Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Oční linky jsou v kosmetice velmi důležité a mohou vám dodat dramatický vzhled bez přílišné námahy. Je jedno, jakou linku si zvolíte – můžete s ní vždy orámovat svá okna do duše a stačí vám jen chvilka!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Nanášíme oční linky

 1. 1
  Nahněte hlavu. Nejsnáze se linky kreslí, když trochu natočíte hlavu a druhou rukou si natáhnete kůži nad okem. Zvedněte obočí, aby vám víčko nestálo v cestě. Je také dobré si položit loket na stůl, aby se vám netřepala ruka.
 2. 2
  Nakreslete malé tečky podél řas. Pomocí linky jemně vytečkujte místo, kde chcete mít linky. Tečky dělejte co nejblíže u sebe a co nejblíže k řasám – linka má za úkol vytvořit dojem plných řas, takže by měla být co nejblíže u nich.
 3. 3
  Spojte tečky. Nakreslete linku pomocí krátkých jemných tahů a spojte tak všechny tečky. Nekreslete jednu souvislou čáru, ale raději krátké čárky, které vytvoří plnou linku. Měli byste začít u vnitřního koutku oka a skončit u vnějšího.
 4. 4
  Zakončete linku. Dejte pozor, abyste spojili všechny tečky a aby konce linky směřovaly mírně nahoru. [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Variace běžných očních linek

 1. 1
  Nakreslete si linku na spodních víčkách. Spodní řasy jsou většinou slabší a nepotřebují linky, můžete si vytvořit dramatický vzhled, když použijete trochu linky i na ně. Použijte stejnou techniku jako u horních čas, nakreslete linku směrem z vnějšího koutku asi do poloviny spodního víčka.
  • Linky na spodních řasách noste pouze pokud nosíte linky také na horních řasách. Jinak budete vypadat jako mýval.
  • Spojte linky u horního a spodního víčka u vnějšího koutku a zvedněte je trochu nahoru. Konec linky by měl kopírovat vaše vlastní řasy.
  • Nenanášejte oční linku u spodního víčka až k vnitřnímu koutku, během dne vám oči slzí a linky by se vyplavovaly do vnitřního koutku.
 2. 2
  Udělejte si linky až u očí. To znamená, že si linky nakreslíte co nejblíže k očím. Pro některé lidi to může být těžké, protože to chce trpělivost a dobré oko. Nakreslete linky u horního i spodního vnitřního víčka.
  • Nejpřirozenější vzhled docílíte těmito linkami (pokud nepřidáte žádný další make-up). Nejsnáze je nakreslíte krémovými očními linkami, protože jsou jemné a ze všech druhů linek se nanáší nejlépe.
  • Pokud chcete ultra-dramatický vzhled, nakreslete si linky nahoře i dole na vnitřní i vnější víčka. Pro speciální příležitosti se tento make-up hodí.
  • Použijte bílou linku. Bílá linka dodá očím větší vzhled a rozjasní je. Na horní i spodní vnitřní víčka použijte bílou linku a na vnější víčka zase použijte tmavší linku. Vytvoříte tím iluzi velkých očí.
 3. 3
  Kočičí oči. Kočičí oči si vytvoříte tak, že linku na horním víčku protáhnete a zvednete směrem nahoru. Měli byste ji kreslit tak, aby pokračovala směrem ke konci obočí a vyvolávala tak iluzi extrémně dlouhých řas.
  • Udělejte si dvojité kočičí oči tak, že nakreslíte dvě prodloužené linky nad sebou.
  • Po barevné kočičí oči použijte dvě různé oční linky. Jednu vrstvu nakreslete tak, aby se linka prodlužovala k obočí a přes ni potom nakreslete druhou linku v jiné barvě.
  • Kočičí oči by se měly vždy kreslit co nejpřesněji a takové linky by se neměly rozmazávat. Nejlepší tedy bude použít tekuté oční linky.[2]
 4. 4
  Rozmažte si linky. Pokud chcete kouřový, zamlžený vzhled, pomocí prstu nebo vatové tyčinky si linky na horním víčku jemně rozmažte. Nepřehánějte to, jen jemně narušte linku. Tento efekt používejte pouze u horních víček, u těch spodních to vypadá, jako kdybyste měla starý make-up.
 5. 5
  Udělejte si silnější linku. Pro každodenní nošení byste se měli snažit mít linku co nejtenčí. Na večerní příležitosti si ale můžete linku udělat silnější a docílit tak dramatičtějšího vzhledu a plnějších řas.
 6. 6
  Hotovo.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Začínáme

 1. 1
  Vyberte si linky. Zamyslete se nad několika věcmi – barva, textura a způsob aplikace. Oční linky koupíte buď jako tužku, jako krém nebo v tekuté formě. Co se týče barev, nejsou žádná omezení. Pokud máte světlé vlasy, zkuste nosit hnědé linky. Pokud máte vlasy tmavé, můžete nosit černé linky.
  • Pro nejpřesnější a hladké linky použijte krémové nebo tekuté linky (nanášení štětečkem). Nejsnadněji se používají a nanesete je až k řasám.
  • Pokud chcete rozmazané linky, pořiďte si tužku. Většinou jsou velké a nakreslíte s nimi širší linku, než s tekutými linkami. Můžete je snadno rozmazat pomocí vatové tyčinky.
  • Pokud nemáte po ruce oční linky, smíchejte jakékoli oční stíny s vodou a nanášejte je štětečkem. Nebudou vám držet tak dlouho, jako opravdová linka, ale jsou levné a snadno použitelné.
  • Vaše peněženka sice nebude souhlasit, ale pamatujte, že dražší a kvalitnější linky drží lépe a jsou také lépe vidět. Nekupujte si tedy automaticky tu nejlevnější tužku v obchodě, ale raději si projděte recenze různých značek a najděte si tu nejlepší.
 2. 2
  Zvolte si vzhled. Chcete působit elegantně, nebo chcete silný večerní make-up? Zamyslete se nad tím, jak silou linku chcete a také jestli použijete linky na horní i na spodní víčka.
 3. 3
  Použijte svůj běžný make-up. Oční linky by se měly nanášet po stínech, ale před řasenkou. Jde tedy o jednu z posledních věcí, které při líčení děláte. Naneste podkladový make-up, tvářenku a stíny a potom teprve použijte oční linky.
  • Mějte po ruce strouhátko na tužky, nebo čistý štěteček (pokud používáte tekuté linky).
  • Pokud chcete, aby vám líčení vydrželo celý den, použijte nejprve bázi pod oční stíny. Pořádně ji rozetřete po celém víčku. [3]
  Reklama

Tipy

 • Nenanášejte linku velkými tahy, raději kreslete opatrně a jemně, abyste měli lepší kontrolu nad tím, co děláte. Tento trik funguje se všemi typy očních linek.
 • Snažte se mít tužku vždy ostrou, s tupou tužkou se špatně kreslí.
 • Pokud máte velmi suchou pleť, budete mít problém s rozmazáváním oční linky. Nejprve si tedy natřete pleť krémem a před nanášením linky krém setřete. Budete tak mít pleť dost vlhkou na to, abyste mohli linky rozmazat.
 • Pokud vaše tužka na oči nekreslí, zahřejte ji fénem. Potom by měla kreslit dobře. Dejte ale pozor, abyste linky nerozpustili.
 • Když přes krémovou linku dáte ještě práškovou linku, barva vám na očích vydrží déle a linka bude vypadat přirozeněji.
 • Pravidelně si perte štětce v odličovači, nebo jemném šamponu.
 • Pokud nemáte oční linky, můžete použít řasenku. Naneste ji na víčka pomocí vatové tyčinky.
Reklama

Varování

 • Nikdy své linky nikomu nepůjčujte, přenáší se na nich bakterie z člověka na člověka. Pokud musíte s někým sdílet, pořádně si umyjte aplikátor v lihu. Také každé 2-3 měsíce kupujte nové líčení, abyste snížili riziko infekce.
 • Pokud možno používejte linky odolné proti potu.
 • Opatrně s oční linkou – žádná je lepší, než příliš mnoho.
 • Používání očních linek na vnitřním spodním víčku je nebezpečné, protože se vám tak make-up dostane do očí.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 15 711 krát
Stránka byla zobrazena 15 711 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama