Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Být okouzlující je umění mít přitažlivou osobnost. Jsou lidé, kteří ostatní okouzlí hned, jak vejdou do místnosti, zatímco jiní si takovou reputaci musí dlouho budovat. Každý se rodí s jinak velkou porcí šarmu, ale nevěšte hlavu - být okouzlující se můžete naučit. Přečtěte si návod na to, jak vylepšit svou řeč těla a chování, abyste byli opravdu okouzlující!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Okouzlující chování

 1. 1
  Upřímně se zajímejte o druhé lidi. Nemusíte každého milovat, ale celkově byste měli být tak nějak fascinováni lidmi a mít o ně zájem. Okouzlující lidé vejdou do plné místnosti připraveni mluvit s ostatními - nestojí v koutě a netěší se na to, až budou moci odejít. Co vás na lidech zajímá? Možná jste empatičtí a zajímáte se o jejich pocity. Nebo vás zajímají jejich vědomosti. Nebo zážitky. Využijte to, co vás baví, abyste se dostali k lidem blíž.
  • Naučte se, jak správně klást otázky, postavené na tom, co vás baví, aniž byste byli dotěrní, a lidé si ve vaší společnosti budou připadat zajímaví.
  • Ukažte druhému opravdový zájem a klaďte doplňující otázky. Osoba, se kterou hovoříte, by nikdy neměla cítit, že chcete hovor brzy ukončit.
 2. 2
  Zapamatujte si jména ostatních hned, jak se s nimi seznámíte. Většině lidí to dělá obrovské potíže, ale pokud to zvládnete, výsledek stojí za to. Když se představujete, zopakujte jméno dotyčného, pomůže vám to. Například: "Ahoj Petře, já jsem Jana." Pokračujte v rozhovoru, a při loučení jméno ještě jednou zopakujte.
  • Opakování něčího jména neslouží jen k jeho lepšímu zapamatování. Čím častěji jméno druhého vyslovujete, tím spíš bude mít pocit, že jej máte opravdu rádi, a bude tak větší šance, že se k vám bude chovat přátelsky.
  • Pokud se během rozhovoru objeví někdo další, představte tyto dva lidi jmény.
 3. 3
  Dělejte si známosti. Znamená to jednoduše, že když mluvíte s někým novým, buďte stejně přátelští a milí, jako kdyby to byl přítel nebo příbuzný. Pomůže to prolomit ledy a urychlí to vznik přátelství. Lidé se brzy ve vaší společnosti budou cítit uvolněně a příjemně.
  • Milé a zároveň uctivé chování dává lidem pocit, že je máte rádi, a že vám na nich záleží. Je to v komunikaci velmi mocný nástroj.
 4. 4
  Mluvte o tématech, která zajímají toho, s kým mluvíte. Pokud jste ve společnosti sportovních fanoušků, zmiňte včerejší přenos hokejového zápasu nebo strmý vzestup oblíbeného fotbalového týmu. Zajímejte se o záliby a koníčky druhých a mluvte o nich, ať už je to rybaření, pletení, horolezectví, filmy, nebo cokoliv jiného.
  • Nikdo nečeká, že budete odborníkem. Často získáte dobrou pověst jen tím, že se budete ptát i na zdánlivé triviality. Spousta lidí s oblibou vysvětluje své koníčky a mluví o nich a budou rádi, že nasloucháte. Záleží jen na vás a na tom, kolik snahy do hovoru vložíte, abyste byli pro ostatní zajímaví.
  • Cvičte si otevřenou mysl. Nechte ostatní vysvětlovat. Pokud si někdo nedopatřením bude myslet, že o tématu víte víc, než ve skutečnosti, buďte upřímní a přiznejte, že vaše znalosti jsou omezené, ale že se rádi přiučíte.
 5. 5
  Sdílejte informace o sobě. Pokud sobě budete mlčet, lidem budete připadat chladní. Při rozhovoru se nebojte otevřít, budujete si tak důvěru druhých. Budou si připadat výjimeční, protože s nimi chcete sdílet svůj život. Snadno tak získáte nové přátele.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Fyzický šarm

 1. 1
  Udržujte oční kontakt. Když se budete dívat lidem do očí, budete nad nimi mít jakousi převahu. Vám to dodá sebedůvěru a tomu druhému pocit, že je dost zajímavý na to, abyste se na něj dívali. Nezáleží na tom, o čem hovoříte, udržte oční kontakt po celou dobu, budete působit upřímně a charismaticky.
 2. 2
  Smějte se očima. Vědci došli k závěru, že existuje asi padesát druhů úsměvů, a ten nejvíc okouzlující je upřímný úsměv, který jde až k očím.[1] Důvodem, proč tento úsměv působí nejupřímněji je ten, že svaly, které jsou k němu zapotřebí, je velmi těžké ovládat vůlí - zapojí se jen do opravdového úsměvu, nikoli do toho ze zdvořilosti.[2] Budete také působit jako okouzlující bytost, když se na někoho podíváte a vzápětí se usmějete.
 3. 3
  Nacvičte si pevný stisk ruky. Podání ruky při prvním seznámení je příjemným signálem dotyčnému, že si s ním chcete popovídat. Stiskněte ruku pevně, ale ne příliš silně - nechcete ji rozmačkat. Po jednom pevném potřesení ruku pusťte.
  • V zemích a oblastech, kde není podání ruky při seznamování zvykem, zvolte jiné vhodné gesto. Polibek na obě tváře, úklon, nebo jiné vhodné fyzické gesto, které zahájí konverzaci.
 4. 4
  Naučte se okouzlující řeč těla. Stůjte k osobě, se kterou mluvíte, čelem, abyste nepůsobili ustrašeně a druhý neměl pocit, že chcete rozhovor ukončit a odejít. Pokud je to vhodné, druhého se při rozhovoru letmo dotýkejte. Na vteřinu mu položte ruku na rameno, dodáte mu pocit souznění. Při loučení odhadněte, zda se hodí přátelské objetí, nebo opětovné podání ruky.
 5. 5
  Ovládejte tón svého hlasu. Měl by být mírný a příjemný, ale pevný, jistý. Dobře artikulujte a nekřičte. Naučte se říkat komplimenty - nahrajte si je do počítače nebo na kazetu, a poslouchejte. Zní váš hlas upřímně?
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Okouzlujte lidi slovy

 1. 1
  Mluvte se šarmem. Buďte dospělí a používejte moudrý, uctivý jazyk. Nejsou i vám o hodně milejší lidé, kteří řeknou jednoduše "Ahoj", místo dětinského "Čus"? Nebo další příklad - změňte "Ať se stará o svý!" na "to není jeho věc." Samozřejmě to nepřehánějte, ale snažte se být slušní a mluvit pozitivně.
 2. 2
  Nešetřete komplimenty. Lichotky druhým zvýší sebevědomí a budou k vám pak přátelštější. Buďte kreativní, pokud máte někoho rádi, zajímavým způsobem mu to řekněte. Nečekejte příliš dlouho, váš kompliment pak nebude znít upřímně, obzvlášť pokud vás k lichocení "přinutí" druzí.
  • Pokud víte, že se někdo o něco velmi snaží, pochvalte ho, i když si třeba myslíte, že má pořád co zlepšovat.
  • Všimnete-li si, že na sobě někdo něco změnil (účes, styl oblékání), zmiňte se o tom a řekněte, co se vám na tom líbí. Pokud se vás dotyčný přímo zeptá, buďte okouzlující a odpovězte upřímnou, originální lichotkou.
 3. 3
  Naučte se komplimenty přijímat. Přestaňte si myslet, že vám lidé lichotí jen tehdy, pokud něco chtějí. I když to bude ironická lichotka, vždycky k ní vede špetka závisti, která v tom druhém hlodá. Usmějte se a za kompliment poděkujte.
  • Nekončete u prostého "děkuji", ale přidejte něco jako "Jsem rád/a, že se ti to líbí," nebo "To je milé, že sis všiml/a." Lichotku tak druhému mile vrátíte.
  • Nesnažte se kompliment shodit. Není nic horšího, než lichotícímu odpovědět "No, víš, kéž bych byl/a tak ______ jako ty." Dáváte tím najevo, že si myslíte spíš, "ne, nemáš pravdu, tvůj úsudek je špatný."
 4. 4
  Místo pomlouvání ostatní chvalte. Pokud mluvíte se skupinou lidí nebo všeobecně s někým, a řeč se stočí na jinou osobu, ať už pozitivním nebo negativním směrem, buďte vy tím, kdo zmíní něco, co na dotyčném máte rádi. Dozvědět se, že o lidech mluvíte v dobrém, jsou vždycky plusové body v získání šarmu, protože na to lidé nahlížejí jako na 100% upřímné. A jako bonus získáte pověst důvěryhodného člověka. Mezi lidmi se rozšíří, že vy nikdy nepomlouváte a neříkáte o druhých ošklivé věci. Každý bude vědět, že s vámi je jeho pověst v bezpečí.
 5. 5
  Buďte dobrým posluchačem. Šarm není vždycky jen vnější záležitost, naopak, je i vnitřní. Povzbuzujte druhé, aby mluvili o sobě, o tom, co je baví, co mají rádi. Budou se tak s vámi cítit uvolněně.
  Reklama

Tipy

 • Usmívejte se na lidi, které potkáte.
 • Nevyhýbejte se očnímu kontaktu. Dívejte se při hovoru lidem do očí.
 • Když se s někým zdravíte, dejte mu pocit, že je momentálně pro vás nejdůležitější osobou na světě. Lidé k vám budou otevřenější a budou se na vás dívat jako na báječnou osobu.
 • Okořeňte to, co říkáte špetkou humoru. Lidé mají rádi, ty, kteří je dovedou rozesmát.
 • Buďte vždycky sami sebou. Pokud si lidé oblíbí vaše falešné já, lehce se zamotáte do sítě lží, a až vás prohlédnou, nebudete mít nic, jen zástup naštvaných lidí.
 • Zlepšete svůj postoj. Zastrčte ramena dozadu a dolů. Uvolněte se. Při chůzi si představujte, že dobíháte cílovou rovinku - první část těla, která ji překročí musí být trup, nikoliv hlava. Pokud máte chabý postoj, hlava je předkloněná dopředu a vy působíte stydlivě a nejistě. (jste-li žena, vystrčte prsa. Zní to divně, ale mně to ke správnému postoji pomohlo)
  • Pokud se vám správný postoj nedaří, zatněte svaly na horní části zad (trapézové), ramenou a hrudníku. Krk se tak srovná na správné místo a váš postoj bude přirozený.
 • Buďte milí a vlídní, ne hlasití a hrubí.
 • Empatie je pro okouzlující osobnost klíčová. Pokud nedokážete rozpoznat, co činí druhé šťastnými a nešťastnými, je jasné, že nepoznáte, zda říkáte vhodné či nevhodné věci.
 • To, jak moc šarmu vyzařujete, závisí na tom, jak kreativní komplimenty rozdáváte. Řekněte něco, co není hned na první pohled patrné, a řekněte to hezky. Je sice dobré mít nacvičených pár všeobecných lichotek a frází, ale okouzlující lidé dokážou komplimenty vymýšlet za pochodu. Tak si budete jistí, že své lichotky neopakujete. Pokud vás nic nenapadá, pochvalte místo nebo událost, na které se právě nacházíte.
 • Nenadávejte a nebuďte vulgární - mnoho lidí to odrazuje a rozhodně vám to nedodá osobní kouzlo.
 • Nikdy se nad ostatní nepovyšujte. Když vedle vám někomu něco upadne na zem, skloňte se, zvedněte to a podejte mu to se slovy "Promiňte, tohle vám upadlo." Budete působit jako ochotní kdykoliv pomoci.
Reklama

Varování

 • Nepleťte si okouzlující osobnost s chorobnou snahou se každému zavděčit.
 • Občas se stane, že budete muset vyjádřit názor, který ostatní nesdílejí. To je v pořádku. Zkuste na to jít s humorem. Humor je koření života a pomáhá překonávat překážky.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 165 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 430 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 8 430 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama