Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vnitřní krása je velmi důležitá, ale nalézt ji vyžaduje být spokojen s tím, jak vypadáte a nezajímat se o to, co si o vás myslí ostatní lidé. Když budete spokojeni se svým vzhledem, budete se cítit krásnější i uvnitř. V tomto článku se dozvíte, jak zlepšit svůj celkový vzhled, abyste se cítili sebejistěji a přitažlivěji každý den!

Část 1
Část 1 ze 3:

Jak vypadat co nejlépe

 1. 1
  Najděte si vhodný účes a barvu vlasů. Ne všem sluší ofiny, nebo platinově blond vlasy. Možná budete muset trochu experimentovat a využít metodu pokus/omyl, abyste si našli svůj ideální účes.
  • Vyberte si barvu vlasů, která se co nejvíce blíží vaší přirozené barvě vlasů, abyste svůj účes mohli snadno zdržovat a nevypadali hloupě, jakmile by vám začaly odrůstat kořínky. Pokud chcete vlasy zesvětlit, nechejte si vytvořit raději jemný melír.
  • Při výběru účesu byste měli vzít v úvahu tvar svého obličeje. Jde o to, abyste zvýraznili své přirozené rysy a nepřitahovali pozornost k tvaru svého obličeje. Zkuste následující tipy. Ženy s kulatými obličeji by měly nosit asymetrické účesy s patkou. [1] Ženy s hranatými obličeji by měly nosit zastřižená mikáda, středně dlouhé střihy, nebo ofinu na bok. [2] Ženy s dlouhými protáhlými obličeji by měly nosit krátké nebo středně dlouhé jemně vlnité vlasy a měly by se vyhýbat rovně střižené ofině. [3] Pokud máte oválný nebo srdcový obličej, můžete si vybrat v podstatě jakýkoli účes. Experimentujte a najděte si to, co se vám bude líbit.
 2. 2
  Dodržujte zásady osobní hygieny. Nejen že tím zlepšíte svůj celkový vzhled, ale také tím předejdete šíření nemocí a infekcí. [4]
  • Každé ráno a každý večer si čistěte zuby. Pomůže vám to mít je stále krásně bílé, dodá vám to svěží dech a hlavně budete mít zdravé zuby i dásně.
  • Každý den se sprchujte, i když si nebudete mýt vlasy. Pokud nemáte čas na sprchu, měli byste si alespoň umýt obličej a podpaží žínkou a mýdlem.
  • Oholte se, vytrhávejte si přebytečné chloupky, nebo používejte vosk. Pokud chcete chodit „přírodně,“ je to v pořádku, ale neměli byste to dělat z lenosti, ale z estetického přesvědčení.
 3. 3
  Vypořádejte se s kožními problémy. Cítit se dobře ve své kůži je velmi důležité, protože pleť je to první, co na vás lidé uvidí. Pokud vás trápí pupínky, jizvy, skvrny od slunce a další kožní problémy, objednejte se k dermatologovi a nechejte si poradit ohledně léčby. Existuje spousta krémů a mastí, které vám pomohou zesvětlit tmavé skvrny a jizvy.
  • Pokud se chystáte ven, musíte použít opalovací krém a vzít si čepici nebo klobouk, abyste se nespálili a nezačaly se vám na pleti tvořit tmavé skvrny. Nejdůležitější je ovšem to, že tím pleť ochráníte před poškozením od slunce a vyhnete se rakovině kůže.
  • Pijte vodu. Dodržování pitného režimu vám dodá zdravou a zářivou pleť a budete mít dostatek energie na to, abyste zůstali stále zdraví. [5]
 4. 4
  Buďte ve formě. Nemusí to nutně znamenat, že byste měli hubnout – jde o to vypadat tak, jak chcete. Pokud chcete několik kilo zhubnout, snižte svůj denní příjem kalorií a začněte se věnovat aerobnímu cvičení. Pokud chcete nabrat svaly, začněte posilovat a každý den jezte dostatek bílkovin.
  • Jezte ovoce, zeleninu a nízkotučné bílkoviny. Tyto potraviny obsahují spoustu vitamínů a živin, které vaše tělo potřebuje a budete se po nich cítit skvěle.
  • Dávejte si pozor na cukry. Čtěte si obaly potravin, abyste se mohli vyhýbat zbytečným cukrům, které se přidávají do dresinků, pečiva a omáček.
  • Omezte konzumaci alkoholu. Nejen že díky tomu budete mít krásnější pleť, ale také se vyhnete konzumaci zbytečných kalorií z alkoholických drinků. [6]
  • Začněte chodit do posilovny, nebo si najděte někoho, kdo bude cvičit s vámi. Když nebudete cvičit sami, budete mít více motivace.
 5. 5
  Oblékejte se adekvátně ke své postavě. Bez ohledu na to, kam se zrovna chystáte, nebo co je zrovna moderní, byste měli vždy nosit oblečení, které vám sluší. Trendy se neustále mění a ne všechny lichotí každému typu postavy.
  • Naučte se zvýraznit své přednosti a skrýt své nedostatky. Pokud máte například postavu ve tvaru přesýpacích hodin, noste vypasované šaty, které zvýrazní vaše křivky a vyhýbejte se volnému pytlovitému oblečení.
  • Ignorujte velikosti oblečení. Mnoho žen se snaží natlačit do kalhot, které jsou jim příliš malé, protože se bojí vzít si na sebe kalhoty o velikost větší, než jaké běžně nosí. Ve skutečnosti ale záleží spíš na tom, jak v oblečení vypadáte, než jakou velikost na sobě máte. Kromě toho nikdo nemusí vědět, jakou velikost kalhot nosíte!
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Jak být přitažlivý pro ostatní

 1. 1
  Usmívejte se. Když se budete stále mračit, lidé se vás budou bát, budete na ně působit nudně, nebo příliš vážně. K čemu vám bude vypadat hezky, když se vás bude každý bát?
 2. 2
  Snažte se vypadat přátelsky. Pokud chcete udělat dojem na ostatní, musíte se snažit působit mile. Nepřekřižujte si paže, nevyhýbejte se očnímu kontaktu a nestůjte v rohu místnosti. Těmito gesty byste lidem dali najevo, že s nimi nechcete mít nic společného.
 3. 3
  Buďte sebejistí. I supermodelky jsou někdy nejisté. Jde o to mít smysl pro humor a umět se zasmát svým nedostatkům a nedovolit, aby vás stahovaly k zemi. I když možná nevěříte tomu, že jste krásní a že vypadáte skvěle, měli byste si to každý den říkat. Nakonec vás to přiměje k tomu, že tomu začnete skutečně věřit.
 4. 4
  Mějte smysl pro humor. Všichni chtějí být s někým, kdo je umí rozesmát. Neznamená to, že byste si měli dělat legraci ze všeho, ale měli byste se umět smát i vtipům ostatních lidí, aby bylo vidět, že jste zábavní a rádi se smějete.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Osvojte si beauty tipy

 1. 1
  Najděte si vhodný make-up. Pokud se vám pleť leskne, vyberte si matující make-up, nebo používejte jen pudr. Pokud máte suchou pleť, používejte tekutý make-up.
  • Při testování barev make-upu jděte na dobře osvětlené místo a použijte ideálně denní světlo. Otestujte si několik make-upů na čelisti a jemně je vetřete do pokožky. Potom se podívejte do zrcátka a vyberte si make-up, který vám bude nejvíce vyhovovat. Dokonalý odstín by vám na pleti neměli být vůbec vidět.
  • Pokud si nevíte rady, požádejte prodavačku v parfumerii, aby vám pomohla vybrat správnou barvu make-upu.
 2. 2
  Na problémové oblasti použijte korektor. Když budete mít hladkou a sjednocenou pleť, budete vypadat mladistvěji a přitažlivěji. Mezi problémové oblasti patří místa pod očima, pupínky, jizvy a/nebo tmavé skvrny.
  • Korektor by měl být o jeden nebo dva odstíny světlejší, než podkladový make-up a měl by mít hustější konzistenci.
 3. 3
  Najděte si každodenní make-up, který vám bude vyhovovat. Jde o to, abyste zvýraznili svoji přirozenou krásu a nenosili na sobě silný nános líčení. Naučte se líčit se tak, aby vám to zabralo jen několik minut a abyste to mohli dělat každý den stejně. Držte se následujících pravidel, abyste vypadali přitažlivě:
  • Používejte hydratační krém, aby se vám make-up na pleti dobře chytil a neměli jste suchou pokožku.
  • Naneste si na celý obličej podklad a v na problémové partie korektor.
  • Používejte řasenku. I v případě, že nebudete používat jiné líčení, vám trocha řasenky okamžitě zvýrazní oči a posílí vaši ženskost.
  • Přidejte trochu tvářenky. Růžová barva se hodí ke všem odstínům pleti, protože všichni lidé mají mírně růžovou pleť. Když si na tváře naneste trochu jemné tvářenky, dodáte své pleti nádech zdraví.
  • Vezměte si jemnou rtěnku. Vyberte si barvu o jeden nebo dva odstíny tmavší, než je přirozená barva vaší pleti.
  Reklama

Tipy

 • Nezapomínejte na úsměv. I když zrovna nebudete mít důvod ke štěstí, měli byste se usmívat. Budete na lidi působit přitažlivěji.
 • Buďte jedineční a nikomu nedovolte, aby vám říkal, jací máte být.
 • Buďte sami sebou.
 • Nepřehánějte to s líčením – mohlo by to vypadat, že se snažíte skrýt svoji pravou tvář.
 • Přijměte svoji přirozenou krásu. Nejen že tím ušetříte spoustu času, ale také získáte příležitost se více vystrojit na speciální příležitosti, jako jsou svatby, večírky a rande.
 • Pokud chcete mít hladší pleť, používejte vosk, ne žiletky.
 • Pokud máte velké uši nebo velký nos, nechejte si narůst dlouhé vlasy.
 • Najměte si stylistu, který vám pomůže vybrat oblečení, které bude lichotit vaší postavě.
 • Buďte sami sebou a nikomu nedovolte, aby vám říkal, jak byste měli vypadat. Ukazujte svoji přirozenou tvář a projevujte svoji osobnost. Nemusíte se líčit, abyste změnili svůj přirozený vzhled.
 • Mějte rádi své tělo a buďte sami sebou.


Reklama

O tomto wikiHow

Traci Halvorson
Spoluautorem článku je :
Modelingová agentka
Tento článek spoluautorem článku je Traci Halvorson. Traci Halvorson je modelingová agentka, bývalá modelka a majitelka Halvorson Model Management (HMM) v San Jose v Kalifornii. HMM je licencovaná talentová agentura s kompletními službami, která zastupuje více než 300 profesionálních modelů a herců. S více než 25 lety zkušeností v modelingovém průmyslu se Traci specializuje na průzkum, správu, poradenství a zahájení modelingu v oblasti Bay Area. Traci je držitelkou titulu BA v oboru Public Relations & Business Management na San Jose State University a také se specializuje na marketing, image poradenství a je certifikovaným koučem Life-Career. Tento článek byl zobrazen 4 448 krát
Stránka byla zobrazena 4 448 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama