Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jakou vám příroda nadělila genetickou výbavu sice ovlivnit nemůžete, ale můžete se naučit vytěžit maximum z toho, co máte. Přitažlivost je kombinací několika různých faktorů, mimo jiné třeba osobnosti, stylu a toho, jak se o sebe staráte. Vystupte z řady a buďte neodolatelný! Tady je návod, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Dbejte o sebe

Dobré hygienické návyky jsou jednoduchá, ale naprosto zásadní věc. Když budete vypadat čistě a pěkně vonět, lidé se k vám podvědomě budou chtít přiblížit. Následujících pár kroků by se pro vás tedy mělo stát samozřejmostí.

 1. 1
  Pořiďte si antiperspirant. Vyberte si takový, který vám bude vonět a bude pro vás dost silný, a zvykněte si ho používat každé ráno hned po vysprchování. Pokud se přes den potíte, nebo cítíte zápach, noste deodorant s sebou v batohu či aktovce, a aplikujte podle potřeby.
  • Pokud na antiperspirant před odchodem z domu zapomenete, zkuste najít dezinfekci na ruce (např. dezinfekční vlhčené ubrousky) a použijte ji na podpaží. Zlikviduje to většinu bakterií, které způsobují nepříjemný zápach. Možná to budete muset několikrát zopakovat.
 2. 2
  Každý den se sprchujte. Důkladně si umyjte vlasy a používejte sprchový gel nebo mýdlo se svěží vůní.
  • Pokud se většinou sprchujete ráno, zvažte koupi zrcadla s úpravou proti zamlžení, a jeho instalaci do sprchového koutu. Budete se pak moci ve sprše zároveň i oholit a umýt obličej.
 3. 3
  Používejte parfém nebo deodorant. To, jak voníte, může vaši přitažlivost zvýšit nebo také úplně zlikvidovat. Pokud s vůní zacházíte dobře, lidé k vám budou automaticky přitahováni blíž. Pokud špatně, efekt bude přesně opačný a většinu lidí od sebe odpudíte. Řiďte se jednoduchými kroky:
  • S vůní to nepřehánějte. Všeho moc škodí a pro parfémy to platí dvojnásob. I z vůně růží se vám může udělat špatně, pokud se z plných plic nadechnete koncentrovaného růžového oleje. Pumpičku parfému zmáčkněte "maximálně" dvakrát až třikrát, deodorant ve spreji pak třikrát. Váš nos si na vůni za chvíli zvykne a přestane ji cítit, ale ostatní lidé ji pořád budou vnímat.
  • Vyberte si vůni, která si rozumí s vaším přirozeným tělesným pachem. Každý člověk má trochu odlišnou "chemii" a proto jeden parfém nepadne všem. Jsou parfémy, které někomu sluší a na jiném téměř páchnou. Pokud můžete, pořiďte si malý vzorek vybraného parfému nebo deodorantu, než koupíte celé balení. Navoňte se, a o několik hodin později se zeptejte kamaráda či kamarádky, jak vám nová vůně sluší.
  • Pořiďte si sprchový gel, který ladí s parfémem. Nemusí být oba stejné značky, ale jejich vůně by se neměly příliš tlouct.
  • Aplikujte parfém na místa, kde je znát puls. Pod určitými body na těle proudí hodně krve blízko pod kůží a díky tomu jsou o něco teplejší. To zahřívá i parfém, a vůně je tak intenzivnější. Nejznámější takové body jsou například na zápěstí, hrdle a šíji.
 4. 4
  Každé ráno a večer si důkladně umyjte obličej. Muži mají přirozeně víc testosteronu než ženy, což způsobuje větší náchylnost k pupínkům a problémům s pletí. Bojujte s tím pravidelnou péčí a čištěním.
  • Používejte výrobky, které jsou určeny pro váš typ pleti. Nejběžnější druhy pleti jsou tyto:
   • Suchá/Citlivá pleť: Pokud je vaše pleť suchá, šupinkatá, nebo se snadno podráždí a zarudne, používejte velmi šetrné čisticí mléko nebo pleťovou vodu . Vynechejte tonikum a použijte lehkou hydratační emulzi.
   • Smíšená s T-zónou: Pokud jsou vaše čelo, nos a brada mastné (T-zóna), ale tváře suché, máte tzv. "smíšenou" pleť. Je to nejčastější typ pleti, takže si vyberte čistící mléko či vodu, určenou pro normální nebo smíšenou pleť. Na T-zónu použijte šetrné tonikum a péči dokončete hydratačním krémem.
   • Mastná pleť: Jestliže se vaše pleť mastí po celém povrchu, bude pro vás nejvhodnější čisticí přípravek na bázi kaolinu. Na celou tvář také aplikujte tonikum, a na závěr nezapomeňte na lehkou hydrataci. Pokud máte pocit mastnoty během dne, kupte si vlhčené čistící ubrousky pro mastnou pleť a používejte je během dne podle potřeby. Sehnat se dají v každé větší drogerii.
  • Máte-li akné, používejte čistící mléko nebo pleťovou vodu s obsahem kyseliny salicylové. Na pupínky a vřídky je vhodný krém s benzoyl peroxidem. Pokud to nepomáhá, navštivte dermatologa.
 5. 5
  Starejte se o své vousy. Ať už se rozhodnete pro hladkou tvář nebo bradku, každodenní péče je nezbytná.
  • Chcete-li vypadat hladce oholen, je lepší se holit každé ráno před odchodem do práce nebo do školy. Vždy nejdřív pokožku navlhčete, a používejte ostré žiletky a pěnu na holení. Holením proti směru růstu vousů dosáhnete hladší tváře, je tu ale také větší riziko podráždění. Pokud vás trápí zarůstající vousy, holte se raději po směru.
  • O plnovous, knír nebo bradku musíte pečovat. Okraje by měly být vždy upravené a čisté - všechny vousy, které jsou příliš dlouhé, pravidelně zastřihujte. Při čištění pleti nezapomínejte ani na pokožku skrytou pod vousy.
 6. 6
  Dbejte o obočí (Nepovinné). Pinzetou si vytrhávat obočí sice jako muž nemusíte, nicméně k celkovému dojmu upravenosti to může pomoci. Pokud se do obočí chcete pustit, tady je pár tipů:
  • Najděte si dobrou pinzetu. Její čelisti by se měly při sevření dotýkat po celé délce plošky - procedura tak bude efektivnější a méně bolestivá.
  • Řiďte se rysy ve své tváři. Vezměte tužku, přidržte ji u okraje nosní dírky směrem rovně vzhůru tak, aby se protnula s obloukem obočí. Chlupy, které jsou před ní, směrem ke kořeni nosu, by měly jít pryč. Zopakujte to samé na druhé straně.
  • Uhlaďte obočí prsty. Pokud i po vytrhání chlupů směrem ke kořeni nosu vypadá ježaté a zarostlé, zkuste pokračovat na spodní straně oblouků. Pamatujte - vždycky vytrhávejte chloupky pouze ze spodní strany obočí, nikdy ne z vrchní.
 7. 7
  Ostříhané a čisté nehty. Každé dva nebo tři dny si po vysprchování najděte pár minut čas na ostříhání všech dvaceti nehtů a jejich vyčištění od případné špíny. Po sprchování budou měkčí a údržba vám tak půjde lépe. Oboje nehty, na rukou i nohou, by měly být ostříhané nakrátko, tak, aby volný okraj nehtu tvořil jen úzký bílý proužek.
 8. 8
  Pravidelně si čistěte zuby a používejte zubní nit. Předejdete tak zápachu z úst a udržíte si zářivě bílý úsměv.
  • Kupte si nový zubní kartáček. Správně byste ho měl měnit každé tři měsíce, a také pokaždé, když proděláte nachlazení nebo jinou infekční nemoc. Pokud se štětiny začínají třepit, potřebujete nový.
  • Každý večer používejte také zubní nit. Nejen, že čištění nití odstraní ze zubů plak a zbytky jídla, ale má se za to, že pomáhá při prevenci srdečních chorob.
  • Čistěte si i jazyk. Můžete mít zuby jako perličky, ale pokud nemáte čistý jazyk, zápachu z úst se nezbavíte. Při každém čištění zubů proto kartáčkem několikrát lehce přejeďte i po ploše jazyka (Netlačte příliš, můžete poškodit jemnou tkáň).
  • Dokončete dílo ústní vodou. 20 vteřin si s ní důkladně vyplachujte ústa, pak vyplivněte.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Vlasy a účes

 1. 1
  Nechávejte si vlasy pravidelně zastřihnout. I když si je chcete nechat narůst delší, vlasy potřebují pravidelně stříhat, aby se zabránilo třepení konečků. Můžete navštívit profesionální kadeřnictví, nebo to zvládnout sám. Každopádně dbejte následujících doporučení:
  • Pokud dáváte přednost velmi krátkým vlasům, upraveným strojkem, zastřihujte každé 2 až 3 týdny. Ujistěte se, že vy nebo vaše kadeřnice nezapomínáte na vlasy vzadu na šíji.
  • Chcete-li si nechat narůst delší vlasy, zastřihujte konečky každých 4 - 6 týdnů. I když bude šíje zakrytá pod vlasy, stejně je dobré ji oholit.
 2. 2
  Vlasy si často myjte. Většině mužů neublíží každodenní mytí, ale pokud máte vlasy spíše suché, můžete to protáhnout na dva dny. Vyberte si šampon a kondicionér, který se hodí pro váš typ vlasů (Pokud bojujete se suchými vlasy nebo roztřepenými konečky, zvolte šampon bez sulfátů).
 3. 3
  Používejte vlasovou kosmetiku (Nepovinné). K úpravě účesu jako muž nemusíte používat žádný přípravek, nicméně většina lidí to dělá. Vaše vlasy pak budou vypadat zdravější a lesklejší, a účes bude lépe držet tvar. Nejběžnější vlasová kosmetika zahrnuje:
  • Séra a krémy. Pomůžou vám zkrotit neposlušné nebo kudrnaté vlasy, aniž by je slepily.
  • Tužící pěna. Přidá na objemu a lesku, a přitom vlasy příliš nenatuží. Pro lepší výsledek ji vetřete do vlhkých vlasů a nechte uschnout.
  • Pomády a vlasové vosky. Používejte je, pokud chcete dosáhnout různých tvarů, které vašim vlasům nejsou přirozené, jako vlny a patky (pokud máte rovné vlasy). Uvědomte si ale, že může trvat i několik umytí, než tyto přípravky dostanete z vlasů ven, používejte je proto opatrně. Kulička velikosti hrášku by pro krátce střižené, středně silné vlasy, měla bohatě stačit. Pro lesklý, "mokrý" look použijte pomádu nebo vosk.
  • Gel na vlasy. Narozdíl od pomády obsahují gely alkohol, takže na vlasech zaschnou a drží pevněji. Pro silnější účinek vetřete gel do vlhkých vlasů.
  • Lepidlo na vlasy. Taky vás vždycky zajímalo, jak punkerům drží půlmetrová číra? Nejspíš používají jedno z vlasových lepidel, se supersilným tužícím účinkem. Po použití podobného prostředku nikdy nezapomeňte vlasy důkladně umýt, dostává se z nich poměrně obtížně.
 4. 4
  4. Najděte si účes, který vám sluší. Budete možná muset chvíli experimentovat, než zjistíte který střih se nejlépe hodí k vaší tváři a celkovému stylu, ale úsilí se vyplatí a nakonec najdete ten pravý pro každodenní nošení. Zkuste třeba tyhle nápady:
  • Rozdělte vlasy pěšinkou. Můžete ji učesat uprostřed hlavy, na straně, nebo se můžete obejít bez ní. Vyzkoušejte několik variant a vyberte si, která se vám nejvíc líbí.
  • Místo pěšinky učešte vlasy jedním směrem. Pokud je máte hodně krátké, zkuste je od temene hlavy sčesat dopředu směrem do čela, nosíte-li delší, sčešte je dozadu, nebo nahoru do špičky. Opět je dobré vyzkoušet několik různých stylů.
  • Pokud máte dlouhé vlasy, můžete je stáhnout do culíku, nechat rozpuštěné, učesané podél obličeje, nebo sčesat dozadu a do gumičky dát jen jejich svrchní část na temeni.
 5. 5
  Smiřte se s pleší (Pokud se vás týká). Jestli vám vlasy řídnou, možná bude nejlepší ostříhat je strojkem úplně nakrátko, aby rozdíl mezi dvěma plochami byl co nejméně patrný. Při každém mytí vlasů si dopřejte masáž pokožky hlavy.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Oblečení

Jak se říká, šaty dělají člověka. Abyste byl přitažlivý, nemusíte nosit značkové a drahé oblečení, ale pravdou je, že váš styl o vás prozradí hodně. Zvažte vybudování šatníku na základě následujících kroků.

 1. 1
  Oděv vám musí padnout. Můžete mít ten nejdražší oblek na světě, ale pokud vám bude příliš těsný, nebo naopak volný, stejně budete vypadat směšně. Oblečení by vám mělo co nejlépe sedět, což v praxi znamená, že lem nohavice kalhot by měl zakrývat kotník, dlouhý rukáv těsně překrývat zápěstí, a spodní lem košile má končit na vašich bocích.
  • Nesnažte se skrývat své tělo. Ať už si připadáte příliš tlustý nebo naopak hubený, maskováním volným oblečením to jen zhoršíte. Nemusíte nosit přiléhavé věci, ale nic by nemělo plandat a být beztvaré.
  • Jestliže vám nepadnou konfekční velikosti, najděte si cenově dostupnou švadlenu nebo krejčího. Řekněme, že máte úzké boky a dlouhé nohy, a nemůžete sehnat džíny, které vám budou sedět. Kupte si kalhoty o číslo větší a najděte někoho, kdo vám je upraví na míru. Většina čistíren oděvů nabízí za přijatelnou cenu i jejich úpravu.
  • Oblečení, které vám už nesedí, vyhoďte, nebo dejte na charitu. To milované tričko ze střední školy si klidně nechte, ale pokud už vám je malé, nenoste ho.
 2. 2
  Naučte se zvýraznit své přednosti. Základní pravidlo oblékání zní: světlé barvy zvýrazňují, tmavé barvy potlačují. Pro příklad - pokud se vám líbí vaše ramena, ale nejste už tak hrdý na své nohy, budete se nejspíš dobře cítit v tmavých džínách a světlém tričku.
 3. 3
  Zjistěte, jaké barvy se k vám hodí. Ten pravý odstín vaši pokožku rozzáří, zatímco s nevhodným bude vypadat unaveně a nezdravě. Pár základních pravidel, jak vybírat barvy:
  • Rozhodněte se, zda vám sluší čistá bílá, nebo lomená bílá. Přidržte si u obličeje zářivě bílé triko (nebo kus látky), a totéž opakujte s lomenou bílou. Až na vzácné výjimky většině lidí jedna z kombinací sluší výrazně lépe, než druhá. Zjistěte, jak jste na tom, a výsledné barvy se držte.
  • Dalším krokem je hnědá nebo černá. Rozhodování není tak jednoznačné, jako v případě bílé, ale někteří lidé vypadají mnohem lépe v černé, než v hnědé, a naopak. Když si jednu z nich vyberete, držte se jí a nemíchejte je dohromady - například nenoste hnědé boty a pásek k černým kalhotám. Vezměte si černé boty, černé kalhoty a černý pásek, nebo všechno v hnědé.
  • Zkuste zjistit, zda jste studený nebo teplý barevný typ. Základem studených barev jsou všeobecně odstíny modré, fialové, tmavě zelené a červené s modrým podtónem, zatímco teplé barvy se odvozují od žluté, oranžové, odstínů hnědé a červené se žlutým podtónem. Jednoduchý způsob, jak svůj typ zjistit, je najít jednu věc v červené barvě s modrým podtónem a druhou v červené se žlutým, a přidržet je u obličeje. Který odstín se vám k pleti hodí lépe? (Pokud se chcete o barevné typologii dozvědět víc, hledejte online)
 4. 4
  Založte svůj šatník na nadčasové klasice. Tyhle základní kusy by neměly rychle vyjít z módy, a měly by být ušity z kvalitních materiálů, aby vydržely několik let. Vsaďte na jednobarevné polokošile, jednobarevné a lněné košile, džíny v tmavě modré barvě, jednoduchá černá a bílá trička (bez reklamních log a nápisů), jednobarevný svetr nebo blejzr, tmavý, dobře střižený oblek a společenské boty, světlé tenisky. Z takových kousků byste vždy měl být schopen sestavit padnoucí outfit.
 5. 5
  Často perte. Některé oblečení na sebe vezmete několikrát, než je nutné jej vyprat (třeba džíny nebo svetry), ale košile, spodní prádlo a ponožky vydrží jen jedno nošení. Určete si pro praní pravidelné dny, aby se vám ráno nestávalo, že marně hledáte něco čistého na sebe.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Přitažlivé chování

 1. 1
  Naučte se správný postoj. Možná se to nezdá důležité, ale když budete stát rovně, budete vypadat mnohem sebevědoměji, což lidé hodnotí jako atraktivní. Narovnejte ramena, srovnejte páteř a mírně podsaďte pánev. Kráčejte s hlavou vzhůru, nešmajdejte a netáhněte nohy za sebou. A taky se nedívejte do země.
 2. 2
  Usmívejte se. Věnovat někomu upřímný úsměv je ta nejjednodušší cesta k tomu, abyste byl považován za milého společníka. Usmívejte se často, a snažte se v mysli naladit na takovou vlnu, aby byl váš úsměv opravdový.
  • Pěstujte si vlídný smysl pro humor. I na těch nejpodivnějších životních situacích se dá najít něco pozitivního. Nebojte se vtipkovat před ostatními. Vyhněte se narážkám na tělesné funkce a sex, a neurážejte jiné skupiny lidí (například kvůli náboženství nebo původu).
 3. 3
  Oční kontakt. Když s někým mluvíte (obzvlášť s někým, kdo se vám líbí), dejte svůj zájem najevo a dívejte se druhému do očí.
  • Očima se dá i flirtovat. Několikrát se zadívejte na někoho, kdo sedí blízko vás (ale klidně i na opačném konci místnosti) a počkejte, až váš pohled zachytí. Na vteřinu pohled udržte, pak se usmějte a podívejte se jinam.
 4. 4
  Buďte gentleman. Na to, abyste ukázal slušné vychování a zájem o ostatní, nemusíte být žádný škrobený panák. Zařaďte do svého slovníku prostá slůvka "Děkuji", "Prosím" a "Omluvte mě", a lidem, kteří prochází za vámi, přidržte dveře.
  • Jednejte s ostatními slušně. Nepošlapávejte názory druhých a nechovejte se zbytečně hrubě. Pokud se na vás někdo pokusí zaútočit, klidně odejděte - ukážete tak, že se nesnížíte na jeho úroveň.
  • Ve společnosti se vyvarujte nadávek a sprostých průpovídek. Je v pořádku se uvolnit v kruhu blízkých kamarádů nebo rodiny, ale ve společnosti cizích lidí se ovládejte.
 5. 5
  Naučte se zásadám konverzace. Když si osvojíte umění tzv. "small talk", lidé se ve vaší přítomnosti budou cítit příjemněji a mnohem víc uvolněně. Naučte se, jak se někoho nenuceně zeptat na to, jak se má, a nechat rozhovor plynout k dalším tématům. Dávejte otázky, na které se nedá odpovědět jen ano/ne (například místo "Máš už nějaký plán na víkend?" se zeptejte "Jaké máš plány na víkend?") a snažte se vyhnout příliš osobním tématům, jako je náboženství nebo politika.
  • Trénujte své konverzační schopnosti. Dejte se příště jen tak do řeči s někým, kdo vedle vás bude čekat ve frontě v supermarketu, nebo na autobusové zastávce. Pokud vám oplatí úsměvem a několika větami, vedete si dobře.
 6. 6
  Mluvte zřetelně, a pečlivě volte slova. Když s někým mluvíte, dávejte si pozor na huhňání nebo rychlé drmolení. Formulujte věty, které mají hlavu a patu, a než otevřete pusu, rozmyslete si, co chcete říct.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

A co vaše tělo?

 1. 1
  Jezte vyváženou stravu. Když se budete držet zdravého jídla, předejdete zápachu z úst i nepříjemným tělesným pachům, a také se udržíte štíhlý a fit. Zkuste do svého jídelníčku zařadit následující doporučení:
  • Vyhýbejte se fastfoodům a potravinám s vysokým obsahem cukru. Jednou za čas si samozřejmě můžete zahřešit, ale nemělo by se to stávat každý den. Zkuste pro začátek omezit lákadla jako sladké limonády, pivo, čokoládové tyčinky, brambůrky a další nezdravé jídlo na "odměnu" jednou týdně.
  • Jezte hodně ovoce a zeleniny. Už jste to slyšel stokrát, ale spousta čerstvé zeleniny a ovoce je pro zdravé stravování nezbytná. Zkuste jíst čerstvé ovoce (jablka, pomeranče, hrušky) místo obvyklé svačiny, a dopřejte si zeleninu ke každému obědu a večeři.
  • Naučte se vařit. Začněte jednoduchými věcmi - vařená vejce, sendvič, saláty, burger z mletého masa nebo steak, ohřejte si mraženou zeleninu, naučte se uvařit rýži a těstoviny. Ušetříte peníze, uděláte něco pro zdraví, a okouzlíte přátele!
 2. 2
  Cvičte. Pravidelný pohyb vám nejenom pomůže k pevnější postavě, ale také vám zlepší náladu, a v zimě nebudete tak často nemocný. Sestavte si plán, který pro vás bude optimální, a držte se ho. Tady je pár rad, jak začít:
  • Každý den se protáhněte a cvičte sedy-lehy, kliky, a další cviky. Držte se počtu opakování, dokud si vaše svaly nezvyknou, pak počet opakování zvyšujte, a brzy uvidíte výsledky.
  • Zkoušejte různé cvičební plány pro zvedání činek. Zvedejte je, kolikrát můžete, ale dávejte pozor na přetrénování. Dopřejte svalům vždy den či dva odpočinku, aby se zregenerovaly a mohly růst. Cvičit každý den může být nebezpečné! Nemějte obavy, že budete mít ruce jako Rambo. Kulturisté z časopisů mají mohutné svalstvo proto, že je zvedání činek živí. Nic takového se vám nestane.
  • Chůze, jogging, jízda na kole, jeden či dva kilometry běhu, vše se počítá. Pokud do práce nebo do školy poběžíte, půjdete pěšky, nebo pojedete na kole, procvičíte si svaly nohou, zad i břicha a zabijete dvě mouchy jednou ranou. Pomůže vám to udržet své tělo pružné, ohebné, a odolné proti zátěži.
  • Zkuste cvičit hned ráno. Prokrví se vám pokožka a během dne bude pak zářivější. Také je pak snazší se osprchovat. Ostatně, na sprchu po cvičení dbejte vždycky - budete se potit víc, než obvykle, a rozkládající se pot může zapáchat.
  Reklama


Tipy

 • Berte ohled na pocity druhých. Když budete pořád mluvit jen o sobě, za chvíli budete sám sobě jediným posluchačem.
 • Ve společnosti žen se chovejte statečně. Ženy ocení, že když mají strach, nebo se cítí zranitelné, vy dokážete být hrdina a ochránit je.
 • Když se snažíte okouzlit objekt vašeho zájmu, nikdy, za žádných okolností, neupozorňujte na své chyby, pokud na ně předtím nepoukázal někdo jiný. Je velmi pravděpodobné, že si nikdo ničeho nevšiml, a vy zbytečně shazujete dojem, který jste udělal.
 • Pokud vám vyrazí pár pupínků, nepanikařte. Stává se to každému, a pokud z toho nebudete dělat drama, nikdo si ničeho nevšimne. Nevítaným návštěvníkům na tváři předcházejte (stravování, péče o pleť...), a když už se to stane, několikrát denně přikládejte na pupínky hadřík, namočený v horké vodě. Většina pupínků stejně zůstane na obličeji nanejvýš pár dní, pokud se pokožka nepodráždí a nezanítí.
 • Nikdy nebuďte na veřejnosti k ostatním lidem hrubý. Může to pokazit vaši image přitažlivého muže.
 • Nesnažte se kompletně změnit svůj šatník ze dne na den, vypadal byste jako šašek. Dejte si na postupnou změnu minimálně měsíc, a ujistěte se, že měníte jen svůj šatník, a ne své názory nebo přátele.
 • Objekt svého zájmu nezahrnujte přehnaně velkou pozorností od rána do večera, nebuďte příliš neodbytný. Mluvte. Když není přitažlivost oboustranná, smiřte se s tím. Proč ztrácet čas usilováním o někoho, koho nemůžete mít? Dokážete-li si zachovat důstojnost, odejít se vztyčenou hlavou, a zajímat se i o někoho jiného, za čas možná bude váš "objekt touhy" dobývat vás.
 • Neplivejte na chodník. Nikdy.
 • Vysmrkejte se. Nikomu není příjemné neustálé popotahování nosem, a většinu lidí nudle u nosu dospělého člověka znechutí. Noste s sebou pro takové případy kapesník a nebojte se ho použít.
 • Nesnažte se být někým, kým nejste. Je fajn prozkoumat různé aspekty své osobnosti, ale nenuťte se dělat přesný opak toho, co doopravdy cítíte. Nejatraktivnější je přirozenost, a lidé většinou podvodníka odhalí. Ten, kdo vás není schopen přijmout takového, jaký jste, nestojí za váš čas a úsilí.
  • Pokud si myslíte, že vaše osobnost není přitažlivá, snažte se přesně určit a pojmenovat její nedostatky a pak zapracujte na jejich odstranění. Dřív, než se nadějete, budou pryč. Sice už nebudete mít žádnou osobnost, ale budete dobře vypadat, a to holky vždycky ocení.
 • Snažte se netrávit tolik času před obrazovkou. Sledování televize (nebo monitoru) snižuje četnost mrkání, a vaše oči vysušuje. Mimo jiné to způsobuje kruhy pod očima. Sedavý způsob života pak vede k nadváze a podporuje špatné návyky (odbýváte zdravé jídlo a cvičení), tedy všechno co je v rozporu s vaším osobním rozvojem - a není osobní rozvoj snad důvod, proč jste otevřel tuhle stránku!?
 • Pokud vás trápí velký nos nebo odstávající uši, delší vlasy od těchto nedostatků odvedou pozornost.
 • Dejte se na kolektivní sport jako fotbal nebo basketbal. Potkáte nové lidi a získáte nové zážitky.
 • Dopřejte si poctivých 8 hodin! Kvalitní spánek se postará o to, že nebudete unavený během dne. Vaše tělo se vám odmění - rychlejší reakce, snadnější a učení a efektivnější myšlení, i lepší motorika a koordinace. Znát to bude i na vzhledu - když se dobře vyspíte, vaše tvář nebude oteklá, pod očima nebudete mít tmavé kruhy, a vaše pleť bude zářivější. Posílíte i váš imunitní systém a chřipka si na vás jen tak nepřijde.
 • Nebojte se trochu "machrovat", není to vždycky na škodu. Samozřejmě to nepřehánějte. Ale být tak trochu frajer zvedne jak vaše sebevědomí, tak vaši přitažlivost pro ženy okolo vás!
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 197 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 758 krát
Stránka byla zobrazena 4 758 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama