Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nemusíte se oblékat jako školačka, ani nosit culíky, abyste vypadala roztomile. Být roztomilá neznamená ani být mladá a hezká – znamená to chovat se mile, přátelsky a zábavně. V tomto článku se dozvíte, jak být roztomilá.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Roztomilé chování

 1. 1
  Chovejte se k ostatním laskavě. Roztomilí lidé mají dobré srdce a chovají se k lidem laskavě. Buďte milá k ostatním lidem, ať už jsou to vaši přátelé, vaši rodiče, nebo úplně cizí lidé. Nebuďte drzá, ani když budete mít špatnou náladu. Roztomilí lidé si užívají život a ostatní lidé je mají rádi. Když se budete k lidem chovat laskavě, můžete toho dosáhnout.
  • Ptejte se lidí, jak se mají a jak se cítí.
  • Neměla byste být milá jen k lidem, ale i ke zvířatům. Snažte se trávit se zvířaty více času. Lidé říkají, že majitelé zvířat na sebe přebírají vlastnosti svých mazlíčků a kočky a psi jsou většinou velmi roztomilí.
 2. 2
  Udržujte si pozitivní přístup. Roztomilí lidé milují život a jsou plní naděje. To znamená, že si udržují pozitivní a optimistický přístup a lidé s nimi rádi tráví čas. Nemusíte nic předstírat a mít na tváři úsměv, i když budete mít špatný den, ale měla byste se snažit být pozitivní, veselá a dobře naladěná, aby se s vámi lidé cítili dobře. Jistě si nedokážete představit roztomilého člověka, který si neustále na něco stěžuje, a vždy očekává jen to nejhorší!
  • Roztomilí lidé se nenechají znepokojit světem a vždy očekávají jen to nejlepší. Když se nebudete bát a budete očekávat vždy to nejlepší, budete se cítit lépe.
  • Pokud chcete být pozitivním člověkem, neměla byste pomlouvat ostatní lidi. Měla byste o ostatních lidech říkat jen to nejlepší.
  • Roztomilý člověk vždy pomáhá ostatním lidem a snaží se jim dodat sebevědomí a optimismus i v těžkých situacích.
 3. 3
  Zajímejte se o okolní svět. Roztomilí lidé jsou přirozeně zvědaví a chtějí se toho o světě dozvědět co nejvíce. Je to stejný přístup, jako když se malé děti zajímají o vše, co se kolem nich děje a stále se na něco vyptávají. Pokud chcete být roztomilá, měla byste si tento přístup zachovat a nepřestat se zajímat o okolní svět. Vnímejte své okolí a oceňujte vše, co vám svět nabízí.
  • Když například vaše kamarádka dostane novou práci, zeptejte se jí, jak se jí daří. Když uvidíte něco zajímavého ve zprávách, něco si o tom přečtěte, abyste měla přehled. Když některý z kamarádů zmíní kapelu, kterou neznáte, zeptejte se ho, zda s ním můžete jít na její koncert.
 4. 4
  Flirtujte, ale nepřehánějte to. Roztomilí lidé přirozeně flirtují s ostatními (od určitého věku), protože jsou přátelští a vřelí. Naučte se tedy jemně flirtovat s osobami opačného pohlaví. Buďte hravá a škádlete ostatní lidi. Neměla byste to ovšem přehánět, abyste nepůsobila více sexy, než byste chtěla.
  • Mluvte trochu jemnějším hlasem, než jak jste zvyklá.
  • Dívejte se lidem do očí a v pravou chvíli uhněte pohledem.
  • Hrajte si s vlasy, toto gesto je velmi flirtovné.
 5. 5
  Buďte nevinná. Neznamená to, že byste se měla chovat prudérně, nebo naivně. Pokud ale chcete být roztomilá, neměla byste být krutá a hrubá. Měla byste být zvídavá a mělo by vás alespoň trochu rozhodit vše vulgární a urážlivé. Neměla byste mluvit sprostě, jinak nebudete roztomilá. Chovejte se co nejvíce nevinně, ale nedělejte ze sebe zbytečně andílka.
  • Je těžké najít rovnováhu. Lidé by si neměli myslet, že jste tak nevinná, že se před vámi nemohou bavit o běžných věcech, ale na druhou stranu by si neměli myslet, že jste hrubá a vulgární.
 6. 6
  Smějte se. Roztomilí lidé se často smějí a usmívají a vždy se dobře baví (což znamená, že jsou pozitivně naladění). Měla byste mít smysl pro humor a měla byste se smát všem vtipným věcem, které uvidíte nebo uslyšíte. Lidé by vás měli znát jako usměvavou dívku, která nezkazí žádnou legraci. Roztomilí lidé mají dobrý smysl pro humor a často umějí také vyprávět vtipy.
  • Zábavné chování je součástí mladické nevinnosti a usměvavosti. Malé děti se smějí všemu, co jim připadá směšné – až v dospělosti se lidé za svůj smích začnou postupně stydět a přizpůsobí se standardům humoru. Pokud chcete být roztomilá, musíte tato očekávání zahodit a smát se všemu, co vám bude připadat skutečně vtipné.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak vypadat roztomile

 1. 1
  Noste roztomilý účes. Pokud chcete mít roztomilé vlasy, vyhněte se složitým a příliš moderním účesům. Můžete nosit rozpuštěné vlnité vlasy, nebo krátké kudrnaté vlasy. Také delší mikádo vypadá roztomile. Když budete mít správný přístup, budete vypadat roztomile s jakýmkoli účesem. Zkuste si nechat ostříhat ofinu, se kterou bude každý účes rázem roztomilejší.
  • Můžete vlasy nosit rozpuštěné, vyčesané, ve volných culících, ve vysokém culíku, nebo s čelenkou. Můžete si klidně vzít i roztomilý baret, nebo sponku s květinou.
 2. 2
  Noste roztomilý make-up. Pokud chcete používat make-up a vypadat roztomile, nesmíte to s ním přehánět. Bude stačit trochu lesku na rty, jemné oční stíny a jedna vrstva řasenky. Měla byste působit přirozeně, ne příliš vyumělkovaně. Pokud make-up běžně nenosíte, nemusíte ho začínat používat.
  • Každých několik hodin použijte lesk na rty nebo hydratační balzám.
 3. 3
  Dodržujte zásady hygieny. Uvědomte si, že není možné být příliš čistá. Pokud chcete být roztomilá, musíte mít krásné bílé zuby, koupat se každý den a používat voňavé sprchové gely. Používejte hydratační tělové mléko, které vám vyhladí pleť a myjte si vlasy každé dva nebo tři dny. Každé ráno a večer si myjte obličej a pečujte o své nehty.
  • Měla byste příjemně vonět, ale neměla byste to přehánět s parfémem.
 4. 4
  Noste hezké oblečení. Pokud chcete být roztomilá, měla byste nosit roztomilé oblečení. Nenoste nic příliš těsného nebo odhalujícího. Můžete nosit jednobarevné oblečení, nebo oblečení s klasickými vzory, jako jsou třeba puntíky. Mezi roztomilé oblečení patří retro šaty, overaly a tílka, páskové sandály, dlouhé svetry a legíny, nebo košile v pastelových barvách.
  • Můžete si vzít tričko s obrázkem z dětství, například s poníkem. Budete vypadat roztomile a zároveň ironicky.
  • Noste roztomilé doplňky. Pokud chcete vypadat roztomile, měla byste nosit doplňky. Není nutné to s nimi přehánět, stačí jednoduché náušnice, barevné náramky, nebo prsteny s kameny.
 5. 5
  Tvařte se roztomile. Měla byste mít i roztomilý obličej. Neměla byste se mračit, vypadat ustaraně, nebo příliš krčit obočí. Měla byste mít na tváři stále spokojený výraz a úsměv a v očích byste měla mít přirozenou zvídavost. Můžete si čas od času jemně olíznout ret – je to roztomilé.
  • Při rozhovoru s ostatními lidmi se snažte dívat se jim do očí, abyste dala najevo, že vám na nich záleží.
 6. 6
  Mějte roztomilou řeč těla. Pokud chcete být roztomilá, stůjte rovně, nehrbte se, chovejte se mile a dělejte přátelská gesta. Neměla byste se stále dívat do země. Nemusíte se bát ani lehce nervózní gestikulace – některým lidem to připadá roztomilé. Nepřekřižujte si paže před tělem, jinak si lidé budou myslet, že jste uzavřená.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Mějte roztomilé vlastnosti

 1. 1
  Buďte štědrá a nápomocná. Roztomilí lidé rádi pomáhají ostatním, ať už jde o stařenku na ulici, nebo mladšího sourozence. Hledejte příležitosti, jak pomáhat ostatním lidem, i těm, které vůbec neznáte. Pokud má nějaký váš kamarád problém, měla byste se mu nabídnout pomoc, i když vás o to nepožádá.
  • Neznamená to, že byste se měla nechat využívat a prokazovat lidem laskavosti. Když budete přátelům pomáhat, měli by i oni pomáhat vám. Když někomu věnujete svůj čas, jistě se vám to jednou vrátí.
 2. 2
  Buďte mladistvá. Mladistvé chování neznamená dětinskost a nedospělost. Znamená to zvídavost a neutuchající zájem o svět. Měla byste být hravá a zábavná, jako když jste byla dítě. Vzpomeňte si na to, jaké to bylo, když jste se stále jen dobře bavila a využívala všechny příležitosti. Smějte se vtipům, začněte chodit na lekce tance, nebo si jděte hrát s kamarády do parku. Můžete být zároveň moudrá i mladistvá.
  • Mladiství lidé si nestěžují na to, že musejí jít někam pěšky, nebo že mají povinnosti – mají spoustu práce s tím, jak je baví svět, že na negativitu nemají čas.
 3. 3
  Buďte slušně vychovaná. Roztomilí lidé vždy vědí, kdy mají říct „prosím“ a „děkuji“ a chovají se mile a slušně. Mají úctu ke všem ostatním lidem, včetně servírek a starších lidí a vždy podrží dveře člověku, který jde za nimi. Před jídlem si dávají do klína ubrousek a nikdy nekrkají na veřejnosti. Znají etiketu telefonování a vždy si po sobě uklízí. Pokud chcete být roztomilá, měla byste myslet na slušné vychování.
 4. 4
  Buďte sladká. Roztomilí lidé jsou většinou velmi sladcí. Být sladká znamená chovat se mile, radostně a přátelsky. Když budete sladká, lidé se s vámi budou cítit skvěle a budou vědět, že vám na nich záleží, i když se neznáte moc dobře. Neměla byste nic předstírat ani se do toho nutit a rozhodně byste neměla být milá jen k některým lidem. Bude to chtít trochu cviku, ale když na tom zapracujete, jistě se to naučíte.
 5. 5
  Buďte hravá. Roztomilí lidé jsou hraví, protože jsou zvídaví a rádi objevují nové věci. Rádi si hrají s míčem na pláži, rádi jezdí na koni a jejich přátelé se s nimi vždy dobře baví. Pokud chcete být hravá, musíte být otevřená novým věcem, nesmíte se bát dívat se na svět očima dítěte a musíte zkoušet nové věci. Pokud chcete být roztomilá, hravost vám pomůže toho dosáhnout.
 6. 6
  Buďte přátelská a vřelá. Roztomilí lidé se chovají ke všem přátelsky. Mávají na lidi, které znají, pamatují si jejich jména a nešetří s lichotkami. Ptají se ostatních, jak se mají a dávají jim najevo, že jim záleží na tom, o čem jim vyprávějí. Také zvou své přátele do kina, na kávu a na večírky. Měla byste být vřelá, aby z vás lidé cítili vaši laskavost, pozitivní energii a upřímnou radost. Snažte se být přátelská i pokud jste spíše nesmělá.
  • Přátelští lidé se také snáze seznamují s novými lidmi. Nebojí se chovat se mile k lidem, kteří jsou rozdílní a které zatím moc dobře neznají.
  • Vřelí lidé jsou příjemní a ostatní s nimi chtějí trávit čas.
  Reklama

Tipy

 • Chovejte se mile ke vše lidem a ke všem zvířatům.
 • Nestarejte se o svoji postavu – váha je pouze číslo. Noste oblečení, které vám bude sedět a které se vám bude líbit.
 • Říkejte roztomilé věci.
 • Nikomu nedovolte, aby vás ponižoval. To, že jste roztomilá, v žádném případě neznamená, že po vás lidé mohou šlapat.
 • Buďte sama sebou a snažte se na nic si nehrát.
 • Každý den si říkejte, že jste skvělá a krásná.
 • Pokud chcete být roztomilá, mělo by to být vaše vlastní rozhodnutí.
 • Nesnažte se příliš usilovně.
 • Když se vám někdo bude líbit, nebojte se usmát se na něho a trochu si zaflirtovat.
 • Věnujte se dobrovolnické práci a pomáhejte lidem.


Reklama

Varování

 • Lidé si možná budou myslet, že jste falešná a na něco si hrajete. Nedovolte jim, aby vás ponižovali.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 34 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 162 krát
Stránka byla zobrazena 9 162 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama