Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Být drsná znamená mít sebevědomí a na nic si nehrát. Můžete se naučit změnit svůj život k lepšímu, stát se tím, kým chcete být a dávat najevo své přirozené sebevědomí. Buďte taková, jaká skutečně jste – buďte drsná.

Část 1
Část 1 ze 3:

Získejte sebevědomí

 1. 1
  Vytvořte si vizi pro sebe a pro svoji budoucnost. Co to pro vás znamená být drsná? Jaké aspekty vašeho já budete muset změnit, abyste mohla být drsná? Představte si sama sebe jako drsnou dívku, kterou se chcete stát. Co budete muset změnit na svém oblékání, vystupování a chování?
  • Představujte si sami sebe tak, jak chcete vypadat. Jaké změny musíte provést? Budete otevřenější, nebo uzavřenější? Budete se oblékat jinak, nebo stejně? Kde budete žít? Co budete dělat? S kým budete trávit čas?
  • Zamyslete se nad ikonami drsnosti, které byste chtěla napodobit. Jste více jako Joan Jett, nebo Madonna? Jste více Joni Mitchell, nebo Janis Joplin? Jste Angelina Jolie, nebo Judi Dench? Existuje spousta drsných žen, u kterých se můžete inspirovat.
 2. 2
  Ukotvěte v sobě tuto vizi. Jakmile budete mít představu o tom, jak byste měla vypadat a chovat se, nejlepší je začít dělat malé změny a ukotvit jimi tuto představu ve své hlavě. Zní to sice trochu hloupě, ale snažte se pohybovat se, jednat a chovat se jako drsná verze vás samé, kterou se chcete stát. Začněte zvolna a postupně se vypracujte až k výraznějším změnám.
  • Drsné ženy za každých okolností vyzařují sebevědomí. Ukotvěte v sobě vizi tohoto sebevědomí. Zkuste se procházet tak, jako kdybyste byla naprosto sama sebou. Potom to zkuste tak, jako kdybyste byla svým drsným já. Jednoduše proveďte změnu, po které toužíte.
  • Je dobré vybrat si nějakou z ikon, například Angelinu nebo Janis a předstírat, že jste ona. Oblékejte se tak, jak by se podle vás tato žena oblékala (v závislosti na vašem šatníku) a říkejte to, co by podle vás říkala (v závislosti na dané situaci).
 3. 3
  Rozvíjejte své vášně. Co od života chcete? Jaké jsou vaše cíle? Drsné dívky se neřídí tím, co jim říkají ostatní lidé. Drsné dívky mají kontrolu nad svým životem a jdou si za tím, po čem touží. Pokud nevíte, co chcete, nebo jak toho dosáhnete, bude to pro vás mnohem obtížnější.
  • Pokud je pro vás koncept „vášní“ příliš složitý, zamyslete se nad tím, co vás zajímá. Čemu byste se chtěla věnovat? Kde se vidíte za pět let, za deset let, nebo za třicet let?
 4. 4
  Přestaňte čekat na svolení. Drsné dívky nečekají na to, až jim někdo řekne, zda mohou udělat to, co se chystají udělat. Jako drsná dívka budete potřebovat inteligenci a životní sílu a budete si muset jít za tím, po čem toužíte, aniž byste se ohlížela na to, zda vám to někdo dovolí.
  • Když se budete snažit zavděčit se všem, nebudete drsná. Jednejte sama za sebe, nechovejte se sobecky, ale mějte sebevědomí.
  • Samozřejmě pokud jste stále ve škole, nebo jste nezletilá, musíte dodržovat nějaká pravidla a budete to muset dělat proto, abyste se zbytečně neomezovala. Naučit se s těmito pravidly pracovat a zároveň si zachovat svoji asertivitu a být tím, kým chcete být, je velká výzva.
 5. 5
  Zbavte se svých myšlenek. Drsné dívky jsou přemýšlivé, ale nechytají se do spárů svých vlastních myšlenek. Je důležité uvědomit si, že musíte žít směrem ven a nechat své vnitřní světlo zářit.
  • Zamyslete se nad tím, jak byste se chtěla chovat a jaká byste měla být, ale zároveň se snažte to aplikovat na skutečný svět a nežijte ve světě fantazií.
  • Vytvořte si vyprávění ze svého života, které vás zahrnuje jako hlavní postavu. Berte sama sebe jako hlavního protagonistu a zároveň jako vypravěče svého vlastního příběhu. [1]
 6. 6
  Uvolněte se. Drsné dívky nemají problém s životem, ve kterém žijí. Buďte neotřesitelná, nezlomitelná a chovejte se vždy klidně. Pokud chcete udělat jen jedinou věc pro to, abyste byla drsnější, mělo by to být to, že zachováte klid tváří v tvář tlaku a stresu a nepodlehnete problémů, které řeší vaši vrstevníci. Nezajímají vás trendy, ani nechcete být součástí stáda. Pohybujete se ve svém vlastním rytmu, který je velice klidný.
  • Drsné dívky nejsou ovšem ani chladní roboti bez emocí. Buďte vášnivá, když na to přijde vhodná chvíle. Zamyslete se nad tím, co od světa dostáváte. Pokud se ve vašem okolí všichni z něčeho příliš radují, zachovejte klid. Pokud jsou všichni příliš klidní, chovejte se vzrušeně. Zkuste se jednoduše chovat vždy jinak, než ostatní lidé.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Jak se stát drsnou dívkou

 1. 1
  Mluvte vždy první, ale mluvte málo. Když budete mluvit první, dosáhnete tím několika věcí. Umožní vám to formovat a ovládat rozhovor a navádět ho tam, kde ho chcete mít. Stanovujete pravidla a hrajete jako první. Když budete mluvit méně, budete mít pocit, že jste nad věcí. Nemusíte si dělat škodu a hádat se s ostatními lidmi – nepotřebujete to.
  • Až stanovíte pravidla a budete mít rozhovor pod kontrolou, uvolněte se a nic nedělejte. Nechejte ostatní lidi mluvit. Naslouchejte jim a zajímejte se o to, co vám říkají, ale nenechejte se tím příliš ovlivnit.
  • Pokud musíte do rozhovoru vstoupit, udělejte to klidně, ale rozhodně. Řekněte například: „Ráda bych k tomu něco řekla,“ a potom se na chvíli zastavte. Lidé si vás všimnou a bude je zajímat, co máte na srdci.
 2. 2
  Spoléhejte se sama na sebe. Když budete závislá na pomoci ostatních, nebudete drsná. V každém případě to závisí na tom, kde se nacházíte a co děláte, ale je důležité snažit se spoléhat se na své schopnosti a nepotřebovat nikoho jiného. Nejste bezradná dáma v nesnázích – jste drsná dívka, která se o sebe dokáže postarat sama.
  • Pokud potřebujete pomoc, neříkejte to nahlas. Nedělejte scény a nedávejte najevo, že jste neschopná něčeho dosáhnout sama. Buďte pyšná na to, že se o sebe staráte sama a tvrdě na sobě pracujete.
 3. 3
  Pomáhejte ostatním dívkám. Nemusíte si svoji drsnost nechávat pro sebe. Pokud umíte pomáhat ostatním a starat se o ty, kteří mohou potřebovat vaši pomoc, budete působit dospěle, zajímavě a obdivuhodně. V žádném případě byste se neměla účastnit nenávisti mezi dívkami. Buďte na své kamarádky hodná a mějte jich co nejvíce.
  • Pokud chodíte do školy, starejte se o mladší děti a snažte se trávit čas se spolužáky, kteří nemají moc přátel. Přišel vám do třídy nový spolužák? Začněte s ním trávit čas. Máte ve třídě někoho, kdo se stydí mluvit s lidmi? Popovídejte si s ním! Takto se chovají drsní lidé.
 4. 4
  Podstupujte dobře propočítaná rizika. Jste ochotná udělat něco, co by mohlo skončit neúspěchem? Pokud ano, jste drsná. Drsní lidé se nedrží jen bezpečí a jistoty, ale jsou ochotní riskovat a vystupovat z davu. [2] Když vám učitel bude říkat něco, co podle vás stojí za hádku, postavte se mu. Řekněte třídnímu šikanistovi, že má nechat všechny slabší děti na pokoji. Přihlaste se o stipendium, které možná nakonec nedostanete. Zkuste se postavit za celou třídu a nebojte se toho, že možná neuspějete. [3]
  • „Propočítaná rizika“ nejsou to samé, jako nebezpečné chování. Rizikem je zeptat se někoho, zda s vámi půjde na kávu, přestože existuje možnost, že vás odmítne. Není to to samé, jako vypít lahev vodky a sednout za volant auta vašich rodičů. Být drsný neznamená být hloupý.
 5. 5
  Buďte sama sebou. Být drsná neznamená na něco si hrát. Drsná dívka není „děvka.“ Není to žádná póza, ani trend a není to ani ženská verze alfa samce. Drsní lidé jsou uznávaní za to, že jsou sami sebou a na nic si nehrají. Pokud chcete, aby si o vás ostatní lidé říkali, že jste drsná, mělo by to být pro to, co děláte, ne pro nějakou vaši reputaci nebo masku.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak vypadat drsně

 1. 1
  Vyberte si svůj vzhled. Drsní lidé se neřídí trendy, ani nepodléhají hysterii. Vypadají tak, jak chtějí vypadat, protože se jim to líbí. Drsná dívka se může oblékat jako kovbojka, nosit krátké vlasy a vysoké boty, nebo může vypadat jako módní ikona a nosit sluneční brýle a oblečení jako z módních časopisů. To, co nosíte, by mělo zdůrazňovat to, kým jste – nemělo by vás to měnit.
  • Slaďte svůj styl se svým životem. Pokud jste pracující dívka, která má hrubé ruce a krátké nehty, přijměte to a mějte to ráda.
  • Oblékejte se jako vaše představa o vašem já. Pokud chcete udělat nějakou pozitivní změnu, oblečení vám v tom může pomoci. Projděte si svůj šatník a vyberte si to, co by si na sebe vzala Angelina, kdyby měla k dispozici jen to, co máte vy.
 2. 2
  Noste oblečení, ve kterém se cítíte silně. Oblečení vám poskytne příležitost ovlivnit to, jak se cítíte a může vám pomoci zvýraznit vaše skutečné já. Pokud nosíte věci, které se nehodí k tomu, kým chcete být, můžete to změnit, což vám pomůže změnit také sama sebe. Buďte ambiciózní a oblékejte se tak, abyste se cítila co nejlépe, nebo naopak noste pohodlné oblečení, kterým k sobě nebudete přitahovat pozornost.
  • Projděte si svůj šatník a všechno si vyzkoušejte. V čem se cítíte silně, sebejistě a sexy? V čem se cítíte nejlépe? V čem se cítíte drsně? Najděte si tyto kousky a noste je!
 3. 3
  Protřiďte svůj šatník. Zbavte se všeho, v čem se necítíte dostatečně drsně. Během několika let se vám doma nakupí spousta oblečení, kterého se můžete snadno zbavit. Pokud se v něčem cítíte nesebejistě, nebo vám to nepomůže vypadat drsně, nenoste to. Když budete mít pouze oblečení, ve kterém se cítíte skvěle a silně, budete se cítit neustále drsně a projeví se to i na vašem chování.
 4. 4
  Přestaňte se řídit trendy. Trendy jsou určeny k tomu, abyste vypadala lépe v očích ostatních lidí, ne ve svých vlastních očích. Můžete si celé dny procházet módní časopisy a hledat nejnovější trendy, nebo se můžete věnovat drsným věcem. Když se budete snažit dělat to, co dělají ostatní, nebudete drsná.
  • Pokud vás upřímně zajímá móda a módní trendy, nebojte se věnovat se tomu. Nemusíte mít ovšem pocit, že musíte zapadnout. Když si to budete myslet, nebudete drsná, ale naopak snadno ovlivnitelná.
 5. 5
  Dávejte se lidem do očí. Pokud chcete vypadat skutečně drsně, měla byste se lidem dívat do očí. Pomůže vám to působit sebejistě a silně a lidé si okamžitě všimnou vašeho pronikavého pohledu.
  • Nemusíte být neustále milá a nemusíte se vším souhlasit. Měla byste působit skepticky, jako kdybyste přemýšlela o tom, co vám ten druhý říká. Nebojte se projevit nesouhlas. Jde o drsný způsob, jak z lidí dostat pravdu. Nenechejte se zastrašit – buďte tím, kdo zastrašuje![4]
  Reklama

Tipy

 • Neměňte se od základů – stejně to není možné.
 • Nikdy nebuďte zlá nebo drzá.


Reklama

O tomto wikiHow

Nicolette Tura, MA
Spoluautorem článku je :
Kouč sebevědomí
Tento článek spoluautorem článku je Nicolette Tura, MA. Nicolette Tura je expertkou na wellness a zakladatelkou The Illuminated Body, poradenskou službou pro wellness a vztahy se sídlem v oblasti San Francisco Bay Area. Nicolette je 500 hodin registrovaná učitelka jógy s 500 odučenými hodinami a držitelka magisterského titulu v oboru Psychologie a Mindfulness, držitelkou certifikátu Corrective Exercise Specialist od Národní akademie sportovního lékařství (NASM) a je odbornicí na holistický život. Je držitelkou bakalářského titulu v oboru Sociologie na University of California v Berkeley a magisterského titulu v oboru Sociologie na SJSU. Tento článek byl zobrazen 9 224 krát
Stránka byla zobrazena 9 224 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama