Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Čarodějové jsou lidé, kteří praktikují magii a vyznají se v nadpřirozených jevech. V tomto článku se nedozvíte, jak se oblékat jako Harry Potter. Pokud to s magií myslíte vážně, čtěte dál.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

První kroky

 1. 1
  Darujte své čarodějnické kostýmy charitě. Čarodějové z příběhů nosili hábity jen proto, že to pro ně bylo běžné oblečení – ne proto, že by je potřebovali. Dlouhý plášť z vás čaroděje neudělá. Důležité je porozumět sám sobě. Noste to, co běžně nosíte. Pokud tedy nejsou dlouhé černé hábity vaším stylem, nemusíte je v běžném životě vůbec nosit.
  • Uvědomte si, že máte velkou sílu mysli. Pokud máte pocit, že vám nějaké oblečení vyhovuje, noste ho. Nemusíte se řídit žádnými pravidly, které stanovil někdo jiný.
 2. 2
  Začněte si vést deník. Tento deník bude vaší Knihou stínů, do které si budete zapisovat své sny, pocity, kouzla, výsledky kouzel a nápady. Noste si deník s sebou všude – vesmírná síla se může projevit kdykoli!
  • Díky sledu událostí okolo vás si uvědomíte, jak funguje vesmír. [1] Když budete sedět sami potmě doma, pravděpodobně se vám nic magického nestane. Když ale budete chodit ven, příležitosti na sebe nenechají dlouho čekat. Proto je dobré nosit si deník všude s sebou.
 3. 3
  Zjistěte si nějaké informace o tradici čarodějnictví. Počátek čarodějnictví se nedatuje od Harryho Pottera, ale dokonce ani od velkého čaroděje Merlina! Zajímejte se o vznik této mytologie a čtěte příběhy o tom, jak se čarodějnictví během historie měnilo. Informace hledejte v knihovně, nebo na internetu.
  • Každý profesionál potřebuje inspiraci. Musíte sice být sami sebou, ale když si budete číst o slavných čarodějích, budete kreativnější a otevřou se vám dveře do světa, o kterém jste ani netušili. Existuje spousta druhů magie – jak poznáte, který je vám souzen, když je nebudete všechny znát?
 4. 4
  Spojte se se životem. Když budete studovat pilně, uvědomíte si, že všechny živé bytosti mají něco společného. Tohoto poznání můžete dosáhnout i pomocí studia alchymie. Čarodějové jsou často fascinováni přírodou. Snažte se najít si v přírodě něco, co ostatní nevidí. Takové spojení nemusí nutně znamenat veganství nebo ochranu zvířat. Musíte si pouze uvědomovat, že každá živá bytost má větší hodnotu, než všechny diamanty světa.
  • Vesmír je složen ze stejných prvků, jako my. Všichni jsme z hvězdného prachu! To není žádná magie, ale věda. Když vám někdo bude tvrdit něco jiného, odkažte ho na nějakou knihu o fyzice. Tato myšlenka má pevné základy.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Zapracujte na svých nadpřirozených schopnostech

 1. 1
  Procvičujte mysl. Čarodějové, jak ti skuteční, tak ti mýtičtí, bývají většinou velmi moudří. Lidé na moudré lidi často pohlížejí závistivě. Pravdou ale je, že se nikdo nenarodil s lepším mozkem, než ostatní lidé – čarodějové jednoduše vědí, jak být chytří. Měli byste se stále učit, protože ve vědění je síla.
  • Chytří lidé jsou organizovaní a neustále si zkoušejí to, co se naučili. Například to, že „šprt“ z vaší třídy dostal jedničku z testu pravděpodobně neznamená, že mu učitel nadržuje, ale že se pilně učil. Možná ho předchozí večer dokonce maminka zkoušela. Nemusí to tedy znamenat, že je chytrý, ale že věděl, co má udělat, aby dosáhl skvělých výsledků.
 2. 2
  Kromě mysli byste měli procvičovat také tělo. Ti nelepší čarodějové z historie neseděli stále v komnatě, museli něco dělat pro své zdraví. Brzy zjistíte, že ve zdravém těle je zdravý duch. Měli byste tedy sportovat a cvičit.
  • Dobře se při tom bavte. Naučte se jezdit na kole s jedním kolem, začněte šermovat (skvělý sport, kterým procvičíte jak tělo, tak mysl), nebo se staňte horolezcem. Věnujte se věcem, kterých se nezalekne jen skutečný čaroděj.
 3. 3
  Staňte se expertem na nějakou problematiku. Podle některých tradic se čarodějové specializovali na různé věci. Umíte kreslit? Začněte se tomu věnovat více. Najděte si něco, na co máte talent a rozvíjejte ho.
  • Kreslení, jazyky, věda a historie jsou témata, kterým byste se měli věnovat. Pokud vám něco z toho jde, pusťte se do toho naplno. Pomůže vám to stát se ještě lepším čarodějem.
 4. 4
  Zajímejte se o astronomii a astrologii. Je důležité mít představu o tom, co se děje ve vesmíru. Když budete znát souhvězdí a konstelace, budete mít větší sílu. Vesmír je součástí vašich nástrojů, takže se toho o něm naučte co nejvíce.
 5. 5
  Studujte náboženství. Čarodějové z legend jsou často spojování s různými náboženstvími. Například Merlin bývá spojován s křesťanstvím, ale i jiná náboženství mají své čaroděje. Věnujte se judaismu, taoismu, křesťanství, hinduismu, druidismu, neopaganismu, severské mytologii, řecké mytologii, egyptské mytologii i ostatním náboženstvím.
  • Magie se během historie vyvíjela. Objevuje se v průběhu celé historie lidstva a najdete ji v každé kultuře. Díky tomu si uvědomíte, že není snadné magii jednoduše definovat, ale také že je skutečně součástí života nás všech.
 6. 6
  Naučte se něco o okultních vědách. Slovo „okultní“ pochází z latiny a znamená „skrytý.“ Přečtěte si toho o čarodějnictvích a okultních vědách co nejvíce. Čím více toho přečtete, tím větší sílu budete mít.
  • Pokud chcete být skutečně autentičtí, naučte se nějaké cizí jazyky, hlavně latinu. Jiné jazyky používají runy, které jsou v čarodějnictví také běžné. Čím obskurnější jazyk budete ovládat, tím větší bude vaše síla.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Zlepšete své kouzelnické schopnosti

 1. 1
  Snažte se vycítit věci ještě dříve, než ostatní lidé. Čarodějové vždy cítí, co se stane. Existují dva způsoby, jak toho dosáhnout – intuice a příprava. U intuice jednoduše ve skrytu duše víte, že se něco stane. Jde o velmi mocnou sílu, která vás často navede správným směrem. U přípravy se budete řídit fakty a různými předměty, které vám pomohou zjistit, co se děje. Obě tyto síly mají velkou moc.
  • Je důležité naučit se naslouchat – ne pouze slyšet, ale skutečně naslouchat. Nestačí poslouchat, co se děje okolo vás. Musíte informace zpracovávat a vnímat je. Naučte se „naladit se“ na vaše okolí a všímejte si věcí, kterých jste si dříve nevšímali.
 2. 2
  Pracujte se sedmi přírodními zákony vesmíru. Jde o metafyzické zákony, které řídí celý vesmír:
  • Zákon vibrace tvrdí, že vše ve vesmíru neustále vibruje a nic není v klidu. Vibrace na stejných frekvencích spolu rezonují a přitahují se jejich energie. Energie je obsažena ve všem, včetně vašich myšlenek. Když se budete silně soustředit na určitou myšlenkou, přitáhnete k sobě její vibrace. Jak tento zákon využít: zaměřte se na to, co chcete a ne na to, co nechcete.
  • Zákon relativity tvrdí, že nic není takové, jaké to je, pokud to s něčím nesrovnáte. Pohled na věc je určen myšlenkami a názory člověka. Povahu, hodnotu, nebo kvalitu nějaké věci je možné stanovit pouze ve vztahu k něčemu jinému. Jak tento zákon využít: vždy svoji situaci srovnávejte s horší situací a budete se cítit stále dobře.
  • Zákon příčiny a důsledku tvrdí, že každá akce má opačnou reakci. Každá příčina má důsledek a naopak. Jak tento zákon využít: neustále myslete a chovejte se podle toho, čeho chcete dosáhnout.
  • Zákon polarity tvrdí, že každá věc má svůj opak. Zima-teplo, světlo-tma, nahoře-dole, dobro-zlo... Opaky jsou základem veškeré existence. Kdyby to, čím nejste, neexistovalo ve spojení s tím, čím jste, nemohli byste vůbec existovat. Proto byste neměli odsuzovat to, čím nejste nebo čím nechcete být. Jak tento zákon využít: hledejte v každé situaci vždy to dobré. To, na co se zaměříte, do svého života přivoláte.
  • Zákon rytmu tvrdí, že vše má svůj přirozený cyklus. Příliv a odliv, noc a den, roční období. I lidé mají dobrá a špatná období, ale důležité je, že vše se neustále mění. Změna je nevyhnutelná. Když budete vědět, že vše jednou skončí, budete mnohem moudřejší. Jak tento zákon využít: až se budete cítit špatně, vzpomeňte si na to, že se to brzy zlepší a myslete na lepší časy, které vás čekají.
  • Zákon gestace tvrdí, že vždy nějakou dobu trvá, než se změna projeví. Každá věc má svůj začátek a konec a mění se díky postupnému přílivu energie. Myšlenky jsou jako semena zasazená do plodných myslí, které vykvetou ve fyzické zkušenosti. Jak tento zákon využít: soustřeďte se a uvědomte si, že se vám všechna přání vyplní ve správný čas.
  • Zákon transmutace tvrdí, že energie prochází fyzickou formou oběma směry. Vaše myšlenky jsou kreativní energie. Čím více se budete soustředit na to, co chcete, tím větší sílu budete mít k tomu, aby se vám to vyplnilo. Vesmír je uspořádán podle vašich myšlenek. Jak tento zákon využít: věnujte energii a úsilí svým myšlenkám a tomu, čeho chcete dosáhnout a dříve nebo později toho dosáhnete.
 3. 3
  Meditujte. Meditace vám zlepší schopnost úsudku, zklidní vás a umožní vám pocítit jednotu s vesmírem a zlepšit vaše fyzické schopnosti. Když budete cítit sami sebe, budete v harmonii s celým vesmírem.
 4. 4
  Rozvíjejte své schopnosti. Čarodějové jsou velmi mocní lidé. Měli byste se naučit vnímat aury a vytvářet koule psí a štíty. Tyto tři schopnosti vám budou stačit k tomu, abyste byli lepší, než většina ostatních lidí. Můžete si také vyrobit kouzelnou hůlku.
  • Někteří lidé vám budou tvrdit, že se chováte hloupě. Neměli byste je poslouchat. Lidé využívají pouze část svého mozku, takže když budete chtít, můžete klidně využívat svůj potenciál celý. Možná se nenaučíte číst myšlenky, ale rozhodně uvidíte věci, které vám dříve unikaly.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Naplňte svůj potenciál

 1. 1
  Nepraktikujte černou magii. Pravděpodobně vás někdy začne lákat temná strana síly, ale musíte si uvědomit, že by vám to způsobilo pouze problémy. Využívejte své síly pro dobro a snažte se zlepšit svět okolo vás.
  • Pokud věříte v černou magii, jistě věříte také v karmu a víte, že vše, co uděláte, se vám nějakým způsobem vrátí. To poslední, co byste měli chtít, je obrátit proti sobě síly vesmíru.
 2. 2
  Nepřidávejte se k žádnému náboženství ani kultu. Tyto skupiny se vás budou snažit přesvědčit, abyste věřili jejich idejím. Můžete své vlastní ideje založit na jejich praktikách, ale musíte si najít svoji vlastní pravdu.
  • Čaroděj musí být sám sebou. Můžete se držet nějaké ideologické školy, ale vždy musíte věřit jen sami sobě, ne ostatním. Jste pouze v moci vesmíru.
 3. 3
  Neměli byste studovat pouze magii. Věnujte se také konvenčním vědám. Věda je aspektem pravdy, stejně jako okultní praktiky. Neměli byste ignorovat technologie a vědecké pokroky. Musíte se je naučit zapojit do svých znalostí.
  • Věda vám může ukázat úrovně světa, o kterých jste dříve ani netušili. Tam, kde vám magie nebude stačit, vám věda pomůže. Pokud máte otázky, nebojte se hledat odpovědi u vědy. Nikoho tím nezradíte.
 4. 4
  Vytvořte si chrám. Nezáleží na tom, v jakého boha (nebo v jaký koncept) věříte – vydejte se na svoji vlastní cestu. Musíte si chrám postavit sami a věnovat tomu úsilí a čas.
  • V chrámu byste měli mít oltář. Pokud nemáte dost peněz na stavbu chrámu, postavte si lararium.
 5. 5
  Měli byste toužit porozumět magii. Existuje spousta teorií o tom, jak magie funguje – můžete ji vnímat díky změnám ve své mysli, díky tomu, co se děje ve světě, nebo díky činům vyšších bytostí.
  • Najděte si nějaký klan. Když budete mít skupinu lidí, které zajímají stejné věci, budete silnější. Společně se budete moci učit a nakonec budete moci učit i ostatní.
  Reklama

Tipy

 • Volte svá slova obezřetně. Možná nejste svými slovy, ale vaše slova jsou vámi. Dávejte si pozor na to, aby vaše slova představovala to, co si skutečně myslíte. „Svými vlastními slovy budeš ospravedlněn, svými vlastními slovy budeš odsouzen.“ (Matouš 12:37).
 • Nevyužívejte své síly, dokud se je nenaučíte ovládat.
Reklama

Varování

 • Černá magie je špatná, nikdy na to nezapomínejte! Když někomu způsobíte bolest, nikomu tím neprospějete.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 21 099 krát
Stránka byla zobrazena 21 099 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama