Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přitažlivost je základním stavebním kamenem manželství nebo dlouhodobého vztahu.[1] Když se manželé navzájem přitahují, svazek vydrží déle a oba jsou v něm spokojenější. Nicméně jak utíkají roky, bývá těžké se soustředit na přitažlivost, obzvlášť, když přijdou další povinnosti. Věnujte pozornost svému fyzickému vzhledu, rozvíjejte své duševní vlastnosti a přidejte do manželství vzrušení, abyste zajistila, že budete svého muže stále přitahovat.[2]

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Pečujte o svůj zevnějšek

 1. 1
  Starejte se o svůj vzhled. Je bohužel mnoho aspektů, které nemůžete ovlivnit. Naštěstí přitažlivost se většinou týká naopak věcí, se kterými něco udělat můžete.[3] Buďte vždy upravená, čistá a starejte se o sebe – to bude manžela přitahovat více, než nějaké drastické proměny.[4] Nezapomínejte:
  • Dvakrát denně si čistit zuby
  • Pravidelně se sprchovat
  • Holit se nebo zastřihávat nežádoucí chloupky
  • Mýt si a česat vlasy
 2. 2
  Noste hezké oblečení, které vám padne. Není nutné měnit svůj styl jen proto, abyste se líbila manželovi. Nicméně pěkné oblečení, které sluší vašemu tělesnému typu, vám na přitažlivosti umí opravdu přidat.[5] Pomáhá také nosit hezké oblečení i doma. Odložte tepláky a roztrhané džíny a oblékněte si něco lepšího.[6] Vybírejte si příjemné látky z přírodních materiálů, které se snadno udržují, například bavlna, vlna a hedvábí – pak bude vaše oblečení stále v dobrém stavu.
  • Pokud nejste zběhlá v módě a nevíte, co vám sluší, zkuste se poradit v obchodě, nebo si najděte značku, která se specializuje na váš typ postavy. Šikovná prodavačka by vám měla pomoci.
 3. 3
  Noste červenou. Ženy, které mají na sobě něco červeného, přitahují muže víc, než ženy v jiných barvách.[7] Červená vyvolává pocity vášně a emocí, takže si kupte nějaké červené oblečení, spodní prádlo a udělejte ten správný dojem.
 4. 4
  Udržujte se přiměřeně v kondici. Věk se na lidském těle nelichotivě podepisuje. Nemusíte být žádná superštíhlá modelka nebo mít na přiše pekáč buchet, abyste se manželovi líbila, ale rozhodně na postavu nerezignujte.[8] Jednoduše mějte pod kontrolou svoji váhu díky vyvážené stravě a občasnému pohybu, abyste byla zdravá a fit.
  • Když budete zdravá a přiměřeně v kondici, odrazí se to i na vašem vyšším sebevědomí. A sebevědomí je velmi přitažlivé.
  • S trochou vůle se můžete dostat daleko. Jděte každý den na 20 minutovou procházku. Jezte menší porce a vyškrtněte kalorické bomby.
 5. 5
  Trénujte správný postoj. Dobrý postoj tělu prospívá a vypadá navíc velmi přitažlivě.[9] Stůjte rovně, seďte rovně a odolejte pokušení se hrbit nebo krčit. Hlavu držte vzhůru a ramena stažená dozadu, pak budete vypadat skvěle.
 6. 6
  Při nákupech oblečení myslete na něj. Jednou za čas si kupte sexy spodní přádlo nebo jiný, atraktivní kousek oblečení. Předveďte se v něm svému manželovi a dejte mu najevo, že jste při koupi myslela na něj. Můžete si také koupit něco v jeho oblíbené barvě, co na první pohled připoutá pozornost.
  • Způsob, jakým zprávu doručíte, je stejně důležitý, jako zpráva samotná. Můžete mu například vaše nové prádlo jen tak vložit do ruky a pak tiše odejít a pohupovat se v bocích. Řeč těla dokáže říct mnohem víc věcí, než jakákoliv slova.
 7. 7
  Trochu se proměňte. Nemusíte kompletně změnit svou vizáž, ale když si trochu pohrajete s nějakou drobností, manžela opět zaujmete.[10] Zkuste třeba nový sestřih vlasů, melír nebo relaxační den v lázních, který vaši pokožku nově rozzáří. Pokud nechcete utrácet tolik peněz nebo nechcete změnu, která nějaký čas vydrží, alespoň si kupte nové oční stíny nebo nový odstín rtěnky.
 8. 8
  Usmívejte se. Úsměv je jeden ze základních projevů, který přitahuje mužskou pozornost pokud jste nezadaná, takže není žádné překvapení, že když se budete usmívat i na svého zákonného manžela, bude vám oplácet stejnou mincí. Snažte se vypadat přátelsky, příjemně a šťastně, to jsou věci, které k vám manžela budou spolehlivě přitahovat.[11]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Pěstujte si přitažlivou osobnost

 1. 1
  Vyzařujte sebevědomí. Pokud nemáte ráda sama sebe, váš nedostatek sebedůvěry se zákonitě promítne i do vztahu s vaším mužem. Sebevědomí je atraktivní vlastnost a jeho nedostatek naopak přitažlivost ubírá.[12] Říkejte sama sobě, že jste sexy, přitažlivá a zajímavá. Soustřeďte se na vlastnosti, na které jste hrdá a myslete na to, že váš manžel měl dobré důvody, proč se do vás zamiloval.
  • Mluvte sebejistě a stůjte rovně. Pomůže vám to vyjádřit sebevědomí.
  • Pokud se vám nedaří zbavit se negativného náhledu na sebe, zkuste si pomoci meditací nebo nějakou terapií, která vám sebepřijetí může usnadnit.
 2. 2
  Buďte sama sebou. Když se o sebe dokážete postarat po emocionální stránce, zlepší se i vaše vyzařování navenek. Jestliže jste úplně závislá na manželovi, budete velmi kritická, pokud vám on nebude dávat najevo, jak jste úžasná. Tahle kritika vás ve výsledku může od sebe vzdálit.[13] Zapracovat na své osobnosti můžete například takto:
  • Pravidelně travte čas s přáteli a rodinou
  • Pěstujte zájmy a koníčky
  • Zapište se na kurz něčeho, co vás zajímá a baví
 3. 3
  Zůstaňte ve spojení. Neberte svého manžela jako samozřejmost. Važte si času, který spolu trávíte a snažte se ho trávit kvalitně.[14] Plánujte si rande a jiná setkání během dne nebo večera. Telefonujte si, skypujte nebo alespoň napište zprávu, abyste ukázala, že na muže myslíte.
 4. 4
  Nechte si pomoct s povinnostmi, pokud jste ve stresu. Může být těžké se soustředit na manželství, když máte děti, náročné zaměstnání, dům a další povinnosti. Neberte toho na svá bedra příliš, jinak se nedokážete věnovat ještě přitahování manžela.[15] Pokud zjišťujete, že váš stres narůstá, najděte si někoho, s kým se o povinnosti podělíte. Minimalizujete tím riziko výčitek, které jsou opravdovým zabijákem vztahů. Můžete například:
  • Poprosit manžela, aby vám pomohl s domácími pracemi
  • Zeptat se kamarádky, zda by vám nepomohla s péčí o dům
  • Najmout si občas chůvu, aby vám pohlídala děti
  • Využít pomocnici v domácnosti nebo úklidovou firmu
 5. 5
  Ptejte se manžela na otázky o něm samotném. Udržet si o manžela zájem je pro zdravé manželství velmi důležité. Nechovejte se tak, jako by byl předvídatelný a nudný, říkejte si, že vás stále může něčím překvapit.[16] Mluvte s ním o jeho životě, ptejte se na jeho pocity a zážitky, aby váš vztah stále rostl a jeden druhého jste nepřestávali přitahovat.
 6. 6
  Mluvte o svých pocitech. Nedělejte před manželem se svými emocemi tajnosti. Řekněte mu, o čem přemýšlíte a co cítíte. Nestyďte se, pokud od něj potřebujete podporu.[17] Buďte upřímná. Myslete na to, že sdílení emocí je klíčem k vývoji a rozkvětu manželství, ve kterém se oba partneři přitahují.
 7. 7
  Smějte se spolu. Čím je člověk starší, tím spíše se na život začnete dívat s větší vážností, než když byl mladý. Buďte vážná, když si to žádá vážná situace, ale nezapomeňte se stále umět smát – a ujistěte se, že váš manžel to dovede také. Abyste si i v manželství uchovali smysl pro humor, můžete například:
  • Vypěstujte si nějaké soukromé vtipy, kterým rozumíte jen vy dva
  • Jděte na komediální představení v divadle
  • Půjčte si vtipnou komedii
  • Nechte se občas unést a klidně se chovejte směšně nebo trochu hloupě
 8. 8
  Dávejte manželovi najevo, že vás přitahuje. Ukažte mu, že je pro vás stále atraktivní. Vy budete na oplátku přitahovat jeho. Nic není tak přitažlivé, jako když vás druzí jako přitažlivé vnímají. Abyste manželovi ukázala, jak je pro vás atraktivní, můžete:
  • Říkejte vašemu manželovi, jak moc ho milujete
  • Flirtujte s ním
  • navazujte s ním oční kontakt
  • Chvalte, jak vypadá a jaký je
  • Začínejte se sexem
 9. 9
  Podporujte ho. Věnujte pozornost manželovým potřebám a touhám. Dávejte mu emoční a fyzickou podporu, kdykoliv se cítí špatně, i když vám třeba namlouvá, že žádnou podporu nepotřebuje. Chovejte se tak, aby manžel cítil lásku, kterou k němu cítíte nejen skrze slova, ale také skrze vaše činy.
  • Zajímejte se o jeho zájmy. Nemusíte se nutit milovat něco, k čemu nemáte nijak zvláštní náklonnost, ale podporujte muže v tom, aby o svých koníčcích a zájmech mluvil a aktivně mu naslouchejte.
  • Občas pro něj udělejte něco výjimečného. Uspořádejte na jeho narozeniny oslavu jako překvapení nebo uvařte jeho oblíbené jídlo. Navrhněte, že mu do práce připravíte oběd do krabičky nebo mu po dlouhém a únavném dni namasírujte ramena.
  • Pokud prožívá náročné období, ukažte mu, že jste tu pro něj.
 10. 10
  Nehrajte hloupé hry. Možná, že si myslíte, že když v manželovi vzbudíte žárlivost, bude si vás víc hledět. Většinou ale budete zklamaná, protože jeho chování bude přesně opačné. Manžela byste měla přitahovat upřímností, něhou a péčí, nikoli hraním divadla.
 11. 11
  Konflikty řešte rychle. Nenechte problémy ve vašem manželství hromadit pod kobercem. O neshodách a problémech si promluvte, aby se vyčistil vzduch.[18] Pokud máte pocit, že jste se s manželem odcizili nebo vzdálili, sedněte si spolu a promluvte si o tom, v čem je potíž. Jakmile si otevřeně řeknete, o co jde, můžete spolu vymyslet, jak na situaci společně zapracovat.
  • Pochopte, že případné problémy v manželství nemusí vůbec souviset s vámi. Pokud už manželovi nepřipadáte atraktivní, může za tím být třeba nějaký zdravotní nebo psychologický problém, případně nějaké emoční napští, nad kterým on sám nemá kontrolu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Vneste do manželství vzrušení

 1. 1
  Sdílejte s manželem vzrušující zážitky. Studie ukazují, že lidé jsou v manželství spokojenější, když se spolu věnují vzrušujícím a stimulujícím aktivitám. Zkoušejte nové aktivity, ochutnávejte nová jídla, navštěvujte zajímavá místa. To všechno pomáhá posílit vaše vzájemné pouto.[19] Některé dobré nápady na zajímavé aktivity jsou například:
  • Podívejte se spolu na strašidelný nebo dobrodružný film
  • Přidejte se ke sportovnímu týmu nebo oddílu
  • Jeďte někam, kde jste ještě nebyli
  • Jděte se projít do přírody
 2. 2
  Dotýkejte se jeden druhého. Láskyplný dotek je nejlepší způsob, jak posilovat spojení s partnerem. Zapojte tyto osobní doteky do každodenního života – ne jenom při sexu.[20] Najděte si způsoby, jak se každý den smyslně dotýkat. Můžete třeba:
  • Lehce manželovi masírovat šíji, zatímco on vaří brambory
  • Hladit ho po vlasech, když se spolu díváte na film
  • Držet se za ruce, když spolu jdete na procházku
  • Často mu jen tak dávejte pusu na tvář.
  • Nabídněte, že mu namasírujete záda, pokud se cítí unavený
 3. 3
  Plňte si své sexuální fantazie. Z vašeho milostného života by se neměla stát rutina. Ptejte se manžela na jeho sexuální touhy a nenechte si pro sebe ty vaše.[21] Podporujte se navzájem v tom, abyste si splnili své představy a touhy. I když třeba nemáte žádné tajné sexuální fantazie, když svůj postelový život trochu okořeníte, vašemu manželství to velmi prospěje:
  • Zkoušejte při milování nové polohy
  • Najměte si pokoj v hotelu a nechte si přinést snídani do postele
  • Na jednu noc si zaplaťte chůvu, která pohlídá děti, a vy se s manželem věnujte jeden druhému
  • Navzájem se masírujte
  • Oblékněte si sexy spodní prádlo
 4. 4
  Soustřeďte se na kvalitu, nikoliv na kvantitu. Četnost pohlavních styků se v manželství přirozeně snižuje, obzvllášť, když přijdou děti. Přesto na intimní život nezapomínejte, pokud chcete, abyste se s manželem stále přitahovali.[22] Dívejte se na to tak, že je lepší mít méně dobrého sexu, který vás oba uspokojí, než spoustu mizerného sexu, ze kterého nemáte žádný požitek.
 5. 5
  Alespoň deset vteřin denně se líbejte. Líbání vyplavuje endorfiny a u párů posiluje vzájemné pouto. Udělejte si čas na polibky alespoň 10 vteřin každý den. Budete se spolu cítit bližší, spokojenější a šťastnější.[23]
  Reklama

Tipy

 • Vědomě pracovat na tom, abyste se v manželství navzájem nepřestávali přitahovat, je velmi důležité. Nemělo by to ale mít přednost před vašimi vlastními pocity a životní spokojeností. Nevzdávejte se svých vlastních tužeb a potřeb jen kvůli manželovi.
 • Uvědomte si, že každé manželství prochází v průběhu svého trvání dobrými a špatnými časy. Jak narůstají povinnosti – obzvlášť s příchodem dětí a náročného zaměstnání – může manželství procházet zatěžkávací zkouškou. Je to normální a časem se to zlepší.
 • Soustřeďte se na fyzické i duševní atributy přitažlivosti. Pamatujte, že manželství vychází ze vzájemného respektu a péče, stejně jako z fyzické přitažlivosti.
Reklama

Varování

 • Snížené libido může být důsledkem zdravotních komplikací, například deprese, únavy., nízkého krevního tlaku, cukrovky nebo užívání silných léků.[24] Pokud je manželova sexuální touha abnormálně nízká, podpořte ho a navrhněte návštěvu lékaře nebo terapeuta.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 004 krát
Kategorie: Svatba | Vztahy
Stránka byla zobrazena 8 004 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama