Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nebaví vás chovat se stále mile? Chladnost a tajemnost namísto milého a přátelského chování má něco do sebe. Když se budete chovat chladně, lidé vás budou brát ve kole nebo v práci mnohem více vážně. Neměli byste ale zacházet příliš daleko, aby lidé neměli pocit, že se chováte nepřátelsky. Pokud chcete vědět, jak se místo vřelého chování chovat chladně, v tomto článku se to dozvíte.

Část 1
Část 1 ze 3:

Chladné vystupování

 1. 1
  Neusmívejte se příliš často. Když budete mít úsměv na tváři, lidé si budou myslet, že jste přátelští a bude je to k vám táhnout. Když budete mít vážný výraz, lidé nebudou vědět, co si myslíte. Pokud chcete být chladní, neměli byste se usmívat moc často. Lidé by neměli vědět, co se vám honí hlavou. Měli byste být obecně bez výrazu a nemělo by být snadné vás odhadnout.
  • Když se budete usmívat, dělejte to rezervovaně – neměli byste mít na tváři široký úsměv. Jednou za čas se usmějte, aby lidé stále nevěděli, co se vám odehrává v hlavě.
  • Mužům nedostatek úsměvu přinese pravděpodobně větší úspěch než ženám, protože studie prokázaly, že usmívající se muži pro ženy nejsou přitažliví. [1]
 2. 2
  Naučte se chladně zírat. Když kolem vás někdo projde, podívejte se mu přímo do očí a svraštěte obočí, jako kdybyste mu chtěli dát najevo zmatení a nepřátelskost. Mírně našpulte rty, abyste projevili svoji chladnost. Zvedněte bradu a podívejte se přes svůj nos. Neměli byste působit naštvaně nebo nepřátelsky, ale kontrolovaně, chladně a rezervovaně.
 3. 3
  Mějte chladnou řeč těla. Když se naučíte správnou řeč těla, budete působit skutečně chladně. Zachovejte si trochu tajemnosti a kontroly a nemluvte, když můžete komunikovat jemnějšími metodami.
  • Mějte správné držení těla – stůjte rovněji, než ostatní lidé.
  • Nehrajte si s rukama a s nohama, ani s vlasy.
  • Když někdo řekne něco otravného, podívejte se jinam a neměňte výraz ve tváři. #* Přestaňte se těmto lidem dívat do očí.
  • Podávejte lidem ruce, místo abyste je objímali.
  • Když se vás někdo dotkne, měli byste se mírně zpevnit.
 4. 4
  Mluvte stále stejným tónem. Když budete mluvit, neměli byste dramaticky měnit intonaci. Mluvte klidným a stále stejným tónem, i když budete uvnitř velmi šťastní, nebo naopak velmi naštvaní. Neměli byste plakat ani se smát – zachovejte vždy klid a neprojevujte příliš mnoho emocí. Chovejte se rezervovaně a držte si odstup při každém rozhovoru s lidmi. [2]
 5. 5
  Nemluvte o sobě. Udržujte si odstup od lidí tím, že nebudete mluvit o svých myšlenkách, pocitech, zvycích a osobním životě. Lidé, kteří jsou chladní, s ostatními neradi sdílejí svůj život. Říkejte jen to, co skutečně musíte říct a nevyprávějte lidem historky ani vtipy, kterými byste se příliš odhalili.
 6. 6
  Neptejte se lidí na mnoho otázek. Když lidem budete klást otázky, dáte tím najevo, že vám na nich záleží. Pokud chcete působit chladně, měli byste dělat opačný dojem. Můžete si vyměnit několik zdvořilostních frází, ale neprojevujte přílišný zájem. Měli byste dávat najevo, že se zabýváte svými vlastními myšlenkami a nápady a nebudete s lidmi probírat jejich životy.
 7. 7
  Nikdy se neopakujte. Když vás někdo poprvé neuslyší, je to jeho chyba. Neměli byste nikdy opakovat to, co jste už jednou řekli.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Chladný přístup ke světu

 1. 1
  Měli byste být ochotní zranit city ostatních lidí. Když se nebudete usmívat, nebudete lidem klást otázky a nebudete vyjadřovat pozitivní emoce, nevyhnutelně tím lidem ublížíte. To je ale cena chladného chování. Odolejte pokušení omlouvat se a utěšovat lidi, když budete mít pocit, že jste jim ublížili, nebo je urazili.
  • Když se vás někdo zeptá, proč se chováte nepříjemně, chladně se mu zadívejte do očí a řekněte, že nemáte ponětí, o čem mluví.
  • Pokud někdo vyjádří smutek nebo vztek, řekněte: „Je mi líto, že tě to urazilo“ a potom se otočte a dělejte si svoje. Když se budete omlouvat tímto neomluvným způsobem, dáte tím ostatním najevo, že jste skutečně chladní.
  • Dávejte si pozor na to, abyste lidi příliš neignorovali. Studie prokázaly, že lidé, kteří se chovají velmi chladně, se mohou cítit stejně nepříjemně, jako lidé, které sami ostrakizují. [3]
 2. 2
  Buďte velmi soutěživí. Snažte se, abyste byli nejlepší ve všem, co děláte, i kdyby to mělo znamenat, že nebudete schopni pracovat v týmu. Měli byste mít vždy ty nejlepší a nejchytřejší odpovědi na všechny otázky. Měli byste být nejlepšími sportovci a vynikat ve své práci, i když kvůli tomu ostatní budou působit neschopně.
 3. 3
  Buďte velmi praktičtí a realističtí. Když ostatní lidé budou mít z něčeho radost, měli byste se chovat naprosto klidně a neprojevovat emoce. Nevyjadřujte ani nadšení z prázdnin a narozenin ostatních lidí.
 4. 4
  Neobtěžujte se tím, že byste lidem pomáhali. Jdete po ulici a staré dámě před vámi spadne nákup na zem? Přejděte na druhou stranu a ani se na ni nedívejte, nebo ji prostě obejděte. Pokud máte pocit, že byste lidem neměli pomáhat, nedělejte to. Nepřemýšlejte nad tím a nedovolte, aby vás ovlivnily pocity viny. Jako chladný člověk byste neměli projevovat empatii a soucit. [4]
 5. 5
  Buďte negativní. Chladní lidé vidí na všem vždy jen to špatné. Představte si, že jdete po ulici a kolem vás projede auto, které na vás ohodí vodou z louže. Jak zareagujete? Neříkejte „Sakra, to byly moje oblíbené kalhoty,“ nebo „Proč já?“ ale místo toho se vražedně podívejte na auto a řekněte: „Doufám, že nabouráš a zemřeš.“
  • Buďte kritičtí k lidem okolo vás. Nikomu nelichoťte. Pokud se vás někdo zeptá, zda se vám líbí, co má na sobě, protočte oči a změňte téma rozhovoru.[5]
 6. 6
  Dejte si pozor na to, komu důvěřujete. Když se k lidem budete chovat chladně, nevyhnutelně si uděláte nepřátele, takže nebudete mít moc lidí, kterým budete moci důvěřovat. Jediní lidé, kterým budete moci věřit, budou ti, kteří budou vědět, že nejste v jádru chladní.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Kdy je dobré chovat se chladně

 1. 1
  Buďte chladní na veřejnosti. Většinou je bezpečné chovat se chladně na veřejnosti. Možná naštvete několik cizích lidí, ale na tom není nic špatného – zejména pokud od vás tito lidé něco chtěli. Chladné chování na veřejnosti vám pravděpodobně nezkazí pověst a nezpůsobí vám dlouhodobé problémy.
  • Pokud ovšem vidíte někoho, kdo potřebuje pomoci, měli byste chladnost odložit a udělat to. Myslete na to, jak byste se cítili ve stejné situaci vy.
 2. 2
  Buďte chladní, když vám to pomůže dosáhnout úspěchu. V některých případech vám chladné chování může pomoci vyhrát hádku, uzavřít obchod, nebo dosáhnout vítězství. Není nic špatného na tom být tvrdý a mít chladný přístup – když nebudete zacházet tak daleko, že byste poškozovali ostatní lidi. Je důležité si uvědomovat důsledky svého chování a svých činů.
 3. 3
  Nechovejte se chladně k rodině a přátelům. Lidé, kteří vás mají rádi a chovají se k vám vřele, si zaslouží stejné jednání. Když budete chladní ke své rodině a přátelům, budete se cítit izolovaně. Po letech chladného chování s vámi pravděpodobně nebude mluvit nikdo jiný, než vaši rodiče.
 4. 4
  Dejte si pozor na to, abyste si nezkazili pověst. Když budete chladní, může to mít své výhody, ale ve skutečnosti se nejlépe mají ti, kteří se chovají mile, štědře a otevřeně. Protože mít přátele znamená být po celý život šťastný, [6] měli byste se zamyslet nad tím, zda byste se neměli také chovat mile a přátelsky. Vyzkoušejte si, jaké to je být chladný a rozmyslete si to. Nemějte strach – můžete si svoji chladnou stránku nechat a někdy ji také využít.
  Reklama

Tipy

 • Neměli byste lidi k ničemu nutit, je to otravné.
 • Snažte se čelit svému strachu, abyste mohli projevovat naprostý klid a nedávat najevo, že se něčeho bojíte.
Reklama

Varování

 • Neměli byste se chovat chladně ke svým nadřízeným a k lidem, na kterých vám záleží. Pokud chcete, aby vám vaše práce zůstala a abyste měli stále nějaké přátele, chovejte se mile.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 36 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 14 143 krát
Stránka byla zobrazena 14 143 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama