Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Oční linky jsou v kosmetice velmi důležité a mohou vám dodat dramatický vzhled bez přílišné námahy. Je jedno, jakou linku si zvolíte – můžete s ní vždy orámovat svá okna do duše a stačí vám jen chvilka!

Metoda 1 ze 3:
Nanášíme oční linky

 1. 1
  Nahněte hlavu. Nejsnáze se linky kreslí, když trochu natočíte hlavu a druhou rukou si natáhnete kůži nad okem. Zvedněte obočí, aby vám víčko nestálo v cestě. Je také dobré si položit loket na stůl, aby se vám netřepala ruka.
 2. 2
  Nakreslete malé tečky podél řas. Pomocí linky jemně vytečkujte místo, kde chcete mít linky. Tečky dělejte co nejblíže u sebe a co nejblíže k řasám – linka má za úkol vytvořit dojem plných řas, takže by měla být co nejblíže u nich.
 3. 3
  Spojte tečky. Nakreslete linku pomocí krátkých jemných tahů a spojte tak všechny tečky. Nekreslete jednu souvislou čáru, ale raději krátké čárky, které vytvoří plnou linku. Měli byste začít u vnitřního koutku oka a skončit u vnějšího.
 4. 4
  Zakončete linku. Dejte pozor, abyste spojili všechny tečky a aby konce linky směřovaly mírně nahoru. [1]
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Variace běžných očních linek

 1. 1
  Nakreslete si linku na spodních víčkách. Spodní řasy jsou většinou slabší a nepotřebují linky, můžete si vytvořit dramatický vzhled, když použijete trochu linky i na ně. Použijte stejnou techniku jako u horních čas, nakreslete linku směrem z vnějšího koutku asi do poloviny spodního víčka.
  • Linky na spodních řasách noste pouze pokud nosíte linky také na horních řasách. Jinak budete vypadat jako mýval.
  • Spojte linky u horního a spodního víčka u vnějšího koutku a zvedněte je trochu nahoru. Konec linky by měl kopírovat vaše vlastní řasy.
  • Nenanášejte oční linku u spodního víčka až k vnitřnímu koutku, během dne vám oči slzí a linky by se vyplavovaly do vnitřního koutku.
 2. 2
  Udělejte si linky až u očí. To znamená, že si linky nakreslíte co nejblíže k očím. Pro některé lidi to může být těžké, protože to chce trpělivost a dobré oko. Nakreslete linky u horního i spodního vnitřního víčka.
  • Nejpřirozenější vzhled docílíte těmito linkami (pokud nepřidáte žádný další make-up). Nejsnáze je nakreslíte krémovými očními linkami, protože jsou jemné a ze všech druhů linek se nanáší nejlépe.
  • Pokud chcete ultra-dramatický vzhled, nakreslete si linky nahoře i dole na vnitřní i vnější víčka. Pro speciální příležitosti se tento make-up hodí.
  • Použijte bílou linku. Bílá linka dodá očím větší vzhled a rozjasní je. Na horní i spodní vnitřní víčka použijte bílou linku a na vnější víčka zase použijte tmavší linku. Vytvoříte tím iluzi velkých očí.
 3. 3
  Kočičí oči. Kočičí oči si vytvoříte tak, že linku na horním víčku protáhnete a zvednete směrem nahoru. Měli byste ji kreslit tak, aby pokračovala směrem ke konci obočí a vyvolávala tak iluzi extrémně dlouhých řas.
  • Udělejte si dvojité kočičí oči tak, že nakreslíte dvě prodloužené linky nad sebou.
  • Po barevné kočičí oči použijte dvě různé oční linky. Jednu vrstvu nakreslete tak, aby se linka prodlužovala k obočí a přes ni potom nakreslete druhou linku v jiné barvě.
  • Kočičí oči by se měly vždy kreslit co nejpřesněji a takové linky by se neměly rozmazávat. Nejlepší tedy bude použít tekuté oční linky.[2]
 4. 4
  Rozmažte si linky. Pokud chcete kouřový, zamlžený vzhled, pomocí prstu nebo vatové tyčinky si linky na horním víčku jemně rozmažte. Nepřehánějte to, jen jemně narušte linku. Tento efekt používejte pouze u horních víček, u těch spodních to vypadá, jako kdybyste měla starý make-up.
 5. 5
  Udělejte si silnější linku. Pro každodenní nošení byste se měli snažit mít linku co nejtenčí. Na večerní příležitosti si ale můžete linku udělat silnější a docílit tak dramatičtějšího vzhledu a plnějších řas.
 6. 6
  Hotovo.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Začínáme

 1. 1
  Vyberte si linky. Zamyslete se nad několika věcmi – barva, textura a způsob aplikace. Oční linky koupíte buď jako tužku, jako krém nebo v tekuté formě. Co se týče barev, nejsou žádná omezení. Pokud máte světlé vlasy, zkuste nosit hnědé linky. Pokud máte vlasy tmavé, můžete nosit černé linky.
  • Pro nejpřesnější a hladké linky použijte krémové nebo tekuté linky (nanášení štětečkem). Nejsnadněji se používají a nanesete je až k řasám.
  • Pokud chcete rozmazané linky, pořiďte si tužku. Většinou jsou velké a nakreslíte s nimi širší linku, než s tekutými linkami. Můžete je snadno rozmazat pomocí vatové tyčinky.
  • Pokud nemáte po ruce oční linky, smíchejte jakékoli oční stíny s vodou a nanášejte je štětečkem. Nebudou vám držet tak dlouho, jako opravdová linka, ale jsou levné a snadno použitelné.
  • Vaše peněženka sice nebude souhlasit, ale pamatujte, že dražší a kvalitnější linky drží lépe a jsou také lépe vidět. Nekupujte si tedy automaticky tu nejlevnější tužku v obchodě, ale raději si projděte recenze různých značek a najděte si tu nejlepší.
 2. 2
  Zvolte si vzhled. Chcete působit elegantně, nebo chcete silný večerní make-up? Zamyslete se nad tím, jak silou linku chcete a také jestli použijete linky na horní i na spodní víčka.
 3. 3
  Použijte svůj běžný make-up. Oční linky by se měly nanášet po stínech, ale před řasenkou. Jde tedy o jednu z posledních věcí, které při líčení děláte. Naneste podkladový make-up, tvářenku a stíny a potom teprve použijte oční linky.
  • Mějte po ruce strouhátko na tužky, nebo čistý štěteček (pokud používáte tekuté linky).
  • Pokud chcete, aby vám líčení vydrželo celý den, použijte nejprve bázi pod oční stíny. Pořádně ji rozetřete po celém víčku. [3]
  Reklama

Tipy

 • Nenanášejte linku velkými tahy, raději kreslete opatrně a jemně, abyste měli lepší kontrolu nad tím, co děláte. Tento trik funguje se všemi typy očních linek.
 • Snažte se mít tužku vždy ostrou, s tupou tužkou se špatně kreslí.
 • Pokud máte velmi suchou pleť, budete mít problém s rozmazáváním oční linky. Nejprve si tedy natřete pleť krémem a před nanášením linky krém setřete. Budete tak mít pleť dost vlhkou na to, abyste mohli linky rozmazat.
 • Pokud vaše tužka na oči nekreslí, zahřejte ji fénem. Potom by měla kreslit dobře. Dejte ale pozor, abyste linky nerozpustili.
 • Když přes krémovou linku dáte ještě práškovou linku, barva vám na očích vydrží déle a linka bude vypadat přirozeněji.
 • Pravidelně si perte štětce v odličovači, nebo jemném šamponu.
 • Pokud nemáte oční linky, můžete použít řasenku. Naneste ji na víčka pomocí vatové tyčinky.
Reklama

Varování

 • Nikdy své linky nikomu nepůjčujte, přenáší se na nich bakterie z člověka na člověka. Pokud musíte s někým sdílet, pořádně si umyjte aplikátor v lihu. Také každé 2-3 měsíce kupujte nové líčení, abyste snížili riziko infekce.
 • Pokud možno používejte linky odolné proti potu.
 • Opatrně s oční linkou – žádná je lepší, než příliš mnoho.
 • Používání očních linek na vnitřním spodním víčku je nebezpečné, protože se vám tak make-up dostane do očí.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 919 krát
Stránka byla zobrazena 8 919 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama