Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pravý gentleman se chová uctivě ke každému, s kým přijde do styku – od žen, které se mu líbí až ke starším lidem, kteří potřebují pomoci s nákupem. Záleží mu na jeho vzhledu, chová se mile ke všem, kteří si to zaslouží a je hodný na ženy bez ohledu na to, zda se mu líbí. Pokud chcete být skutečný gentleman, musíte být sebejistí, dospělí a slušně vychovaní. V dnešní sobě se sice zdá, že kavalírství již vymřelo, ale když se budete snažit, můžete.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Buďte reprezentativní

 1. 1
  Dodržujte zásady hygieny. Pravidelně se koupejte a používejte deodorant a kolínskou, ale nepřehánějte to s nimi. Některým dívkám se vaše vůně nemusí líbit a když budete vonět příliš silně, neuděláte na ně dobrý dojem. Také nepoužívejte příliš mnoho gelu na vlasy – je lepivý a po chvíli by vám s ním vlasy ztuhly. Důležité je pečovat o své tělo, abyste vypadali stále dobře a čistě. [1]
  • Když nebudete hezky vonět, nebude záležet na tom, jak okouzlující jste, nebo jaké máte oblečení. Hygiena je vždy to nejdůležitější – nepříjemný zápach odradí každého.
  • Po každém použití toalety si umyjte ruce. Je to slušné a předejdete tomu šíření chorob.
 2. 2
  Noste oblečení, které vám sluší. Pokud chcete být gentleman, měli byste nosit oblečení, které vám dobře sedí a ve kterém vypadáte dobře. Vyhněte se největším módním faux pas (například kšiltovky natočené do strany). V jednoduchém oblečení vynikne vaše osobnost, takže nemusíte zbytečně nosit příliš extravagantní oblečení. Držte se jednoduchého jednobarevného oblečení v zemitých přírodních barvách. Nemusíte nosit trička s nápisy, neonové šortky, ani příliš velké hodinky. Oblékejte se jednoduše a elegantně.
  • Je důležité nosit kalhoty, které vám dobře sedí. Kupte si nějaký hezký pásek, kterým výsledný outfit doladíte.
  • Až si na sebe příště budete muset vzít oblek, nechejte si ho ušít. Skutečný gentleman si na svém vzhledu dává záležet a nosí oblečení šité na míru. Vezměte si oblek, který vám skutečně sedí a v žádném případě nenoste obleky, které jsou vám malé nebo velké.
  • Vaše boty musejí být neustále čisté. Někteří lidé říkají, že boty jsou to první, čeho si žena u muže všimne. Když si boty před odchodem z domu rychle vyčistíte, uděláte rázem mnohem lepší dojem. Kromě toho čistými botami dáte najevo, že vám záleží na lidech, kteří se na ně musejí dívat, když vyjdete z domu.
  • Musíte se umět také obléknout tak, aby se to hodilo k dané příležitosti. Dodržujte dress code události, na kterou se chystáte, ať už jde o pracovní oblečení, nebo formální oděv na svatbu nebo na nějakou důležitou společenskou akci. Pamatujte si, že je lepší být oblečen o něco lépe než ostatní, než hůře než ostatní.
 3. 3
  Pečujte o sebe. Pokud chcete být skutečným gentlemanem, musíte si česat vlasy, holit si vousy a pečovat o svoji pleť. Nenoste strniště a každé ráno se holte, abyste nevypadali neupraveně. Noste s sebou hřeben, abyste si mohli (v soukromí) upravit vlasy i během dne.
  • Také čisté nehty jsou velmi důležité. Pravidelně si je stříhejte a čistěte si je, aby vaše ruce vypadaly stále přitažlivě.
  • Stříhejte si také ochlupení v nose.
 4. 4
  Zapracujte na svém podání ruky. Skutečný gentleman ví, jak správně lidem podávat ruku. Ať už se seznamujete s novým šéfem, nebo podáváte ruku otci své přítelkyně, dívejte se tomu druhému do očí a pevně mu stiskněte ruku, abyste dali najevo, že vám na něm záleží. Nemusíte ruce lidem tisknout příliš silně, ale vyhněte se tzv. leklé rybě. Správným podáním ruky ukážete, že jste gentleman, který se rád seznamuje s novými lidmi.
  • Pokud do místnosti vejde někdo nový, komu se budete chtít představit, prokažte mu úctu tím, že se postavíte a podáte mu ruku.
 5. 5
  Nedělejte na veřejnosti nic urážlivého. Pokud jste na veřejnosti, neměli byste upouštět větry, krkat, mluvit příliš hlasitě, chovat se dětinsky, sahat si mezi nohy, nebo se opíjet. Gentleman má své chování i své tělo stále pod kontrolou. Když nad sebou kontrolu ztratíte, je důležité si to uvědomit a nechovat se, jako kdyby se nic nestalo.
  • Skutečný gentleman je člověk, který dokáže jít do společnosti, aniž by si udělal ostudu.
  • Součástí gentlemanství je sebeuvědomění. Myslete na to, jak vás vnímají ostatní lidi a uvědomujte si, jak vaše chování ostatní ovlivňuje.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Chovejte se slušně

 1. 1
  Pomáhejte lidem okolo vás. Snažte se neustále pomáhat ostatním lidem. Počkejte o něco déle, abyste mohli podržet dveře člověku, který vchází po vás, pomozte někomu s těžkými taškami do auta atd. Nemusíte to přehánět a riskovat, že si ublížíte (pokud například nesete něco těžkého, nemusíte držet dveře člověku za vámi), ale mějte k lidem úctu. Skutečný gentleman se nesoustředí pouze na ženy. Být gentlemanem znamená chovat se ke všem se stejnou úctou. [2]
  • Všímejte si také lidí, kteří potřebují pomoc, ale nechtějí si o ni říct. Možná za vámi jde pán, který nese tác plný kávy, ale stydí se vás požádat, abyste mu otevřeli dveře.
 2. 2
  Naučte se s lidmi mluvit slušně. Ptejte se lidí jak se mají, zda jim můžete s něčím pomoci atd. Naučte se mluvit pomalu a klidně a mluvte s lidmi co nejslušněji, i když budete spěchat. Bez ohledu na to, zda mluvíte se svým sousedem, nebo s dívkou, která se vám líbí, se usmívejte, chovejte se přátelsky a povídejte si o zajímavých věcech. Gentleman nemusí nutně přecházet vždy rovnou k věci – gentleman má dost času na to, aby se s lidmi nejprve trochu seznámil.
  • Když budete umět vést smysluplný rozhovor, dáte tím najevo, že jste dospělí a víte, jak se chovat.
 3. 3
  Nemluvte sprostě. Za žádnou cenu nemluvte sprostě ani vulgárně. Pokud vám dělá problém přestat mluvit neslušně úplně, pracujte alespoň na tom, abyste to co nejvíce omezili. Gentleman by neměl mluvit sprostě. Když řeknete něco neslušného, měli byste se omluvit a v budoucnu si na to dávat pozor. Pokud jste v situaci, kdy máte tendenci nadávat častěji než obvykle (například při sledování sportu, nebo v dopravní zácpě), dávejte si větší pozor, abyste stále působili jako skutečný gentleman.
  • Kromě sprostých slov a nadávek byste se měli vyhýbat také všem ostatním neslušným poznámkám. Uvědomte si, že to co připadá vtipné vám a vašim kamarádům, nemusí připadat vtipné dívce, která se vám líbí.
 4. 4
  Nemluvte příliš o sobě. Můžete lidem říct dostatek informací na to, aby vás alespoň trochu poznali, ale neměli byste jim o sobě říkat vše. Kromě toho, že je rozhovory s vámi budou více bavit, budete působit tajemněji, což zejména na ženy působí velmi dobře. Pracujte na tom, abyste měli nějaký obecný přehled základních informací a abyste se s lidmi mohli bavit o všem možném. Pokud vás něco zajímá a připadá vám důležité, snažte se si o tom zjistit co nejvíce.
  • Při rozhovoru se lidí ptejte na jejich zájmy, koníčky a plány. Ukažte jim, že se o ně zajímáte více než o sebe.
 5. 5
  Nebavte se s lidmi o nepříjemných tématech. Neměli byste se bavit o politice a náboženství s lidmi, které moc dobře neznáte. Ze začátku se raději držte uvolněnějších témat. Někdy stačí jen pokrčit rameny. Gentleman si dává záležet na tom, aby se s ním ostatní lidé cítili dobře. Soustřeďte se na ostatní lidi a uvědomte si, že není důležité mít vždy pravdu nebo prosadit svůj názor. Nemusíte nikomu nic dokazovat – lepší dojem na lidi uděláte, když budete s každým dobře vycházet.
  • Berte ohled na lidi, se kterými mluvíte. To, co připadá vtipné pracujícím lidem z předměstí nebude připadat vtipné bohatým lidem z velkoměsta. Vnímejte potřeby a zájmy ostatních lidí.
 6. 6
  Ke všem se chovejte uctivě. Být gentleman neznamená pouze chovat se slušně k ženám – musíte se chovat mile také k ostatním mužům, ke starším lidem a dokonce i k dětem. Skutečný gentleman by se měl chovat slušně úplně ke všem lidem. Respektujte osobní prostor ostatních lidí a nestůjte u nich při rozhovoru příliš blízko. Respektujte jejich soukromí a nedívejte se jim přes rameno a neptejte se jich na příliš osobní věci. Jde o to zajistit, aby se s vámi lidé cítili stále dobře a aby neměli pocit, že se k nim chováte neuctivě.
  • Zdravte lidi, které potkáte na ulici, ptejte se jich, jak se mají a naučte se zjistit, kdy je dobré odejít.
  • Nemluvte příliš hlasitě a nedělejte hluk na veřejnosti, ale ani doma. Neměli byste se chovat jako kdybyste byli jediným člověkem na této planetě.
  • Žvýkejte se zavřenými ústy a mějte úctu ke svým spolustolovníkům.
 7. 7
  Vyhýbejte se fyzickým konfrontacím. V některých situacích se fyzickým konfrontacím nevyhnete, ale měli byste se k nim uchylovat pouze v sebeobraně nebo v obraně někoho jiného.
  • Pamatujte si: gentleman se každý problém snaží vyřešit nenásilným způsobem.
  • Někdy je dobré jednoduše odejít, nebo zavolat policii.
  • Všechna bojová umění zdůrazňují, že by násilí mělo být poslední možností, jak vyřešit konflikt.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Chovejte se slušně k ženám

 1. 1
  Všechny ženy si zaslouží vaši úctu. To nejhorší, co můžete udělat, je mluvit se ženou povýšeně a chovat se k ní jako ke kusu masa. Ženy jsou lidské bytosti s myšlenkami, nadějemi a sny a nikdy byste se k nim neměli chovat jako kdyby byly pouze potěšením pro vaše oči. Když poznáte nějakou novou ženu, zeptejte se jí, jak se jmenuje a snažte se ji poznat. Dejte si pozor, abyste na ženy nezírali a nesvlékali je očima.
  • Gentleman si uvědomuje, že se k ženám musí chovat uctivě. Nepoužívá otřepané balící fráze a ovládá umění jemného flirtu.
 2. 2
  Dělejte pro ženy hezké věci. Otvírejte jim dveře od auta, usazujte je v restauraci atd. Každá žena je jiná, takže musíte dávat pozor, která gesta dané ženě budou vyhovovat. Můžete ženě například nabídnout kabát, když bude venku zima, ale když to odmítne, netrvejte na tom.
 3. 3
  Když jdete někam se ženou, jděte po straně chodníku, která je blíž u cesty. Jde o tradiční gentlemanské gesto, kterým ženu chráníte. Měli byste si tyto věci uvědomovat. Všímejte si toho, jak na tato gesta žena reaguje a podle toho určete, zda jí připadají gentlemanská, nebo staromódní.
 4. 4
  Nemluvte se ženou o tématech, která ji nezajímají. Když začnete o něčem mluvit a uvidíte, že se žena začíná nudit, změňte téma.
 5. 5
  Nemluvte se ženami povýšeně. Je v pořádku ženy trochu škádlit, ale nesmíte se chovat zle. Škádlení neznamená nadávky ani povýšený přístup. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte být vtipní, byste mohli ženu snadno urazit. Také nikdy nenaznačujte, že toho o něčem víte více jen proto, že jste muž.
  • Falešný gentleman se chová k žene mile, ale jakmile si uvědomí, že o něho nemá zájem, začne s ní mluvit povýšeně. Pokud chcete být skutečným gentlemanem, měli byste akceptovat fakt, že se nebudete líbit všem ženám na světě a měli byste se k nim i přesto chovat stále slušně.
 6. 6
  Naučte se správně se se ženou rozloučit. Nabídněte jí, že ji doprovodíte domů (nebo k autu). Pokud žena musí zaparkovat daleko od domu, nabídněte jí, že ji doprovodíte až domů. Neměli byste to ale přehánět – dejte si pozor, aby dívka neměla pocit, že si myslíte, že by to nezvládla sama.
  • Pokud je dívka u vás doma a odchází, musíte ji vyprovodit alespoň ke dveřím nebo k autu. V žádném případě nezůstávejte sedět na gauči!
 7. 7
  Dávejte si pozor na staré tradice. V dnešní době není snadné zjistit, které ze starých tradic byste měli dodržovat a kterým se raději vyhnout. To, co bylo před sto lety naprosto normální, může být v dnešní době již přežitkem. Obecně platí, že byste měli respektovat nezávislost moderní ženy. Pokud jí vaše chování nebude příjemné, zkuste trochu ustoupit. Zde je několik tradic, které byly v dřívější době naprosto normální, ale dnes již postupně ztrácejí na významu: [3]
  • Placení v restauraci.
  • Pomáhání ženě do kabátu.
  • Vstávání ze židle, když do místnosti vejde žena.
  • Nabízení své židle ženě.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Chovejte se jako gentleman ke své dívce

 1. 1
  Nebuďte sobec. Uvědomte si, že byste pro svoji dívku měli dělat hezké věci. Pokud něco nese, vezměte jí to. Uvědomte si, že sobeckost není přitažlivá. Pokud se spolu díváte na televizi, nechejte dívku sledovat to, na co se chce dívat. Uvidíte, že to ocení.
  • Zároveň byste si ovšem měli dávat pozor na to, aby dívka neměla pocit, že si myslíte, že je neschopná. Pokud dívka nechce, abyste jí nosili těžké věci, měli byste ustoupit a pomoci jí pouze když to bude potřebovat.
 2. 2
  Dávejte své dívce neočekávané dárky. Když dívce přinesete květinu nebo čokoládu i jindy, než na narozeniny a svátky, uděláte jí velkou radost. Nemusíte jí dávat žádné drahé a okázalé dárky – jde o to, že si na ni vzpomenete. Jedna růže, nebo roztomilý vzkaz na polštáři udělá dívce větší radost, než kdejaký velký dar. Tyto malé dárky jí dají najevo, že na ni myslíte i když spolu nejste a že vám záleží na tom, aby měla radost.
  • Bonboniéry a květiny jsou skvělé, ale mnohem lepší jsou osobní dárky. Kupte jí lístky do divadla, suvenýr s jejím jménem, nebo jí nechejte vyrobit plakát s vašimi fotkami. Dejte jí najevo, že na ni myslíte.
 3. 3
  Zahrnujte svoji dívku láskou. Pokud svoji dívku skutečně milujete, dávejte jí to najevo láskyplnými doteky. Pokud jste spolu na veřejnosti, vezměte ji za ruku, nebo jí dejte pusu na tvář. Když budete o samotě, můžete se chovat i intimněji – líbejte dívku na krku, nebo ji hlaďte po zádech a po stehnech. Pokud chcete být skutečným gentlemanem, musíte postupovat pomalu a počkat, až bude dívka připravená.
  • Skutečný gentleman se za svoji dívku nestydí a zahrnuje ji láskou i mezi přáteli. Měli byste dívku držet za ruku i v přítomnosti svých kamarádů, ale zároveň byste se s dívkou neměli na veřejnosti dotýkat příliš intimně.
 4. 4
  Postavte se za svoji dívku. Nemusíte rozdávat rány každému, kdo se na ni podívá trochu křivě, ale pokud někdo vaši dívku pomlouvá, nebo se ji snaží sbalit, musíte zasáhnout. Vezměte ji kolem ramen a odejděte, nebo se za ni postavte a braňte ji. Když ji obejmete, dáte jí najevo, že se na vás může spolehnout a agresor pozná, že musí jednat i vámi oběma. Není gentlemanské nechat cizí muže, aby vaši dívku balili, nebo měli nejapné poznámky.
  • Neměli byste ostatním mužům nadávat ani vyhrožovat. Chovejte se slušně a s klidem jim dejte najevo, že překročili hranici.
 5. 5
  Neříkejte svým přátelům o své dívce nic negativního. Pokud chcete být skutečným gentlemanem, nikdy byste svoji dívku neměli před přáteli pomlouvat. Možná máte pocit, že je v pořádku si postěžovat, nebo se chovat, jako kdyby vám na ní nezáleželo, ale takové chování je naprosto nepřípustné a vaše dívka by se to jistě dozvěděla. Pokud chcete s přáteli mluvit o své dívce, musíte ji pouze chválit, nebo je žádat o radu v konkrétní situaci.
  • Musíte se chovat uctivě ke všem lidem. Není nic horšího, než prát špinavé prádlo na veřejnosti jen pro pobavení přátel.
 6. 6
  Neříkejte svým přátelům o své dívce příliš mnoho. Pokud chcete být gentlemanem, musíte se vyhnout i detailům o vašem milostném životě. Není gentlemanské mluvit s přáteli o tom, že jste se konečně vyspali s dívkou, která se vám líbí. Tyto věci by měly zůstat jen mezi vámi dvěma – když kamarádům řeknete, co se stalo a dívka se to dozví, bude na vás velmi naštvaná.
  • Ať už s dívkou chodíte, nebo jste měli jen několik rande, měli byste si detaily nechávat pro sebe. Když dívka zjistí, že tyto informace říkáte ostatním lidem, bude se zlobit a vy získáte špatnou pověst.
 7. 7
  Nenuťte dívku k ničemu, co se jí nechce dělat. Skutečný gentleman si uvědomuje, že má jeho dívka své hranice a respektuje je. Pokud s vámi dívka zatím ještě nechce spát, nebo s vámi nechce spát před svatbou, měli byste toto rozhodnutí respektovat a netlačit na ni. Pro vás je možná sex velmi důležitý, ale pro dívku může být důležité něco jiného. Je jen na ní, jak se svým tělem naloží. Nikdy ji nenuťte dělat něco, do čeho se jí nechce a v žádném případě se k ní nechovejte zle kvůli tomu, že se drží svých zásad.
  • Skutečný gentleman ženě umožní rozhodovat o tom, jak daleko chce zajít a nikdy se k ní kvůli tomu nechová zle. Gentleman ženě naslouchá a když ví, že mu za to stojí, trpělivě na ni počká.
  Reklama

Tipy

 • Usmívejte se a dívejte se do očí každému, s kým budete mluvit.
 • Když pojedete vyzvednout dívku na rande, netrubte na klakson – vystupte z auta a jděte zazvonit na zvonek.
 • Milovat dívku znamená dávat jí vše. Dávejte své dívce lásku, čas a milá slova, ale nepřehánějte to. Měli byste trávit čas i se svými přáteli.
 • Při rozhovoru tomu druhému věnujte stoprocentní pozornost. Pokud vám někdo chce něco říct, naslouchejte mu.
 • Když vás někdo urazí, snažte se to brát sportovně. Když se začnete hádat, bude to celé ještě mnohem horší. Odejděte, ale nechovejte se zbaběle, ani násilnicky.
 • Vypadat dobře neznamená, že musíte vyhodit všechny své džíny a trička. Jde o to nosit čisté, vyprané a vyžehlené oblečení, které vám sluší. Vaše osobnost je důležitější než to, co máte na sobě.
 • Hygienické návyky a upravený vzhled jsou důležité, ale neměli byste být posedlí svým vzhledem. Gentleman se chová slušně a nesobecky.
 • Nebuďte sobečtí a dělejte pro ostatní lidi dobré skutky.
 • Chovejte se k lidem tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám.
 • Nemusíte nosit oblek, abyste byli gentlemanem. Skutečný gentleman se pozná podle chování.
Reklama

Varování

 • Neberte drogy a nepřehánějte to s alkoholem. Přišli byste o své zábrany a mohli byste udělat něco, čeho byste později litovali.
 • Pomáhejte ostatním, ale nechovejte se blahosklonně.
 • Gentlemani mají důstojnost a úctu, ale zároveň jsou skromní. Uvědomte si, že nejste lepší, než ostatní lidé a nechovejte se tak.
 • Pokud je dívce zima a nemá kabát, nabídněte jí svůj. Pokud to odmítne, zkuste jí ho nabídnout ještě jednou. Některé dívky se stydí, takže se vždy zeptejte raději dvakrát. Neměli byste ji ovšem k ničemu nutit. Pokud jasně řekne, že kabát nechce, nedávejte jí ho.
 • Gentleman vždy pozná, když prohraje nějakou hádku nebo souboj. Nechovejte se trapně a naučte se v pravou chvíli ustoupit.
 • Když se s někým na něčem neshodnete, ustupte a už se k tomu nevracejte.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 90 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 20 517 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 20 517 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama