Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nikdo není dokonalý, dokonce ani ti nejkrásnější a nejúspěšnější lidé na světě nejsou dokonalí – dokonalost prostě neexistuje. Můžete se ale pokusit dosáhnout toho, aby si ostatní lidé mysleli, že dokonalí jste. V tomto článku se dozvíte, jak to udělat, aby lidé přemýšleli nad tím, zda jste dokonalí.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Vnější krása

 1. 1
  Dodržujte zásady hygieny. Když budete stále čistí a voňaví, budete se cítit mnohem lépe. Pravidelně se koupejte a používejte parfémy a deodoranty. Nezapomínejte si pořádně vydrhnout lokty, krk a kolena. Bakterie na těchto místech způsobí ztmavnutí pleti.
  • Každý den se sprchujte. Kupte si sprchový gel, který vám bude hezky vonět a každý den se důkladně myjte. Nemusíte si mýt vlasy každý den (vlastně byste ani neměli), ale pravidelně se umývejte – hlavně po cvičení.
  • Kupte si šampon a kondicionér určený pro váš typ vlasů. Jednou za týden použijte hloubkový kondicionér, který vašim vlasům dodá lesk.
  • Alespoň dvakrát denně si čistěte zuby a jazyk. Měli byste to dělat ráno po probuzení a večer před spaním. Pořiďte si bělící pastu na zuby, která vám zuby krásně zesvětlí.
   • Používejte také ústní nit a ústní vodu. Ochrání vás to před nemocemi dásní a zubními kazy. [1]
  • Nezapomínejte na deodorant. Během dne se tělo přirozeně potí a zapáchá, což není nic příjemného. Když budete pravidelně používat deodorant, zbavíte se nepříjemného tělesného zápachu.
   • Nepřehánějte to s parfémy a kolínskými. Můžete je používat, ale neměli byste vonět tak, že vás lidé ucítí přes celou ulici.
 2. 2
  Dostatečně spěte. Osm hodin spánku každou noc vám dodá energii na další den a kromě toho díky spánku budete i krásnější (vyhnete se tmavým kruhům pod očima).
  • Ve spánku se zrychluje krevní oběh, takže se do pleti dostávají všechny důležité živiny a dochází k regeneraci buněk. [2]
  • Spánek a metabolismus řídí stejné centrum mozku. Studie prokázaly, že lidé, kteří spí více, mají rychlejší metabolismus a spalují více tuků než lidé, kteří spí méně. [3]
  • Spánek umožňuje mozku ukládat vzpomínky. Nejen že se budete po kvalitním spánku cítit lépe a budete si pamatovat více věcí, ale také budete kreativnější. [3] Když jsme dobře vyspaní, jsme pozornější a snáze se soustředíme (a díky tomu dosahujeme také lepších výsledků).
  • Když budete spát každý den 8 hodin, budete v lepší fyzické kondici. Sportovci, kteří spí cca 10 hodin denně, jsou přes den méně unavení a dokážou běžet rychleji. [3]
 3. 3
  Pečujte o svoji pleť. Péče o pleť se liší podle toho, jaký typ pleti máte. Zjistěte si, co vaše pleť potřebuje a pečujte o ni každý den.
  • Zjistěte si, jaký typ pleti máte. Pokud máte suchou pleť, používejte těžší a mastnější krémy. Pokud máte mastnou pleť, používejte jen lehké krémy a produkty bez obsahu olejů. Alespoň jednou denně si pleť důkladně myjte.
  • Pokud máte akné, používejte speciální produkty s obsahem kyseliny salicylové nebo benzoyl peroxidu, které vás zbaví pupínků. V případě, že vám tyto produkty nebudou stačit, se objednejte k dermatologovi. Nikdy si pupínky nevymačkávejte – udělalo by se vám jich ještě více. V případě potřeby můžete používat make-up, ale ten vám může ucpat póry a způsobit další pupínky.
  • Chraňte svoji pleť před sluncem – i 15 minut na přímém slunci vám může způsobit problémy. Používejte krémy a balzámy na rty s ochranným UV faktorem. Světlá pleť je vždy hezčí, než tmavá, suchá a vrásčitá pleť.
  • Nezapomeňte na to, že součástí pleti jsou i nehty. Je na vás, jak dlouhé je chcete mít, ale pečujte o ně a mějte je stále čisté. Nezapomínejte ani na prsty u nohou!
 4. 4
  Upravte si vlasy. Každému se líbí jiné účesy. Experimentujte, nebo si nechejte poradit od vlasového stylisty.
  • Pokud jste našli účes, který se vám líbí, udržujte ho. Pravidelně si nechávejte vlasy zastřihovat a rozčesávejte si je. Nedělejte to ale příliš často, abyste zbytečně nezatěžovali pokožku hlavy.
  • Vyhýbejte se tepelným úpravám vlasů. Zbytečné teplo vlasy oslabuje a vysušuje. Kdykoli to bude možné, nechávejte si vlasy uschnout přirozeně.
  • Pro muže platí stejné pokyny, jako pro ženy.
 5. 5
  Buďte přírodní. Když budete používat příliš mnoho make-upu, lidé si budou myslet, že nejste přirozeně krásní. Snažte se být přirození, aby všichni viděli, že jste skutečně krásní.
  • Používejte pudr, který váš obličej zbaví lesku.
  • Používejte jemnou tvářenku, která vám dodá přitažlivou barvu.
  • Můžete používat řasenku, která vaše řasy prodlouží a zvýrazní.
   • Pokud máte potíže s pletí, naučte se používat korektor a make-up. Když to s nimi budete umět, dosáhnete krásného vzhledu, ale když to umět nebudete, budete vypadat příšerně.
 6. 6
  Oblékejte se tak, aby vám to slušelo. Neexistuje žádný „dokonalý vzhled“ – nejvíce vám bude slušet to, v čem se budete cítit nejlépe.
  • Noste vždy čisté a upravené oblečení. Špinavé oblečení nebylo nikdy v kurzu.
  • Nemusíte si dělat starosti s tím, že nenosíte moderní věci. Módní trendy se neustále mění a není snadné s nimi udržovat krok. Najděte si svůj vlastní styl a buďte sami sebou. Budete mít více peněz a budete spokojenější.
  • Noste oblečení, které vám padne. Když budete nosit věci, které vám budou malé, budete vypadat nehezky a když budete nosit příliš velké věci, nebudete se v nich cítit dobře. Při zkoušení oblečení se na sebe podívejte ze všech úhlů a dobře si rozmyslete, co si koupíte.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Vnitřní krása

 1. 1
  Buďte sebejistí. Když budete příjemní a sebejistí, lidé vás budou mít raději. Chovejte se sebevědomě, i když se tak nebudete cítit – nikdo nepozná rozdíl!
  • Choďte se vzpřímenou hlavou. Řeč těla je velmi důležitá. Když budete mít rovná záda a vzpřímenou bradu, lidé si vás všimnou a budou si myslet, že jste sebejistí.
  • Dívejte se lidem do očí. Dávejte ostatním najevo, že jim věnujete pozornost. Když se budete stydět dívat se lidem do očí, budete působit nervózně. Sebevědomí je nejen sexy, ale také vám pomůže získat si důvěru ostatních.
 2. 2
  Usmívejte se. Štěstí je nakažlivé. Když se budete stále usmívat, ostatní lidé s vámi budou chtít trávit čas a budou vás mít raději.
  • Lepší náladu nebudou mít jen ostatní lidé, ale i vy. Váš mozek na úsměv reaguje uvolněním endorfinů, takže když se budete usmívat, budete mít lepší náladu.
 3. 3
  Buďte zdraví. Když se člověk cítí špatně, je těžké vypadat dokonale. Když budete vypadat dobře a cítit se dobře, bude pro vás jednodušší být „dokonalí.“
  • Jezte zdravě a vyváženě. Je důležité chovat se ke svému tělu dobře. Jezte celozrnné obiloviny, ovoce a zeleninu. Vyhnete se přibírání a budete mít více energie, snížíte riziko onemocnění a budete žít déle. Vyhýbejte se zpracovaným potravinám, které neobsahují žádné živiny a většinou obsahují spoustu nezdravých tuků.
  • Buďte aktivní. Cvičení podporuje zdravou pleť a lepší spánek a má i další zdravotní výhody. I když si jen několikrát týdně zajdete na procházku, budete mít čistější hlavu, zářivější pleť a budete uvolněnější.
 4. 4
  Mějte rádi sami sebe. Pokud chcete být sebejistější, musíte mít ze sebe dobrý pocit. Ze začátku to možná nebude snadné, ale naštěstí vám v cestě nestojí nic jiného, než vy sami.
  • Napište si seznam všech svých pozitivních vlastností. Pokud s tím máte problém, požádejte o pomoc své blízké. Každé ráno si tento seznam pročítejte a postupně připisujte další věci.
  • Buďte pozitivní! Když se přistihnete, jak myslíte negativně, zadržte! Negativní myšlenky můžete mít pod kontrolou. Když se vám budou vkrádat do hlavy, začněte se něčemu věnovat. Můžete si začít psát deník, abyste se jich zbavili. Neduste v sobě žádné emoce, abyste nebyli zbytečně ve stresu.
 5. 5
  Mějte otevřenou mysl. Když budete uzavření, neuvidíte dokonalost v ničem. Svět je velký a nikdy nebudete vědět všechno. Když si budete chtít vytvořit názor, snažte se vcítit se do ostatních lidí.
  • Když budete otevření, budete pozitivnější, budete empatičtější a budete lépe rozumět ostatním lidem. Nebudou vám tolik vadit vaše vady a budete chápavější a laskavější. Ostatní uvidí, že je akceptujete takové, jací jsou a budou vás mít raději.
  • Nedržte se věcí, které vám nic nedávají. Když budete chovat zášť k lidem, kteří vám ublížili, zradíte svoji duši. Štěstí, pozitivní přístup a sebevědomí – klíče k dokonalosti – pro vás budou nedosažitelné, když budete myslet jen na pomstu. Odpusťte, zapomeňte a jděte dál. Na negativitu nemáte čas. Vaše nové dokonalé já se nad tyto věci dokáže povznést.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Pusťte se do toho

 1. 1
  Pracujte na svých cílech. Jděte si za tím, čeho chcete dosáhnout. Když budete mít ambice a motivaci, nic vás nezastaví.
  • Můžete mít konkrétní, nebo abstraktní cíle. Všechny si je napište a vedle si vždy připište, co uděláte pro to, abyste svého cíle dosáhli. Může jít například o touhu být sebejistější, ke které si můžete napsat: 1) dám se do řeči s někým cizím, 2) budu chodit častěji mezi lidi a 3) požádám hezkou dívku o telefonní číslo. Může jít také o jiný cíl, například: „Chci každý měsíc ušetřit 5000Kč.“ K tomuto cíli si můžete připsat, že nebudete chodit do restaurací, budete jezdit do práce na kole a každý měsíc odpracujete 10 hodin navíc.
  • Držte se svých cílů. Jakmile uvidíte, že se vám vaše práce vyplácí, budete se cítit naprosto skvěle. U dokonalosti jde totiž hlavně o to, abyste si sami mysleli, že jste dokonalí.
 2. 2
  Osvojte si nějakou zajímavou dovednost. Pokud jste kreativní, začněte zpívat, malovat, nebo tančit. Pokud vás baví sporty, začněte se některému z nich věnovat naplno. Pokud jste technologicky zdatní, postavte si počítač. Když se budete něčemu věnovat, budete zajímavější a budete mít více témat k hovoru, ale také budete mít v životě více příležitostí.
  • Spojte své dovednosti se svými cíli. Pokud chcete vydělávat více peněz, zkuste přijít na to, jak toho můžete dosáhnout díky svým dovednostem. Založíte si vlastní firmu? Nebo budete prodávat své obrazy? Pokud chcete například zhubnout, zamyslete se nad tím, co vám může pomoci. Umíte vařit skvělá zdravá jídla? Nebo rádi chodíte na dlouhé procházky. Odpovědi na všechny své otázky najdete u sebe!
 3. 3
  Nepřestávejte se učit. Vaše osobnost má spoustu vrstev – nejde jen o hezký obličej. Vzdělávejte se a čtěte si různé texty o aktuálních tématech.
  • Kromě toho, že budete sečtělí a chytřejší, budete také lépe umět řešit problémy. Vše, co si přečtete, se ve vás nějakým způsobem uchytí a budete se s lidmi umět bavit téměř o čemkoli.
  • Nezapomínejte ani na osobní výhody. Budete schopni činit lepší rozhodnutí a budete věcem lépe rozumět. Kromě toho budete mít lepší šanci na trhu práce a možná budete vydělávat i více peněz.
 4. 4
  Buďte laskaví. Inteligence, sebejistota a dovednosti nejsou důležité, když je nedokážete správně využít. Snažte se usnadňovat život ostatním lidem. Je skvělé být krásný a chytrý, ale být krásný, chytrý, soucitný a štědrý – to je dokonalé.
  • Pomáhejte ostatním. Když uvidíte někoho, kdo má nějaký problém, snažte se mu pomoci. Zlepšíte mu celý den a i vy budete mít lepší náladu.
  • Chovejte se slušně a uctivě. Když narazíte na někoho, kdo se od vás bude něčím lišit, zastavte se a nesuďte ho. Možná mu nerozumíte a pomůže vám si vše důkladně vyjasnit.
  • Měli byste pomáhat ostatním i když u toho nebudou. Vždy si po sobě uklízejte a chovejte se k ostatním ohleduplně. Když vám někdo z rodiny uvaří večeři, nabídněte mu, že umyjete nádobí. Pokud některý z vašich kamarádů bude chybět ve škole, doneste mu své poznámky. Využijte každé příležitosti, jak ostatním lidem usnadnit život.
  • Chovejte se slušně také k naší planetě a k životnímu prostředí. Neodhazujte nepořádek, nejezděte zbytečně autem a používejte recyklované produkty.
 5. 5
  Buďte dobrým kamarádem. Být dokonalý neznamená chovat se sobecky. Dokonalí lidé naopak většinou staví všechny ostatní na první místo.
  • Kromě vlastních tužeb myslete i na touhy a potřeby ostatních. To, co je dobré pro vás, nemusí být dobré pro ostatní. Když budete myslet jen na sebe, lidé s vámi nebudou chtít trávit čas a nebudou si myslet, že jste dokonalí.
  • Dodržujte sliby. Když něco slíbíte, udělejte to. Pokud víte, že to nezvládnete, tak to raději neslibujte. Jistě nechcete, aby si lidé mysleli, že jste lhář.
 6. 6
  Držte se svých hodnot. Když budete znát sami sebe a budete vědět, co je pro vás důležité, budete se moci lépe rozhodovat a budete dokonalejší. Nevymlouvejte se ze své neupřímnosti nebo pokrytectví. Pokud víte, že je něco správné, udělejte to bez ohledu na to, co si o tom myslí ostatní lidé.
  • Obklopte se lidmi, kteří jsou vám podobní. Je snadné trávit čas s lidmi, kteří se chovají neuctivě, jsou negativní a zpomalují růst ostatních lidí. Negativní vlivy vám budou bránit v tom, abyste byli sami sebou.
  Reklama

Tipy

 • Když budete šťastní, přiblížíte se dokonalosti. Když budete naopak dělat věci, které nemáte, rádi, nedosáhnete dokonalosti.
 • Dokonalost je stavem mysli. Když zapracujete na svém vnímání, věci budou brzy v pořádku. Shakespeare uhodil hřebíček na hlavičku, když napsal: „Nic není jen dobré nebo jen špatné, naše myšlení dělá věci dobrými nebo špatnými.“
 • Nedovolte, aby názory ostatních lidí ovlivňovaly vaši sebeúctu. Někteří lidé vás budou mít rádi a jiní zase ne. Nikdy se nezavděčíte všem.
Reklama

Varování

 • Nedělejte nic, co je vám nepříjemné, nebo co je v rozporu s vašimi základními hodnotami.
 • Dokonalost neexistuje. Když se budete snažit dosáhnout dokonalosti, budete nešťastní. Snažte se být nejlepší, jací můžete být a na dokonalost zapomeňte.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 14 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 002 krát
Stránka byla zobrazena 7 002 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama