Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Astrální cestování, neboli astrální projekce, je typem mimotělního zážitku, při kterém astrální tělo opustí fyzické tělo a cestuje po astrální pláni. Lidé tento stav často prožívají během nemoci, nebo při zážitcích blízkých smrti, ale je možné se to naučit i silou vůle. V tomto článku se dozvíte, jak začít.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Příprava na astrální projekci

 1. 1
  Začněte ráno. Neměli byste se pokoušet o astrální cestování večer těsně před spaním, ale spíše v ranních hodinách, kdy se stále cítíte trochu unavení. Někteří lidé tvrdí, že je snazší dosáhnout uvolněného a povzneseného stavu v době okolo rozbřesku. Je ovšem možné astrálně cestovat naprosto kdykoli – neexistují žádná pravidla. Můžete si sami určit, kdy budete chtít astrálně cestovat.
 2. 2
  Vytvořte si správnou atmosféru. Astrální projekce vyžaduje stav hluboké relaxace, takže byste se o ni měli pokoušet v té části vašeho domu, ve které se cítíte nejlépe. Lehněte si do postele, nebo na gauč a uvolněte mysl i tělo.
  • Je jednodušší se o astrální cestování pokoušet sami, než s někým jiným v místnosti. Pokud většinou spáváte s partnerem, vyberte si pro astrální cestování nějaký jiný pokoj. Je dobré to zkusit v době, kdy nikdo nebude doma a kdy budete mít jistotu, že do místnosti během vaší projekce nikdo nevejde a nevyruší vás.
  • Zatáhněte si závěsy a odstraňte všechny rušivé zvuky z místnosti. Kdyby vás něco rušilo, nepodařilo by se vám dosáhnout hlubokého stavu relaxace, který je pro astrální cestování nezbytně důležitý.
 3. 3
  Lehněte si a odpočiňte si. Jděte do pokoje, který jste si vybrali a lehněte si na záda. Zavřete oči a snažte se vyčistit si mysl od všech myšlenek. Zaměřte se na své tělo a na své pocity. Cílem je dosáhnout stavu úplné relaxace mysli i těla.
  • Zatněte svaly a potom je uvolněte. Začněte u prstů na nohou a postupujte směrem nahoru až k hlavě. Až budete hotovi, všechny svaly musí být naprosto uvolněné.
  • Dýchejte zhluboka a vydechujte veškerý vzduch. Nezadržujte v hrudníku a v ramenech napětí – uvolněte se.
  • Zaměřte se na svůj dech. Nemyslete na to, co se vám honí hlavou, zapomeňte na to, co vás trápí a nezaměřujte se ani na to, že vaše duše chce opustit vaše tělo. Pouze se ponořte do stavu hluboké relaxace.
  • Je dobré použít krystal křemene, který posílí a zrychlí vaše vibrace a přípravu na astrální projekci. Jemně si krystal přiložte ke třetímu oku (nad středem obočí), zavřete oči a dýchejte zhluboka. Pociťuje své vibrace a vnímejte, jak se vám pročišťuje hlava – můžete si představovat zlatou, bílou, fialovou, nebo nějakou jinou barvu. Během této meditace a během astrálního cestování si můžete krystal držet v ruce, nebo si ho můžete položit na hrudník nebo na břicho. Dodá vám sílu a bude vás chránit díky svým vysokým vibracím (negativní energie mají nižší vibrace).
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Nechejte duši odejít z těla

 1. 1
  Dosáhněte hypnotického stavu. Tento hypnotický stav se běžně nazývá hypnagogický stav. Tělo a mysl by měly téměř spát, ale neměli byste ztrácet vědomí. Stav na pokraji bdělosti a spánku, neboli hypnotický stav, je pro astrální cestování nezbytný. Tohoto stavu můžete dosáhnout následovně:
 2. 2
  Vstupte do stavu vibrace. Mnoho lidí tvrdí, že vibrace skutečně cítí. Tyto vibrace se objevují v různých frekvencích v době, kdy se duše připravuje opustit fyzické tělo. Nemějte z těchto vibrací strach – když se budete bát, přerušíte meditativní stav. Zkuste vibracím podlehnout a umožnit jim, aby připravily vaši duši na opuštění těla.
 3. 3
  Silou vůle oddělte duši od těla. Představujte si pokoj, ve kterém ležíte. Pohněte tělem a postavte se. Rozhlédněte se kolem sebe. Vstaňte z postele a projděte se po pokoji. Potom se otočte a podívejte se na své tělo, které leží na posteli.
  • Mimotělní zážitek se podaří, když budete mít pocit, že na své tělo hledíte přes celý pokoj a že je vaše vědomí nyní oddělené od vašeho těla.
  • Některým lidem trvá velmi dlouho tohoto stavu dosáhnout, pro jiné je to zase tak přirozené, jako dýchání. V každém případě se to s trochou cviku může naučit úplně každý. Pokud se vám nedaří oddělit duši od těla, zkuste nejprve zvednout jen ruku, nebo nohu. Trénujte si to tak dlouho, dokud nebudete schopni se pohybovat po místnosti.
 4. 4
  Vraťte se do svého těla. Duše je stále spojená s tělem neviditelnou silou, která se někdy nazývá „stříbrné lano.“ Nechejte tuto sílu, aby vaši duši navedla zpět do těla. Vstupte do svého těla, pohybujte prsty u nohou a prsty u rukou – tentokrát fyzicky, ne pouze v mysli – a počkejte, až opět dosáhnete stavu plného vědomí.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Prozkoumejte astrální pláň

 1. 1
  Potvrďte si, že projektujete svoji duši mimo tělo. Jakmile se naučíte oddělit duši od těla v jedné místnosti, měli byste si potvrdit, že jste se v jednom okamžiku nacházeli ve dvou různých pláních.
 2. 2
  Objevujte dál. Během následujících astrálních projekcí navštěvujte místa, se kterými nejste příliš dobře seznámeni. Pokaždé si všímejte detailů, kterých jste si nikdy dříve nevšímali. Po několika cestách budete tak zkušení, že budete schopni cestovat i na místa, která jste nikdy neviděli a budete si jistí tím, že jste je navštívili během astrálního cestování.
 3. 3
  Vraťte se zpět do svého těla. Někteří lidé tvrdí, že je astrální cestování nebezpečné, zejména pro lidi, kteří mají již tolik zkušeností, že objevují neznámá místa. Tito lidé se bojí a nerozumí tomu, protože se nedostatečně chrání. Pokud na cestě požádáte o ochranu, budete mít pozitivní zážitek. Než se pokusíte o astrální projekci, představujte si, jak se koupete v zářivém bílém světle. Představujte si ho jako oblak okolo vás, nebo uvnitř vás. Toto světlo vás ochrání před dalšími myšlenkovými formami a negativními energiemi.
  • Astrální cestování je velmi zajímavé a může se vám při něm přihodit cokoli, ale uvědomte si, že když se nebudete bát, nic zlého se vám nestane. Vzrušení, které doprovází mimotělní zážitky, některým lidem umožní být mimo svá těla dlouhou dobu, což údajně oslabuje stříbrné lano, ale ve skutečnosti stříbrné lano není možné oslabit. Jde o čistou energii a energii není možné vyrušit, ani odstranit – lze ji pouze přesunout z jednoho místa na druhé, nebo z jedné formy do druhé, takže se astrálního cestování nemusíte bát. Je přirozené, velmi silné a má ozdravné účinky.
  • Stříbrné lano nelze zničit, ale někteří lidé tvrdí, že když strávíte příliš mnoho času mimo své tělo, může se stát, že se duše do těla vrátí se zpožděním. Přesto je ale duše s tělem tak propojená, že se do něj vždy v pravý čas přirozeně vrátí.
  • Někteří lidé říkají, že když duše opustí tělo, do těla se dostanou démoni, kteří ho obývají. Pokud máte strach, že by se vám to mohlo stát, ochraňte své tělo tím, že požehnáte místnosti, ve které budete astrálně cestovat a pomodlíte se. Jde ovšem pouze o pojistku, protože pokud jste již požádali o ochranu světlem, nic zlého se vám nemůže stát.
  • Vaše duše může také komunikovat s ostatními astrálními projekcemi. Zkuste si to s kamarádem, který má s astrálním cestováním také bohaté zkušenosti. Někteří lidé tvrdí, že například astrální sex je úžasná věc. Nesmíte se ovšem zapomenout vrátit do svého těla.
  • Je dokonce možné během astrálního cestování léčit ostatní lidi – jde o formu léčby na dálku, která je velmi silná. Představujte si nemocného člověka, jak například leží v posteli. Nezáleží na tom, kde se jeho fyzické tělo nachází, protože čas a vzdálenost jsou v astrálních pláních nepodstatné. Vždy požádejte o ochranu, o léčivou sílu a pomoc entity, ke které se modlíte a představujte si bílé světlo. Měli byste světlo vidět ve svých rukou tak zřetelně, jak to bude možné. Až budete připraveni, položte ruku na čelo nemocného člověka, druhou ruku mu položte na břicho a vypusťte do jeho těla své světlo. Musíte mít naprosto čistý záměr a k danému člověku byste měli cítit pouze tu nejčistší lásku. Někteří lidé po takovém zážitku tvrdí, že se jim stalo něco úžasného, i když jim nikdo neřekl, že je někdo jiný léčil pomocí astrální projekce. Užívejte si astrální cestování!
  Reklama

Tipy

 • Až se budete pokoušet o astrální projekci, neměli byste být duševně ani fyzicky vyčerpaní, jinak pro vás nebude snadné udržet soustředění. Rozespalý ranní stav je lepší, než večerní únava po dlouhém dni.
 • Můžete jít kamkoli budete chtít, ale během prvních cest byste neměli chodit příliš daleko. Pokud s astrálním cestováním teprve začínáte, zkoušejte si blízká místa.
 • Pokud máte pocit, že se vám nedaří vrátit se do svého těla, představujte si, že se do něj vracíte rychlostí světla. Z jakékoli pláně se do těla můžete vrátit během vteřiny. Uvědomte si, že vaše duše není svázána vzdáleností, ani časem.
 • Až budete oddělovat duši od těla, představujte si sami sebe v jedné tlumené barvě a svoji duši si představuje v zářivých barvách a vnímejte, jak pomalu opouští vaše tělo.
 • Představujte si bílé nebo žluté světlo, které vás při astrálním cestování obklopuje a chrání vás před zlými entitami, které z vás mohou vysávat energii. Také se snažte zvýšit své vibrace.
 • Není možné, aby vám během astrálního cestování kdokoli jakkoli duševně i fyzicky ublížil.
 • Komunikace v astrálních pláních není nijak omezena.
 • Astrální projekce může být taková, jakou ji sami budete chtít. Může vám umožnit dosáhnout duševního a duchovního růstu, proto byste to neměli vzdávat. Na to, jak moc vám může v budoucnu pomoci, jde o velmi jednoduchou techniku.
Reklama

Varování

 • Víra hraje při astrálním cestování důležitou roli. Když si budete myslet, že vás posedne nějaký démon, budete se skutečně cítit jako posedlí. Když si budete myslet, že máte slabé stříbrné lano a že se nemůžete vrátit do svého těla, nepodaří se vám to. Pocity a myšlenky se v astrálních pláních projevují okamžitě a když se něčeho začnete bát, ihned to pocítíte. Myslete tedy pozitivně a nikdy se nepokoušejte o astrální cestování po zhlednutí strašidelného filmu.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 73 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 41 513 krát
Stránka byla zobrazena 41 513 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama