Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Najít si přátele může být snadné, ale jen tehdy, pokud máte správně naladěnou mysl. Lidé všeobecně mají rádi veselé, přátelské a milé osoby, takže je důležité umět tyhle rysy své osobnosti vyzdvihnout, aby je ostatní viděli. S trochou plánování si kamarády uděláte okamžitě!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Nechte svou osobnost zazářit

 1. 1
  Buďte jednoduše sami sebou. Nebojte se vyjadřovat své názory. Pokud na vás někdo zaútočí, zkrátka ho ignorujte. Lidé, kteří vás nemají rádi a závidí vám, budou vždycky v menšině oproti těm, kteří vás mají rádi takové, jací jste. Ukažte své silné stránky.
  • Pokud jste stydliví nebo rezervovaní, hrajte to na záhadnou strunu. Buďte k lidem přátelští a otevření, ale ne jako čitelná kniha. Lidi bude zajímat, co na vás platí, budou se k vám snažit přiblížit a zjistit o vás víc.
  • Máte-li rádi sport, použijte své sportovní schopnosti, aby vám zvedly sebevědomí. Jen nebuďte nafoukaní. Lidé, kteří vynikají ve sportu, ale pořád jsou skromní, většinou přitahují hodně pozornosti. Buďte takovým člověkem. Nechovejte se jako machýrek, který se vytahuje na slabší jen proto, že je sám nejistý.
  • Pokud jste spíše přemýšlivý, studijní typ, snažte se být přístupnější. Nejhorší, co můžete jako opravdu chytrý člověk udělat, je vzbudit ve druhých lidech pocit nadřazenosti jen proto, že nejsou tak chytří. Snažte se k lidem přiblížit a buďte si vědomi toho, že lidé mohou vyhledávat důvody k nedůvěře, protože vám budou závidět. O intelektuálních tématech mluvte jen se stejně naladěnými lidmi.
 2. 2
  Začněte pracovat na svých sociálních dovednostech. Ne každý se narodí se skvělými sociálními schopnostmi, ale je možné si je vypěstovat. Se správným tréninkem a praxí můžete opravdu udělat hodně pro své sebevědomí a to, jakým dojmem působíte na okolí.
  • Buďte trpěliví. Mluvit s cizími lidmi není nikdy snadné. Ale čím častěji to budete zkoušet, tím to bude lehčí. Dejte rozhovoru čas, aby se rozvinul. Pohybujte se v lidské společnosti a konverzace bude sama od sebe plynout.
  • Navažte oční kontakt. Je to důležité, protože očima toho můžete říct opravdu hodně a když se budete něčímu pohledu vyhýbat, může si myslet, že lžete, nebo že nemáte zájem.
  • Naučte se odpouštět. Vaši přátelé a spolužáci jsou jen lidé a dělají chyby. Nevyčítejte jim každou maličkost. Pokud k vám kamarád přijde s omluvou, odpusťte mu.
  • Buďte věrní. I drobnosti se počítají. Pokud si domluvíte schůzku, přijďte včas. Pokud se sejdete s větší společností přijďte mezi prvními a odejděte mezi posledními (i když třeba momentálně nemáte co říct).
   • Stůjte za svými přáteli. Pokud se některý z nich dostane do hádky, snažte se spor uklidnit. Nenechte lidi pomlouvat a očerňovat vaše přátele. Nedovolte, aby jim to prošlo.
   • Nerozšiřujte klepy. Drby jsou jako bumerang – vždycky se vrátí a uhodí do vás. Dávejte pozor, ať si nezískáte pověst drbny. Říkejte o lidech jen to, co byste se jim nemuseli bát říct přímo do očí.
 3. 3
  Buďte optimisté. I když se opravdu cítíte mizerně, myslete na to, že důvod k úsměvu se vždycky najde. Pozitivní přístup k životu lidi přitahuje jako máloco jiného. Buďte samozřejmě opatrní, abyste to nepřehnali. Nebuďte příliš sluníčkoví, takový přístup je většině lidí spíš protivný.
  • Soustřeďte se spíš na to dobré, než na to špatné. Všechno má své světlé a stinné stránky. Dívejte se na sklenici jako z poloviny plnou. Rozchod je šance k tomu, seznámit se s někým novým, pokažená písemka je příležitost se něco naučit, trapas ve společnosti vám může pomoci, abyste příště s lidmi vycházeli lépe.
  • Věřte tomu, že všechno dobře dopadne. Někdo věří v karmu, jiní v princip toho, že dobrým lidem se stávají dobré věci. Ať už věříte v cokoliv, nikdy neuškodí myslet si, že budete odměněni podle toho, jak se chováte.
  • Soustřeďte se na to, co můžete změnit a nestresujte se tím zbytkem. Nemůžete změnit to, kdo vás má rád a komu připadáte vtipní, ale můžete změnit své chování vůči nim. Nesnažte se pohnout horou, buďte spokojení, že můžete ohýbat větvičky.
 4. 4
  Mějte se rádi. Je těžké mít rád druhé, když si nevážíte sami sebe a toho, kdo jste. Snažte se vybudovat si větší sebevědomí. Začněte svou cestu k sebepoznání.
  • Napište si seznam věcí, které chcete v tomto týdnu zvládnout a pokaždé, když nějakou dokončíte, odškrtněte si ji. Na konci týdně budete mít skvělý pocit z toho, kolik věcí se vám podařilo.
  • najděte si důvod ke smíchu. Znova se podívejte na komedii, kterou máte rádi, nechte se rozesmát od vtipného kamaráda, zkrátka dělejte věci, u kterých se zasmějete, protože smích přináší štěstí. Pokaždé, když před lidmi uděláte chybu, obraťte ji v žert. Nejen že se nebudete cítit tak trapně, ale budete ještě oblíbenější.
  • Otevřete se. Buďte k lidem otevření, protože když budete ostatní ignorovat, bude těžší se k nim přiblížit a postupem času můžete zjistit, že vám jsou úplně všichni lhostejní.
  • Rozmazlete se něčím hezkým. Občas je toho na každého zkrátka trochu moc. Zastavte se, udělejte krok zpátky a uvědomte si, že každá drobnost se počítá. Udělejte si radost bez pocitů viny!
  • nebuďte na sebe příliš tvrdí, pokud uděláte chybu. Chyby jsou přirozené. Nebuďte vzteklí nebo frustrovaní, když se vám něco nepovede – vezměte to jako příležitost k tomu, abyste se zlepšili.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Získejte zájem ostatních

 1. 1
  Věnujte pozornost tomu, jak vypadáte. Vaše vizáž není volná vstupenka do lidských srdcí, ale může pomoci. Dbejte na to, abyste vysílali správnou řeč těla. Buďte jedineční, buďte sami sebou.
  • Pravidelně se myjte, hezky voňte a čistěte si zuby. Každý den se sprchujte (vlasy si myjte obden). Používejte příjemně vonící deodorant nebo i trochu parfému, jste-li žena. Alespoň dvakrát denně si čistěte zuby a alespoň jednou používejte zubní nit.
  • Usmívejte se co nejčastěji! Dodáte tím lidem kuráž a navíc ukážete, že vás zajímá, co říkají. Úsměv je způsobem, jak dát okolí najevo, že jste šťastní a lidé jsou šťastnými osobami přitahováni.
  • Věnujte pozornost řeči těla, kterou vysíláte okolí. Zkřížené ruce, poklepávání nohou, protáčení očí a zívání značí, že se nudíte, jste unavení a zklamaní. Dávejte pozor, abyste lidem vysílali ty správné signály.
 2. 2
  Pokud jste uzavření a rezervovaní, začněte maličkostmi. Například pokaždé, když půjdete do školy, do práce nebo na večírek, někoho pozdravte a s někým si popovídejte mezi čtyřma očima. Soustřeďte se nejprve na snadnější společenské dovednosti, než se pustíte do náročnějších – úspěchy vás tak budou o to více motivovat.
  • Řekněte "ahoj" lidem, se kterými se normálně moc nebavíte. Sdílejte něco o sobě, například odkud přicházíte nebo proč jste na této akci. Buďte jednoduše přátelští. Nemluvte o počasí – jak se říká, "o počasí mluví jenom cizí lidé." Ptejte se na otázky a snažte se zjistit o druhých víc, pokud nevíte, co máte říct.
  • Naslouchejte víc, než mluvíte. Místo toho, abyste se hloupě usmívali a přikyvovali, snažte se poslouchat, co vám protějšek říká a pracovat s tím. Přidejte do rozhovoru vlastní úvahy – jen pozor, ať nestrhnete pozornost na sebe. Rozhovor je disciplína pro dva.
  • Nečekejte od nikoho dokonalost, ani od sebe ne. Například pokud byste při rozhovoru zapomněli vlastní jméno (což se téměř určitě nestane), zasmějte se tomu. Každý občas uklouzne, jde jen o to, jak se se situací vyrovnáte. Podle toho vás lidé budou nebo nebudou mít rádi.
  • Sdílejte s ostatními své zájmy a nápady, i když se vám zdají pošetilé. Vaše myšlenky mohou otevřít mnoho dveří a vést k mnoha přátelstvím. Nikdy nevíte, zda to, co řeknete, lidi rozesměje, přiměje k zamyšlení, nebo k tomu, aby se na vás dívali jinýma očima.
 3. 3
  Přátelte se s lidmi z nejrůznějších kruhů. Lidé, kteří jsou pokládáni za oblíbené možná nejsou nejchytřejší, ale vědí, jak se ke každému přiblížit, jak mu zlepšit náladu a jak vyvolat příjemné pocity. Nikdy není pozdě na to, abyste zjistili, že být oblíbení je důležité.
  • Mluvte se staršími lidmi. Třeba klidně i s vlastními příbuznými. Pokud se budete chovat s úctou, starší lidé vám ji oplatí. Nebudou si z vás utahovat, nebudou se vám posmívat, ani se nad vás povyšovat. Když budete dobře vycházet se staršími lidmi, budete se cítit sebejistější, až budete jednat s lidmi vašeho věku.
  • Spřátelte se s mladšími dětmi, pokud sami ještě studujete. Scházení s dětmi, které jsou o ročník či dva níže, než vy, vám pomůže vybudovat sebevědomí, které bude prospěšné při pozdějším jednání s lidmi vašeho věku. Získat si náklonnost desetiletého školáka odvedle pro vás bude hračka a vaše sebevědomí vyletí raketově vzhůru.
  • Zorganizujte pro kamarády nějakou akci. Záleží samozřejmě na vašem věku, ale vždycky můžete pro kamarády něco udělat a nechat je, ať pozvou další lidi. Můžete například uspořádat zápas ve fotbale, závody v kulečníku, nebo jen vytáhnout kolegy po práci na pivo. Snažte se zapojit i nové, neznámé lidi!
 4. 4
  Buďte na ostatní milí. Vždycky chvalte, ale netlačte na pilu příliš. Pokud se stydíte, zhluboka se nadechněte a riskněte to – nikdy nevíte, co se stane. Jste-li stydliví uvnitř, ale navenek blázni, nechte se občas unést. Vyčešte si vlasy nahoru a tancujte. Ostatní si všimnou, že si ze sebe umíte udělat legraci a budou rádi ve vaší společnosti.
  • nebuďte zbytečně defenzivní ohledně věcí, které se dotýkají jen vás. Například nevykřikujte: "Proč máš takové předsudky?" nebo "Proč nemáš rád ženy?" když jen pod vlivem předchozí situace jste trochu přecitlivělí. Snažte se vždycky věřit v to, že lidé jsou dobří a ve chvílích pochybností se přiklánějte na stranu dobra.
   • Pokud se s někým hádáte o hloupost, třeba o boty, nechte toho. Vyhýbejte se argumentům, které jsou hloupé. Jestliže se hádáte proto, že stojíte za kamarádkou, protože se jí někdo posmíval a vy se jí pokoušíte chránit, pak je to samozřejmě v pořádku.
  • Neříkejte lidem urážlivé a ošklivé věci. Vyhýbejte se citlivým tématům jako je politika, náboženství a sexualita, protože lidé se při hovoru o nich snadno urazí. Pokud se vás někdo zeptá na názor, řekněte ho, ale pochopte, že ostatní se na věc možná dívají jinak, než vy.
  • Chovejte se ke každému s respektem, ať už si myslí a říká, co chce. Jsou to také lidé a zaslouží si úctu. Když se budete k lidem chovat slušně, budou se stejně chovat oni k nám. Nebuďte defenzivní jen proto, abyste vypadali cool a budili dojem, že je vám všechno jedno. Riskujete, že se lidem odcizíte a budete znít, jako když nevíte o čem mluvíte.
 5. 5
  najděte si kamarády, se kterými máte společné zájmy. Zvedněte se ze židle a připojte se ke skupině spolužáků se stejnými zájmy, jako máte vy, ať už třeba ve školní jídelně nebo na večírku. V takovém prostředí je snadné si najít přátele. A naopak, je úplně v pořádku mít velmi rozdílné zájmy, hlavně když vám je s přáteli příjemně a fajn.
  • Pokud vás přátelé odsuzují za něco, co děláte, nebo to neschvalují, pak to nejsou přátelé. Vaši přátelé by vás měli chránit a mělo by jim záležet na tom, zda se máte dobře (takže vám třeba budou domlouvat, ať přestanete kouřit), ale jinak by vás měli vždycky podporovat.
  • Vstupte do klubů a různých spolků, které se věnují vašim oblíbeným činnostem. Pokud vás baví malování, vstupte do klubu amatérských výtvarníků. Jestli rádi chováte rybičky, dejte se mezi akvaristy. Netrapte se s tím, co si o vás budou ostatní myslet a co budou říkat. Pokud máte dostatek sebevědomí a věříte v to, co děláte, vypadali by oni sami směšně, když by si z vás utahovali.
  • Nepřemýšlejte příliš nad tím, do jaké skupiny zapadnete. Nemusíte sami sebe vidět stejně, jako vás vidí vaše okolí. Pokud chcete jezdit na skateboardu a být členem party skateboardistů, prostě to udělejte a neposlouchejte ty, kdo o vás říkají, že žádný skejťák nejste.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Buďte vtipní

 1. 1
  Odvažte svůj vnitřní smysl pro humor. Pro většinu lidí „být vtipný“ znamená přitáhnout pozornost k něčemu neobvyklému nebo nečekanému. Ale jak se to dělá? Nejprve ze všeho musíte věřit tomu, že víte, co je vtipné. Vzpomeňte si na chvíli, kdy jste byli vtipní, a řekněte si, že můžete být tím vtipálkem zase znovu.
  • Hledejte věci, které vám připadají veselé, protože je u nich dobrá šance, že přijdou vtipné i ostatním. Zapamatujte si opravdu vtipné příhody, které se vám staly, nebo které někdo jiný řekl. Zvyknete si na přítomnost humoru.
  • Zjistěte, jaké věci vás dokážou rozesmát. Udělat dobrý vtip je hlavně záležitost toho vědět, proč je daná věc vtipná. Když někdo řekne nebo udělá něco vtipného, položte si otázku, Proč je to vtipné? Staňte se studentem humoru.
  • Obklopujte se lidmi, kteří jsou vtipní. Mohou to být vaši přátelé, mohou to být slavní herci, které vídáte v televizi. Ať už je to kdokoli, snažte se k nim být blízko, jejich smysl pro humor se otiskne i do vás.
 2. 2
  Nebojte se udělat si legraci sami ze sebe. Mít dobrý smysl pro humor znamená především umět se zasmát sami sobě. Dívejte se na stand-up komiky – prakticky všechna jejich vystoupení jsou založena na tom, že si dělají legraci z toho, co udělali nebo co se jim stalo. Pokud sami sebe dokážete trochu shodit (sebevědomým způsobem), lidé vycítí, že jste sebejistí a máte smysl pro humor.
  • Procvičujte se v sebeironickém humoru. Sebeironický humor znamená, udělat si hravým způsobem legraci sami ze sebe. Když se nebudete bát dělat chyby, ostatní se automaticky nebudou obávat, že je budete kritizovat. Tady je několik příkladů sebeironického humoru. Pamatujte, že jsou to spíš formálnější a trochu škrobené vtipy, mezi kamarády raději používejte hovorovější vtípky, které navíc vztáhněte ke své osobě a tomu, co je na vás zábavné.
   • "Šel jsem k psychiatrovi a ten mi říká 'Vy jste blázen.' Já mu říkám, že chci znát i druhý názor. A on na to 'Oukej, jste navíc ošklivý!'"
   • "Lituju lidi, co nepijí ani neberou drogy. Protože jednoho dne budou umírat v nemocniční posteli a nebudou vědět proč."
   • "Když jsem se narodila, byla jsem tak ošklivá, že doktor dal mámě facku."
 3. 3
  Uvědomte si, že různé situace jsou vtipné z různých důvodů. Existuje mnoho druhů humoru a většina vtipných poznámek si žádá pochopení toho, proč je ta která situace veselá. Tady je jen několik možností vysvětlení, proč lidem něco připadá veselé.
  • Očekávání versus realita. Když něco očekáváme, a dostaneme něco úplně jiného, jsme překvapeni: "Večer jsem se připletl ke rvačce, a vzniknul z toho skvělý hokejový zápas."
  • Hra se slovy. Hrátky s jazykem a slovní humor, díky kterému některá spojení vyzní jinak, než bylo zamýšleno. "Kuře přešlo silnici. To je drůbež v pohybu."
  • Vtipné odpovědi a hlášky. Rychlé slovo nebo věta, kterou okomentujete něco, co řekl jiný člověk. Například když některý z vašich přátel řekne „A vůbec, není to zvláštní, že už dneska lidem roste srst jenom na hlavě a v rozkroku?“ kamarád ani nečeká odpověď, jen tak něco konstatuje. A vy řeknete: „Mluv za sebe“.
 4. 4
  Trénink, trénink, trénink. Být vtipný je svého druhu umění. Neexistuje k tomu příručka, kterou stačí nastudovat, a máte vyhráno. Proto je důležité se v tomto umění zdokonalovat a učit se jednoduše pokusem a omylem.
  • Čtěte si veselé knihy a sledujte komedie. Seznamy vtipných knížek a filmů snadno najdete na internetu, nebo se zeptejte kamarádů, co by vám doporučili.
  • Cvičte si vyprávění vtipů. Pokud jste nikdy neříkali vtipy, jděte na to zlehka – nechcete hned z ničeho nic zahltit spolužáky a kolegy stovkami anekdot. Tu a tam zkuste nějaký vtip utrousit a dělejte si poznámky, které zabírají a které ne. Pokud vtip nefunguje, přemýšlejte nad tím, jak ho můžete vylepšit.
  • Když se vám něco nepodaří, oklepejte se a zase vstaňte. Každý vtipný člověk se občas netrefí a vtip mu nevyjde. Dost často můžete takovou situaci obrátit v sebeironický žert. Neznamená to, že nejste dost vtipní. Nebojte se neúspěchu. Dobrá zpráva je, že nevtipné vtipy si nikdo nezapamatuje – v hlavách lidem zůstanou jen ty povedené!
  Reklama

Tipy

 • Lidé často podceňují sebevědomí druhých. Když komunikujete s ostatními lidmi, pamatujte, že je rozhovor často odměřený jen proto, že i oni mají své vlastní nejistoty. Nejlepší, co můžete udělat, je být sebevědomí. Sebedůvěra vám dá skvělý startovací bod, ze kterého si uvědomíte společenské obavy jiných lidí.
 • Nezapomínejte naslouchat a mít otevřenou mysl. Jen tak si budete rozumět téměř s každým.
 • Každý má rád nějakou pozornost, (i stydliví lidé). Věnujte trochu pozornosti lidem a oplatí vám stejnou mincí. Nic to nestojí.
 • Buďte upřímní. Nikdo nechce přátelit se lhářem, protože lhářům se nedá věřit.
 • Snažte se od ostatních lidí získat respekt, nikoliv souhlas. Lidé jsou přitahováni k těm, kdo si sami sebe váží. Pokud pořád žádáte ostatní o souhlas, pak jednoduše vysíláte signál, který říká "Na názoru tohoto člověka na mě mi záleží a jeho hodnocení mé osoby má vliv na to, jakou mám hodnotu." Važte si sami sebe a nehledejte svou hodnotu v názorech druhých.
 • S lidmi na to jděte pomalu. Začínejte rozhovory otázkami s otevřeným koncem, například „Jak to jde?“a nechte druhého, ať se do rozhovoru zapojí. Přemýšlejte o odpovědi, abyste zjistili, jestli má dotyčný náladu v rozhovoru dál pokračovat.
 • Zbavte se předsudků, i těch, které se týkají věku. Není přece nemožné, aby se 20-ti letý člověk přátelil se 70-ti letým. Nedávejte si žádné limity.
 • Nemluvte za každou cenu jen proto, abyste vypadali chytře nebo vtipně. Většina lidí dává přednost přátelům, kteří jsou upřímní, ne s těmi, kdo se jen chtějí předvádět. Humor by měl přicházet sám od sebe přirozeně, nenuťte se do něj.
 • Obklopujte se lidmi a budete přitahovat další. Lidé mají rádi zkratky a místo toho, aby trávili hodiny zjišťováním, jací ve skutečnosti jste, se raději přesvědčí, zda vás mají rádi ostatní lidé (říká se tomu sociální důkaz). Tím dojdou k názoru, že "když vás mají rádi druzí, myslím, že vás mám ráda/a i já."
 • Obklopujte se lidmi, které obdivujete a chtěli byste být jako oni.
 • Občas člověk potřebuje trochu času. Než se k někomu dostanete blíže, bude to chvíli trvat. Začněte jednoduchou konverzací, ptejte se "jak se ti daří?" a "Co máš v plánu?". Teprve za nějakou dobu se pusťte do hlubších rozhovorů.
 • Nenechte se unést a nezraňte něčí city!
 • Pečujte o sebe. A nesnažte se být někým, kým nejste!
 • Není nutné se upínat na prvního člověka, který vám zkříží cestu, jako na budoucího kamaráda. Posuzujte vlastnosti lidí, ne jejich vzhled. Vlastně, nikoho raději moc neposuzujte. Buďte obezřetní.
 • Skvělý způsob, jak s někým zapříst rozhovor, je požádat o radu. Každý se chce trochu blýsknout a lidé většinou rádi druhému pomohou.
 • Mezi přáteli buďte pozitivní a dobře naladění, ať si nikdo nemyslí, že jste nějaký morous.
 • nezapomínejte na žádné své přátele! Navzájem je představte. Tak budete mít o čem mluvit a vaši přátelé si také udělají další kamarády.
 • Když budete jen sami sebou, nezaručí vám to, že se spřátelíte s osobou na opačné straně společenského žebříčku. Buďte samozřejmě sami sebou. Vaši přátelé vás budou mít rádi takové, jací jste. A pokud ne, tak to nejsou opravdoví přátelé. Nesnažte se změnit jen proto, aby se s vámi přátelili nejoblíbenější kluk nebo dívka ve škole.
 • Pokud máte s lidmi nějakou společnou vzpomínku a zkušenost, bude s nimi jednodušší mluvit.. Přátelé rádi vzpomínají na hezké věci, které spolu prožili v minulosti.
 • Nestyďte se poprosit kamarády o kontakt na Facebooku, Skypu nebo Twitteru. Nebojte se požádat o emailovou adresu, telefonní číslo a podobně. Je důležité zůstat v kontaktu, abyste mohli přátelství dále prohlubovat.
 • Nebuďte sobečtí. Mnoho lidí se obává, že když budou štědří, ostatní jejich dobrotu budou zneužívat. Je to přitom úplný nesmysl. Pokud by vás kamarádi jen využívali, okamžitě to zpozorujete a přestaňte je pokládat za kamarády.
 • Najděte si práci. Dostanete se ven mezi lidi, poznáte nové věci a v práci se seznámíte s těmi, kdo mají podobné zkušenosti a dovednosti, jako vy.
 • Pokud patříte mezi stydlíny, snažte se mluvit s kamarádem, kterému důvěřujete, nebo se seznamte s někým novým. Občas se stane, že kamarád kamaráda, který je přátelský a otevřený, zbaví stydlivého člověka nedůvěry.
 • Zapojte se do různých zájmových skupin, které pořádají pravidelné akce.
 • Buďte sami sebou. Pak se budete cítit skvěle.
 • Když se budete pokoušet být vtipní, dělejte to tak, aniž byste ubližovali druhým! Drby, i když vyprávěné jen kamarádům, můžou sice být zábavné, ale také velmi riskantní a zraňující.
Reklama

Varování

 • Nechovejte se příliš bláznivě a nemluvte z ničeho nic o věcech, které se započatým rozhovorem vůbec nesouvisí. Buďte v klidu a mluvte normálně.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 13 081 krát
Kategorie: Přátelství
Stránka byla zobrazena 13 081 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama