Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Temný svět gotiků je zajímavý a patří mezi nejaktivnější subkultury, která vzkvétá po celém světě. Strašidelný temný vzhled a tmavé oblečení vypadají vždy dobře. Někteří gotici, kteří nosí bílé kontaktní čočky a citují temné básně ovšem mohou být trochu zastrašující. Začněte zvolna a postupně si najděte svůj vlastní styl v rámci této subkultury.

Část 1
Část 1 ze 3:

Oblékejte se jako gotik

 1. 1
  Noste černou. Můžete nosit spoustu různých věcí, které všechny zapadají do tohoto stylu, ale téměř všichni gotici nosí tmavé a černé oblečení. Můžete nosit také tmavě fialovou, nebo tmavě modrou barvu, ale obecně byste se měli držet co nejtmavších barev.
  • Klasické oblečení pro ženy zahrnuje korzety, síťované punčochy, roztrhané košile, dlouhé šaty a minisukně. Můžete ale nosit i černé kalhoty a volné mikiny.

  • Muži tohoto stylu nosí roztrhaná trička, trička kapel, tmavé úzké kalhoty a pásky s kovovými cvočky.

  • Osvojte si svůj nový vzhled. Lidé mohou předpokládat, že to neberete vážně a že si s novým stylem pouze zahráváte. Noste jen to, v čem se budete cítit dobře. Když se v něčem budete cítit nepříjemně, pravděpodobně vám to nebude ani slušet. Černé tričko s logem vaší oblíbené kapely a černé džíny vám pro začátek budou stačit.

 2. 2
  Barvěte si vlasy a upravujte si je. Gotické vlasy jsou většinou tmavé, nebo tmavé s barevnými pramínky. Pokud máte tmavě hnědé vlasy, můžete si je nabarvit na černo a upravovat si je pomocí gelu a tužidla. Pokud máte dlouhé blond vlasy, můžete si nabarvit různé pramínky černou, nebo si je odbarvit na ještě světlejší barvu. Můžete ale nosit i neonově barevné vlasy.
 3. 3
  Noste doplňky. Pokud se rádi zajímavě oblékáte, gotický styl je pro vás jako stvořený. Vezměte si úzké kalhoty, nebo si sežeňte koženou kabelku. Můžete také nosit zajímavé náhrdelníky z kůže nebo s kovovými doplňky. Tento styl si můžete upravit podle sebe. Krucifixy, cvočky, pyramidy a zavírací špendlíky jsou klasickými gotickými doplňky.
  • Nalakujte si nehty na černo. Tento tip se hodí pro muže i pro ženy a jde o klasický vzhled gotického stylu.

 4. 4
  Buďte bledí. Gotici mají většinou velmi bledou pleť, protože se snaží vypadat jako duchové nebo nemrtví. Smíchejte si bílý krém na obličej se světlým make-upem, který se hodí k vašemu tónu pleti. Nepoužívejte bílý kostymérský make-up, který vypadá falešně a lacině.
  • Mít bledou pleť není nezbytně nutné. Můžete se oblékat jako gotik bez ohledu na to, jakou barvu pleti máte.

 5. 5
  Vymyslete si vlastní téma. Gotický styl je velmi variabilní a můžete si ho tedy upravit podle toho, co se vám líbí a co chcete nosit. Fanoušci klasického gotik rocku mohou nosit kožené bundy se cvoky, tmavého kohouta na hlavě a černý make-up. Milovníci staré gotické literatury mohou nosit romantičtější oblečení – tmavé korzety, dlouhé kožené sukně a oblečení ve stylu 19. století.
  • Škola gotického šarmu od Jillian Venters je skvělá kniha, která vás naučí orientovat se v tomto stylu. Můžete svůj vzhled přizpůsobit svým zájmům. Pokud vás zajímají upíři, oblékejte se jako upír.

  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Poslouchejte gotickou hudbu

 1. 1
  Zjistěte si, jakou hudbu byste měli poslouchat. Gotický styl zahrnuje spoustu různé hudby, ale většina členů této subkultury považuje hudbu za její důležitou součást. Mnoho gotiků poslouchá hudební žánry, které mají v názvu „goth“, ale můžete poslouchat i industriální hudbu, elektronickou hudbu a také klasickou hudbu. Tato subkultura je opravdu rozsáhlá, takže si zjistěte, jakou hudbu zahrnuje.
  • Gotická hudba je často označením konkrétního stylu rocku z 80. let, který zahrnuje využití syntetizérů, elektrické kytary, dozvuku a monotónních vokálů. Pokud chcete nějakou hudbu popsat jako gotickou, musíte se zaměřit na její tón, postoj a obsah textů. Můžete gotickou hudbu popsat jako surreální, temnou, ale také chytlavou a poslouchatelnou.

  • Texty se často zabývají temnými tématy a gotické kapely většinou nosí černé oblečení a jejich členové mají dlouhé černé vlasy.

 2. 2
  Zjistěte si něco o historii gotické hudby. Mnoho lidí považuje za zrod gotické hudby píseň Bauhaus „Bela Lugosi’s Dead“. Tato píseň byla natočena v jeskyni v Londýně, ze které se později v 80. letech stal noční klub pro gotiky a gotické kapely. Estetické a stylistické kořeny této hudby lze vystopovat až k debutu Velvet Underground „The Velvet Underground and Nico“ v roce 1966, ale termín „gotická“ se stal definicí žánru až v roce 1983. [1]
  • Další starší gotické kapely jsou například Sisters of Mercy, Siouxisie and the Banshees, Fields of the Nephilim, The Mission, The Cure (pouze několik alb, protože šlo spíše o fázi), Christian Death, Alien Sex Fiend a The March Violets.

  • Mnoho kapel bylo ovlivněno post-punkem, punk rockem, gotickou literaturou, horrorovými filmy a glam rockem (např. David Bowie). Tento žánr hudby se dočkal mainstreamového uznání v roce 1983, kdy byl natočen horor „The Hunger“.

 3. 3
  Současné gotické kapely jsou například The XX, Wax Idols nebo TV Ghost. Také je dobré si najít soundtracky k vašim oblíbeným hororovým filmům, které často zahrnují spoustu gotické hudby.
  • Naučte se texty svých oblíbených písní. Když budete znát texty, snadno se spřátelíte s ostatními gotiky, kteří mají rádi stejnou hudbu jako vy.
 4. 4
  Nezapomeňte si poslechnout i ostatní žánry gotické hudby. Můžete poslouchat gothic rock, ale existuje také dark ambient, death-rock, post-punk (je vždy dobré si pustit staré písničky), dark wave, neoclassical a také gothic metal.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Mějte správnou náladu

 1. 1
  Zařiďte si svůj pokoj podle sebe. Do svého pokoje nebo třeba do sklepa si dejte vše, co se vám líbí. Využívejte tmavé barvy a zvuky. Na zdi si dejte plakáty svých oblíbených kapel, tmavé tapety atd. Snažte se si svůj pokoj odhlučnit, abyste mohli poslouchat hudbu jak nahlas budete chtít. Vytvořte si svůj vlastní prostor, kde se budete cítit dobře a kde se vyhnete negativitě ostatních lidí. Protože mnoho gotiků jsou také umělci, spisovatelé, nebo hudebníci, pomůže vám to vypustit svoji kreativitu. [2] [[
 2. 2
  Choďte do gotických klubů. Pokud na to máte věk, choďte do klubů, ve kterých se scházejí gotici a komunikují spolu. Když budete tato místa navštěvovat, seznámíte se se spoustou lidí, dozvíte se o nových kapelách a budete se v gotické subkultuře cítit jako doma.
 3. 3
  Čtěte gotické romány. Poprvé se gotika objevila jako subkultura v 19. století a popisovala určitý styl literatury, který se zabýval okultismem a nadpřirozenými jevy. Původně slovo „gotika“ popisuje architektonický styl středověku. Gotická literatura je většinou temná a strašidelná. Přečtěte si knihy od Williama Wilkie Collins Collins, H.P. Lovecraft, Anne Rice, E. A. Poe, Bram Stokera, nebo Mary Shelley.
  • Spousta gotiků má ráda sci-fi a fantasy, ale nemusíte číst nic, co vás nebaví. Můžete si také zjistit nějaké informace o okultismu. Nic z toho není nutností, ale je dobré se orientovat v tom, co gotický styl tvoří.

  • Čtěte také gotickou poezii a klidně se snažte psát vlastní básně. Například sbírka Williama Blakea Songs of Innocence and Experience je klasickou gotickou poezií.

   ]
 4. 4
  Mějte správný přístup. Vyjadřujte se. Pište poezii, malujte, nebo foťte. Založte kapelu a hrajte gotickou hudbu. Gotická subkultura je plná kreativních lidí, kteří se do ní rádi zapojují. Nemusíte předstírat, že máte depresi, abyste vypadali „gotičtěji“. Vytvářejte hodnoty a zkušenosti.
  • Lidé gotické subkultuře často vůbec nerozumí. Pokud si z vás někdo utahuje, jednoduše odejděte. Nemarněte čas tím, že byste se s lidmi hádali. Chovejte se přátelsky a mile a možná se vám podaří změnit názor těchto lidí.
 5. 5
  Naslouchejte sami sobě. Nikomu nedovolte, aby vám říkal, co máte dělat. Pokud se vám nějaká kapela nelíbí, nemusíte ji poslouchat. Nikdo nemá právo vám říkat, co je gotické a co není. Nejdůležitější je být sám sebou a zapojit se do komunity, která vás takové bude brát. [3]
  • Vymyslete si vlastní styl a nechejte se ovlivnit pouze tím, co se vám líbí. Nemusíte se řídit žádnými seznamy povinností. Pokud vás něco upřímně zajímá, jistě vás to přirozeně ovlivní. Dělejte jednoduše to, co vás baví.
  Reklama

Tipy

 • Když se vás někdo bude ptát, jestli jste gotik, je v pořádku odpovědět že ano, nebo otázku ignorovat (můžete odpovědět i sarkasticky). Neměli byste ale sami od sebe lidem říkat, že jste gotici. Opravdoví gotici jsou skromní.
 • Udržte si své kamarády. Nemusíte se přátelit pouze s ostatními gotiky. Uvědomte si, že některým vašim přátelům se váš nový styl nebude líbit a nebudou se s vámi chtít bavit. Ne každému gotický styl vyhovuje a někteří kamarádi vás pravděpodobně opustí. Nesnažte se nutit své přátele do tohoto stylu – nechejte je být sami sebou.
 • Nebuďte posedlí. To, že jste gotikem, neznamená, že jste lepší, než ostatní lidé. Namyšlení gotici nejsou oblíbení, protože se chovají povrchně.
 • Uvědomte si, že gotický styl je alternativní – vítáni jsou všichni, kteří nezapadají do normální společnosti, homosexuálové, bisexuálové, i transsexuálové.
 • Věnujte se sportu a cvičte. Užívejte si pohybové aktivity, některé věci jako gotik měnit nemusíte.
 • Gotické blogy vám poskytnou spoustu užitečných rad z první ruky.
 • Zajeďte si do Evropy, kde je gotický styl mnohem rozšířenější. Najdete tam spoustu zajímavých časopisů, festivalů a akcí.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 11 472 krát
V jiných jazycích
Stránka byla zobrazena 11 472 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama