Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Bill Gates jednou řekl: „Buďte k nerdům milí, jednou pro ně budete pracovat.“ [1] V mnoha směrech je to pravda: nerdi hýbou světem, pokud ho dokonce neřídí. Nerd je někdo, kdo je tak fascinován kvantovou mechanikou nebo přerušovanou rovnováhou, že dokáže úplně zapomenout na to, co se děje v přítomnosti. Nerd je někdo, komu záleží na interpunkci, protože jsou to pravidla, která je třeba dodržovat a usnadňují komunikaci. Nerd je někdo, kdo neumí pozvat dívku na rande, protože sexy je pro něho inženýrství. Přesto je ale každý nerd jiný. Ať už je vaše definice jakákoli, tento článek vám ukáže, jak myslet jako nerd, chovat se jako nerd a také jak se oblékat jako nerd.

Část 1
Část 1 ze 3:

Jak myslet jako nerd

 1. 1
  Pokud někoho budou tyto jemné rozdíly znamenat, bude to rozhodně nerd. Je dobré se v tom vyznat, ale není to nezbytné, protože tyto tři typy lidí toho mají hodně společného.
  • Nerd je vysoce inteligentní člověk, který se zabývá nějakým akademickým oborem. Většinou není moc společenský a je plně pohlcen svojí vášní pro vědu.
  • Geek je někdo, koho zajímá určitá oblast nebo téma, ale nemusí být nutně akademikem a nemusí být ani tak nespolečenský jako nerd.
  • Dork je někdo, kdo je o něco hloupější a také nespolečenský, ale nezajímá se tak zapáleně o vědu a techniku.
 2. 2
  Buďte sami sebou. Chovejte se tak, jak to umíte nejlépe a jak vám to nejlépe sedí. Nerdi jsou excentrikové, protože každý z nich je jedinečný. Milujte svůj život a užívejte si každou chvíli, protože jste sám pánem svého času. Pokud potřebujete inspiraci, přečtěte si něco o slavných nerdech z historie. Zde je několik lidí, kteří byli považováni za „nerdy“ a dělali si jen to, co sami chtěli:
  • Například Thomas Edison trávil 18 hodin denně hraním s elektronikou v době, kdy elektřina byla teprve objevena. Vynalezl žárovku, fonograf, alkalickou baterii a elektrický pohon a také tisíce jiných patentů a to vše v době, kdy jeho počiny byly pro ostatní lidi nepochopitelné a tajemné. [2] [3] Edison byl tedy skutečný nerd.
  • Alan Turing je dalším slavným nerdem. Napůl hrdina a napůl obětní beránek pomohl rozluštit nacistický kód Enigma a také se účastnil vývoje prvních počítačů 20. století. [4] Navzdory svým objevům byl později britskou vládou pronásledován za svoji homosexualitu a byl nucen chodit na injekce, které měly „neutralizovat jeho libido.“[5] Nedlouho po svém soudu spáchal sebevraždu.
 3. 3
  Najděte si obor nebo oblast, do které se ponoříte. Nemusí jít zrovna o vědu, i když se zjistilo, že stále více autistických lidí (kteří jsou často nerdi) dělá vědu, technologii, inženýrství a matematiku (tedy přírodní vědy). [6] Naučte se toho o svém oboru co nejvíce a zapamatujte si znalosti, které budete moci využít později.
 4. 4
  Neustále něco zpochybňujte. Nerdi jsou proslulí svojí schopností zpochybnit každou informaci, která se k nim dostane, nebo se snažit pochopit její logiku. Pokud chcete být nerdem, musíte neustále toužit po vzdělání. Musíte zpochybňovat kvalitu, zdroj a využitelnost všech informací, které se k vám dostanou.
  • Nedůvěřujte informacím jen proto, že pocházejí z autoritativního zdroje. Nerdi vědí, že autority mohou někdy schválně poskytovat zavádějící nebo mylné informace, protože mají tu moc. Rozdíl mezi nerdem a plebejcem je v tom, že nerd si všechny údaje kontroluje, zatímco plebejec přijímá jak informace, tak propagandu s otevřenou náručí.
  • Dostaňte se věcem na kloub. Nerd rozumí každé otázce, nespoléhá se na zapamatování informací, ale spíše na porozumění konceptu. Pokud se vás nerd zeptá „proč je nebe modré?“ a vy mu odpovíte „protože molekuly ve vzduchu odrážejí modrou barvu více, než červenou,“ [7] hned se zeptá na to, proč paprsky odrážejí modré světlo více, než červené. Bude se ptát tak dlouho, dokud se nedostane k něčemu, čemu už dobře rozumí.
 5. 5
  Hrajte si s detaily. Detaily jsou ďábelské, ale to neznamená, že na ně můžete zapomínat (to říkával Vladimir Nabokov svým studentům). [8] ) Nerdi preferují konkrétní detaily místo obecných tvrzení, protože detaily si mohou snadněji zkontrolovat. Nerda zajímá hlavně to, aby měl pravdu, takže s pomocí detailů poznávají realitu.
  • Není tedy divu, že se nerdi často zabývají přírodními vědami: přírodní vědy se opírají pouze o fakta a procesy, které se odehrávají v přírodě, zatímco jiné vědní obory postrádají objektivitu a možnost přesného měření výsledků.
 6. 6
  Zaměřte se na nějakou šedou zónu. Nejde o radu v oblékání, ale o způsob myšlení. Nerdi jsou schopni vidět šedou tam, kde ostatní lidé vidí jen černou a bílou. Je to proto, že nerdi umí zvážit všechna pro a proti, srovnat proměnné a orientovat se v argumentaci. Umí zpochybnit i svůj vlastní názor a zaměřit se pouze na fakta. Někdy se zdá, že jsou rozpolcení a kmitají sem a tam mezi dvěma stranami a hádají se sami se sebou. Ve skutečnosti si ale dávají dohromady informace a čekají, až dojdou nějakého závěru na základě faktů.
  • Existuje několik vědeckých/filozofických teorií, ke kterým se nerdi často hlásí. Uděláte dobře, když se s nimi seznámíte.
   • Změna paradigmatu Thomase Kuhna: Období „normální vědy“ střídají období „revoluční vědy“, kterým se říká změny paradigmat a o kterých se ve vědeckých kruzích zapáleně diskutuje (mapuje, extrapoluje, formuje atd.). Pro nerdy jsou změny paradigmat úplně novou oblastí zájmu. [9]
   • Neúplnost Kurta Godela: Je nemožné dosáhnout konzistence a úplnosti uvnitř formálního logického systému. Jinými slovy, všechny konzistentní axiomatické formulace číselných teorií zahrnují neurčitelné předpoklady (základní elementy v matematice zahrnují přímku, úsečku, rovinu a prostor, které jsou základy definic pro další pole matematiky). [10]
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Jak se chovat jako nerd

 1. 1
  Oddejte se své vášni. Nerdi mají pověst neustále zasněných lidí, jejichž mysli stále putují a zkoumají složité korelace a rovnice. Proto se nebojte být trochu ve svém vlastním světě. Ponořte se do oblastí vědy, které vás dělají šťastnými a které vás spojují se světem, i kdyby to mělo znamenat, že budete od zbytku světa trochu odtrženi.
  • Vaší vášní se může stát vše od kryptologie k filozofii nebo severské mytologii. Může jít o morfologii, numizmatiku nebo klidně filatelii. Vyberte si to, co vás baví a co si budete užívat.
  • Určete si dlouhodobé a krátkodobé cíle. Čím dříve si určíte cíle, tím snadnější pro vás bude jich dosáhnout. Když budete pracovat na tom, co chcete a budete mít disciplínu, stanete se skutečným nerdem.
 2. 2
  Nebojte se být odlišní. Myslete jinak, nebojte se pohrávat si s činnostmi nebo myšlenkami, které nejsou mezi lidmi populární (možná nakonec budete ten, kdo objeví něco, co bude velmi brzy populární!).
  • Pokud zjistíte, že vám anténa na autě funguje lépe, když ji obalíte alobalem, udělejte to. Nerdovi nezáleží na tom, jak jeho auto vypadá. Jde o to, aby všechno dokonale fungovalo.
  • Pokud ze všeho nejraději celé noci programujete a jíte sendviče s marmeládou, klidně to dělejte! Nerdovi nezáleží na tom, jestli bude ostatním pro smích kvůli tomu, že málo spí a nezdravě jí.
  • Pokud chcete otestovat své kamarády na protilátku, kterou ještě věda nezná, jděte do toho. Nedovi nezáleží na tom, že svět pochybuje o jeho metodách.
 3. 3
  Stále se učte. Nerd neustále vyhledává nové znalosti. Nezáleží mu na tom, jestli jsou tyto znalosti prakticky využitelné. Stačí jen to, že se dozví něco nového.
 4. 4
  Volte správná slova. Nerdi většinou umí mluvit správně a k věci, protože jim záleží na správnosti. Většinou také za měsíc přečtou tolik textu, kolik běžný Američan přečte za rok. [11] Lidé si mylně myslí, že nerdi používají cizí a okázalá slova. Není to ale pravda. Nerdi používají vždy ta správná slova ve správném kontextu. Někdy se stane, že jde zrovna o okázalé slovo, ale extrémně chytří nerdi umějí vyjadřovat složité koncepty i jednoduchými slovy.
  • Spřátelte se se slovníky. Když najdete slovo, kterému nerozumíte, vyhledejte si ho ve slovníku. Pokud máte pocit, že existuje i nějaké lepší slovo, zkuste slovník synonym.
 5. 5
  Hodně čtěte. Čtěte všechno, co se vztahuje k vaší oblasti zájmu. Čtěte knihy, časopisy a encyklopedie a sledujte zprávy, abyste měli dobrý přehled o aktuálním dění.
  • Naučte se několik jazyků. Zkuste se naučit nějaký nový jazyk jen tak z legrace. Vyberte si nějaký zajímavý a experimentujte s webovými překladači.
   • Body navíc získáte, když se naučíte nějaký „mrtvý“ nebo fiktivní jazyk, například Eyak, Karankawa, elfskou řeč nebo Klingonštinu. [12] [13] Mrtvé a fiktivní postavy jsou pro nerdy jako stvořené.
  • Mějte stále plnou knihovnu. Čtěte raději literaturu faktu, ale mějte v zásobě i velké množství fikce, hlavně sci-fi.
  • Pokud chcete číst literaturu faktu, nemusíte se prokousávat nudnými učebnicemi. Zajímavé, ale zábavné knihy z oblasti fyziky seženete v každém dobrém knihkupectví. Zkuste třeba Já, Klaudius (hlavní hrdina přežije brutální období Římské říše) nebo romány s Flashmanem (chlípným antihrdinou koloniální Britské říše).
 6. 6
  Ve škole dávejte pozor. Sedněte si tak, abyste všechno slyšeli, dobře viděli na tabuli a byli schopni dávat pozor. Ve škole byste měli mít samé jedničky a poctivě dělat domácí úkoly. Učte se na všechny písemky a soustřeďte se na svoji práci. Do školy choďte připravení a nestarejte se o to, jak se na vás dávají spolužáci. Poznámka: jen proto, že jste nerd, vás nutně nemusí zajímat škola. Mnoho slavných nerdů (včetně Billa Gatese) ve škole propadali, nebo téměř propadali.
  • Najděte si nějaké kroužky, například robotiku nebo matematický klub, šachy či dramatický kroužek. Nechejte si ale dost času na učení, aby se vám nezhoršily známky.
  • Ve škole se hodně ptejte. Neexistuje nic takového, jako hloupá otázka. Jediná hloupá otázka je ta, kterou nevyslovíte.
  • Zjistěte si něco více o tom, co se učíte ve škole. Využívejte YouTube, webové stránky a různé vzdělávací programy a naučte se toho trochu více v pohodlí vlastního domova. Nebudete si muset hledat soukromého učitele a ve škole i přesto zazáříte.
 7. 7
  Hněv, nebo zklamání, které pocítíte, se snažte vložit do svých vášní. Nerdi se umějí se vztekem a zlomeným srdcem vypořádat produktivně: hrají na nástroje, tvoří umění nebo zapracují na svém vzhledu. Nestarejte se příliš o ostatní lidi. To, co o vás říkají, většinou nemá nic společného s realitou.
 8. 8
  Bavte se kvalitně a smysluplně. Nerdi nepotřebují k zábavě vzrušení nebo nebezpečí. Užívají si smysluplnější zábavu, například LAN party, sledování Hvězdných válek nebo stavění funkčního modelu rakety. Tyto činnosti si užívají s přáteli, ale i sami.
  • Poznámka: Když budete hrát hry jako Magic the Gathering nebo Dungeons and Dragons a budete se převlékat ze své oblíbené postavy, budete spíše geekem než nerdem. Pokud vás to ale baví, nevzdávejte se toho.
 9. 9
  Najděte si kamarády se stejnými zájmy. Mohou to být také nerdi, ale nemusejí. Geekové se většinou pohybují napříč společenskými skupinami, zatímco nerdi se drží dalších nerdů, protože s nimi mají společné zájmy. Pokud myslíte spíše abstraktně, najděte si kamaráda, který je praktický a technický. [14] Mít přátele, se kterými vám bude dobře, je to nejlepší, co vás může potkat.
  • Pokud neznáte žádné nerdy, které zajímá to samé, co vás, najděte si někoho na internetu, jistě najdete spoustu lidí, které zajímají stejné věci. Internet je pro nerdy důležitou sociální komunitou, hlavně proto, že se na něm mohou volně vyjadřovat a vyměňovat si informace.
  • Pokud si vás ostatní často dobírají a šikanují vás, spřátelte se s někým (nejlépe s někým, kdo není nerd) a snažte se zajistit si ochranu. Když mu pomůžete s úkoly, jistě se za vás postaví. Být nerd neznamená, že nemůžete být diplomaté.
 10. 10
  Soustřeďte se na pozitiva. Jste nerd a dobře to víte. Také jste ale šťastní a optimističtí, protože vedete zajímavý život. Máte rádi sami sebe, i když nejste zrovna typem člověka, který přitahuje všechny (a to vůbec nevadí, tito lidé vám jednoduše nerozumějí). Máte přátele, kteří vás mají rádi a každý den se máte na co těšit.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak se oblékat jako nerd

 1. 1
  Nestarejte se příliš o to, co máte na sobě. Nejdůležitější je působit dojmem, že vám na oblečení vůbec nezáleží. Nerdi nosí funkční a pohodlné oblečení. Pokud tedy ze všeho nejraději máte svoje staré tepláky, nebojte se je nosit!
 2. 2
  Noste trička s vtipnými nápisy nebo obrázky. Trička s obrázky z klasických videoher nebo s obrázky Supermana a dalších hrdinů, jsou pro vás jako stvořená. Také obskurní témata, jako je latina nebo binární kódy jsou skvělá.

 3. 3
  Pokud nosíte brýle, nemusíte se za to stydět. Hipsteři povýšili brýle z nutnosti na módní doplněk a najednou je nosí všichni. To ale nevadí. Pokud jste nerd a máte špatný zrak, noste brýle. Budete vypadat mnohem autentičtěji.

  • Pokud se budete snažit svým oblečením něco dokázat, pravděpodobně vám to nevyjde. Nerdům nezáleží na tom, co mají na sobě. Proto tedy nerdi, kteří oblečení řeší, nejsou skutečnými nerdy.
 4. 4
  Vezměte si něco nelichotivého. Nerdi jsou známí tím, že nosí věci nelichotivého střihu, které zbytečně rozšiřují nebo deformují jejich tělo. Pokud tedy chcete vypadat jako nerd, kupujte si oblečení bez zkoušení a kombinujte ho nahodile.
 5. 5
  Oblékejte se konzervativně. Někteří nerdi se rádi oblékají velmi konzervativně. Svetry s knoflíky, vestičky a „důchodky“ jsou jen některými z kousků, které byste do svého šatníku měli zařadit. Hlavně na formální události se snažte alespoň trochu „vyfiknout“.
  Reklama

Tipy

 • Zde je seznam různých typů nerdů. Nejde o stereotypy a jde pouze o stručný popis, ne o pravidla!
  • Manga/animé nerd: nerd, který je posedlý japonskými animacemi, Manga a vším japonským. Tito nerdi sami sebe nazývají také Otaku, což je japonský výraz pro „fanatika“ (mimo Japonsko tento termín zná jen málo lidí a používají ho hlavně američtí fanoušci). Komunita Otaku není jen skupinou fanoušků. Jsou to často profesionální kreativci, kteří píšou fanouškovskou literaturu. Otaku často navštěvují veletrhy a konference o animé a někdy se také účastní cosplay (převlékání za oblíbené fiktivní postavy).
  • Hudební nerd: Tito nerdi mají rádi hudbu, většinou hrají na několik nástrojů, nebo skládají elektronickou hudbu.
  • DJ nerd: Dnes každý druhý člověk tvrdí, že je DJ, ale skutečný nerd neustále cvičí, shromažďuje si vinyly a pamatuje si jména interpretů, názvy skladeb, roky vydání a další detaily o každé písničce, která kdy byla v jeho žánru vydána.
  • Počítačový nerd: Tito nerdi jsou považováni za nejužitečnější ze všech nerdů. Většinou pracují na webových stránkách, programují, nebo pomáhají učiteli počítačů.
  • Video-herní nerd: skupina těchto nerdů roste každým dnem. Vyznají se ve všech hrách, věnují jim spoustu času a někdy žijí ve svém vlastním světě. Jde o pod-skupinu počítačových nerdů.
  • Faktoidní nerd: někdy jsou otravní, ale většinou jsou neuvěřitelně zábavní. Dokážou odrecitovat stovky věcí, které nikdo nemusí znát – od monologů z Hamleta až po výživové hodnoty kozího mléka.
  • Historický nerd: ví všechno o Renesanci, o koloniálním období Severní Ameriky a o životě ve starověkém Řecku. Srovnává moderní svět s historickými událostmi a jako mladý historik by jistě pokořil všechny studenty historie.
  • Soutěživý nerd: srovnává výsledky, často se rozhlíží kolem sebe, zda je první s vypracováním úkolu a soutěží s ostatními.
  • Nerd-dork: tito nerdi mají přirozenou eleganci a styl. Nedokážou se ale bavit o věcech, které nesouvisí s jejich oblastí zájmu.
  • Dramatický nerd: tito nerdi mají zvláštní přístup, který všem ostatním nerdům chybí. Vyznají se v umění, tanci, zpěvu atd.
  • Matematický nerd: většinou v matematice vynikají od útlého věku a také se matematice věnují i později. Nemusejí se skoro vůbec učit a přesto mají samé jedničky.
  • Nerd „kam vítr, tam plášť: tito nerdi nejsou nerdi v pravém slova smyslu, ale rádi se zařazují do skupin lidí, kteří jsou považováni za nerdy. Může, ale nemusí jít o skutečné nerdy.
  • Přírodní vědátor: ze začátku je zajímají přírodní vědy jako celek, ale velmi brzy si najdou oblast, které se budou věnovat dlouho a stanou se v ní profesionály (fyzika, astronomie, biologie, chemie atd.).
  • Sci-fi nerd: tito nerdi milují Hvězdné války, Akta X, komiksy, Buffy, Hvězdnou bránu, Andromedu, Pána času, Torchwood, filmy a seriály o zombie a mnoho dalších.
  • Literární nerd: specializuje se na fikci a stále něco čte. Nepleťte si ho s básníky, kteří jsou častějí spíše „emo“, než nerdi. Tento typ nerda dokáže vždy odněkud vytáhnout knihu.
  • Ukecaný nerd: nikdy nedokáže zavřít pusu a dokáže do každého rozhovoru vpadnout a začít mluvit o tom, co ho zajímá. Zájmy obyčejných lidí mu připadají nepodstatné.
  • Debatní nerd: vždy věří svým zásadám. Eseje píše vždy na kontroverzní téma. Najdete ho v debatním klubu, kde většinou bojuje za něco, co všichni ostatní odsuzují.
  • Povýšený nerd: tito nerdi se nehodlají zahazovat se stupiditou ostatních lidí a budou si vždy stát za tím, čemu věří. Tito nerdi mají většinou rádi bojová umění, chodí posilovat nebo boxují, aby se dokázali ubránit.
  • Robotický nerd: tyto nerdy najdete v laboratoři, jak pracují na stavbě různých robotů. Většinou umějí dobře pracovat s elektronikou a počítači.
  • Vláčkový nerd: nerd, který je posedlý vlaky a rád si s nimi hraje. Potkáte je často u železnice se sešitem, fotoaparátem nebo dalekohledem.
  • Sexy nerd: tito nerdi jsou nejzajímavějším typem nerdů. Jsou inteligentní, zábavní a sexy v tom nejlepším poměru. Většinou si dělají to svoje, rádi si přečtou jakoukoli knihu nejen od Kinga nebo Grishama a jsou vtipní, zábavní... a hlavně přitažliví.
  • Hippie nerd: tito nerdi většinou myslí trochu jinak, zpochybňují tradice a vždy vystupují z davu.
  • Cool nerdi: tito nerdi jsou často oblíbení. Nenechejte se ale zmást slovy cool a oblíbený. Tito nerdi jsou také trochu výstřední, ale jsou společenštější, než ti ostatní. Většina z nich má dobrý smysl pro humor a oblékají se moderně.
  • Divní nerdi: tito nerdi jsou dalším společenským typem nerdů. Někdy jsou dokonce otravní, ale většinou jsou prostě jen divní. Není na tom nic špatného. Mají své kamarády a nejsou úplně sami, ale společenské události je moc nebaví.
  • Společenskovědní nerdi: tito nerdi se zabývají většinou psychologií, sociologií, ekonomikou, antropologií, lingvistikou, demografií a politickými vědami.
 • Literatura faktu nerdy také přitahuje. Čtěte to, co vás zajímá – ať už jde o programování nebo skládání hudby, matematické učebnice nebo vědecké časopisy.
 • Nerd má u sebe vždy kapesník.
 • Naučte se základní programovací jazyky.
 • Sledujte filmy a seriály pro nerdy, jako je Firefly, Pán času, Hvězdné války, Battlestar Galactica, Zóna soumraku a Star Trek. Možná se vám budou líbit i méně známé filmy a seriály, například Červený Trpaslík, Fantastická cesta, Vesmír 1999 a další).
 • Chovejte se vždy slušně. Začněte lidem držet dveře, nepokládejte si lokty na stůl, říkejte „prosím“ a „děkuji“ a když uděláte nějakou chybu, omluvte se.
 • Buďte sami sebou. Pokud jste skutečným nerdem, půjde vám to samo.
 • Buďte vášniví a užívejte si to, co vás baví.
 • Když uděláte chybu ve škole, požádejte učitele, aby vám dal test k nahlédnutí a chyby si hned opravte. Klidně se hádejte kvůli známkám, není nic špatného na tom chtít dosahovat dobrých výsledků.
 • Ve škole i v práci dávejte vždy pozor, naučte se všechny nové věci a buďte lidem nápomocní. Účastněte se diskusí a pomáhejte učitelům a nadřízeným. Pokud je to nutné, nebojte se poukázat i na chyby nebo nedorozumění.
 • Být nerdem znamená být neustále ve střehu. Vždy budou kolem vás lidé, kteří si budou myslet, že nerdi nestojí za nic a budete se muset smířit s tím, že ne každý vás má rád. Nemusíte lidi opravovat, ale měli byste zůstat věrní sami sobě.
Reklama

Varování

 • Když budete šikanovat méně chytré lidi, nebudete mít žádné přátele a zaděláte si na problémy s dalšími lidmi.
 • Pokud chcete být počítačový nerd, nepoužívejte Internet Explorer. Zkuste místo toho *Firefox nebo Google Chrome. Nikdy prohlížeč nenazývejte celým jménem. Říkejte třebe IE nebo FF.
 • Nemusíte se chovat jako všeználek. Když chcete upozornit na něčí chybu, udělejte to jemně a diskrétně.
 • Zdaleka ne všem se bude váš styl zamlouvat. Někteří se vás dokonce budou snažit přesvědčit o tom, že byste se měli změnit. Za každou cenu ale buďte věrní sami sobě a chovejte se originálně. Nepodléhejte davovým šílenstvím a nezařazujte se do stáda.
 • Nenechejte se svojí posedlostí pohltit tak, že ztratíte kontakt s realitou. Stali byste se společenským odpadlíkem a přišli byste o to, co vás dělá zajímavými.


Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak líbatJak líbat
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 213 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 554 krát
Kategorie: Mládí
V jiných jazycích
Stránka byla zobrazena 12 554 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama