Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Být rodičem je jedna z těch nejlepších věcí, které vás mohou v životě potkat, ale to neznamená, že je to jednoduché. Bez ohledu na to, jak staré děti máte, vaše práce není nikdy u konce. Pokud chcete být dobrým rodičem, musíte své děti milovat a zároveň je učit, co je správné a co je špatné. To nejdůležitější je nakonec vytvořit pro své děti správné milující prostředí, ve kterém se jim bude dařit a vyrostou v sebevědomé a nezávislé dospělé lidi. Pokud nevíte, jak být dobrým rodičem, tento článek vám pomůže.

Část 1 ze 3:
Milujte své děti

 1. 1
  Ukazujte svým dětem lásku a pozornost. Někdy je to nejlepší, co dětem můžete dát, prostá láska. Vřelý dotek nebo pečující obětí vašemu dítěti dá najevo, že si ho vážíte. Nepřehlížejte význam fyzických doteků. Zde je několik způsobů, jak svému dítěti projevit lásku:
  • Jemné obětí, povzbuzení, ocenění, schválení nebo i malý úsměv vám pomohou zvednout svému dítěti sebevědomí.
  • Každý den dětem říkejte, že je máte rádi, i když se na ně zrovna zlobíte.
  • Objímejte své děti a líbejte je. Snažte se zajistit, aby jim láska a náklonnost byla blízká již od narození.
  • Milujte své děti bezpodmínečně. Nenuťte je být tím, kým chcete, aby byli. Dávejte jim najevo, že je budete mít rádi vždy a za každých okolností.
 2. 2
  Chvalte své děti. Je důležité své děti chválit. Měli byste zajistit, aby děti byly pyšné na to, co dokážou a cítili se dobře. Když jim nedáte sebevědomí, které člověk ve světě potřebuje, nebudou se cítit dostatečně dobří a nezávislí. Když udělají něco dobře, dejte jim jasně najevo, že to oceňujete a že jste na ně pyšní.
  • Pravidelně své děti chvalte. Měli byste je chválit alespoň třikrát tolik, jak je kritizujete. Je důležité dát dítěti najevo, že udělalo něco špatně, ale je také důležité naučit je vnímat sami sebe pozitivně.
  • Pokud jsou příliš mladé na to, aby pochvale rozuměli, zahrnujte je láskou a někdy také dárky. Podporujte je v tom, aby dělali všechno správně a sami, od chození na nočník až po dobré známky a dobrý výběr kariéry.
 3. 3
  Nikdy nesrovnávejte své děti s jinými dětmi, zejména se sourozenci. Každé dítě je jedinečné. Oslavujte jejich rozdíly a trvejte na tom, aby každé z vašich dětí dělalo to, co ho bude nejvíce bavit a po čem touží. Když to nebudete podporovat, vaše děti se budou cítit podřadně a budou si myslet, že pro vás nejsou dost dobré. Pokud jim chcete pomoci zlepšit jejich chování, mluvte s nimi o tom, jak dosáhnout svých cílů, místo abyste jim říkali, že se mají chovat jako jejich sestra nebo dítě od sousedů. Tím v nich vytvoříte smysl pro jedinečnost a zajistíte, že nebudou trpět komplexem méněcennosti.
  • Když budete děti srovnávat, budete riskovat, že spolu začnou soupeřit. Vaše děti by mezi sebou měly mít hezký a milující vztah, neměli by se brát jako protivníci.
  • Vyhněte se upřednostňování jednoho z dětí. Studie prokázaly, že většina rodičů má své oblíbené dítě, ale většina dětí si myslí, že ony jsou tím oblíbeným dítětem. Když spolu vaše děti budou soupeřit, nestavte se na stranu jednoho z nich, ale chovejte se neutrálně a férově.
 4. 4
  Naslouchejte svým dětem. Je důležité komunikovat s dítětem a naslouchat mu. Neměli byste jen prosazovat pravidla, ale měli byste svému dítěti naslouchat a pomáhat mu řešit problémy. Musíte být schopni vyjádřit zájem o své dítě a zapojit se do jeho života. Měli byste vytvořit atmosféru, ve které se vaše dítě nebude bát za vámi přijít s čímkoli.
  • Můžete si určit čas, který každý den věnujete rozhovoru s dítětem. Můžete to dělat večer, u snídaně, nebo například během procházky po škole. Berte tuto dobu jako svátost, vypněte si telefon a věnujte se pouze svému dítěti.
  • Pokud vaše dítě řekne, že vám chce něco říct, berte to vážně a přestaňte se vším, co zrovna děláte, nebo určete čas, kdy si o tom spolu promluvíte.
 5. 5
  Udělejte si na své děti čas. Buďte opatrní a nezahrnujte je láskou a dopřejte jim prostor. Existuje velký rozdíl mezi ochranou dítěte a uvězněním dítěte požadavky a láskou. Měli byste zajistit, aby měli pocit, že váš společně strávený čas je něco, čeho by si měli vážit, ale neměli by mít pocit, že si váš čas musí nějak vynucovat.
  • Travte čas s každým dítětem zvlášť. Pokud jich máte více, spravedlivě si to rozdělte.
  • Naslouchejte svým dětem a respektujte jeho potřeby a touhy.
  • Choďte s dětmi do parku, do zábavních center, do muzeí nebo do knihoven.
  • Choďte na rodičovské schůzky, dělejte s dětmi úkoly a navštěvujte všechny školní akce, abyste měli přehled o tom, jak to vašim dětem ve škole jde.
 6. 6
  Nezapomeňte být přítomní u všech důležitých událostí v životě vašich dětí. I když jste zaneprázdnění, měli byste si udělat čas na to, abyste byli u všech důležitých událostí v životě vašich dětí, od baletních recitálů až po promoci. Uvědomte si, že vaše děti rostou rychle a brzy budou samostatné. Váš šéf si možná ani nevzpomene na to, že jste přišli na schůzku pozdě, ale vaše děti si budou celý život pamatovat, že jste nebyli u toho, když hrály ve školním představení. Nemusíte kvůli svým dětem nechat všechno být, ale měli byste se snažit být přítomní u důležitých akcí.
  • Pokud jste příliš zaneprázdnění a zmeškáte první školní den svého dítěte nebo jinou důležitou událost, pravděpodobně toho budete litovat po zbytek života. Jistě nechcete, aby si vaše dítě svoji promoci pamatovalo jako den, kdy máma nebo táta neměli čas se ukázat.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Vychovávejte své děti

 1. 1
  Určete si rozumná pravidla. Nastavte pravidla, která platí pro každého úspěšného a šťastného člověka – ne modelová pravidla dokonalého člověka. Je důležité určit taková pravidla, která dítěti pomohou vyrůst v zodpovědného člověka, ale zároveň nejsou tak přísná, aby si dítě myslelo, že ať udělá cokoli, bude to špatně. V ideálním případě by vás dítě mělo milovat více, než bát se vašich pravidel.
  • Jasně svá pravidla sdělte. Děti by měly být seznámeny s důsledky svých činů. Když je potrestáte, ujistěte se, že dobře rozumí tomu, proč se to stalo a jakou chybu udělaly. Když jim nedokážete sdělit důvod trestu, potom bude celý trest úplně zbytečný.
  • Ujistěte se, že jsou vaše pravidla nejen rozumná, ale že je také rozumně prosazujete. Vyhněte se příliš tvrdým trestům. Tvrdé tresty za malé prohřešky a fyzické tresty vašemu dítěti ublíží.
 2. 2
  Snažte se ovládat svůj temperament. Je důležité snažit se být klidní a rozumní jak při vysvětlování pravidel, tak při provádění trestů. Měli byste chtít, aby vás vaše děti braly vážně, ne aby se vás bály. Je jasné, že to není jednoduché, zejména pokud se vaše děti chovají nezvladatelně, ale jakmile budete mít pocit, že zvýšíte hlas nebo vám ujedou nervy, dejte si pauzu a na chvíli odejděte načerpat síly.
  • Všichni ztrácíme hlavu a někdy se máme pocit, že nad věcmi nemáme kontrolu. Pokud řeknete něco, čeho budete litovat, měli byste se dětem omluvit a dát najevo, že jste udělali chybu. Když se budete chovat, jako kdyby bylo vaše chování normální, vaše děti se tak začnou chovat také.
 3. 3
  Buďte konzistentní. Je důležité prosazovat stále stejná pravidla a odolávat pokusům vašich dětí vás zmanipulovat. Když vaše dítě udělá něco, co nemělo a vy ho nepotrestáte, bude si myslet, že to může udělat znovu. Pokud mu někdy něco dovolíte a řeknete: „Dobře, ale jen pro jednou...“, budete muset zapracovat na nových pravidlech a vaše děti už je nebudou chtít dodržovat.
  • Když budou mít vaše děti pocit, že mohou pravidla porušovat, nebudou je vůbec dodržovat.
 4. 4
  Buďte s partnerem na jedné lodi. Pokud vychováváte děti s partnerem, je důležité zajistit, abyste oba vyžadovali stejná pravidla – musíte oba odpovídat „ano“ nebo „ne“ na stejné otázky. Když budou děti vědět, že jim matka dovolí vše a otec naopak vše zakáže, budou si myslet, že je jeden z rodičů „lepší“, nebo snáze zmanipulovatelný. Měli by vědět, že vy i druhý rodič máte na vše stejný názor, takže by vás měly brát jako jednotku. Když to tak nebude, budete mít problém, protože se s partnerem nebudete schopni shodnout na tom, jak byste měli děti vychovávat.
  • Neznamená to, že byste se měli shodnout vždy na všem. Znamená to ale to, že byste měli společně pracovat na řešení problémů, místo abyste šli s partnerem proti sobě.
  • Nikdy byste se s partnerem neměli hádat před dětmi. Pokud děti spí, hádejte se potichu. Děti se hádek rodičů bojí a cítí se nejistě. Kromě toho se děti takto naučí hádat se spolu navzájem. Ukažte jim, že když spolu lidé nesouhlasí, mohou své problémy řešit v klidu.
 5. 5
  Poskytněte svým dětem nějaký řád. Vaše děti by měly mít pocit, že žijí v logickém řádu a že je váš rodinný život v pořádku. Budou se pak cítit bezpečně a budou šťastné jak doma, tak mimo domov. Zde je několik tipů:
  • Určete přesné hranice, jako například dobu, kdy se chodí spát, nebo domácí vězení za prohřešky, aby děti věděly, že jsou něčím omezeny. Dáváte jim tím vlastně pocit lásky a péče. Je možné, že se vám budou snažit tyto hranice vymluvit, ale uvnitř si budou užívat to, že je rodiče milují a záleží jim na nich.
  • Podporujte zodpovědnost svých dětí tím, že jim budete ukládat domácí práce a úkoly a budete je za jejich splnění odměňovat (penězi, delšími vycházkami, hrami atd.). Jako trest za to, že tyto úkoly nesplní, jim omezte privilegia. I ty nejmladší děti tomuto konceptu porozumí. Až budou vaše děti starší, dejte jim větší zodpovědnost a podle toho také zvyšte odměny a zpřísněte následky splnění nebo ignorování těchto povinností.
  • Naučte své děti co je správné a co je špatné. Pokud jste věřící, vezměte je s sebou do kostela. Pokud jste ateisté nebo agnostici, naučte je správné morální zásady. V každém případě se nechovejte jako pokrytci a buďte připraveni na to, že vás děti jednoho dne upozorní na to, že sami nedodržujete to, co se je snažíte naučit.
 6. 6
  Kritizujte chování svého dítěte, ale ne samotné dítě. Je důležité kritizovat špatné chování dítěte, ale ne dítě samotné. Vaše dítě by mělo vědět, že může dosáhnout všeho, co chce. Ukažte mu, že má možnost změnit své chování.
  • Když se vaše dítě chová špatně, nebo zlobí, řekněte mu, že je takové chování nepřijatelné a navrhněte mu alternativy. Vyhněte se větám, jako „Jsi zlobivý.“ Místo toho řekněte například „Nebylo vůbec hezké, jak ses choval ke své sestře.“ Potom dítěti vysvětlete, co přesně bylo na jeho chování špatně.
  • Buďte asertivní, ale dejte dítěti jasně najevo, co udělalo špatně. Mluvte vážně, ale nebuďte na něho zlí.
  • Nikdy dítě neponižujte na veřejnosti. Když udělá něco špatně mezi lidmi, vezměte si ho stranou a tam mu co nejklidněji vynadejte.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Pomozte svým dětem budovat charakter

 1. 1
  Naučte své děti nezávislosti. Ukažte svým dětem, že je v pořádku být jiný a že se nemusí držet davu. Ukažte jim, co je správné a co je špatné a později se budou moci rozhodovat samy za sebe, místo aby poslouchaly to, co jim budou říkat ostatní lidé. Uvědomte si, že vaše děti nejste vy – vaše děti jsou jedinci, o které vy pouze pečujete. Nejsou pro vás šancí prožít si život znovu!
  • Až budou vaše děti dost staré na to, aby se mohly rozhodovat samy, měli byste je podpořit v tom, aby se věnovaly tomu, co chtějí dělat a našly si samy své kamarády. Pokud se nepustí do něčeho velmi nebezpečného, nebo se nechytnou špatné party, měli byste je nechat dělat to, co samy považují za správné.
  • Dítě možná bude introvertní, i když jste vy extrovertní a nebude splňovat vaše představy o tom, co by mělo dělat. Musíte ho nechat rozhodovat se samo za sebe.
  • Děti se musí naučit, že jejich činy mají následky (dobré i špatné). Díky tomu se naučí později činit správná rozhodnutí a řešit problémy. Bez toho se nikdy nepřipraví na dospělý život.
  • Nedělejte věci za své dítě – musíte je nechat, aby se je naučily dělat samy. Když jim budete nosit večer sklenici vody, brzy si zvyknou na to, že to za ně budete dělat vy.
 2. 2
  Buďte pro své děti správným vzorem. Pokud chcete, aby se vaše dítě chovalo slušně, musíte se také chovat slušně a ukazovat mu, jaké chování je správné a jaké je špatné. Vaše dítě se bude chovat tak, jak se budete chovat vy a bude dále žít podle vašich pravidel. Ukažte jim to na sobě. Děti se stávají tím, co kolem sebe vidí a co slyší, pokud se tedy tvrdě nesnaží to změnit. Nemusíte být dokonalí, ale měli byste se chovat slušně a být rozumní, aby i vaše děti vyrostly ve slušné a rozumné lidi. Nebuďte pokrytci a nevyžadujte po svých dětech něco, co vy sami nedokážete dodržovat.
  • Je v pořádku dělat chyby, ale za chyby byste se měli omlouvat a dávat jasně najevo, že vaše chování není vždy dokonalé. Můžete říct například: „Nechtěla jsem na tebe křičet, byla jsem příliš rozčilená, promiň mi to.“ Je to lepší, než ignorovat fakt, že jste udělali chybu, protože tím svému dítěti ukážete, že by se takto nemělo chovat také.
  • Chcete své děti naučit charitě? Zajděte s nimi do nějakého centra pro bezdomovce nebo na místo, které se stará o potřebné lidi a ukažte jim, jak mohou pomáhat lidem. Vysvětlete jim, proč jsou tyto činy důležité a proč by je měli dělat také.
  • Naučte své děti dělbu práce a připravte jim rozvrh domácích prací. Neříkejte dětem, že mají něco udělat, ale žádejte je o pomoc. Čím dříve se naučí vám pomáhat, tím déle to budou ochotné dělat.
  • Pokud chcete své děti naučit sdílet své věci, ukazujte jim to na příkladu a sdílejte s nimi své věci.
 3. 3
  Respektujte soukromí svých dětí. Respektujte jejich soukromí tak, jak byste chtěli, aby respektovali ony to vaše. Například pokud své dítě naučíte, že vaše ložnice je jen vaše, dovolte mu, aby bralo i svůj vlastní pokoj jako jeho. Umožněte mu pocit, že se mu nikdo nebude hrabat ve věcech ani číst jeho deník. Tím ho naučíte vážit si svého vlastního prostoru a respektovat soukromí ostatních lidí.
  • Když vás vaše dítě přistihne, jak se mu díváte do věcí, bude trvat hodně dlouho, než vám začne znovu důvěřovat.
 4. 4
  Podporujte u svého dítěte zdravý životní styl. Je důležité zajistit, aby vaše děti jedly zdravě, aby cvičily a aby dobře spaly. Měli byste podporovat všechny pozitivní a zdravé zvyky, ale neměli byste na tom příliš bazírovat, abyste jim to neznechutili. Nechejte je, aby samy zjistily, co je pro ně dobré a ukazujte jim význam zdravého životního stylu.
  • Můžete si s nimi hrát již od malička a podporovat je ves portu, aby si vytvořily lásku k pohybu.
  • Když budete dítěti příliš často vysvětlovat, že je něco nezdravé nebo že by to nemělo dělat, vyloží si to špatně a bude si myslet, že ho urážíte. Když se to stane, dítě už s vámi nebude chtít jíst a bude se cítit provinile za každou nezdravou věc, kterou ve vaší přítomnosti sní, což může vést až k tomu, že si bude nezdravé jídlo schovávat a jíst ho tajně.
  • Když se budete snažit u dítěte podpořit zdravé zvyky, začněte s tím už v raném věku. Když budete své děti odměňovat čokoládou, zvyknou si na to a až budou starší, budou si myslet, že mohou samy sebe odměňovat nezdravými věcmi. To by mohlo vést i k obezitě. Učte je už od malička jíst zdravé věci. Místo brambůrků jim dávejte ovoce atd.
  • Jejich stravovací návyky jim zůstanou až do dospělosti. Nenuťte je dojídat vše, co mají na talíři, pokud již nemají hlad. To by jim mohlo zůstat a mohly by v dospělosti jíst, i když nebudou mít hlad.
 5. 5
  Naučte své děti zásady zodpovědného pití alkoholu. Můžete jim to začít vysvětlovat už když budou mladé. Vysvětlete jim, že musí počkat, až budou plnoleté a vysvětlete jim, jak důležité je nepít a řídit. Když to své děti nenaučíte dost brzy, nevyhnete se nebezpečnému experimentování.
  • Jakmile vaše děti vyrostou a začnou se svými kamarády pít alkohol, podporujte je v tom, aby o tom s vámi mluvily. Jistě nechcete, aby se bály vám říct, že se napily a potom udělaly něco, čeho budou litovat, jako například řídily pod vlivem, kdyby se bály vám zavolat, abyste pro ně přijeli.
 6. 6
  Dovolte svým dětem, aby si prožily svůj život samy. Nerozhodujte se za ně – musí se naučit žít s následky svých rozhodnutí. Jednoho dne budou muset myslet a jednat samy za sebe. Nejlepší je tedy začít je to učit co nejdříve, aby se později vyhnuly nesprávným rozhodnutím.
  • Děti se musí naučit, že všechny jejich činy mají důsledky. Tím je naučíte správně se rozhodovat a řešit problémy a připravíte je na dospělost.
 7. 7
  Nechejte své děti, aby dělaly chyby. Život je skvělý učitel. Nezachraňujte své dítě kdykoli udělá něco špatně. Pokud se například řízne při přípravě jídla, je to lepší, než mu nedávat do ruky žádné ostré předměty až do dospělosti. Své děti nebudete moci chránit až do smrti a je lepší, když se naučí životní lekce dříve, než později. Může být těžké stát a pozorovat své děti, jak dělají chyby, ale z dlouhodobého hlediska to bude dobré pro vás i pro ně.
  • Neměli byste svým dětem říkat „já ti to říkal“, kdykoli udělají nějakou chybu. Nechejte ho, aby se samo poučilo z toho, co se stalo.
 8. 8
  Vzdejte se svých neřestí. Gamblerství, alkohol a drogy mohou ohrozit finanční nezávislost vašeho dítěte. Když budete kouřit, budete tím své dítě vystavovat nepříznivým vlivům. Pasivní kouření také způsobuje vážné dýchací potíže. Také tím můžete způsobit svoji předčasnou smrt. Alkohol a drogy mohou také způsobovat zdravotní potíže nebo násilné chování u dětí.
  • Samozřejmě si můžete dát sklenku vína nebo trochu piva, ale musíte se u toho chovat rozumně a požívat alkohol pouze s mírou.
 9. 9
  Neočekávejte od svých dětí nerealistické výsledky. Existuje rozdíl mezi tím chtít pro své dítě to nejlepší a zabránit mu v tom, aby jednalo samo za sebe a nutit ho být ve vašich očích dokonalé. Neměli byste své dítě nutit mít nejlepší známky ani být nejlepším fotbalistou ve škole – podporuje správné studijní návyky a sportovního ducha a nechejte své dítě, aby dělalo to, co mu jde a co ho baví.
  • Když budete očekávat jen to nejlepší, vaše dítě bude mít pocit, že se nikdy nevyrovná vašim touhám a bude se snažit rebelovat.
  • Jistě nechcete být rodičem, kterého se dítě bojí, protože má strach, že nesplní jeho očekávání. Měli byste své dítě povzbuzovat, ne mu dělat generála.
 10. 10
  Měli byste vědět, že práce rodičů není nikdy hotová. Možná máte pocit, že jste ze svého dítěte vychovali rozumného dospělého člověka a že až odpromuje na univerzitě, bude vaše práce u konce. Není to ale pravda. Budete mít na své dítě vliv až do smrti a měli byste ho stále zahrnovat láskou, i když budete stovky kilometrů daleko. Nemusíte s ním být v kontaktu každý den, ale měli byste mu dávat najevo, že vám na něm záleží a že jste mu vždy k dispozici.
  • Vaše děti se na vás budou obracet pro rady a budou stále ovlivněni tím, co jim řeknete – bez ohledu na to, jak staré budou. Postupem času nebudete muset své rodičovské schopnosti zlepšovat, ale budete muset začít myslet na to, jak být dobrým prarodičem!
  Reklama

Tipy

 • Často vzpomínejte na své vlastní dětství. Naučte se rozpoznávat chyby, které dělali vaši rodiče a pracujte na tom, abyste je nedělali vy. Každá generace dětí a rodičů si musí vytvořit nová pravidla a řešení problémů.
 • Naslouchejte svým dětem.
 • Neměli byste žít svůj život prostřednictvím svých dětí. Nechejte své děti dělat vlastní rozhodnutí a žít jejich život tak, jak samy chtějí.
 • Mladý člověk na prahu dospělosti potřebuje podporu rodičů více než kdy jindy. Nemyslete si, že jen proto, že je vašemu dítěti 18 nebo 20 let, vás již nepotřebuje. Nezasahujte ale do věcí, které by si děti měly řešit samy. Musíte se naučit najít rovnováhu.
 • Řešte svoji potřebu lásky, ale važte si potřeb svého dítěte více, než těch svých. *Neopouštějte své děti pro své zájmy. Vaše děti by pro vás měly být prioritou ať už se věnujete čemukoli. Pokud si hledáte partnera, neohrožujte své děti tím, že si domů přivedete někoho, koho pořádně neznáte. Děti se potřebují cítit bezpečně, zajištěně a milovaně. Když je zničehonic opustíte kvůli novému partnerovi, budou se cítit nemilovaně a opuštěně. Každý potřebuje lásku, ale neměli byste opomínat potřeby svých dětí. Platí to i pro ty starší děti.
 • Podporujte v dětech sebereflexi a mluvte s nimi i o sobě.
 • Snažte se zlepšit sociální dovednosti svých dětí.
 • Pokud se snažíte zbavit se nějakého zlozvyku, vyhledejte pomoc. Požádejte o podporu a najděte si někoho, s kým budete moci své problémy řešit. Uvědomte si, že tím nepomáháte pouze sobě, ale také svým dětem.
 • Neznevažujte výběr přátel svého dítěte. Kromě toho se snažte pěstovat i svá vlastní přátelství.
 • Nesdílejte se svými dětmi svá špatná rozhodnutí z minulosti, jinak se s vámi budou srovnávat a budou si myslet, že se nemusejí snažit. Budou vám říkat „vždyť ty jsi to dělal/a taky“!
Reklama

Varování

 • Nemusíte dodržovat rodičovské stereotypy své kultury, rasy, etnické skupiny nebo rodiny. Nevěřte tomu, že existuje jen jeden způsob, jak vychovávat děti.
 • Nemějte strach být rodičem. Snažte se, buďte jim přítelem, ale nikdy jim nedovolte, aby zapomněli na to, že jste jejich rodič.
 • Nikdy dítě nerozmazlujte. Bylo by potom tvrdohlavé a nedodržovalo by pravidla.
 • Rodičovství nekončí ve chvíli, kdy děti dospějí. Být dobrým rodičem je práce na celý život. Uvědomte si ale to, že jakmile děti dospějí, budou činit svá vlastní rozhodnutí a budou za ně muset nést následky sami.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 771 krát
Kategorie: Rodinné soužití
Stránka byla zobrazena 3 771 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama