Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tak, máte po svatbě a stal se z vás ženatý muž. Všechny věci, které jste své, teď už ženě, sliboval, jsou před vámi a je na čase přejít od slov k činům. Naštěstí, být dobrým manželem není nic těžkého. Musíte jen následovat své srdce, svědomí a dávat své manželce najevo, jak moc ji milujete. Tady je pár jednoduchých kroků, které, pokud se jimi budete řídit, vám a vaší polovičce mohou zajistit šťastnější budoucnost.

Část 1
Část 1 ze 3:

Držte se svých zásad

 1. 1
  Buďte gentleman, pokud vás žena nechá. Většina žen, i když ne všechny, považuje muže - gentlemana za velmi přitažlivého. Pokud je vaše manželka jednou z nich, staňte se jejím vysněným panem dokonalým. Myslete na 17. století a na lekce slušného chování v moderním pojetí. Například takto:
  • Vždy ženu polibte na uvítanou a na rozloučenou.
  • Noste jí těžké nákupní tašky.
  • Otvírejte jí dveře.
  • Plaťte útratu na schůzkách.
   • Pozor, některé ženy nechtějí, aby s nimi muži zacházeli v rukavičkách. Pokud vaše manželka patří mezi ně, neberte si to osobně. Buďte k ní dál milý a zdvořilý, i když s ní nezacházíte jako s princeznou.
 2. 2
  Svou ženu respektujte. Respekt je aktem porozumění. Chápejte, že vaše manželka je nezávislá osoba a že občas nechce dělat totéž, co vy, i když se většinou na svých zájmech shodnete. Tady jsou čtyři tipy na to, jak se manželkou zacházet s respektem:
  • Držte své slovo. Když řeknete, že něco uděláte, udělejte to. Pokud řeknete, že umyjete nádobí, nekňourejte kvůli tomu o hodinu později a nevymlouvejte se, až to žena začne dělat za vás.
  • Buďte přesný. Když řeknete, že někde budete v určitou hodinu - třeba že vyzvednete děti ze školky - buďte tam. Čas vaší ženy je stejně drahý jako váš. Respektujte to.
  • Přestaňte věci předpokládat. Nepředpokládejte, že ona něco udělá jen proto, že je to žena a vaše manželka. Pracujte na vzájemné komunikaci a zlepšujte ji. Naučte se, jak požádat o laskavost.
  • Naslouchejte tomu, co říká. Nepředstírejte, že posloucháte - skutečně poslouchejte. Někdy lidé potřebují jednoduše se vypovídat a někomu se vyplakat na rameni. Nechte ji mluvit a věnujte pozornost tomu, co říká.
 3. 3
  Nelžete. Nikdy. Zvykněte si mluvit pravdu. Zeptejte se sám sebe, jak by vám bylo, kdyby před vámi manželka měla tajemství. Když se vás zeptá, kam jdete, odpovězte jí popravdě. Řekněte jí s kým tam budete, pokud se zeptá. Vysvětlete jí důvody svého jednání, i když si myslíte, že je to zbytečné. Pravdomluvnost a otevřenost přispívá k vytváření skvělé slovní komunikace, která je výsadou skvělých mezilidských vztahů.
 4. 4
  Nikdy jí nezahýbejte. Není potřeba to dlouze rozepisovat, ale je důležité se o tom zmínit. Podvádění je forma lhaní. Také by se vám nelíbilo, kdyby si manželka začala aférku, tak proč byste to dělal vy jí? Pokud jste manželce nevěrný, zastavte se, důkladně se zamyslete nad svým životem a pak se zeptejte sám sebe, proč jste si vzal právě tu ženu, kterou jste si vzal.
  • Pokud milujete svou ženu, ale toužíte po někom jiném, uvědomte si, jak nefér tato situace je. Chcete spokojenost pro manželku, ale nejste schopen být tu jen a jen pro ni.To je především velmi sobecké jednání. Nemůžete sedět najednou na dvou židlích.
  • Pokud už svou ženu nemilujete, tak proč jste stále manželé? Oběma by vám pravděpodobně bylo mnohem lépe samotným, alespoň byste měli šanci si najít někoho nového, koho budete doopravdy milovat a kdo bude milovat vás. Přemýšlejte o tom.
 5. 5
  Snažte se nebýt líný. Lenost je pro ženy jednou z hlavních příčin ochladnutí touhy a je to navíc špatný návyk. Pozor, nedělní sledování fotbalu a povalování na gauči nemusí být lenost. Lenost je, když víte, že byste měli nebo chtěli něco udělat, ale nedokážete se k tomu přinutit. Takže jděte se smetím, jednou za čas manželku překvapte a ukliďte celý dům, nebo začněte cvičit, abyste jí ukázal, že o sebe pečujete. Dokáže to zázraky.
 6. 6
  Snažte se nebýt sobecký. Můžeme se hodiny bavit o tom, jak sobečtí lidé jsou, ale jedna věc je jasná: i když jsme sobečtí, dokážeme se chovat nesobecky. Láska by tento rys měla rozvíjet. Místo toho, abyste se ptali, co pro sebe můžete udělat, se začněte ptát, co můžete udělat pro svou ženu nebo pro to, aby bylo vaše manželství ještě lepší.
  • Ovládejte svou žárlivost. Čas od času budete určitě cítit osten žárlivosti, a to je samozřejmě v pořádku, pokud nedopustíte, aby ovlivňovala spokojenost vaší manželky. (To, že žárlíte je vlastně docela dobré znamení). Je to proto, že žárlivost bývá velmi sobecká. Nikdy manželce něco nezakazujte jenom proto, že na ni žárlíte.
  • Naučte se dělat kompromisy. Často nastane situace, kdy se to, co chcete vy, zásadně liší od toho, co chce vaše žena. V takových případech trochu pozměňte svá očekávání. nečekejte, že vždycky dostanete svůj podíl, nebo že "vyhrajete každou" hádku.
 7. 7
  Nikdy na ni nezvyšujte hlas, nekřičte a fyzicky jí neubližujte. vaše manželka vám důvěřuje a hledá u vás jistotu a bezpečí. Nedávejte jí špatný příklad a vyjadřujte emoce tak, aby to bylo ku prospěchu věci.
  • v hádce se snažte mít svůj hlas pod kontrolou:
   • "Mám starosti, protože se nedržíme plánu na to, kolik budeme utrácet. Z ničeho tě neobviňuji. Jde mi jen o naše blaho a o naši budoucnost. Chtěl bych si zkrátka promluvit o tom, jak můžeme oba trochu snížit svoje náklady."
  • Nepouštějte se do osobních útoků a vět, které mají za úkol jen zranit její city. Následující ukázka je příkladem, jak to nedělat, aby se spor vyřešil v klidu:
   • "Vážně? Takže ty fakt chceš aby naše děti chodily do dobré školy? Tak proč si nepromluvíš se svým bývalým, s panem nejchytřejším? Vypadá to, že by vám spolu bylo skvěle."
  • Nikdy svou manželku nebijte, nestrkejte do ní ani nevyhrožujte fyzickým násilím. Nevyužívejte své váhové a výškové převahy. je to trestný čin.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Dejte najevo touhu

 1. 1
  Najděte si malé každodenní věci, díky kterým se manželka bude cítit skvěle. Je to paradox, ale drobná gesta jsou často tím, díky čemu vztah vzkvétá. Zeptejte se sám sebe "co mohu udělat, aby byla má žena ještě šťastnější?" Nemusí to být nic velkolepého, aby to mělo účinek. Jde o myšlenku a vaše pocity, to je ten nejkrásnější dárek:
  • Pracujte na tom, abyste měl co nejlepší vztahy s její rodinou. Jen málo věcí je pro ženu tak důležitých, jako dobrý vztah mezi vámi a jejími rodiči. Pravděpodobně se s její rodinou nevídáte každý den, ale tím je to pro ni důležitější - byla by ráda, abyste její rodiče miloval tak, jako své vlastní.
  • Zajímá se vaše žena o charitativní činnost? Založte jí účet s malou částkou, a dejte jí ho jako dárek. Bude hrdá na to, že se díky vám může podílet na dobročinnosti.
  • Dělejte v domě ty práce, o kterých víte, že je manželka nemá ráda. Nerada myje nádobí? Vyrobte jí speciální dárkovou poukázku na týden bez mytí nádobí.
 2. 2
  Buďte otevřený. Bude se to možná zdát zvláštní, ale být k manželce upřímný je známkou touhy a lásky - ukazuje to, že jí věříte a, co je důležitější, že jste si blízcí i duševně. Ženy jsou hodně emocionální, narozdíl od mužů. Když budete ke své ženě upřímní a budete otevřeně mluvit o svých citech získá pocit jedinečnosti, že tohle sdílíte právě s ní.
 3. 3
  Ukažte jí, že ji milujete. Proč jste si ji jinak vůbec bral? Dávejte jí najevo, že ji milujete a že díky ní je každý váš den krásný. A dělejte to často. Povede to k dobrým návykům a do manželství to přinese ještě víc lásky a porozumění a méně stresu.
  • Napište jí krátký, ručně psaný dopis. Dejte jí ho pod polštář a až ji ráno budete líbat před odchodem do práce, řekněte jí, že má pod polštářem překvapení. V lístku může být něco jako: "Každý den, kdy jsem s tebou si uvědomuji, jaké obrovské mám štěstí. Miluju tě."
  • Zezadu přistupte k ní, až budete spolu ve stejné místnosti, obejměte ji a dejte jí upřímný, dlouhý polibek na šíji, zatímco okolo ní obtočíte své paže. Její srdce roztaje jako sníh.
  • Nešetřete drobnými gesty jako je držení za ruce, polibky do vlasů, pohlazení po tváři a tak dále.
 4. 4
  Podporujte ji. Snažte se jí podpořit v tom, co ráda dělá a o co se snaží. Ať už se rozhodne začít chodit na lekce latinskoamerických tanců, nebo si bude chtít vyrazit s kamarádkami na skleničku, s vaší podporou se bude cítit lépe a v bezpečí. Když bude někdy prožívat těžké chvíle, bude vědět, že se o vás může opřít, že budete vždy její maják v bouři.
  • Když se vaše manželka cítí smutná, naučte se, jak ji rozveselit a zvednout jí náladu. Doneste jí snídani do postele, namasírujte jí chodidla, nebo se s ní podívejte na její oblíbený film. Opět, malé věci dokážou velké změny.
 5. 5
  Vraťte vašemu vztahu "romantiku". Není to určitě první věc, která vás ráno napadne, ale pro zdravé manželství je romantika důležitá. Nemyslete si, že když jste teď manželé, už se nemusíte o žádnou romantiku snažit. Nejen že je tento předpoklad mylný - co když by se vaše žena rozhodla, že když je vdaná, už si nemusí hlídat váhu? - to by také nebyla příliš zábava. Takže buďte muž a dělejte to, co má muž dělat. Buďte romantický.
  • Alespoň jednou měsíčně si vyrazte na rande. Některé páry si na to najdou čas každý týden, ale jednou za měsíc bude stačit. Naplánujte takové rande, které vám evokuje skvělé schůzky, na které jste spolu chodívali v minulosti, nebo takové, které vám rozproudí krev - bowling, bruslení, nebo třeba výlet parníkem.
  • Slavte spolu vaše výročí. Výročí je pro manželky většinou velmi důležité, a mělo by být i pro vás. Má symbolický význam a navíc vám poskytne možnost jak svou lásku přiživit. Nezapomínejte proto na vaše výročí. Naplánujte vždy alespoň večeři, nebo si otevřete lahev vína.
  • Udržujte zdravý sexuální život. Nedovolte, aby se postelové hrátky staly nudným stereotypem a neberte je jako samozřejmost. Snažte se svou manželku uspokojit tak, jak ona uspokojuje vás a prozkoumávejte spolu svou sexualitu.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Dejte to všechno dohromady

 1. 1
  Své ženě plně důvěřujte. Mnoho věcí, zmíněných v tomto článku, se točí především okolo důvěry. Pokud své manželce nedůvěřujete, těžko může váš vztah vzkvétat. naučte se jí věřit stejně tak, jak chcete ať ona věří vám.
 2. 2
  Odhalte jí svou osobnost. Manželství je nekončící možnost poznávat někoho blíž a blíž po mnoho a mnoho let. Pokud část své osobnosti necháte v tajnosti, nebo se o ni odmítáte podělit, ochuzujete se o velkou část toho, co manželství znamená. V tomto bodě opravdu platí, že to, co dáváte, dostanete nazpátek.
  • Věďte s manželkou dlouhé rozhovory, rozesmějte ji, sdílejte své zájmy, koníčky a podrobnosti o práci. Vezměte ji na místo, které má pro vás osobní význam, seznamte ji se svou širokou rodinou (a totéž udělejte vy pro ni), debatujte o všem možném, sdílejte s ní své obavy, pochybnosti a zranitelná místa, buďte zkrátka tím, kým jste, ne tím, kým si myslíte, že by vás chtěla mít.
 3. 3
  Pamatujte si zlaté pravidlo. Zlaté pravidlo je důležité nejen pro morálku, ale také vám často může pomoci zdárně proplout rozbouřenou vodou ve chvíli, kdy máte v manželství potíže. Zlaté pravidlo zní - nečiň druhým to, co nechceš, aby činili tobě. Zkrátka si sami sebe představte na jejich místě, než budete jednat.
  • Samozřejmě, než použijete zlaté pravidlo, musíte se na věci dívat ze správného úhlu pohledu a nemůžete sám sobě lhát o tom, co druzí lidé chtějí. Pokud si nejste něčím jistý, zeptejte se sám sebe "Co bych chtěl, aby se stalo, kdybych byl na místě své manželky?". je to dobré cvičení, které byste měl trénovat.
 4. 4
  Jste-li nábožensky založen, sdílejte svou víru se svou ženou. Obracejte se na víru až budete potřebovat sílu a své ženě dávejte tolik, kolik dáváte víře ve svého boha. Pozor, víra je velmi citlivá věc. Nikdy svou ženu nenuťte přestoupit na vaše náboženství.
 5. 5
  Buďte hrdý na svůj vzhled. To nejdůležitější samozřejmě nakonec - dodržujte správnou hygienu a snažte se vypadat stále upraveně a ujistěte se, že si celkově zachováváte stejnou úroveň jako vaše manželka. Pokud věnujete pozornost tomu, jak často si manželka čistí zuby a jak se obléká, očekávejte od ní totéž. A tak by to mezi dvěma lidmi, kteří se milují, mělo být!
  Reklama

Tipy

 • Chraňte ji a braňte tak, jako by byla vaše největší životní štěstí!
 • Důvěřujte jí!
 • Věnujte jí čas a pozornost.
 • Vždycky říkejte pravdu, bez ohledu na to, jak moc si myslíte, že jí to ublíží. je vždycky lepší, když jí to řeknete, než když se o tom dozví od někoho jiného.
 • Poslouchejte, co vám říká a berte to jako konstruktivní kritiku, ne jako výčitky.
 • Mějte trpělivost - nějaký čas trvá, než se z muže stane báječný manžel.
 • Dokazujte jí, že ji máte rád i v přítomnosti svých přátel, například jí řekněte, že jí to sluší.
 • Buďte romantický - kupte jí občas dárek, když si budete myslet, že si to zaslouží, ale nepřehánějte to, ať ji nerozmazlíte.
 • Pomozte její rodině, když to bude zapotřebí, ať už s nákupem, odvozem autem, nebo opravou v domě.
Reklama

Varování

 • Nesvádějte jiné ženy - dáte jí tak najevo, že není dostatečně atraktivní. Pochvalte ji, a dívejte se na ní častěji, než na jiné.

Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 34 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 259 krát
Kategorie: Rodinný život
Stránka byla zobrazena 9 259 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama