Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mnoho lidí se obávají, že nejsou na střední škole oblíbení. Toto období může být těžké jak pro chlapce, tak pro dívky, kteří dospívají a objevují různé emoce a začínají mít starosti s tím, co si o nich myslí ostatní lidé. Nemusíte se ale bát, pokud chcete být na škole oblíbení, stačí zajistit, aby si vás ostatní všimli, zapojit se a snažit se socializovat, ale zároveň zůstat sám sebou. Pokud nevíte jak na to, čtěte dál!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Ukažte se takoví, jací jste

 1. 1
  Dejte všem najevo, že se dobře bavíte. Klíčem k oblíbenosti je zařídit to tak, aby s vámi lidé chtěli trávit čas. Pokud se vždy držíte stranou a nezapojujete se, bojíte se chodit do školy nebo se neustále mračíte, neděláte dobrý dojem a lidé s vámi nebudou chtít být. Klíčem k tomu, aby s vámi lidé chtěli trávit čas je dávat jim najevo, že se skvěle bavíte a užíváte si, aby to chtěli dělat s vámi.
  • Když trávíte čas s přáteli, snažte se mít dobrou náladu, usmívat se a bavit se, aby všichni viděli, že vás to s nimi baví.
  • I když většinu času trávíte o samotě, usmívejte se na lidi a vyzařujte pozitivní energii, abyste působili přátelsky.
 2. 2
  Vystupte z davu – z dobrého důvodu. Když budete nosit růžového kohouta nebo budete chodit do školy v plavkách, každý si vás jistě všimne, ale nepůjde zrovna o takovou pozornost, jakou byste chtěli vzbudit. Vystupte z davu tím, že dáte lidem najevo, kdo jste a budete sami sebe vidět v pozitivním světle. Zde je několik způsobů, jak to udělat, aby si vás lidé všimli:
  • Můžete s sebou vždy nosit kytaru – pokud na ni ovšem umíte dobře hrát.
  • Můžete se například tak pronikavě a krásně smát, že vás podle toho každý pozná.
  • Můžete se vyznačovat svým módním vkusem. Můžete nosit například rockerský styl, hipsterské oblečení nebo hip hopové kalhoty, aby všichni poznali, kdo jste.
  • Pokud máte například zajímavý hluboký hlas, můžete si na tom postavit image. Neskrývejte žádné své „nedostatky“. Nezapomeňte, že chcete, aby si vás všimli díky tomu, jak jedineční jste.
 3. 3
  Udržujte svůj vzhled. Nemusíte nosit tuny make-upu ani nejdražší oblečení, abyste byli oblíbení. Měli byste se ale o svůj vzhled starat, nosit čisté oblečení a pravidelně se mýt. Snažte se budit jednoduše pozitivní dojem už na první pohled.
  • Dívky nemusejí nosit make-up jen proto, že to dělají jejich kamarádky. Dělejte vždy jen to, co sami chcete.
 4. 4
  Buďte sebevědomí. Přestože není možné stát se sebevědomým člověkem přes noc, můžete se snažit a zapracovat na tom – buďte spokojení s tím, kdo jste, co děláte a jak vypadáte. Pracujte na tom, abyste rozvinuli své nejlepší vlastnosti a nezaměřujte se pouze na to, co na sobě rádi nemáte. Vždy vcházejte do místnosti s úsměvem a pocitem, že jste na správném místě. Dokud to nebudete dělat přirozeně, alespoň to hrajte. I když vám pravé sebevědomí bude chybět, dodá vám to trochu odvahy a lidé vás budou více respektovat.
  • Snažte se o sebevědomou řeč těla. Stůjte rovně, mějte zatažená ramena a dívejte se před sebe, místo do země.

  • Když mluvíte s lidmi, udržujte oční kontakt. Dáte jim tím najevo, že se nebojíte navázat kontakt.
  • Neponižujte se. Když budete sami sebe shazovat, nezískáte pozornost ostatních lidí. Pouze si všichni budou myslet, že si nevážíte sami sebe.
 5. 5
  Buďte originální. Pokud chcete, aby si vás lidé všimli, budete muset být nějakým způsobem originální – ať už vzhledem nebo například pohledem na svět. Nemusíte být „divní“ nebo dělat něco, co je vám nepříjemné. Pouze neskrývejte své nedostatky a snažte se být sami sebou. Když nebudete slepě následovat stádo, lidé si vás všimnou.
  • Neoblékejte se jako všichni ostatní. Najděte si svůj styl, který vám bude vyhovovat.
  • Nemusíte poslouchat stejnou hudbu jako všichni ostatní, abyste byli oblíbení. Lidé vás budou více respektovat, když si najdete muziku, která se vám líbí a budete ji sdílet s ostatními.
  • Nebojte se vyjádřit svůj názor, i když se liší od toho, co si myslí všichni ostatní. Když dáte najevo, že máte svoji hlavu, ostatní si vás všimnou.
 6. 6
  Snažte se v něčem vynikat. Snadno si vás lidé všimnou, když budete v něčem skvělí – může jít o angličtinu, nějaký sport nebo cokoli jiného. Nemyslete si, že „není cool“ být do něčeho zapálení, není to pravda. Užívejte si věci, které vás baví a snažte se v nich být nejlepší.
  • Když budete v něčem dobří, nejen že si vás lidé všimnou, ale také tím zapracujete na svém charakteru.
  • Když se ponoříte do něčeho, na čem vám záleží, nebudete mít starosti s tím, co si o vás myslí ostatní a budete mít větší šanci, že si najdete nové přátele.
  • Když budete v něčem dobří, stanete se dynamičtějším člověkem a lidé se s vámi budou cítit dobře. Budou tedy s vámi chtít trávit více času. Klidně mluvte o věcech, které milujete – hlavně se ale nevychloubejte.
 7. 7
  Zapomeňte na to, co si myslí ostatní lidé. Je asi téměř nemožné zapomenout na názory ostatních, když jste na střední škole, když většina lidí mluví jen o ostatních a všichni se starají o to, jaký dojem na ostatní dělají. Je ale přirozené dělat si s tím starosti když ještě rostete a zatím ještě nevíte, kam vlastně patříte.
  • Když si uvědomíte, že nejste jediní, kdo se cítí takto nejistě nebo neví, co si o něm ostatní myslí, v mnohém se vám uleví.
  • Zaměřte se na to, co vás dělá šťastným místo abyste si dělali starosti s tím, jestli se vám za to někdo směje.
  • Když budete dělat to, co si myslíte že vám zaručí lásku ostatních lidí, nikdy nebudete spokojení.
  • Když vejdete do místnosti, stůjte rovně a nekontrolujte se neustále v zrcadle, nehrajte si s oblečením a nestarejte se o to, co si lidé myslí o vašem vzhledu.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Zapojte se

 1. 1
  Ukažte, že máte o lidi zájem. Pokud chcete být skutečně oblíbení, budete muset dát najevo, že vám na lidech záleží, ať už vás oni mají rádi nebo ne. Měli byste s lidmi mluvit přátelsky, ptát se svých kamarádů na to, jak se mají a také zjišťovat, co je baví a co dělají mimo školu.
  • Když se s někým bavíte, ptejte se na otázky jako „jaký jsi měl/a den?“ nebo „co plánuješ na víkend?“ aby měli pocit, že vám na jejich životech skutečně záleží.
  • Pracujte na tom, abyste naslouchali stejně dlouho, jak mluvíte. Pokud mluvíte většinu času jen o sobě a o tom, co děláte, ostatní lidé za chvíli ztratí zájem s vámi trávit čas.
  • Měli byste se lidí ptát na jejich názory na různá témata – od sušenek ve školním bufetu až po to, kým se chtějí v dospělosti stát. Když se budete ptát na názory, ukážete tím, že vám na lidech záleží.
 2. 2
  Přidejte se do nějakého týmu. Zapsat se do nějakého sportovního týmu je skvělé nejen proto, že si zacvičíte a budete se cítit lépe, ale také proto, že potkáte spoustu nových lidí. Nemusíte se stát hvězdou fotbalového týmu – stačí když si užijete zábavu a strávíte volný čas s ostatními lidmi. Je jedno, jestli budete hrát ve školním týmu nebo se zapíšete do nějakého klubu, měli byste se ale pokusit dělat alespoň jeden sport, abyste potkali více zajímavých lidí.
  • Možná vás sport, který si vyberete nebude bavit. Když to s ním zkusíte alespoň rok, najdete si nové přátele a otevřou se vám nové společenské kruhy.
  • Hrát nějaký sport vás také naučí týmové práci a tomu, jak se vypořádat s různými lidmi na jednom místě, což vám i v budoucnu může pomoci při skutečné kariéře a v tom, abyste se stali oblíbenými i v práci.
 3. 3
  Zapište se do různých klubů. V klubech také potkáte mnoho nových lidí. Najděte si několik zajímavých a pracujte na to, abyste se sami stali zajímavými lidmi. Vyberte si debatování, francouzštinu, modelování nebo hru na nějaký nástroj a držte se toho. Staňte se vedoucími klubu a využijte svoji pozici k tomu, abyste poznali další lidi a stali se ještě oblíbenějšími.
  • Nemusíte si myslet, že budete neoblíbení, když budete v nějakém klubu. To si myslí pouze lidi, kteří ještě nepochopili, že oblíbenými se stanete, když se zapojíte do dění kolem sebe.
  • Pokud máte čas, nejlepší bude zapsat se do nějakého klubu i začít hrát nějaký sport. Poznáte tak nejvíce lidí. Při sportování totiž pravděpodobně nebudete trávit čas s lidmi z debatního klubu.
 4. 4
  Mějte různé zájmy. Čím více věcí děláte, tím více lidí poznáte. A čím více lidí budete znát, tím více lidí si vás bude všímat a vědět, kdo jste. Měli byste hrát fotbal, chodit do dramatického kroužku, chodit do knihovny a hrát ping pong. Využijte svoji pozici k tomu, abyste potkávali nové lidi.
  • Pokud se budete věnovat pouze jedinému zájmu, budete obklopeni stejnými lidmi. Klíčem k oblíbenosti je schopnost potěšit mnoho různých lidí.
 5. 5
  Ve třídě mluvte. Možná si myslíte že není cool se ve třídě účastnit výuky a že je lepší sedět vzadu a dělat, že tam nejste. Místo toho byste se ale ve škole měli zapojovat a dělat si domácí úkoly, abyste věděli, o čem mluvíte. Nemusíte být žádný šprt ani nic takového, ale měli byste mluvit dostatečně na to, aby ostatní ve třídě věděli, kdo jste a líbilo se jim to, co říkáte.
  • Snažte se nepůsobit jako všeználek. Vždy respektujte ostatní a buďte otevření diskusi.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Buďte společenští

 1. 1
  Buďte přátelští – ke všem. Pokud chcete být oblíbení, budete muset zapracovat na tom, abyste se socializovali a to i pokud jste stydliví. Nemusíte se snažit měnit svoji osobnost abyste se naučili být přátelští ke všem, i když máte pocit, že přátelství s určitou osobou by vám zajistilo oblíbenost. To nejhorší je stát se patolízalem, o kterém se ví, že dolézá jen za lidmi, díky kterým bude vypadat oblíbeněji. Raději se snažte být přátelští ke každému, koho potkáte – později se vám to vyplatí.
  • Kdykoli někoho potkáte, pozdravte ho a usmějte se nebo zamávejte. Nemusíte někoho dobře znát, abyste na něho mohli být milí.

  • Není hezké chovat se k někomu zle a dělat mu naschvály. Ve filmu je to možná dobré, ale když se tak budete chovat, ostatní s vámi nebudou chtít nic mít.
  • Chovejte se k lidem mile. Buďte milí a dělejte pro ně laskavosti jen tak, ne protože si myslíte, že vás díky tomu budou zvát na večírky.
 2. 2
  Snažte se spřátelit s různými lidmi. Pokud chcete být na střední škole opravdu oblíbení, budete se muset kamarádit nejen s těmi oblíbenými lidmi, ale také se všemi ostatními. Pokud se bavíte jen s pěti lidmi a tečka, na vysoké škole budete mít problémy, když budete v budově přeplněné lidmi a vy nebudete znát nikoho.
 3. 3
  Naučte se klábosit. Takové obyčejné klábosení může být někdy dost těžké. Když se to ale naučíte, budete se moci bavit s každým a každý se s vámi bude cítit dobře ještě dříve, než se budete bavit o něčem důležitějším. Jednoduše k někomu přistupte, pozdravte a začněte se bavit o tom, jak se dnes máte. Ptejte se na malé otázky, mohou vést k velkým odpovědím. Zde je několik věcí, kterými můžete začít nezávazný rozhovor:
  • „Viděl jsi Planetu opic? To byla pecka, co jsi na to říkal?“
  • „Ten test byl šíleně těžký, že? Celý víkend jsem se učil a stejně jsem neměl ani polovinu otázek. Co ty, dělal jsi o víkendu něco zábavnějšího?“
  • „Jak vám dopadl ten sobotní zápas? Promiň že jsem to nestihl.“
  • Ptejte se na otázky, na které nelze odpovědět pouze „ano“ nebo „ne“, abyste dali lidem šanci se vyjádřit detailněji.
 4. 4
  Rozesmějte lidi. Když budete schopni lidi rozesmát, jistě budete oblíbenější. Pokud vám nevadí stát se třídním klaunem, jděte do toho. Pokud byste raději lidi oslovili svými znalostmi, také je to skvělý nápad. A pokud umíte lidi rozesmát tak, že padají ze židle, také to zkuste! Nesnažte se u lidí vynutit humor, ale pracujte na svých přednostech co se týče vtipů.
  • Všímejte si, kdy se lidi smějí nejvíce. Zapamatujte si tyto situace a snažte se jimi rozesmát další a další lidi.
 5. 5
  Naučte se zasmát se sám sobě. Umět si udělat legraci sám ze sebe je důležitou součástí oblíbenosti a ukážete tím, že jste zábavný a společenský člověk. Lidé si myslí, že si oblíbené děti myslí, že mohou dělat cokoli a že jsou dokonalí. Bude tedy skvělé, když lidé uvidí, že se neberete příliš vážně. Nemusíte se ponižovat ani nemít sebevědomí abyste se dokázali zasmát sami sobě, ale měli byste umět vtipkovat o svých slabostech a starostech a ukázat lidem, že máte sami sebe rádi.
  • Nikdo není dokonalý. Když lidé uvidí, že si ze sebe umíte udělat legraci během běžného rozhovoru, ocení vás ještě více.
  • Pokud se neumíte zasmát sami sobě a jste tak citliví, že si berete osobně i vtipy ostatních, lidé si budou myslet, že s vámi není žádná legrace.
  Reklama


Tipy

 • Nemusíte trávit čas jen s lidmi stejného pohlaví. Snažte se najít i přátele i mezi opačným pohlavím.
 • Nevěnujte pozornost lidem, kteří říkají škaredé věci – nestojí vám za váš čas. A nejen to, když je budete ignorovat, naštvete je nejvíce.
 • Zjistěte, jaký máte typ postavy a obličeje, budete si potom moci snadněji vybrat oblečení a účes.
 • Nechovejte se drze ani nafoukaně.
 • Okoukněte si, co je ve vaší škole v módě a zkuste si to taky. Vymyslete si vlastní kreativní styl, experimentujte a udávejte trendy! Nikdo nemá rád lidi, kteří jen kopírují ostatní.
 • Buďte jedineční a spontánní a získáte si pozornost ostatních. Nedělejte ale tu chybu, že budete lítat po škole a žvanit o jednorožcích, koláči a jiných divnostech. Ne každý se může stát tímto druhem člověka. Pokud to ale máte v krvi, zkuste to!
 • Když budete hezky kreslit (hlavně manga komiksy), lidé si vás všimnou.
 • Nemusíte se stát členy populární party. Jen proto, že je dívka roztleskávačka nemusí být také oblíbená. Existují oblíbení lidé například i mezi outsidery.
Reklama

Varování

 • Nepodléhejte tlaku okolí, hlavně pokud jde o drogy a alkohol. Když vás někdo nutí do věcí, které byste neměli dělat, není to váš kamarád.
 • Nezbavujte se starých přátel, když se stanete oblíbenými. Vaši staří přátelé s vámi zůstanou navždy, takže byste je neměli přehlížet, ani když se s vámi nyní chtějí bavit oblíbenější lidé.
  • Pokud vás někdo šikanuje a nechce s tím přestat, řekněte to rodičům, učiteli nebo výchovnému poradci ve škole. Nikdo nemá právo pomlouvat, šikanovat nebo ubližovat jinému.
 • Nedovolte, aby vám popularita řídila život. Jste vždy jen tím, kým jste a to se nedá změnit. Buďte šťastní teď a tady a nebuďte posedlí tím, kým byste chtěli být.
 • Nikdy nikoho neponižujte a snažte se, aby se všichni cítili dobře. Drby se šíří rychle a když budete na lidi nepříjemní, všichni se to dozví a nikdo se s vámi nebude chtít bavit.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak líbatJak líbat
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak pozvat muže na randeJak pozvat muže na rande
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 220 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 308 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 5 308 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama