Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Být sexy neznamená jen vypadat sexy, jde také o to, co nosíte uvnitř. Měla byste vypadat sebevědomě, sexy a svůdně, ale také byste měla vědět, jak se chovat. Je jedno, jestli se jen procházíte po ulici nebo si jdete pro kávu – když budete vědět jak na to, každý si bude říkat, jak sexy jste. Pokud se to chcete naučit, přečtěte si tento článek.

Část 1
Část 1 ze 2:
Jak vypadat sexy

 1. 1
  Buďte sexy, ale ne roztomilá. Být sexy znamená být dospělý člověk, který ostatní lidi sexuálně přitahuje. Být roztomilý znamená něco jiného. Když lidem někdo přijde roztomilý, většinou se jim jen líbí, ale nemá to nic společného se sexem. Pokud tedy chcete být sexy žena, měla byste nosit oblečení, které zvýrazní vaše křivky.
  • Pokud si stále nevíte rady, tento příklad vám snad pomůže. Sexy znamená atraktivní, ale dospělá (například Mariah Carey), zatímco „hot“ znamená sexy a svůdná (například Megan Fox).
 2. 2
  Buďte zajímavější. Pokud chcete být sexy, budete muset být tajemnější a zajímavější. Když vás lidé uvidí, měli by si říct „ó!“ Neříkejte o sobě každému hned vše, nebuďte vždy dostupná a dejte si na čas s důvěrou cizím lidem. Ostatní nebudou vědět, jaká doopravdy jste a bude je to zajímat.
  • Udržujte si malý náskok. Zamyslete se nad tím, jaký je rozdíl mezi rockovou hvězdou a středoškolským učitelem. Pokud vypadají oba dobře, rockovou hvězdu byste považovali za sexy člověka a učitele za roztomilého. Oba jsou dobří, ale trochu rebelie a nekonformity udělá velký rozdíl.
 3. 3
  Buďte spokojená se svým tělem. Pokud chcete být sexuálně přitažlivá, musíte se cítit dobře ve své kůži a naučit se zvýraznit své největší přednosti. Neměla byste chodit celá odhalená, stačí jen lehce svůdné oblečení. Když se vám to bude líbit, ukazujte lidem své nejoblíbenější části těla. Pokud máte hezké paže, vezměte si tričko bez rukávů. Pokud se můžete pochlubit plným výstřihem, ukažte ho!
 4. 4
  Zapracujte na svém držení těla. Stůjte rovně a dívejte se vždy přímo před sebe. Ramena mějte zatažená, dívejte se přímo před sebe a paže mějte podél těla. Nehrbte se, jinak nebudete vypadat sebejistě. Sexy lidé mají dobré držení těla, protože mají rádi sami sebe a nebojí se to ukázat. Čas od času se procházejte jako modelka a tvařte se svůdně, pomůže vám to.
 5. 5
  Buďte ve formě. Existuje mnoho sexy lidí, kteří nejsou zrovna v nejlepší kondici a existuje také mnoho lidí, kteří mají úžasnou postavu, ale sexy nejsou. Pokud chcete být více sexy, zhubněte nebo začněte posilovat. Domluvte si schůzku s osobním trenérem a naučte se používat stroje v posilovně.
  • Díky cvičení se budete cítit mnohem lépe a budete se sebou spokojenější, takže budete ještě více sexy.
 6. 6
  Dodržujte zásady hygieny. Čistěte si zuby alespoň dvakrát denně, myjte si obličej a pečujte o pleť a každý druhý den si umývejte vlasy. Měla byste také používat deodorant, stříhat si nehty a vonět se. Zajděte si do denních lázní nebo si kupte nový parfém.
  • Nezáleží na tom, jak dlouho jste cvičila – když se někde ukážete a budete smrdět potem, nikdo si nebude myslet, že jste sexy.
 7. 7
  Snažte se vypadat dospěle. Noste oblečení, které vám sluší a ve kterém se cítíte dobře. Každému připadá sexy něco jiného, takže je vždy dobré si vybrat to, co vám bude nejvíce sedět. Zde je několik věcí, na které byste neměli zapomenout:
  • Zkoušejte módní trendy, lidé si vás budou více všímat.
  • Noste šperky - náušnice, náramky, náhrdelníky i prsteny.
  • Nenoste oblečení na cvičení, botasky ani volná trička. Nechejte si je na běhání.
  • Můžete se oblékat i uvolněně, ale mělo by být jasné, že jste si na tom dala záležet.
 8. 8
  Noste hezký účes. Můžete si vlasy narovnávat, natáčet, nosit drdol nebo rozpustilé vlny, zaplétat si je do copů, nosit culík a mnoho dalších účesů. Sexy lidé jsou dynamičtí, stále mění svůj vzhled a udržují si pozornost ostatních lidí. Jen si vzpomeňte na Jennifer Lopez – s krátkými vlasy jí to sluší ještě více!
 9. 9
  Používejte make-up. Nejdůležitější je nepřehnat to s ním. Podklad, korektor, pudr, oční stíny, řasenka, tvářenka, oční linky a lesk na rty vám budou bohatě stačit. Líčením dáte mužům najevo, že se vám líbí jejich pozornost (když to ale přeženete, bude to vypadat, že zoufale potřebujete, aby se vám někdo věnoval, takže si dejte pozor).
 10. 10
  Noste zajímavé oblečení. Co se týče oblečení, noste zajímavě střižené topy, více vrstev oblečení, legíny a úzké kalhoty. Pokud jste mladá, projde vám téměř cokoli (pokud se v tom budete cítit dobře). Důležité ovšem je uvědomit si, že příliš vyzývavé oblečení rozhodně není sexy.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 2:
Chovejte se sexy

 1. 1
  Buďte dospělá. Nemůžete být „sexy“, když se budete chovat dětinsky, dobírat si ostatní a urážet se. Udržujte si pozitivní přístup, prezentujte se slušně a elegantně a buďte milá na všechny. Chovejte se k lidem s úctou, nestěžujte si a buďte zodpovědná za své činy. Když se budete chovat dospěle, lidé vás budou chtít poznat a budou vás brát vážně.
  • Neměla byste se chovat jako dítě a neustále si stěžovat. Snažte se za každých okolností působit dospěle.
 2. 2
  Představte si například Brada Pitta. Mnoho žen ho považuje za sexy muže, protože se chová uvolněně, je přitažlivý a neusmívá se vždy za každou cenu (což ale neznamená, že byste se neměla na lidi usmívat).
  • Sexy lidé mluví protože je to nutné, protože je ostatní chtějí slyšet nebo protože mají trefné poznámky.
  • V nepříjemných situacích se sexy lidé chovají klidně, říkají ostatním, že bude vše v pořádku a někdy tyto situace dokonce i řeší.
  • Sexy lidé většinou nejsou nervózní ani hyperaktivní.
 3. 3
  Vyzařujte sebevědomí. Sexy lidé vědí, že jsou sexy a jsou na to hrdí. Buďte na sebe pyšní a spokojení s tím, kdo jste, choďte s hlavou vzpřímenou a mluvte o pozitivních věcech. Když budete stále hledat někoho, kdo se na vás bude dívat, nebudete sexy. Usmívejte se, buďte přátelská a dopřejte lidem, aby si na vás udělali vlastní názor. Buďte důvěřivá a nepodezírejte každého, koho neznáte.
  • Pokud chcete získat lepší sebevědomí, choďte ven s lidmi, kteří mají sami sebe rádi.
  • Je v pořádku o sobě pochybovat. Nemusíte se chovat neustále šťastně. Když budete mít pochybnosti, promluvte si s někým blízkým a nedávejte celému světu najevo, jak nejistě se cítíte.
 4. 4
  Nebuďte příliš emocionální. Můžete být velmi šťastná i velmi naštvaná, ale obecně byste měla působit vyrovnaně. Jistě nechcete, aby si lidé mysleli, že zoufale toužíte po pozornosti nebo aby vás viděli chovat se dětinsky a hloupě. Sexy lidé dávají najevo, zda jsou šťastní nebo smutní, ale nepřehánějí to. Nepřitahují k sobě pozornost jen kvůli svým pocitům. Lidé si jich všímají proto, že jsou skvělí, ne proto, že hrají velké divadlo.
  • Když se rozčílíte, udělejte si chvilku pauzu, projděte se a s lidmi mluvte až zase budete v klidu.
 5. 5
  Chovejte se ke všem mile. Není pravda, že sexy lidé komunikují pouze s jinými sexy lidmi a ostatní považují za méněcenné. Pokud jste skutečně sexy, měla byste být schopna vidět v lidech to dobré a uvědomovat si, že každého stojí za to poznat. Nebuďte pouze mezi lidmi, mezi kterými vypadáte dobře, travte čas také s lidmi, kteří vás respektují a mají vás rádi. Vybírejte si své přátele dobře.
  • Když budete na všechny milí, lidé vás budou mít raději, protože si pomyslí, že je skvělé, že se ke všem chováte tak hezky, i když jste sexy. Dáte tím najevo, že nejste namyšlená.
  • To platí jak pro cizí lidi, tak pro přátele. Nebavte se s cizími lidmi s podezřením, chovejte se ke všem mile a zvídavě.
  • Nebuďte snob. Neměla byste se chovat povýšeně a nezdravit lidi jen proto, že máte pocit, že to není „cool“.
 6. 6
  Nevychloubejte se. Jen proto že jste sexy nemusíte všem stále říkat, jak dlouho a tvrdě cvičíte, jak pracujete na svém vzhledu nebo kolik mužů vás za večer požádalo o telefonní číslo. Pokud jste skutečně sexy, ostatní lidé si toho všimnou i tak. Když se budete stále předvádět, lidé si nebudou myslet, že jste sexy. Nechlubte se tedy a počkejte na to, až vás ostatní pochválí sami.
  • Když budete skromná a pokorná, budete mnohem více sexy. Když se budete stále chlubit, lidé vás nebudou mít rádi, protože si budou myslet, že jste sebestředná.
 7. 7
  Nechávejte si otevřené možnosti. Sexy lidé nejsou posedlí jedním idolem ani netráví 100% svého času hledáním partnerů. Umějí být otevření a hraví a když se jim někdo líbí, chtějí ho poznat více, ale nezapomínají na to, že mají velké možnosti. Až budete někde na party nebo v klubu, nedívejte se stále na jednoho člověka, mluvte s více lidmi a třeba potkáte někoho, kdo se vám bude líbit.
  • Sexy lidé si také nic nedělají z odmítnutí. Nikomu není příjemné, když ho někdo odmítne, ale neměli byste se litovat – nestojí to za to.
 8. 8
  Nekontrolujte si na veřejnosti svůj vzhled. Pokud jste sexy, měla byste to vědět. Nedívejte se do oken a výloh a nekontrolujte si stále v zrcátku make-up. Měla byste vypadat sexy, ale tak, aby si ostatní mysleli, že vás to nestojí žádnou námahu. pokud si musíte stále kontrolovat, jak vypadáte, dělejte to v soukromí a ne před lidmi. Jinak budete působit nejistě.
 9. 9
  Buďte zdvořilá. Sexy lidé by měli být zdvořilí a vděční za to, co mají. Neměli by to být zahořklí a vznětliví lidé, kteří se chovají škaredě k servírkám, učitelům nebo cizím lidem. Vděční lidé se chovají ke všem mile, pomáhají jim a uvědomují si, že mají štěstí, že jsou naživu. Nechovejte se jako primadona, většinu lidí to odpuzuje.
  • Zdvořilí lidé vědí, že musí tvrdě pracovat na tom, co chtějí a že si zaslouží vždy to nejlepší. Pokud chcete být opravdu sexy, budete muset být také milá a vděčná.
 10. 10
  Chovejte se hezky ke svým přátelům. Existuje stereotyp lidí, kteří se ke svým kamarádům chovají jako k módním doplňkům, protože jsou tak sexy, že mohou dělat cokoli se jim zlíbí. Měla byste se snažit tento stereotyp narušit. Nechovejte se ke kamarádům jako k věcem nebo sluhům. Berte je jako sobě rovné a nechejte je také vyjádřit jejich názory. Zeptejte se, jak se mají a prokazujte jim laskavosti. Jednoduše udržujte smysluplná přátelství.
  • Nikdy nepomlouvejte své kamarády za zády. Velmi rychle by se to rozneslo a nikdo by vám nedůvěřoval.
 11. 11
  Travte čas s lidmi, kteří vás přitahují. Pokud chcete být sexy, musíte se naučit trochu flirtovat. Nemusíte to přehánět a svádět každého na potkání, ale je dobré umět pár základních triků a působit sexy. Když to nebudete přehánět, uděláte na muže dobrý dojem. Když si budou všichni myslet, že jste ledová královna nebo že máte ráda jen sama sebe, nikdo s vámi nebude chtít chodit, i kdybyste byla sebekrásnější.
  • Když vás osloví někdo, kdo se vám nelíbí, snažte se být co nejslušnější. To, že někdo není cool neznamená, že se k němu nemáte chovat jako k lidské bytosti.
  • Nechovejte se jako královna, která má velmi málo času. Vždy se snažte se všemi jednat jako se sobě rovnými.
  Reklama

Tipy

 • Buďte sama sebou.
 • Nezapomínejte na to, že pokud chcete být okouzlující, měla byste nosit oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Pokud to znamená více či méně odhalené kůže, jděte do toho. Jen se oblékejte vždy vhodně pro danou příležitost.
 • Když budete zvládat být nevinná a sexy zároveň, ohromíte všechny muže. Tajemná a trochu rebelská, ale zároveň nevinná a něžná žena je snem každého muže.
 • Nesnažte se příliš vypadat „sexy“. Důležité je, abyste se cítila dobře. Není nic špatného na tom být roztomilá, hezká atd. Představte si například, jak by vypadala jemná Audrey Hepburnová, kdyby se chovala jako sexy Marilyn Monroe. *Pravděpodobně by to nevypadalo moc dobře!
 • Vypadat sexy může znamenat zdůraznit své křivky. Ženám nejlépe poslouží vysoké kozačky a tmavá rtěnka. Zvolte si ale vždy jen jeden výrazný prvek, jinak budete vypadat přehnaně.
 • Když ukážete svému idolu, že o něho máte zájem, ale zároveň dokážete být nesmělá a nechat ho chvíli čekat, budete skutečně sexy.
 • Usmívejte se očima, lidé mají rádi ženy, které mají upřímný úsměv.
 • Usmívejte se a buďte šťastná.
 • Důležité je to, abyste se cítila dobře a užívala si každou minutu. Když se ve svém těle budete cítit dobře, ostatní lidé to uvidí.
 • Vyhledejte si „sexy“ celebrity a podívejte se, jak se oblékají a chovají. Možná se od nich něco přiučíte.
 • Černé šaty s rolákem jsou z nějakého důvodu velmi sexy.
Reklama

Varování

 • Když to budete přehánět, budete působit arogantně a namyšleně. Důležité je, jak se cítíte uvnitř, ne jak vypadáte zvenčí a jak dlouho se upravujete.
 • Dívkám možná bude dělat problémy chodit rovně a s vypnutým hrudníkem, ale neměly by zapomínat na to, že nikdo nechce zoufalou shrbenou dívku.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Make-up
 • Stylové sexy oblečení
 • Doplňky
 • Hezké boty
 • Lak na vlasy
 • Sebevědomí

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 97 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 30 549 krát
Kategorie: Osobní vývoj
Stránka byla zobrazena 30 549 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama