Femme fatale ve francouzštině znamená doslova “osudová žena.” Podle filmu Mildred Pierce lze femme fatale popsat jako ženu, kterou muži chtějí, ale neměli by ji chtít. Už jste někdy viděli ženu, která je svůdná a smyslná, ale zároveň chytrá, trochu zlá a trochu tajemná? Například jako Poison Ivy, nebo Cat Woman? Pokud chcete, můžete taková být také!

Část 1 ze 3:
Vzhled femme fatale

 1. 1
  Pokud chcete být skutečnou osudovou ženou, měla byste nosit tmavé, sexy a retro oblečení. Vybírejte si dobře střižené oblečení, které přitáhne pozornost ostatních lidí, ale zároveň je vkusné. Noste tmavší barvy, jako černou, tmavě červenou, nebo smaragdově zelenou. Je důležité nosit oblečení, které vám bude lichotit. Pokud vám nesluší černé koktejlové šaty, zkuste něco jiného. Vezměte si také vysoké podpatky, ale nejprve se na nich naučte chodit, abyste vypadala dobře. Zde jsou tipy na oblečení, které můžete nosit:
  • Hedvábné koktejlové šaty
  • Výrazné červené šaty
  • Kožené kalhoty
  • Tmavé džíny s vysokým pasem
  • Síťované punčochy
  • Sako s falešnou kožešinou
 2. 2
  Používejte výrazný parfém. Femme fatale většinou používají silný a výrazný parfém, takže byste si měla najít nějaký, který vám bude vyhovovat. Neměl by být příliš ovocný a dívčí, ale spíše sexy a svůdný. Zkuste například santálové dřevo, nebo levanduli, což jsou vůně, podle kterých si vás zapamatují všichni muži, se kterými se setkáte. Nemusíte to přehánět - stačí jen trocha parfému na krk.
  • Pokud nemáte ráda parfémy, můžete místo nich používat vonné tělové mléko.
 3. 3
  Mějte svůdné vlasy. Existuje několik účesů, které vám mohou pomoci dosáhnout vzhledu femme fatale. Můžete nosit vlasy s pěšinkou na stranu s vlnami, jako měla Veronica Lake. Někdy je také skvělé mít velmi krátké vlasy. Držte se pravých a výrazných barev vlasů, jako je platinová blond, tmavě hnědá, černá, nebo rezavá a uvidíte, že s nimi svedete všechny muže, kteří vám přijdou do cesty.
  • Snažte se neukazovat celý obličej. Nechejte si vlny spadnout do obličeje, abyste si zachovala trochu tajemnosti a neukazovala se celá.
  • Můžete si také udělat pěšinku uprostřed a neodhrnovat si vlasy z obličeje, abyste působila tajemně.
 4. 4
  Noste červenou rtěnku. Pokud chcete být skutečnou femme fatale, musíte umět nosit rudou rtěnku. Používejte rtěnku, která se bude hodit k vašemu tónu pleti. Můžete používat také tužku na rty, abyste své rty zvýraznila. Každých několik hodin si rty zkontrolujte, abyste měla jistotu, že rtěnka drží na místě a vypadá stále dobře. Rudá rtěnka je důležitou součástí femme fatale vzhledu, takže byste ji měla nosit co nejčastěji, i v případě, že nechcete používat příliš mnoho jiného líčení.
  • Rtěnku si nanášejte pouze v koupelně - lidé by vás při tom neměli vidět, jinak přijdete o svoji tajemnost.
 5. 5
  Vylaďte si také zbytek líčení. Pokud chcete nosit make-up jako femme fatale, noste světlý podklad, udělejte si růžové tváře pomocí tvářenky a naučte se nalíčit si kouřové oči. Použijte trochu tmavého očního stínu, například hnědého nebo šedého a naneste ho na horní víčko. Potom použijte oční linky, abyste zvýraznila řasy a naneste černou řasenku, abyste řasy prodloužila. Pokud chcete, můžete si udělat i kočičí oční linky, které vám dodají ještě mnohem smyslnější vzhled. [1]
  • Pokud chcete být femme fatale, nenoste třpytivý ani lesklý make-up. Mohla byste působit příliš mladě a hravě a nedosáhla byste tajemného vzhledu.
  • Můžete si vyzkoušet i umělé řasy, které zvýrazní vaše oči.
 6. 6
  Noste správné doplňky. Vhodné doplňky vám mohou pomoci dosáhnout skvělého vzhledu. Nemusíte to s nimi přehánět, ale měla byste si najít jednu nebo dvě věci, které budete nosit stále a se kterými budete vypadat svůdněji a tajemněji. Zde je několik doplňků, které vám pomohou dotáhnout vzhled femme fatale k dokonalosti:
  • Sluneční brýle ve stylu 40. let
  • Klobouk se závojem
  • Černé rukavice
  • Fedora
  • Kožešinový límec
  • Vintage pouzdro na rtěnku
  • Klasické diamantové nebo perlové náušnice
  Reklama

Část 2 ze 3:
Zapracujte na osobnosti

 1. 1
  Buďte tajemná. Nedávejte všem najevo, co cítíte, nebo co se s vámi děje. Tajemnost je to, co je na femme fatale svůdné. Pokud musíte odejít na oslavu narozenin své tety, nikomu to neříkejte - řekněte jen to, že musíte odejít řešit něco velmi důležitého a nechejte ostatní, aby přemýšleli nad tím, co budete dělat. Když vám přijde zpráva od vaší matky, neříkejte to nikomu. Čím více si toho necháte pro sebe, tím více představivosti budou moci ostatní lidé zapojit.
  • Zajistěte, aby lidé museli pracovat na tom, aby se o vás něco dozvěděli (například to, zda máte sourozence, nebo zda studujete). Když jim toho o sobě řekněte příliš mnoho, nebudete tajemná.
  • I když budete mít špatný den, nesmíte si na nic stěžovat. Naučte se vybudovat si vnitřní sílu a pevnou vůli a nedovolte, aby lidé zjistili, že je snadné se vám dostat pod kůži. Nechávejte si věci pro sebe a buďte tajemná, místo abyste lidem vyprávěla všechny detaily toho, co se vám ten den stalo.
 2. 2
  Buďte chytrá. Když budete vzdělaná, odlišíte se tím od ostatních žen. Být krásná a zároveň chytrá je velmi sexy. Nebojte se dát najevo, že máte něco v hlavě, nebo mužům ukázat, že mají co dočinění se zajímavou a inteligentní ženou, která se nebojí říct, co si myslí. Buďte pyšná na to, jak tvrdě pracujete, jak moc čtete a jak dobře se vám daří ve škole. Vaše inteligence bude jednou z vlastností, pro které vás muži budou milovat.
  • Nebojte se lidem klást výzvy. Říkejte to, co máte na srdci a všechna svá tvrzení podpírejte argumenty. Jistě jste dostatečně chytrá na to, abyste to zvládla!
  • Nemyslete si, že když se budete chovat jako hloupoučká dívenka, uděláte na lidi dojem. Snažte se naopak všem ukázat, že vás nikdo jen tak neoklame.
 3. 3
  Buďte sexy, ale ne laciná. Femme fatale jsou slavné tím, že jsou sexy a svůdné, ale to neznamená, že se chovají a oblékají provokativně. Jak řekla skvělá Bette Davis: “Myslím si, že lehce odhalené rameno vykukující z dlouhého saténového županu je mnohem více sexy, než dvě nahá těla v posteli.” Můžete ukázat
  • Osudové ženy nepotřebují nosit odhalující oblečení, protože jejich osobnost a způsob, jakým se pohybují a chovají tuto práci udělá za ně. Muže na nich přitahuje jejich sexy, tajemné a svůdné chování.
  • Nechat určitý prostor fantazii je součástí tajemnosti, která na vás muže bude přitahovat.
  • Pokud si chcete vzít top s hlubokým výstřihem, vezměte si k němu umírněnější sukni a naopak.
 4. 4
  Stavte sama sebe vždy na první místo. Jak řekla Katherine Hepburn: “Když budete dělat vždy to, co vás zajímá, zavděčíte se tím alespoň jednomu člověku.” Pokud chcete být skutečnou osudovou ženou, nesmíte nikomu dovolit, aby určoval vaši sebeúctu nebo štěstí. Dělejte věci, které vás baví a věnujte se tomu, co vás dělá šťastnou. Nepodléhejte přátelům, kteří se vás snaží vysát, mužům, kteří na vás doráží, ani drzým nadřízeným. Dejte jasně najevo, že jste sama pro sebe vždy nejdůležitější a všichni ostatní se mohou jen zařadit do fronty.
  • Připomínejte si, že vaše sebeúcta je to, co se na vás mužům bude líbit. Nemyslete si, že byste je měla obdivovat.
  • Je sice skvělé, když vám záleží na ostatních lidech, ale nikdy nesmíte přestat pečovat sama o sebe, protože si myslíte, že je někdo důležitější než vy.
 5. 5
  Buďte fascinující. Femme fatale jsou mnohem více, než jen krásné tvářičky. Mají okouzlující osobnosti, které jsou neskonale fascinující. Pokud chcete být femme fatale, musíte na sobě pracovat. Čtěte noviny, udržujte si přehled o politice a populární kultuře, naučte se nějaký cizí jazyk, nebo se jednoduše staňte zábavnou a zajímavou osobou, se kterou si lidé budou chtít povídat. Mužům se toho na vás bude líbit více, než vaše smyslnost a tajemnost. Když je budete fascinovat, budete pro ně mnohem zajímavější.
  • Neznamená to, že musíte mluvit příliš mnoho, nebo ze sebe chrlit všechna fakta, která znáte. Znamená to jen to, že byste měla být chytrá, vzdělaná a měla byste umět při rozhovoru udělat dobrý dojem.
  • Být fascinující neznamená jen mít znalosti - znamená to také umět si udržet zájem ostatních lidí a vědět, jak najít zajímavá témata k hovoru.
 6. 6
  Mějte smysl pro humor. Jako femme fatale nemusíte být neustále temná a vážná. Měla byste se umět smát sama sobě a být vždy připravená říct něco vtipného a zároveň chytrého, aby řeč nevázla. Ty nejslavnější femme fatale jsou známé svými vtipnými poznámkami, jako je například tento citát Ingrid Bergmanové: “Štěstí je dobré zdraví a špatná paměť.” Pracujte na tom, abyste se na svět dívala neustále zvídavě a chytře a nemyslete si, že jako femme fatale musíte být neustále vážná.
  • Váš smysl pro humor by měl být jednou z věcí, které na vás budou ostatním lidem připadat fascinující. Snažte se ho využít.
  • Když vám muž řekne něco vtipného, neměla byste se jen smát a říkat mu, že je vtipný. Odpovězte mu stejně vtipně!
 7. 7
  Buďte nezávislá. Pokud chcete být skutečnou femme fatale, musíte být naprosto nezávislá. Netravte čas s muži, na kterých vám ve skutečnosti vůbec nezáleží, nebo nečekejte na to, až vám přátelé zavolají, abyste se mohla pobavit. Musíte si zábavu najít sama a měla byste být spokojená sama se sebou, jinak nebudete skutečnou femme fatale. Pracujte na tom, abyste měla své vlastní zájmy, ať už půjde o zpěv nebo břišní tance a vyhraďte si dostatek času na osobní rozvoj a sebezdokonalování. Skutečné femme fatale ke svému štěstí nepotřebují nikoho jiného.
  • Můžete s lidmi udržovat smysluplné vztahy, ale měla byste si vždy udělat čas i na sebe. I když budete chodit s mužem svých snů, neměla byste na něm být ani trochu závislá.
  • Musíte mít své vlastní sny a cíle a nesmíte nikomu dovolit, aby vám stál v cestě k jejich dosažení. Nedovolte, aby vám nějaký muž měnil představy o tom, jak by měla vypadat vaše kariéra, nebo čeho jste schopná dosáhnout.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Chovejte se jako femme fatale

 1. 1
  Mluvte svůdným hlasem. Měla byste mluvit hlubokým a sexy hlasem, ale neměla byste znít děsivě. Naučte se mluvit jemným, hlubším a svůdnějším hlasem. Nemumlejte a důkladně vyslovujte všechna slova, aniž byste zněla příliš formálně. Neříkejte “um” ani “uh” a mluvte co nejvíce přesvědčivě. Femme fatale se nikdy nemusí opakovat. Pracujte na tom, aby to vypadalo, že dobře víte, o čem mluvíte a snažte se svá slova vždy vyřknout sexy způsobem.
  • Pokud hledáte inspiraci, poslechněte si, jak mluví Scarlett Johansson, nebo Joan Crawford.
 2. 2
  Travte čas na tajemných místech. Nemusíte chodit na místa, na kterých se nebudete cítit bezpečně, ale měla byste trávit více času na zajímavých a neočekávaných místech. Jde o nejlepší způsob, jak se setkávat s novými lidmi. Zkoušejte obskurní malé kavárny, zapadlé noční kluby a bary, nebo si zajděte třeba na bleší trh. Když někam vejdete, nebo budete odcházet, neupozorňujte na sebe a naučte se přicházet neočekávaně, aby vás nikdo neviděl.
  • Vybírejte si místa s temným osvětlením, abyste si zachovala svoji tajemnou image. Pod fluorescenčními zářivkami se vám nebude dařit působit jako femme fatale.
  • Nedělejte to, co od vás lidé očekávají. Můžete si najít místo, které se vám bude líbit, ale nemusíte chodit do žádného baru příliš často, jinak budete předvídatelná.
 3. 3
  Buďte “jedním z mužů.” Znamená to, že byste se mezi muži měla chovat přirozeně a měla byste s nimi umět hrát poker, nebo třeba kulečník (a někdy také vyhrát). Získáte si tím jejich respekt a budete přitažlivější. Dejte si ale pozor, abyste nepřišla o svoji ženskost. Skutečné femme fatale jsou silné a chytré. Nejsou křehké a nesedí v koutě a nečekají na to, až se o ně muži začnou starat. Moc dobře vědí, jak muže porazit v jejich vlastní hře.
  • Muže budete přitahovat díky své síle. Nezůstávejte v roli studentky a raději je sama něco naučte.
 4. 4
  Sledujte staré filmy a čerpejte inspiraci. Femme fatale se začaly objevovat ve filmech ze 40. let, takže si můžete pustit některé z těchto filmů, abyste získala představu o tom, jak byste měla vypadat a chovat se. Mildred Pierce je pro začátek nejlepší. Klasiky žánru film noir ze 40. let vám mohou také pomoci. Zkuste například film Pojistka smrti (1944), Obnažené město (1948), nebo Polibek smrti (1947). [2] Podívejte se na co nejvíce těchto filmů a učte se!
  • Můžete čerpat inspiraci i od modernějších femme fatale, jako je například Fiona Apple v hudebním videoklipu k písni Criminal, nebo Curve v klipu Chinese Burn. Neměla byste se těmito obrazy řídit doslova - každá femme fatale je jedinečná.
 5. 5
  Najděte si drink, který vás bude charakterizovat. Femme fatale jsou známé tím, že si objednávají vždy jeden a ten samý nápoj. Nezáleží na tom, co to bude, ale měla byste to pít za každých okolností a měla byste díky tomu na lidi udělat dojem svojí rozhodností. Může to být sklenice červeného vína, panák whiskey s ledem, nebo jen sklenice ledového čaje s lístkem máty. Musíte si to objednávat vždy rozhodně a neměla byste marnit čas tím, že se budete dívat do nápojového lístku a vybírat si.
  • Měla byste se vyhýbat příliš dívčím a ovocným nápojům, jako jsou cosmopolitany, sex on the beach, nebo pina colada, jinak vás lidé nebudou brát vážně.
  • Také se vyhněte nápojům, ze kterých se lidé opíjejí velmi rychle, například margaritě.
 6. 6
  Buďte dáma. Pokud chcete být skutečnou femme fatale, měla byste se chovat jako dáma. Chovejte se sama k sobě i k ostatním lidem s úctou, mějte vybrané chování a vždy se snažte působit klidně a vyrovnaně. Skutečná dáma se nikdy příliš neopije na veřejnosti, nemluví sprostě jako dlaždič a neodhaluje příliš mnoho osobních informací lidem, se kterými se teprve poznala. Chovejte se uctivě a příjemně a o zbytek už se nebudete muset starat.
  • Pokud chcete být skutečnou dámou, musíte se chovat rozumně. Nemusíte vypadat jako usedlá žena středního věku, ale neměla byste s lidmi manipulovat, neměla byste po sobě zanechávat nepořádek a neměla byste krkat a vydávat jiné nevhodné zvuky.
  • Stůjte rovně a mějte správné držení těla. Dámy se nehrbí a nikdy nesedí s nohama od sebe. Když budete mít správné držení těla, dáte tím najevo, že jste sebejistá.
 7. 7
  Neotvírejte se příliš rychle. Femme fatale jsou známé svým oparem tajemna. Můžete se mužům postupně otvírat, ale měla byste je nechat, aby sami pracovali na tom, aby vás lépe poznali. Neříkejte jim detaily ze svého dětství, neříkejte jim svá oblíbená jídla a neříkejte jim své zážitky ze studií. Raději jim své osobní informace odkrývejte velmi postupně a zajistěte, aby měli pocit, že je pro ně privilegium vás znát.
  • Dejte si na čas. Když přijde vhodná příležitost, můžete mluvit o svém dospívání v Seattlu, nebo o tom, jak milujete lukostřelbu. Neměla byste ale říkat vše najednou, jinak přijdete o svoji tajemnost.
  • Ujistěte se, že vám muž také říká něco o sobě. Neměla byste být jediná, kdo sdílí osobní informace.
 8. 8
  Nedovolte, aby nějaký muž určoval vaši hodnotu. Femme fatale nesedí doma a nepláče proto, že jí nějaký muž nezavolal. Není vzteky celá bez sebe, když se k ní nějaký muž zachová neuctivě. Nikomu nedovolí, aby jí říkal, kým je, nebo kým by měla být. Můžete se dobře bavit a chodit s muži, hrát si s nimi, svádět je, nebo se do nich dokonce zamilovávat, ale nesmíte jim dovolit, aby měli vliv na vaše štěstí a sebeúctu. Skutečná femme fatale ví, že jí její sílu nikdo nemůže vzít.
  • Skutečná femme fatale má zdravou dávku sebevědomí. Pracujte na tom, abyste měla ráda sebe sama takovou, jaká jste a akceptujte věci, které na sobě nemůžete změnit. Pokud si nejste jistá tím, kdo jste, pro muže bude jednoduché vás vykolejit.
  • Pokud vám nějaký muž ublíží, dopřejte si projít si všemi emocemi, které pocítíte, promluvte si o tom s kamarádkou a potom se snažte co nejdříve vrátit zpět k běžnému životu. Nepopírejte své pocity a nechejte je volně plynout, abyste se mohla plně zotavit. Až se se svými emocemi vypořádáte, budete je moci odkopnout i s bolestí, kterou jste pocítila a jít dál.
  Reklama

Tipy

 • Buďte sama sebou. Můžete se řídit našimi tipy, ale neměla byste to přehánět.
 • Nestačí být jen trochu odměřená - musíte být skutečně tajemná. Tajemní lidé jsou velmi zajímaví a často znají spoustu významných a slavných citátů. Mluví jemně a kultivovaně a působí trochu roztržitě. Nikdy nebuďte přímá, zoufalá, nebo otravně nedospělá - máte mozek a musíte ho používat, abyste mohla být vždy elegantní. Nikdy se nechovejte otravně ani lacině. Tajemní lidé se nechovají falešně a stádovitě. Za každých okolností se chovejte elegantně a vyrovnaně a pamatujte si, že vše, co uděláte, od svlékání rukavice až po zapálení cigarety, má sílu svést všechny muže v okolí. Nikdy se nezaobírejte běžnými věcmi - femme fatale je amorální, jako kočka.
 • Pamatujte si významné a slavné citáty, například:
  • Kurt Kobain: “Budu raději nenáviděn pro to, kým jsem, než milován pro to, kým nejsem.
  • “V životě byste se neměli ničeho bát, ale měli byste se snažit všemu porozumět.”
  • “Když život nestojí za nic, je to vaše karma. Když s tím něco uděláte je to vaše poslání.”
  • “Pokud to dělám špatně, ani to nechci dělat dobře.”
  • “Lidé v pekle chtějí ledovou vodu.”
  • “Nebudu tě mít vždy ráda, ale vždy tě budu milovat.”
  • “Nejlepší bude, když si svoje přednášky necháš pro lidi, kteří mají rádi přednášky.”
  • Osoba 1: “Dávej si pozor na zlé poznámky.”Osoba 2: “Proč?” Osoba 1: “Prostě si dávej pozor.”Osoba 2: “Protože nevíš, co bys mi měl odpovědět.”
  • “Buďte sami sebou - všichni ostatní jsou už zabraní.”
  • “Carpe diem" - latinská fráze, která znamená “užívej si každého dne” - žij, jako kdyby nebylo zítřka.
  • “Nikdy nikomu neříkej, že jsi absolvoval kurz programování.”
 • Buďte štíhlá. Femme fatale mají vždy elegantní tělo.

Reklama

Varování

 • Vyrovnejte svoji pozornost vůči jiným ženám jen tak, abyste se s nimi nemusela hádat, ale abyste se nestarala více o ni, než o muže, které se snažíte svést. Když budete věnovat příliš pozornosti jiné ženě v přítomnosti muže, kterého chcete svést, mohl by se začít zajímat spíše o ni a ztratil by zájem o vás.
 • Nechovejte se zle! Femme fatale ve filmech většinou nakonec zabijí muže, kterého milují, nebo mu alespoň zničí život. Nemusíte být až tak osudová! Pokud nemáte nic hezkého, co byste mohla říct, nejlepší bude neříkat nic.
 • Jako budoucí femme fatale si musíte dávat pozor na to, od koho budete přijímat rady. Pokud chcete být skutečnou femme fatale, měla byste mít vlastní hlavu a vlastní názory a myšlenky na to, jaká byste měla být. Pokud potřebujete trochu pomoci, dívejte se na filmy z 20. let - tenkrát ženy věděly, co to znamená být ženou. Ne všechny ženy musí být domácí puťky, které se schovávají za svými manžely.


Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Elegantní a zajímavé oblečení
 • Tajemné chování
 • Hluboký hlas
 • Krásné vlasy
 • Jedinečný a zapamatovatelný parfém
 • Kabát s falešnou kožešinou
 • Rukavice (žádné otisky prstů)
 • Svůdný pohled
 • Punčochy se švem
 • Vysoké podpatky
 • Inteligence


Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 45 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 19 694 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 19 694 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama