Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud jej nanesete správně, tekutý make-up může vytvořit krásný, svěží vzhled, který vůbec nevypadá jako make-up. Aplikace tekutého make-upu vás zpočátku můžete potrápit, ale s trochou cviku můžete dosáhnout bezchybně vypadající pleti během několika minut. Tento článek vás naučí 3 různé způsoby aplikace tekutého make-upu. Pokud si přejete přirozený vzhled, nanášení prsty funguje nejlépe. Použijte štětec nebo houbičku pro perfektní krytí a dosáhnete vzhledu, za který byste se nemusely stydět ani před kamerou.[1]

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Nanášení tekutého make-upu prsty

 1. 1
  Vyčistěte si a hydratujte pleť. Make-up by se vždy měl nanášet na čisté plátno. Umyjte si obličej vaším běžným mycím prostředkem a osušte jej. Pokud máte suchou pleť, použijte krém a před nanesením make-upu pár minut vyčkejte, aby krém mohl začít působit.
  • Pokud spěcháte nebo jste nanesly příliš krému, přiložte si k obličeji papírový kapesníček a přebytečný krém odsajte, předtím než nanesete make-up.
 2. 2
  Na paletku si vymáčkněte malé množství make-upu. Můžete použít buď hřbet své ruky, malou misku nebo dokonce papírový kapesník. Začněte s malým množstvím. Přidat můžete později.
 3. 3
  Namočte špičku prstu do make-upu a jemnými doteky aplikujte dvě tečky na čelo, dvě na každou tvář, jednu na bradu a jednu na nos. Tekutého make-upu stačí použít malé množství, vždy můžete trochu přidat na místa, kde potřebujete silnější krytí.[2]
 4. 4
  Konečky prstů make-up vetřete do pleti. Můžete make-up buď vklepávat nebo použít malé krouživé pohyby konečky prstů. Začněte oblastmi, na kterých je většinou pleť s nestejným odstínem (pro většinu lidí je to nos, tváře a čelo) a od těchto míst postupujte dále.[3]
  • Make-up chcete lehce rozetřít, v žádném případě jej nerozmazávejte, ani si příliš netřete obličej.
  • Pokud potřebujete silnější krytí, přidejte malé množství make-upu a vklepejte jej.
 5. 5
  Rozetřete okraje. Make-up pečlivě rozetřete kolem linie čelisti, linie vlasů a před ušima, abyste se vyhnuly výrazným přechodům.
  • Pokud máte houbičku, použijte ji k rozetření make-upu v oblasti spodní čelisti krátkými tahy směrem dolů.
  • Pokud v oblasti spodní čelisti vidíte jasný barevný přechod, možná budete potřebovat make-up v jiném odstínu.
 6. 6
  Make-up zafixujte. Nechte make-up 2-3 minuty zaschnout. Pokud se vám obličej zdá příliš vlhký, jemně jej osušte papírovým kapesníčkem. Dokončete líčení a poté obličej zafixujte transparentním pudrem. Jemně štětcem naneste malé množství pudru a make-up vám vydrží po celý den!
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Nanášení tekutého make-upu houbičkou

 1. 1
  Vyberte si správnou houbičku. Nejoblíbenější houbičky pro aplikaci make-upu jsou ve tvaru vejce a jsou vyrobeny z antimikrobiální pěny. V obchodech a drogeriích seženete značkové i neznačkové houbičky.[4]
 2. 2
  Vyčistěte si a hydratujte pleť. Použijte své běžné produkty a nechte krém pár minut vsáknout do pleti.
  • Pro bezchybný vzhled budete možná v tuto chvíli chtít nanést podkladovou bázi (primer).
 3. 3
  Navlhčete houbičku. Ponořte celou houbičku do vody a několikrát ji zmáčkněte, abyste se ujistily, že nasákne vodou. Poté houbičku vyždímejte tak, aby zůstala vlhká, ale nekapala z ní voda. Můžete houbičku zabalit do čistého ručníku nebo ubrousku a zmáčknout, odstraníte tak přebytečnou vlhkost.
 4. 4
  Na paletku si vymáčkněte malé množství make-upu. Můžete použít buď hřbet své ruky, malou misku nebo dokonce papírový kapesník. Začněte s malým množstvím. Přidat můžete později.
 5. 5
  Namočte špičku houbičky do make-upu. Několikrát s ní pootočte, dokud povrch houbičky nepokryje jemná, souvislá vrstva make-upu.[5]
 6. 6
  Jemně naneste make-up na pleť. Začněte kolem nosu a na tvářích a pokračujte v nanášení malými, krátkými pohyby, dokud nepokryjete celou tvář make-upem.
  • Používejte jemné pohyby, make-up chcete nanést a ne jej vtírat do kůže. Naneste jej rovnoměrně.
 7. 7
  Použijte špičku houbičky na místa, která potřebují silnější krytí. Houbičkou jemně poklepávejte a vtlačujte do pleti, abyste make-up rovnoměrně rozetřely. Pod oči make-up nanesete tak, že budete špičkou houbičky v krátkých pohybech rolovat.
 8. 8
  Rozetřete přechody. Poklepáváním rozetřete make-up v oblasti linie vlasů, linie čelisti a kolem uší. Použijte opět špičku houbičky a krátkými pohyby směrem dolů od čelisti make-up rozetřete.
 9. 9
  Make-up zafixujte. Vyčkejte 2-3 minuty, než make-up zaschne. Pokud je třeba, osušte jej kapesníčkem a dokončete líčení. Poté make-up zafixujte jemnou vrstvou transparentního pudru. K jeho nanesení použijte labutěnku nebo jemný štětec a očekávejte komplimenty!
 10. 10
  Umyjte houbičku. Až skončíte s nanášením make-upu, houbičku důkladně vypláchněte vodou, vyždímejte a nechte uschnout. Houbičku byste měly pravidelně čistit mýdlem nebo jemným šamponem. Aplikujte na houbičku malé množství šamponu nebo čističe na štětce a několikrát zmáčkněte, dokud se nevytvoří pěna. Poté důkladně proplachujte, dokud neuvidíte žádné mýdlové bublinky a nechte uschnout na vzduchu.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Nanášení tekutého make-upu štětcem na make-up

 1. 1
  Vyberte si správný štětec. K nanesení make-upu vám poslouží téměř jakýkoliv štětec, ale nejlepší je hustý štětec s rovným povrchem, který je speciálně navržený k aplikaci make-upu.[6]
 2. 2
  Připravte pleť. Vyčistěte si a hydratujte pleť svými běžnými produkty. Nechte krém několik minut vsáknout, a pokud je třeba, jemně pleť osušte papírovým kapesníčkem.
  • Pro dokonalý vzhled budete v tuto chvíli možná chtít použít podkladovou bázi (primer).
 3. 3
  Na paletku si vymáčkněte malé množství make-upu. Můžete použít buď hřbet své ruky, malou misku nebo dokonce papírový kapesník. Make-up rozetřete, abyste vytvořily rovnoměrnou vrstvu, do které budete namáčet štětec.
 4. 4
  Konec štětce namočte do make-upu. Chcete namočit jen konce štětin. Štětec do make-upu nenamáčejte celý, ani jím v make-upu neotáčejte.
 5. 5
  Naneste make-up na obličej. Začněte poklepáváním a jemnými krouživými pohyby od nosu a přesuňte se na tváře, bradu a čelo s použitím stejných krouživých pohybů. Postupujte od středu obličeje a používejte krátké, rychlé pohyby ve stejném směru.
  • Nezapomínejte používat jemné pohyby, chcete make-up na obličej jemně rozetřít, ne po obličeji malovat.
 6. 6
  Rozetřete přechody. Stejnými pohyby rozetřete přechody u linie vlasů, linie čelisti a v oblasti uší.
 7. 7
  Make-up zafixujte. Vyčkejte 2-3 minuty, než make-up zaschne. Pokud je třeba, osušte jej kapesníčkem a dokončete líčení. Poté make-up zafixujte jemnou vrstvou transparentního pudru. K jeho nanesení použijte labutěnku nebo jemný štětec a očekávejte komplimenty!
 8. 8
  Vyčistěte štětec. Štětec osušte do papírového kapesníčku, abyste odstranily přebytečný make-up. Štětec čistěte jednou týdně s použitím jemného šamponu nebo speciálního čističe na štětce.[7]
 9. 9
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Ujistěte se, že před aplikací make-upu máte umyté ruce.
 • Make-up vždy důkladně rozetřete, roztírání je klíčem k hebké, přirozené pleti.
 • Použijte korektor, abyste nemusely používat tolik make-upu.[8]
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 152 krát
Stránka byla zobrazena 4 152 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama