváte a pak klikněte na tlačítko "Odstranění aplikace" a takto ji odstraníte.
  • Přeneste všechny fotografie z vašeho iPhone do vašeho počítače. Toto umožní uvolnění několik GB úložného prostoru. Pro více informací o přenosu fotografií, můžete zjistit více v článcích o přenosu fotografií z iPhone do počítače, které jsou k dispozici na Internetu.
 3. 3
  Připojte se k bezdrátové síti. Aktualizace iPhone jsou většinou docela velké a váš iPhone vyžaduje připojení k bezdrátové síti, aby mohl stáhnout aktualizaci.
  • Také připojte váš iPhone do zděné nabíječky během tohoto procesu aktualizace.
 4. 4
  Otevřete aplikaci Nastavení a zvolte "Obecné." Jakmile jste získali nějaké volné místo, můžete si stáhnout a nainstalovat aktualizaci. Ujistěte se, že jste připojeni k bezdrátové síti.
 5. 5
  Zvolte "Aktualizace softwaru." Váš iPhone zkontroluje všechny dostupné aktualizace. Pokud je aktualizace k dispozici, zobrazí se stručný popis. Také se vám ukáže velikost aktualizace.
 6. 6
  Klikněte na "Stáhnout a nainstalovat" což začne stahovat aktualizaci. Nějakou chvíli to bude trvat, především u velkých aktualizací.
 7. 7
  Vyberte kdy chcete aktualizaci nainstalovat. Nabídne se vám několik možností pro instalaci stažené aktualizace. Můžete kliknout na tlačítko "Instalovat", pokud chcete aktualizaci nainstalovat ihned automaticky přes noc nebo můžete kliknout na "Připomenout později" a bude vyzvání znovu zítra.
 8. 8
  Počkejte dokud se aktualizace nanainstaluje. Pokud si vyberete, že budete instalovat aktualizaci ihned, váš iPhone se bude restartovat a aktualizace začne. Zobrazí se vám lišta s informací o průběhu, kterou uvidíte pod logem Apple. Proces aktualizace může trvat nějakou dobu.
  • Pokud jste se rozhodli, že budete instalovat aktualizaci přes noc, před tím než půjdete spát se ujistěte, že je váš iPone na nabíječce.
 9. 9
  Dokončete proces nastavení. Potom co je aktualizace nainstalována, můžete být vyzváni k zadání hesla nebo se přihlaste s Apple ID. Pro velké aktualizace, vám může být nabídnuta krátká prohlídka nových funkcí.[1]
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
S použitím iTunes

 1. 1
  Připojte váš iPhone k počítači. Pro stažení a použití aktualizace na vašem iPhonu můžete použít iTunes. Může se jednat o rychlejší možnost než provádět aktualizaci na vašem iPhonu a nebudete muset uvolňovat žádné místo.
  • Pokud se na vaši obrazovce iPhonu zobrazí výzva, klikněte na "Důvěřuji".
 2. 2
  Nahrajte iTunes. Pokud nemáte iTunes, můžete si je stáhnout zdarma z apple.com/itunes/download
 3. 3
  Vyberte si váš iPhone v horní řadě tlačítek. Než se tato řada objeví, může to chvíli trvat.
 4. 4
  Klikněte na tlačítko "Zkontrolovat pro aktualizaci". Toto uvidíte na stránce Souhrn, potom co jste si vybrali váš iPhone.
  • Při prvním nahrání iTunes můžete být vyzváni k automatické aktualizaci, pokud je váš iPhone připojen.
 5. 5
  Klikněte na "Stahování a aktualizace." Toto stáhněte aktualizaci do vašeho počítače a pak začne aplikovat instalaci do vašeho iPhone. Tento proces může nějakou dobu trvat a průběh aktualizace můžete sledovat na obrazovce vašeho iPhonu.
 6. 6
  Dokončete proces nastavení. Potom co je aktualizace nainstalována na vašem iPhonu, budete ji muset dokončit zadáním vašeho hesla nebo přihlášením si s vaším Apple ID. Pokud jste instalovali velkou aktualizaci, je možné, že dostanete krátký přehled změn.
  Reklama

Související články

Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s AndroidemJak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak na Androidu vypnout nouzový režimJak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak přenést fotky z Androidu na SD kartuJak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak zavolat zpátky blokované čísloJak zavolat zpátky blokované číslo
Jak sledovat váš mobilní telefon pomocí GPSJak sledovat váš mobilní telefon pomocí GPS
Jak vypnout aplikace na iPhone, iPadu a iPodu TouchJak vypnout aplikace na iPhone, iPadu a iPodu Touch
Jak zablokovat neznámé volajícíJak zablokovat neznámé volající
Jak zjistit, jaký máte typ Android telefonuJak zjistit, jaký máte typ Android telefonu
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Jak získat efekty na SnapchatuJak získat efekty na Snapchatu
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 001 krát
Stránka byla zobrazena 2 001 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama