Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Být půvabný a ladný neznamená pouze nezakopávat a nebýt nemotorný. Nejde jen o to, jak vypadáte, ale také o to, zda se umíte ovládat. Půvabní lidé jsou přirozeně elegantní a chovají se k ostatním uctivě a mile. S trochou práce můžete být půvabní i v případě, že jste známí tím, že narazíte do všeho, co vám přijde do cesty.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak vypadat půvabně

 1. 1
  Mějte rádi své tělo. Půvabní lidé umějí ovládat svá těla. Nezakopávají, nemáchají rukama a neshazují na sebe šálky s kávou. Vypadají vždy příjemně a cítí se ve svém těle dobře. Pokud chcete být půvabní, musíte si uvědomovat, co vaše tělo dělá a naučit se ho ovládat. Zní to jednoduše, ale možná vás překvapí, že to není tak snadné. Mnoho lidí si často neuvědomuje, že například sedí v nelichotivé poloze, nebo nevědomě narušují osobní prostor někoho jiného.
  • Nemusíte být kulturisté, abyste měli kontrolu nad svým tělem a cítili se v něm dobře. Přesto byste ale měli sportovat a cvičit, abyste své tělo lépe znali.
 2. 2
  Zapracujte na držení těla. Pokud chcete být půvabní, musíte stát rovně a mít narovnaná záda i vsedě. Je lákavé se uvolnit a hrbit se, když jste unavení, ale když se naučíte sedět a stát rovně, po nějaké době to pro vás bude jednoduché. I když se budou ostatní lidé hrbit, neměli byste se nechat strhnout a hrbit se také. Pracujte na svém držení těla a dívejte se před sebe, ne do země. [1]
  • Správné držení těla vám umožní cítit se sebejistěji a mít příjemnější řeč těla. Půvabní lidé jsou většinou sebejistí, protože jsou na sebe pyšní a mají se rádi. Když se budete hrbit, ostatní lidé si budou myslet, že si moc nedůvěřujete.
 3. 3
  Dýchejte zhluboka. Budete se cítit lépe a bude vám to i lépe myslet. Věnujte pozornost svému dýchání a zaměřte se na to, abyste dýchali pravidelně a správně. Když budete mít pocit, že jste ve stresu, několikrát se zhluboka nadechněte a počkejte, až se trochu uklidníte.
  • Možná víte, že soustředění na dech vám umožní spojit se s vaším tělem a pomůže vám zklidnit se. Pokud chcete být půvabní, budete muset být co nejklidnější.
 4. 4
  Zapracujte na své ohebnosti. Když budete flexibilnější, budete mít větší kontrolu nad svým tělem. Každý den byste se měli protahovat, abyste byli uvolnění a neměli zbytečně napjaté svaly. Platí to zejména v případě, že často cvičíte, nebo že sedíte za stolem celý den a potřebujete uvolnit záda a krk. Udělejte si čas na několik základních protahovacích cviků, například večer u televize. Uvidíte, že budete brzy mnohem půvabnější.
  • Jóga vám může pomoci zlepšit ohebnost. Zapište se do základního kurzu jógy a uvidíte, že se budete za několik týdnů cítit mnohem lépe.
 5. 5
  Oblékejte se půvabně. Oblečení není příliš důležité, ale může vám pomoci dosáhnout půvabnějšího vzhledu. Nejdůležitější je nosit čisté a padnoucí oblečení, ve kterém budete vypadat elegantně. Nemusíte nosit drahé oblečení, ale měli byste mít dobrý vkus a nosit věci, které vám budou slušet.
  • Nenoste příliš těsné oblečení, ve kterém se nebudete moci hýbat. Například vysoké podpatky vypadají půvabně, ale pouze pokud v nich umíte chodit. Volné pytlovité kalhoty rozhodně půvabné nejsou. Noste oblečení, ve kterém se budete cítit přitažlivě. Nezapomeňte si také upravit vlasy.
  • Oblečení by mělo být vždy vyžehlené a čisté.
  • Dávejte si pozor, aby se vám nerozepínaly knoflíky, nebo aby se vám košile nevyhrnovala z kalhot.
  • Pokud chcete zkusit elegantnější styl, vezměte si jednoduché černé šaty. Noste jemné barvy, například hnědou, šedou, nebo pastelové barvy.
  • Vezměte si jen perlový náhrdelník, jednoduché náušnice, nebo hezký náramek. Nepřehánějte to s velkými výraznými doplňky, jinak nebudete vypadat půvabně.
 6. 6
  Pokud používáte make-up, můžete ho nosit. Všechny ženy nepoužívají make-up. Pokud nejste zvyklá ho používat, nemusíte na tom nic měnit. Pokud ho ale nosíte ráda, neměla byste to přehánět. Můžete si udělat výraznou oční linku, ale neměla byste mít zároveň i rudé rty nebo výrazné oční stíny. Bude vám stačit jen jemná rtěnka, trocha tvářenky a řasenka.
  • Vyberte si podkladový make-up v barvě vaší pleti.
  • Nezapomeňte – méně je v líčení většinou více.
  • Pokud používáte podkladový make-up a korektor, nezapomeňte je dobře rozetřít.
 7. 7
  Pohybujte se ladně. Držte hlavu vzhůru, dívejte se před sebe a choďte rychle a rovně. Půvabní lidé se nehrbí, ani se neloudají – vždy vědí, kam míří a na nic nečekají. Když se budete dívat do země, nebudete působit sebejistě. Když se budete dívat před sebe, budete se moci lidem dívat do očí, což také zajistí, že budete vypadat sebejistě a půvabně.
  • Pokud někam jdete s někým, kdo jde pomaleji než vy, měli byste také trochu zpomalit, aby vás ten druhý nemusel dobíhat.
 8. 8
  Naučte se půvabně sedět. Neměli byste zapadat do židle. Seďte vždy rovně a ladně. Nemusíte sice vypadat, jako kdybyste seděli na trůnu, ale neměli byste se hrbit. Neseďte s rozkročenýma nohama – dejte si je k sobě, nebo je překřižte. Sedejte si vždy opatrně a ladně, bez ohledu na to, zda jste unavení.
  • Ve vlaku nebo v autobuse se snažte nezabírat příliš mnoho místa.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak se chovat půvabně

 1. 1
  Chovejte se slušně. Půvabní lidé se chovají mile, neříkají věci, kterých by později litovali a neprohazují nábytek okny. Jsou vždy klidní a nenechají se rozhodit ostatními lidmi. Vždy vědí, kdy je lepší jít na chvíli na vzduch a jen tak něco je nerozčílí. Nikdy je neuvidíte křičet a urážet ostatní lidi. Jsou vždy klidní a dokážou zklidnit i ostatní lidi.
  • Ani půvabní lidé ale nejsou dokonalí. Když se vám stane, že vybuchnete, omluvte se všem, kterých se to mohlo dotknout.
 2. 2
  Mluvte příjemně. Půvabní lidé mluví srozumitelně, příjemným hlasem a příjemnou rychlostí. Umějí se vyjadřovat jasně, mají vybranou slovní zásobu a vždy dokážou říct, co mají na mysli. Také nemluví sprostě ani nepoužívají slangové výrazy. Je v pořádku se na chvíli zastavit a ujasnit si myšlenky – půvabní lidé nevydávají zbytečné zvuky, ani nepoužívají plevelné výrazy. Mají nad svými slovy kontrolu a vždy vědí, co říkají.
  • Než něco řeknete, zamyslete se. Když si předem naplánujete, co řeknete, budete mluvit rozumněji.
  • Pokud chcete mluvit rozumně a srozumitelně, musíte se orientovat v gramatice. Neměli byste mluvit nespisovně.
 3. 3
  Zapište se na kurz herectví. Půvabní lidé jsou sebejistí když mluví, i když jsou potichu. Naučte se několik gest a používejte je. Nemusí z vás být velký herec, ale kurz herectví vám pomůže. Možná se v něm naučíte pouze udržovat si správné držení těla a pohybovat se ladněji, ale může vám pomoci i získat sebevědomí a naučit se mluvit před lidmi.
  • Také se naučíte komunikovat s různými lidmi, což se vám v budoucnu bude rozhodně hodit.
  • Pokud se vám nechce studovat herectví, můžete se zapsat na hodiny tance nebo baletu. Budete mít lepší držení těla, naučíte se koordinovat své pohyby a budete ladnější.
 4. 4
  Chovejte se slušně. Půvabní lidé mají slušné vychování. Nemluví, když na ně nepřišla řada, neurážejí ostatní lidi a nemají nejapné poznámky. Vždy se ostatních ptají, jak se mají, nabízejí lidem v dopravních prostředcích své sedadlo a nikdy se nechovají vulgárně. Jsou ohleduplní k ostatním a nevyptávají se lidí na osobní věci.
  • Slušné vychování je také velmi důležité. Neměli byste žvýkat s otevřenou pusou, měli byste lidem držet dveře, při představování nové osobě byste se měli postavit, měli byste se lidem dívat při rozhovoru do očí, měli byste vždy čekat ve frontě a obecně se chovat slušně.
 5. 5
  Nevychloubejte se. Není půvabné mluvit o tom, jak úžasní, styloví, nebo úspěšní jste. Půvabní lidé jsou většinou velmi skromní a jsou sice na sebe pyšní, ale nemají potřebu to ostatním lidem dávat najevo. Můžete mluvit o věcech, které máte rádi, ale nemusíte budit dojem, že jste na ně expert. Stejně tak můžete mluvit o svých koníčcích a zájmech, ale nemusíte zmiňovat, kolik cen a medailí jste získali. Půvabní lidé nepotřebují uznání ostatních a nepotřebují se předvádět, aby se cítili šťastní a naplnění.
  • Když se budete často vychloubat, lidé s vámi nebudou chtít trávit čas. Měli byste být vděční za to, co máte a nechlubit se vším, čeho jste v životě dosáhli. Možná jste velmi úspěšní, ale nemá smysl to lidem neustále dávat najevo.
 6. 6
  Mějte správné držení těla. Půvabní lidé mívají příjemné držení těla, pohybují se ladně, stojí rovně, nenarážejí do věcí a působí sebejistě. Nepouštějí se do hádek s ostatními a umějí se soustředit. Pokud chcete být půvabní, musíte na těchto vlastnostech zapracovat a udržovat svůj život v rovnováze. [2]
  • Vyrovnaní lidé si zachovávají klid i v těžkých situacích. Nenechají se snadno vykolejit a nehádají se s drzými nebo vulgárními lidmi.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Chovejte se k ostatním mile

 1. 1
  Buďte ohleduplní. Půvabní lidé vždy myslí na ostatní. Umějí lidem naslouchat a umějí se do nich vcítit. Často myslí na to, jak se ostatní lidé cítí a snaží se jim udělat pohodlí a usnadnit život. V autobuse pouští sednout všechny unavené a starší lidi, ptají se kamarádů, jak se mají a nikdy nevyrušují ostatní. Pokud chcete být půvabní, měli byste být hlavně ohleduplní k ostatním.
  • Pokud chcete být ohleduplní, budete se muset naučit být empatičtí a myslet na ostatní. Pokud se vaše kamarádka například rozešla s přítelem, není vhodné jí vyprávět o rande, na kterém jste byli včera.
 2. 2
  Chovejte se uctivě. Půvabní lidé se k ostatním chovají s úctou a vždy myslí na to, zda svým jednáním někomu neubližují. Nemají žádné urážlivé poznámky, nešlapou ostatním lidem na nohy a respektují jejich soukromí. Umějí ocenit přínosy ostatních a nikdy ostatní lidi neurážejí, ani je za zády nepomlouvají. Chovají se ke všem uctivě.
  • Uctiví lidé nepřerušují ostatní. Nemluví do telefonu u pokladny v obchodě, ani nesedí v kavárně sami u stolu pro čtyři lidi.
 3. 3
  Buďte taktní. Půvabní lidé se umějí chovat velmi taktně. Uvědomují si, že je důležité načasovat to, co chtějí říci a dávají si pozor na to, jakým způsobem lidem sdělují informace. Vědí, že některé věci by se lidem měly říkat jen v soukromí. Takt je důležitou součástí půvabu.
  • Taktní lidé nemají na veřejnosti žádné nejapné ani trapné poznámky. Pokud váš kamarád například právě prožil rozchod, neměli byste to zmiňovat před ostatními lidmi.
 4. 4
  Pomáhejte ostatním. Pokud chcete být půvabní, nesmíte myslet jen na sebe. Půvabní lidé jsou často skromní a rádi věnují čas ostatním, ať už jde o pomoc kamarádům, nebo o dobrovolnickou práci. Neměli byste si myslet, že je váš čas tak důležitý, že nemůžete ostatním lidem věnovat ani pár hodin času.
  • Když budete pomáhat lidem, měli byste to dělat proto, že máte dobré srdce, ne proto, že očekáváte, že vám to oplatí.
 5. 5
  Nechovejte k lidem zášť. Půvabní lidé nemarní čas tím, že by chovali k ostatním lidem zášť a byli zahořklí. Umějí odpouštět a dívat se do budoucnosti a nedovolí, aby je ovládal vztek. Přestože byste neměli lidem dovolit, aby vás zneužívali, musíte si uvědomit, že všichni děláme chyby a že byste se měli naučit odpouštět. Půvabní lidé ostatním lidem umožňují dělat chyby a nemarní čas tím, že by se zabývali minulostí. Kromě toho chovat zášť k ostatním lidem z vás udělá nešťastného člověka.
  • To samé platí i pro pomlouvání a drby. Neměli byste šířit negativní energii. Pomluvy se pravděpodobně dostanou k člověku, kterého jste pomlouvali a vyvolají zbytečné problémy.
 6. 6
  Naučte se přijímat kritiku. Jedním z největších problémů pravděpodobně bude naučit se čelit kritice. Když váš nadřízený bude chtít, abyste zapracovali na svých dovednostech, nebo vám kamarád řekne, že byste neměli chodit tak často pozdě, měli byste kritiku umět přijmout a využít ji k tomu, abyste se zlepšili (pokud jde o konstruktivní kritiku). Nechovejte se dětinsky a uvědomte si, že vás lidé nebudou stále jen chválit. Je důležité naučit se přijímat jak pochvalu, tak kritiku a chovat se stále uctivě.
  • Pokud vás lidé kritizují jen proto, že chtějí být zlí, měli byste je ignorovat. Když se vám ale někdo bude snažit pomoci, měli byste jeho kritiku přijmout a pokusit se zlepšit.
  Reklama

Tipy

 • Zapomeňte na to, že byste měli vypadat jinak, zhubnout, nebo změnit barvu vlasů – vaše tělo je takové, jaké je a měli byste ho mít rádi (lidé, které vidíte v časopisech, většinou stejně nejsou skuteční).
 • Být půvabní neznamená být drzý a chovat se povýšeně.
 • Opakujte si pozitivní afirmace. Říkejte si například: „Jsem půvabný a elegantní.“ Klidně si u toho trochu zatančete, nebo si vymyslete nějaké gesto, které budete opakovat spolu s touto frází.
 • Když půjdete ze schodů, mělo by to vypadat, jako kdybyste šli nahoru. Mějte zatažená ramena a dívejte se před sebe. Když zakopnete, usmějte se a nic si z toho nedělejte. Lidé se vám nebudou smát, ale budou ohromeni tím, jak ladně jste celou situaci zvládli.
 • Noste hezké a čisté oblečení – nemusíte nosit drahé značkové oblečení, bohatě stačí, když vám vaše oblečení padne.
 • Měli byste se pohybovat velmi ladně. Snažte se nespěchat a dávejte si pozor, abyste do ničeho nevrazili. Možná na tom budete muset nějakou dobu pracovat.
 • Každý den se sprchujte a používejte příjemný parfém.
 • Dávejte si pozor na to, co jíte. Nemusíte hubnout (půvab nemá s váhou nic společného). Měli byste jíst zeleninu a ovoce, pít hodně vody a nepřehánět to s kávou a kouřením.
 • Být půvabný také znamená pečovat o své tělo – pokud máte akné, kupte si krém, který vám pomůže se ho zbavit. Akné budí u lidí dojem, že vám nezáleží na tom, jak vypadáte.
 • Můžete se při chůzi mírně houpat, ale neměli byste to přehánět.
 • Pokud jste silnější, noste oblečení, které vám bude slušet a nenoste příliš těsné věci.
 • Uvědomujte si, co vaše tělo dělá a naučte se ho ovládat.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 23 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 051 krát
Kategorie: Sporty a Fitness
Stránka byla zobrazena 5 051 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama