Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Co mají oblíbení lidé společného? Nosí stejné oblečení? Mají stejné vlasy? Říkají stejné věci? Samozřejmě, že ne. Oblíbení lidé po celém světě si užívají své postavení ve škole, v práci a všude, kam zavítají. Neexistuje žádná kouzelná vlastnost, díky které byste byli rázem oblíbení, ale když budete pracovat na své image, chodit mezi lidi a zapojovat se do rozhovorů, budete mít větší šanci, že se na vás budou všichni usmívat. Pokud chcete být oblíbení, přečtěte si tento článek.

Část 1
Část 1 ze 3:

Buďte vidět

 1. 1
  Buďte sebevědomí. Nikdo není dokonalý, takže nemusíte být dokonalí, abyste byli oblíbení. I když nebudete ani zdaleka ideální, prvním krokem k popularitě je sebevědomí.
  • Neschovávejte se v koutě – vyjděte ven a užívejte si přítomnou chvíli. Když budete veškerý čas trávit tím, že se budete zabývat tím, co si o vás ostatní myslí, nebo jak vypadáte, nikam se nedostanete. Mějte rádi sami sebe a buďte spokojení s tím, co děláte. Když se budete mít rádi, budou vás mít rádi i ostatní.
  • Ve škole se hlaste a všechny úkoly dělejte včas. Lidé vás díky tomu lépe poznají. Nikdy se nebojte promluvit.
  • Pokud vám to nejde, předstírejte to. Nemusíte se cítit sebejistě, ale zkuste se alespoň chovat sebejistě. Po nějaké době vám to půjde samo.
  • Sebevědomí je spojeno s řečí těla. Choďte s hlavou vzpřímenou a s rukama u boků. Nepřekřižujte si paže před tělem a nehrbte se.
  • Zapracujte na svém sebevědomí tak, že se budete věnovat věcem, které vás baví a jsou vám. Když si najdete něco, co vás opravdu zajímá a budete se tomu věnovat, budete ze sebe mít mnohem lepší pocit.
 2. 2
  Choďte mezi lidi. Většinou to znamená dělat i věci, které vám nejsou tak úplně příjemné. Pokud nejste oblíbení, je to pravděpodobně proto, že nechcete dělat to, co oblíbení lidé většinou dělávají.
  • Bavte se s lidmi, vtipkujte, flirtujte a komunikujte s ostatními. Uvědomte si, že oblíbení lidé jsou oblíbení jen proto, že vědí, jak získat pozornost ostatních lidí.
  • Pamatujte: pokud to zatím nefunguje, nečekejte na to, až k vám někdo přijde a dá se s vámi do řeči. Raději se sami začněte bavit s někým, koho ještě neznáte.
  • Možná jste stydliví, tiší a introvertní, ale pokud chcete být oblíbení, budete muset změnit způsob, jakým komunikujete s lidmi.
  • Ze začátku budete mít možná pocit, že si na něco hrajete. Uvědomte si, že být sám sebou znamená vědět, co od života chcete.
 3. 3
  Najděte si svůj styl. Pokud chcete, aby si vás lidé všímali, nemusíte si barvit vlasy narůžovo, ani si nechávat potetovat obličej. Měli byste si najít svůj vlastní styl a ukázat lidem, že umíte být sami sebou.
  • Když se budete schovávat v šedých teplácích, nikdo si vás nevšimne. Najděte si tedy vzhled, který se vám bude líbit. Nezáleží na tom, jaký styl to bude. Důležité je, abyste se v něm cítili dobře.
  • Nemusíte si kupovat drahé módní oblečení, které nosí všichni ostatní. Když budete nosit to, co nosí všichni ostatní lidé, ale nebudete se v tom cítit dobře, bude to na vás vidět.
  • Noste své oblečení sebejistě. Nekontrolujte se stále v zrcadle a neptejte se ostatních lidí, jak vypadáte, jinak si bude každý myslet, že o sobě pochybujete.
  • Je skvělé věnovat pozornost svému vzhledu, ale když to budete přehánět, nebudete nikdy oblíbení. Pokud vás tedy nezajímá make-up, nepoužívejte ho. Pokud neradi nosíte naškrobené košile, nedělejte to jen proto, že to dělají ostatní.
  • Pokud chcete mít hezké oblečení, ale nemáte dost peněz, choďte nakupovat do obchodů, které mají dobré ceny a využívejte slev.
 4. 4
  Riskujte. Pokud chcete být oblíbení, budete muset někdy trochu riskovat a dělat i věci, které pro vás nebudou zrovna příjemné. Musíte mít odvahu.
  • Riskujte například tak, že se představíte někomu, koho neznáte, zajdete si na večírek, na kterém neznáte moc lidí, nebo budete říkat své názory nahlas, i když se někomu mohou stát trnem v oku.
  • Když si zvyknete čas od času riskovat, ostatní lidé si vás budou více všímat.
 5. 5
  Nechovejte se, jako kdyby vám bylo všechno jedno. Když budete působit, jako kdybyste byli příliš cool pro všechno, lidé si vás sice všimnou, ale oblíbení nebudete. Neměli byste sice být šprt, ale měli byste se ve škole zapojovat a snažit se získat si pozitivní pozornost.
  • Součástí sebejistoty a zdravého přístupu k životu je úsměv. Nemusíte se usmívat jako maniak, ale měli byste se usmívat na lidi, kteří vás zdraví a měli byste se snažit působit uvolněněji. Lidé potom budou mít větší chuť vás poznat.
  • Pokud chodíte na střední školu, pravděpodobně se jednou dostanete do bodu, kdy si všichni okolo vás budou myslet, že nejlepší přístup je znuděnost a lhostejnost. Když ale půjdete proti proudu, získáte si větší obdiv.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Buďte společenští

 1. 1
  Buďte zaujatí, ne zajímaví. Nesnažte se působit extra zajímavě, abyste si získali pozornost lidí. Raději se zajímejte o ně. Ptejte se jich, jak se mají, jak se má jejich rodina, poslouchejte, co vám budou vyprávět a jednoduše projevte zájem. Vyprávějte jim o podobných věcech, které se vám staly a pomáhejte jim řešit jejich nesnáze.
  • Přestaňte myslet na sebe a na to, jakým způsobem můžete udělat dojem na ostatní. To nejdůležitější, co budete potřebovat, je empatie. Bez ní se nebudete schopni vcítit do ostatních lidí.
  • Přestaňte mít obavy z toho, jak vypadáte, jak zníte, jací jste ve srovnání s ostatními a začněte se zabývat tím, jak se mají ostatní lidé.
 2. 2
  Buďte přátelští. Oblíbení lidé se dokážou bavit téměř s každým – nejen se svými kamarády, ale také s učiteli, s nadřízenými, s prodavači, školníky, rodiči, dětmi a vlastně s každým, kdo je alespoň trochu milý. Dokážou si na chvíli popovídat s úplně každým. Není důvod, abyste to také nezvládli. Chovat se přátelsky nic nestojí a na vaši popularitu to bude mít velký vliv.
  • Chovejte se uvolněně. Povídejte si s lidmi o nezávazných tématech. Nemluvte o ničem kontroverzním, jako je politika nebo víra. Když vyjádříte své názory na kontroverzní témata, budete se muset smířit s tím, že u lidí, kteří mají jiný názor, nebudete nikdy oblíbení. Proto byste se měli bavit o lehkých tématech.
 3. 3
  Nestrkejte nos tam, kam nemáte. Existuje rozdíl mezi přátelským chováním a slíděním. Respektujte soukromí ostatních lidí. Naučte se vnímat jejich řeč těla, abyste včas poznali, když jim bude rozhovor s vámi nepříjemný. Pokud se někdo naklání pryč od vás, stále se dívá na telefon, nebo se při vašem příchodu potichu baví s někým jiným, pravděpodobně nejde o nejlepší chvílí k rozhovoru.
  • Nezvěte sami sebe nikam, nesledujte ostatní lidi, nevychloubejte se a nepřerušujte ničí rozhovory. Jednoduše nebuďte otravní.
 4. 4
  Pomáhejte lidem. Oblíbení lidé nejen všechny znají – mají také se všemi dobré vztahy. To proto, že jim nevadí lidem pomáhat a nedělají to zbytečně okázale. Prokazují lidem malé laskavosti tak, že se mezi nimi tvoří důvěra (kromě toho, že často dělají i velké věci, například dobrovolnickou práci). Když někdo potřebuje tužku, tito lidé ji vždy mají po ruce. Když se sousedovi otevře ve větru branka, zavřou mu ji. Vždy podrží dveře tomu, kdo jde za nimi. Hlavně ale naslouchají všem lidem a vždy jsou připraveni nabídnout pomoc.
  • Když budete schopni se vcítit do lidí, budete chtít, aby se měli dobře. Pokud není možné jim jinak pomoci, dávejte jim alespoň najevo, že jim přejete jen to nejlepší.
 5. 5
  Buďte sami sebou. Zní vám to asi povědomě, ale lidé, kteří jsou skutečně oblíbení, se nestarají o to, aby „zapadli“, protože mají rádi sami sebe. Možná si myslíte, že pokud chcete být oblíbení, budete muset být přitažliví nebo talentovaní, ale přestože jsou tyto vlastnosti dobré, existují také oblíbení lidé, kteří jsou jinak naprosto průměrní a existují přitažliví a talentovaní lidé, které nemá nikdo rád.
  • Pokud chcete být oblíbení, budete potřebovat jedinou věc: schopnost jednat s lidmi. Zbytek si můžete upravit podle sebe, bez ohledu na to, co si myslí ostatní.
  • Měli byste znát sami sebe tak dobře, abyste byli schopni se sami sobě zasmát. Dávejte najevo, že jste si vědomi svých slabin a neberete se příliš vážně.
 6. 6
  Nepřehánějte to. Je překvapivé, že mnoho „oblíbených“ lidí se vůbec nesnaží být oblíbení. Jednoduše se chovají tak, jak je to pro ně přirozené. Když se budete zoufale snažit vynutit si přízeň, bude to na vás vidět a lidé si budou myslet, že jste přinejmenším pozér. Nejlepší je hledat si přátele mezi lidmi, kteří mají stejné zájmy a se kterými se cítíte dobře. Až si potom zvyknete na společnost ostatních lidí, můžete si hledat i jiné přátele, se kterými toho nebudete mít tolik společného.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Zapojte se

 1. 1
  Přidejte se k nějakému týmu. Nemusíte hrát fotbal jako Maradona, abyste se mohli přidat do školního týmu. Když budete hrát v nějakém sportovním týmu, zacvičíte si a budete ze sebe mít lepší pocit, ale také získáte spoustu nových přátel. Pokud vás sporty baví, měli byste to zkusit a najít si nějaký tým ve škole, nebo v okolí.
  • Když začnete hrát v nějakém týmu, budete více mezi lidmi a naučíte se vycházet s lidmi, se kterými byste se jinak nikdy nesetkali.
  • Také se zlepší váš společenský život. Budete se moci vídat se spoluhráči i po tréninku a plánovat si společně zajímavé akce.
  • Když se přidáte k nějakému týmu, dostanete se mezi lidi a dáte lidem příležitost vás lépe poznat.
 2. 2
  Najděte si nějaký klub. Stát se členem nějakého klubu je také skvělým způsobem, jak si rozšířit obzory a poznat nové lidi. Ve fotbalovém týmu nepotkáte ty samé lidi, jako v redakci školních novin, takže je více než skvělé věnovat se více věcem najednou. Najděte si něco, co vás baví, nebo zajímá a snažte se získat v klubu postupem času vůdčí roli, abyste si zvykli na to, že se budete seznamovat s novými lidmi a ostatní lidé budou záviset na vašich rozhodnutích.
  • Nemusíte mít pocit, že školní kluby jsou pro neoblíbené! Věnujte se tomu, co vás baví a poznávejte nové lidi a brzy budete oblíbenější.
 3. 3
  Zapojte se i ve škole. Nemusíte být šprt ani zvedat ruku na každou otázku v hodině. Chovejte se přátelsky ke spolužákům, odpovídejte na otázky učitelů a dávejte najevo, že vám na vašem vzdělání záleží, ale zároveň vás zajímá i to, co se děje okolo vás.
  • Když budete ve škole aktivnější, více lidí vás bude znát jménem a když o vás někdo bude mluvit, budou vědět, o koho se jedná.
 4. 4
  Mějte různé zájmy. Nemusíte pouze hrát fotbal nebo pouze psát romány. Mějte spoustu různých zájmu, abyste se mohli stále věnovat více věcem. Neměli byste být tak vytížení, abyste neměli žádný čas sami na sebe, ale když se zapojíte do různých aktivit, poznáte více lidí z různých sfér života.
 5. 5
  Zapojte se do komunity. Když se zapojíte ve své komunitě, pomůžete tím lidem, kteří to potřebují a také se seznámíte s mnoha lidmi různého věku, zázemí a postavení. Čím více lidí budete znát, tím lépe vám seznamování půjde a tím více lidí vás bude mít rádo.
  Reklama

Tipy

 • Pokud nemůžete říct nic hezkého, neříkejte nic. Takové rady vám jistě dávala vaše babička, ale stále platí. I když okolo vás lidé někoho pomlouvají, nepřidávejte se k nim. Když vás někdo bude tlačit k tomu, abyste se vyjádřili, řekněte něco neutrálního, abyste nikoho neurazili.
 • Chovejte se přátelsky k těm, které znáte. Usmívejte se, zdravte a ptejte se, jak se mají. Bez ohledu na to, kam zrovna jdete, se naučte povídat si s cizími lidmi a se známými, i když vás to na chvíli zdrží.
 • Snažte se vypadat příjemně. Příjemné lidi má každý rád. Lidé, kteří stále vypadají nešťastně, nejsou oblíbení. Dejte lidem šanci vás poznat!
 • Nikdy se nechovejte jako někdo jiný. Buďte sami sebou!
 • Začněte hrát nějaký sport. Lidé, kteří jsou oblíbení, většinou dělají sporty. Roztleskávačky, gymnastky, tanečnice a fotbalisté patří mezi ty nejoblíbenější. Pokud vás tyto sporty nezajímají, zkuste například hokej, lakros, plavání, basketbal, nebo volejbal. Všechny sportovní týmy mají oblíbené lidi. A lidé s vysportovanými těly jsou většinou nejoblíbenější.
 • Uvědomte si, že oblíbenost vás nedefinuje, ale poskytuje lidem náhled na to, kdo jste. Není tedy nutné si myslet, že se musíte kompletně změnit.
 • V některých kruzích budete oblíbení jen pokud budete zlí k „neoblíbeným“. Platí to hlavně pro střední školu. Pokud jste v takové společnosti, dobře si rozmyslete, co opravdu chcete, protože když se budete snažit být oblíbení, mohli byste přijít o své dobré kamarády.
 • Mějte stále zapnutý telefon. Lidé vás budou chtít zvát na akce a večírky, ale když budete mít vypnutý telefon, nikdo se vám nedovolá.
 • Pokud máte účet na Facebooku, přidejte si do přátel své spolužáky a povídejte si s nimi. Nepište jim ale třeba: „Ahoj, nudím se.“ Tím byste neudělali dobrý dojem. Než začnete někomu psát, rozmyslete si, co mu chcete říct.
Reklama

Varování

 • Chraňte si své soukromí. Když vás lidé budou znát, budete často terčem pomluv. Zamyslete se nad tím, jak si celebrity chrání své soukromé životy. Musíte se připravit na to, že si o vás lidé budou povídat, i když si budete jen číst v parku. To ale patří k oblíbenosti, budete se muset naučit to zvládat.
 • Nebuďte smutní, když nebudete nejoblíbenější. Někdy je lepší mít jen pár dobrých přátel, než být oblíbený, ale nemít nikoho blízkého. Člověk potřebuje jen své nejlepší přátele.
 • Uvědomte si, že oblíbenost má svá pro i proti. Když změníte prostředí, je možné, že přestanete být oblíbení. Každá situace je jiná a někdy budete muset začít od začátku.
 • Být oblíbený je stavem mysli. Když lidé uvidí, že se snažíte být za každou cenu oblíbení, nepodaří se vám to. Oblíbenost je jen zčásti to, jak vás vnímají ostatní.
 • Vaše reputace se může změnit. To jediné, co můžete ovlivnit, je to, jak se chováte k ostatním.
 • Buďte sami sebou a na nic si nehrajte.
 • Když se vám to nepovede, nebuďte zklamaní. Oblíbenost je pro některé jednoduchá a pro jiné zase nemožná. To, zda budete oblíbení, ovlivňuje spousta faktorů. Když nebudete oblíbení, nebude to znamenat, že jste méněcenní.
 • Když se stanete oblíbenými, je možné, že přijdete o svoji svobodu.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 18 015 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 18 015 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama