Pokud se chcete stát úspěšnými na YouTube, budete muset umět vyjádřit svoji osobnost a dávat najevo vděk lidem, kteří vás budou sledovat. Musíte si s lidmi vytvořit pevné pouto a být sami sebou. Potom můžete použít různé obchodní triky, které vám pomohou dosáhnout skutečné slávy. Následující článek vám pomůže porozumět tomu, co musíte udělat, abyste měli skutečně úspěšný YouTube kanál a mohli díky němu bavit tisíce lidí. Pokud chcete vědět, jak být slavní na YouTube, čtěte dál.

Část 1 ze 3:
Najděte si publikum

 1. 1
  Sdílejte kulturně relevantní obsah. Když budete natáčet videa o věcech, o kterých se hodně mluví a které jsou zrovna aktuální, budete mít větší šanci být slavní. Držte se svých oblíbených témat a snažte se natočit video během několika dní od dané události. Nikdy nevíte, které vaše video může dosáhnout hvězdného úspěchu.
 2. 2
  Natáčejte reakce a parodie. Vezměte si nějaké slavné video z YouTube a natočte reakci na něj, nebo ho zparodujte. Reakce a parodie jsou velmi populární a umožní vám přiživit se na úspěchu ostatních lidí. Vaše video se zobrazí vedle daného slavného videa a bude se lidem ukazovat ve vyhledávání. Také tvůrci těchto videí milují reakce a parodie, protože jim zvyšují sledovanost.
  • Použijte správné tagy, aby se vaše video na YouTube neztratilo.
  • Můžete udělat autotune verzi nějakého slavného videa a snadno tak získat nové sledovatele.
 3. 3
  Setkávejte se s lidmi osobně na akcích pro uživatele YouTube. Když vás lidé potkají osobně, budete mít větší šanci, že vás budou na YouTube sledovat. Setkání pro uživatele se pořádají po celém světě a jsou skvělým způsobem, jak získat pozornost, seznámit se s novými lidmi a stát se populárnějšími. Když si dáte tu práci, že se půjdete osobně setkat s lidmi, kteří vás sledují, budete jim moci poděkovat.
  • Lidé na těchto setkáních často natáčejí společná videa. Zapojte se a snažte se jich natočit co nejvíce!
  • Nechovejte se na těchto setkáních jako snob a snažte se potřást si rukou s co nejvíce lidmi. Chovejte se mile a přátelsky.
 4. 4
  Spolupracujte se slavnými YouTubery. Snažte se potkat se s těmito lidmi na různých akcích a konvencích, nebo je kontaktujte přes YouTube nebo Twitter. Zeptejte se jich, jestli by s vámi nechtěli vytvořit společné video. Když se vám to povede, oba získáte další lidi, kteří vás budou sledovat a vy se v YouTube komunitě zviditelníte. Spousta lidí se stala slavnými právě díky společným videím. [1]
  • Než někoho budete kontaktovat, vymyslete si nápad pro společné video. Dejte jasně najevo, že ke spolupráci máte čím přispět.
  • Hledejte si lidi mezi těmi, kteří mají podobný styl a téma a které sledují lidi, kteří by mohli sledovat i vás. Díky tomu budete moci sdílet vaše publika.
  • Nikdy neodmítejte nikoho, kdo by vás chtěl zmínit, nebo by vám chtěl pomoci. Komunita YouTuberů je o vzájemném pomáhání a sdílení výsledků spolupráce.
  • Když budete s někým spolupracovat, snažte se vymyslet video, do kterého budete moci zapojit všechny, kteří se na něm podíleli.
 5. 5
  Nechejte své video uvést YouTube editorem. Pokud máte nějaké zajímavé video, možná budete mít šanci na uvedení, což by vám během několika dní zajistilo velkou slávu.
 6. 6
  Neustále přidávejte nová videa. Když budete stále natáčet nová zajímavá videa plná originálního obsahu, která budou lidi zajímat, brzy vás bude sledovat spousta lidí. Nevzdávejte to po několika měsících. Věnujte se své vášni a snažte se dosáhnout svého cíle. Když to nevzdáte, vyplatí se vám to. [2]
  Reklama

Část 2 ze 3:
Komunikujte s diváky

 1. 1
  Zajistěte, aby váš kanál vypadal zajímavě. Vzhled vašeho kanálu vám může pomoci dosáhnout slávy, takže byste ho neměli zanedbávat. Vytvořte si zajímavé a chytlavé jméno a graficky si svůj kanál upravte. Napište krátký popis svého kanálu, aby lidé věděli, co mohou čekat.
  • Nahrajte si zajímavý úvodní obrázek. [3]
  • Pravidelně updatujte popis svého kanálu, aby se diváci nenudili.
  • Můžete přidat i odkazy na své ostatní webové stránky a udělat si tak reklamu.
 2. 2
  Označujte svá videa. Tato část je velmi důležitá – bez správných tagů vaše videa nikdo nenajde. Když budete nahrávat video, vyberte si konkrétní popisné tagy. Neměli byste zadávat stejné tagy jako všichni ostatní, abyste předešli tomu, že se vaše video mezi těmi ostatními ztratí. [4]
  • Vyberte si klíčová slova, která vaše video popisují – nepoužívejte žádná zavádějící, která s vaším videem nesouvisí.
  • Používejte obecné i konkrétní tagy. Označte jména lidí, které zmiňujete, klíčová slova a události, o kterých mluvíte.
 3. 3
  Dělejte svým videím reklamu mezi lidmi. Pokud se s někým neznáte dobře, neměli byste ho žádat, aby si pouštěl vaše videa, nebo sdílel jejich odkazy. To se ve světě YouTube považuje za trapas. Místo toho svá videa sdílejte pouze s lidmi, které znáte a počkejte si, až dosáhnete většího počtu diváků. Nepovede se vám to přes noc, ale když to nevzdáte, nakonec se to podaří.
  • Sdílejte svá videa na Facebooku a na ostatních sociálních sítích.
  • Nikdy svými videi neotravujte lidi, kteří vás neznají.
 4. 4
  Komunikujte se svými diváky. Pokud chcete být populárnější, měli byste reagovat na každý komentář, který vám někdo k videu napíše. Je to skvělý způsob, jak si vytvořit vztah s lidmi, kteří vás sledují. Když vám někdo napíše něco hezkého, odpovězte mu. Když někdo bude žádat o radu, poraďte mu. Chovejte se mile a přátelsky a bude vás sledovat více lidí. Zde je několik způsobů, jak komunikovat se svými diváky:
  • Přidávejte si do přátel lidi, kteří vás sledují a komunikujte.
  • Pořiďte si účet na Twitteru a přidejte si všechny lidi, kterým se líbí vaše videa. Komunikujte s nimi co nejčastěji.
 5. 5
  Sledujte kanály ostatních lidí. YouTube je komunita a pokud chcete být populární, budete se do ní muset zapojit. Komunikujte s lidmi u jejich videí, pomocí zpráv, pomocí Twitteru i jinými způsoby. Také se snažte pozitivně hodnotit jejich videa.
  • Než napíšete komentář, měli byste se na video nejprve podívat. Když budete pouze komentovat a vkládat odkazy na svá videa, každý pozná, že se chováte falešně.
  • Když budete komunikovat s ostatními YouTubery, myslete na své diváky. Vkládejte do komentářů odkazy na videa, která by lidi mohla zaujmout a snažte se podpořit svůj kanál.
 6. 6
  Minimálně jednou týdně přidávejte nové video. Pokud chcete, aby se lidi na váš kanál vraceli, budete muset často přidávat nová videa. Dělejte to pokud možno pravidelně, aby lidé věděli, který den mohou očekávat další video. Snažte se natáčet vždy kvalitní a originální videa.
  • Mezi přidáváním nových videí si udělejte čas na to, abyste sledovali videa jiných lidí a dělali svému kanálu reklamu, aby vaši diváci měli stále co dělat.
  • Komunikujte se svými diváky každý den, ne jen v den, kdy nahrajete nové video.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Natáčejte skvělá videa

 1. 1
  Buďte sami sebou. Diváci velmi rychle poznají, zda se chováte upřímně a jste sami sebou. Jste vtipní, agresivní, nebo sladcí? Ať už je vaše osobnost jakákoli, snažte se ji ukázat. Chovejte se tak, jak se chováte se svými přáteli a s rodinou, jinak si diváci najdou zábavu někde jinde.
  • Je jasné, že budete poprvé nervózní – je to naprosto normální. Představte si, že je kamera váš kamarád, sestra, nebo bratr. Vtipkujte a chovejte se jako v přítomnosti někoho, komu důvěřujete.
  • Nebojte se, že se ztrapníte. Když řeknete něco špatně, nebo řeknete něco, co nebude vtipné, vaši diváci uvidí, že jste také jen člověk. Lidé videa na YouTube nesledují proto, že chtějí vidět hollywoodské hvězdy. Chovejte se jako normální člověk.
  • Nekopírujte styl jiných lidí. Najděte si to, co vás dělá jedinečnými a použijte to.
 2. 2
  Nabídněte svým divákům něco skvělého. Když si projdete nejpopulárnější videa na YouTube, zjistíte, že každé z nich nabízí něco skutečně zajímavého. Některá videa nabízejí hudbu, jiná rady, nebo několik minut skvělé zábavy. Co můžete svým divákům nabídnout vy? Myslete na to při tvorbě každého svého videa.
  • V jakých oblastech se považujete za experta? Nabízejte lidem rady ohledně témat, kterým se věnujete, například jak být nejoblíbenější ve škole, jak se líbat, jak hrát na kytaru, jak postavit robota, nebo jak narovnat kudrnaté vlasy.
  • Nabízejte lidem své názory na politiku, hudbu, sporty, umění atd.
  • Nabídněte lidem něco, co je rozesměje. Vyprávějte vtipy, ukazujte své staré fotky, udělejte parodii cizího videa, nebo zkuste napodobit nějakou slavnou osobnost.
 3. 3
  Mluvte dost nahlas a dívejte se do kamery. Tato rada platí pro každé publikum. Měli byste mluvit dost jasně a udržovat se svými diváky oční kontakt. Tím si udržíte jejich pozornost a vaše videa pro ně budou zajímavější. Dívejte se přímo do kamery a snažte se vyslovovat každou hlásku.
 4. 4
  Natáčejte kvalitní videa. Jde o YouTube, takže nikdo nečeká, že budete mít videa ve stejné kvalitě jako filmy v kině, ale když budete natáčet videa se skutečně špatným zvukem i osvětlením, nikdo si je nebude pouštět. Nejlepší je pořídit si kvalitní kameru. Některé telefony mají vcelku dobré kamery, takže můžete zkusit natáčet i s pomocí telefonu. Bez ohledu na to, jakou kameru budete mít, se pokuste kvalitu videa zlepšit pomocí těchto tipů:
  • Pokud natáčíte video uvnitř, rozsviťte si. Díky tomu budete mít na videu lepší světlo a vše bude vypadat lépe. Experimentujte s různým stylem osvětlení, dokud nebudete s výsledkem spokojení. Měli byste být dobře vidět, i když bude pozadí rozmazané.
  • Zbavte se zvuků z pozadí. Vypněte klimatizaci, zavřete štěkajícího psa a vypněte televizi ve vedlejší místnosti. Tyto zvuky by zhoršily kvalitu vašeho videa.
 5. 5
  Upravujte svá videa. Použijte nějaký program pro úpravu videa, abyste dosáhli vyšší kvality. Videa by měla být asi 4-6 minut dlouhá. Když budou delší, lidé je nebudou chtít sledovat. Při úpravě myslete na následující věci:
  • Snažte se video trochu rozzářit, aby nebylo příliš tmavé.
  • Vystříhejte nudné části. Pauzy, nezáživné výrazy, odkašlávání a další nudné části videa ho zbytečně protahují, takže byste se jich měli zbavit.
  • Použijte text a hudbu, aby bylo vaše video zajímavější. Není to nezbytně nutné, ale můžete k videu přidat i nějakou hudbu nebo text. Je dobré přidat k videu text s žádostí o „like“, napsat vtipný popisek toho, co děláte, nebo uvést odkaz na váš profil na Twitteru nebo na Facebooku.
  • Vaše video nebude hotové, dokud k němu nepřidáte popisky a nevyberete si úvodní střih, který upoutá pozornost diváků.
  Reklama

Tipy

 • Nechovejte se sobecky a povýšeně, když se vám podaří uspět. Uvědomte si, že vaši fanoušci a diváci jsou ti, kteří vám pomohli na vrchol.
 • Využívejte trailerů, hlavně pokud chcete natočit nějaký skeč nebo hru. Parodie mají také vysokou sledovanost. Buďte originální a kreativní a snažte se natočit vždy kvalitní a zajímavé video.
 • U videí o hrách je důležité, aby byla krátká. Když to bude nutné, zrychlete akci, abyste mohli co nejdříve přejít k věci.
 • Přidávejte k videím anotace. Lidé si jich všimnou, když je dáte například do barevného rámečku. Můžete přidat i odkaz na některé své další video, ale nepřehánějte to. Příliš mnoho rámečků diváky obtěžuje.
 • Udělejte si trailer ke svému kanálu. Přidejte k němu zajímavou hudbu a ukažte lidem, čemu se věnujete. Neměli byste mluvit deset minut o tom, kdo jste a jaká videa natáčíte. Buďte kreativní!
 • Nahrávejte stále nová videa a pracujte na tom, aby se vám váš sen splnil.
 • Nežádejte lidi o to, aby vás sledovali. Když budete všem říkat „začni prosím sledovat můj kanál,“ lidé budou mít pocit, že je k tomu nutíte. Můžete říct třeba: „Pokud se ti líbí tohle video, můžeš se podívat i na další.“
 • Uprostřed videa YouTube udělá fotku, kterou později použije jako náhled videa. Většina lidí se na videa dívá podle toho, zda se jim líbí náhled, takže se snažte, abyste ho měli vždy zajímavý.
 • Každé vaše video by mělo být zábavné. Používejte hudbu v pozadí, zvukové efekty, vtipné scény zopakujte ve slow motion, využívejte barevné změny a vždy se ujistěte, že máte v pozadí uklizeno!
 • Udělejte si studio. Vybavte ho světly a zařiďte si ho tak, aby korespondovalo s vaším tématem, ať už se zabýváte hrami, recenzemi filmů, aktuálními událostmi, nebo vším dohromady. Použijte barvy, kvalitní osvětlení a hezký nábytek.Reklama

Varování

 • Dejte si pozor, abyste neporušovali žádná autorská práva.
 • Neříkejte o sobě ve videích nic osobního, například neuvádějte svoji adresu.
 • Nesdílejte nic, co by mohlo někoho urazit (například pornografii). Lidé by mohli vaše video nahlásit.
Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak získat něčí heslo k Facebooku
Jak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak smazat účet na Spotify
Jak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak hledat na hlubokém webu
Jak kontaktovat Instagram
Jak vypnout ochranu proti zápisu
Jak nastavit dva monitory
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak hackovat
Jak smazat cookies z vašeho prohlížeče
Jak opravit modrou smrt ve Windows
Jak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 289 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 20 030 krát
Stránka byla zobrazena 20 030 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama