Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tajemní lidé jsou velmi přitažliví. Budete-li v sobě udržovat kousek tajemna, lidé se budou o vás zajímat a budou o vás chtít vědět více. Někdy sice může působit „hra na tajemno“ odpudivě a divně, ale pokud to uděláte opatrně a s grácií, tak ji můžete proměnit ve skvělý způsob, jak si udržet přátele, partnera a lidi, kteří jsou vámi fascinovaní.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Základy

 1. 1
  Uzavřete se. Pokud jste extroverti, neustále záříte štěstím, jste konverzační dynama, tak pro vás může být těžké být někdy zticha. Je důležité si však uvědomit, že nepůsobíte přitažlivě, pokud všem na potkání vykládáte svůj životní příběh, tím spíš, pokud zacházíte příliš do detailů. Staňte se pozorovatelem.
  • Někdy dokáže lidi spíš vystrašit, pokud jim najednou vyklopíte celý svůj život. Budou si myslet, že od nich očekáváte, že se vám musí podobně otevřít. Naučte se být kritičtí vůči tomu, co říkáte lidem, které sotva znáte. Nechte toho více pro jejich představivost.
  • Naučte se rozpoznat, kdy je vhodné mluvit. Jak to řekl Plato? „Moudří lidé mluví, protože mají co říci; hlupáci mluví, aby něco řekli.“[1] Buďte ten moudrý, ne ten hloupý.
 2. 2
  Buďte sebevědomí. Chcete-li být tajemní, tak musíte být i dostatečně sebevědomí na to, abyste nepotřebovali vyplňovat veškeré mezery v konverzaci. Nenechte se vystrašit přirozeným odmlčením, které se čas od času objeví během hovoru mezi lidmi. Využijte mezery na posílení významu vašich slov. Vaše sebevědomí se projeví vaším držením těla, vyrovnaností a výrazem v obličeji.
  • Abyste byli úspěšně tajemní, tak budete muset působit, jakože od nikoho nic nepotřebujete. Nepotřebujete ničí souhlas a nepotřebujete, aby vás někdo vodil za ručičku vaším životem. Potřebuje James Bond něčí souhlas? Nebo Angelina Jolie? Ne a ne.
 3. 3
  Buďte skvělí v dělání shrnutí, ale nezaměřujte se na detaily. Když mluvíte o osobních věcech, tak nikdy toho o sobě neodkrývejte příliš. Například, pokud se daná osoba zajímá o vaši minulost, tak buďte upřímní, ale ne specifičtí. Nikdy jí neříkejte detaily navíc nebo celý svůj životní příběh. Naučte se vše dobře shrnout. Lidé budou mít pocit, že toho ví dostatek, aniž by vlastně něco věděli.
  • Je důležité být rozhodný. Pokud odpovídáte na něčí otázky, tak je jednoduše a přímo odpovězte a nezdržujte se příliš u žádné z nich. Druhá osoba nebude vědět, zda se dál vyptávat nebo ne, protože už jste jí v podstatě řekli svůj příběh (aniž byste šli do detailů). Jak se s vámi mohou hádat o tom, co jste řekli? Jaké mají právo chtít vědět více detailů? Většina lidí se neopováží jít přes čáru.
 4. 4
  Vždy působte klidní. Nehledě na to, co se děje okolo vás, tak se vyhněte větším projevům emocí. Klid vyzařuje sebedůvěru a klidné reakce pouze potvrdí, že jste vyrovnaný člověk, který ze sebe vyzařuje auru tajemna. Lidé se budou divit, jak jste schopní být tak klidní i v situacích, kdy oni jsou šokovaní, rozzlobení nebo v panice.
  • Může to vyžadovat trochu cviku, takže můžete začít s procvičováním hlubokého dýchání a naučením se přemýšlet o situaci (zprávy, drby, atd.) ještě předtím, než na ni zareagujete. Postupně si uvědomíte, že s uklidněnou myslí jste schopni se se vším lépe vyrovnat.
  • Když projevujete emoce jako je zloba nebo láska, tak buďte stoičtí a držte své emoce na uzdě. Projevujte emoce pouze svýma očima a ne s výrazy tváře či nějakými činy. Pokud jste rozzlobení, tak na nikoho nekřičte a pokud jste zamilovaní, na nikoho neskákejte láskou. Partner bude očekávat obě reakce, takže se neprojevujte typickým způsobem. Naučte se být klidní a přemýšliví. Mluvte klidným hlasem a buďte uvolnění.
 5. 5
  Vytvořte si vlastní styl. Často se stává, že oblečení, které nosíme, nás rozděluje do nejrůznějších škatulek. Dejte si ponožky v sandálech a všichni budou tušit, kdo zhruba jste; fotbalový dres bude mít ten samý efekt. Jelikož chcete být „ti zvenčí“, tak si vytvořte vlastní styl. Nikdo nebude vědět, kam si vás zařadit.
  • To samé platí pro vaše chovaní. Pokud se chováte nějak „nenormálně“, tak ostatní lidé si budou říkat, „Kdo to sakra je?“ Běžte do toho. Po fotbalovém tréninku ukažte svůj pěvecký talent. Po práci na počítači si zajděte na kosmetiku. Běžte domů dřív z muzea, abyste stihli fotbalový zápas. Nenechte se nikým ovlivnit.
 6. 6
  Buďte nečitelní. James Bond je ve svých činech nekonzistentní a proto je pro ostatní nečitelný. Pokud flirtuje s ženou, tak je vážný a stoický a ne viditelně nadšený. Pokud vtipkuje, tak nikdo si to neuvědomí, dokud vtip nedořekne do konce. Naučte se to. Naučte se, aby vaše řeč těla ne vždy odpovídala tónu dané situace – buďte veselí, když čelíte hrozbě a buďte bez emocí, když jde všechno z kopce. Udělejte na lidi dojem, že „něco na vás nesedí“.
  • Také se tak vyhněte negativnímu vyznění, které je typicky spojené s označením „tajemný“. Osobu, která není upovídaná, je samotářská a nikoho nepotřebuje, mohou lidé často brát za osobu v depresi. To však nechcete. Pokud si uchováte něco, co do dané škatulky nesedí, tak se vyhnete nejrůznějším klišé.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Jak na triky

 1. 1
  Vyhněte se vyzrazování příliš mnoha informací jen proto, abyste udrželi konverzaci živou. Vždy se místo toho zaměřte na osobu, s kterou mluvíte a položte jí otázky o nich a nechte je samotné odkrýt více informací o sobě a svých zájmech. Projevte o ně velký zájem a dychtivě jim naslouchejte.
  • Pokud vám někdo položil otevřenou otázku, kterou se z vás snaží získat více informací, buďte zdvořilí a dejte jim trochu informací – ale ne příliš. Snažte se, aby každý hovor působil, že je jen a pouze o té druhé osobě a ne o vás. Pokud vám to jde, vaše pozornost vůči nim jim polichotí a během hovoru si neuvědomí, že o vás téměř nic nezjistili.
   • Pokud vám to opravdu jde, tak ta druhá osoba si nikdy neuvědomí, že o vás vlastně nic neví. Lidé milují, když mohou mluvit o sobě a někdy si tedy nemusí všimnout, že se vlastně nebaví o vás. Snažte se však nepůsobit, jakože žijete tím, co vám o sobě říkají – budete působit vtíravě a zoufale a ne jako dobrý posluchač.
 2. 2
  Nechte nějaké věci nevyřčené. Když se vás někteří lidé na něco vyptávají nebo vám navrhují své vlastní odpovědi, tak je někdy dobré jim jejich názory nebrat. Zeptejte se jich: „A co si myslíš ty?“, nebo „Je to opravdu to, co si myslíš o mé prezentaci?“, atd. Nikdy je však nenavádějte příliš. Samozřejmě, pokud víte o nějaké pochybné domněnce, tak jim ji vyvraťte!
  • Pokud se vás váš partner zeptá na vaše minulé lásky, nemusíte jít do detailů. Jednoduše odpovězte, že si je nepamatujete, protože pro vás už nejsou důležité. Nebo můžete říct, že jste se rozhodli v životě posunout dál a tudíž se jimi nechcete zabývat. Je to dokonce poměrně uklidňující, protože to vašemu aktuálnímu partnerovi dává najevo, že žijete pouze láskou k němu a nezabýváte se svými minulými partnery.
   • Budete-li vágní ohledně vašich minulých lásek, tak pravděpodobně se o ně váš partner bude více zajímat. Brzy ho to však přejde, když zjistí, že jste v tom neoblomná. Pokud se o to však neustále zajímá, tak popřemýšlejte o tom, jestli váš vztah stojí vůbec za to.
 3. 3
  Využijte očního kontaktu. Udržte oční kontakt, když je potřeba, ale neudržujte jej, když nejste připraveni odhalit o sobě něco důležitého. Není to lhaní, je to pouze odvracení se a mělo by to být používáno pouze, když se dostane na citlivé téma. Druhá osoba pozná, že se vám o tom nechce mluvit, takže se na to pravděpodobně nebude dál ptát.
  • Nesnažte se působit nenápadně a vystrašeně, ale zkombinujte tuto taktiku tak, abyste působili nonšalantně, vzdáleně a nezaujatě. Při změně tématu odměňte tu druhou osobu upřímným, pevným pohledem.
  • Dívejte se lidem přímo do očí, když s nimi mluvíte. Dívejte se na ně uvolněně, aniž byste na ně zírali. Stanete se tak dominantní osobou a lidé vás budou respektovat. Mocný a sebevědomý pohled má magnetický účinek.
 4. 4
  Odpovídejte dobře, ale neodkrývejte toho příliš mnoho. Dejte však najevo, že se něco děje. Pokud se vás někdo zeptá, co se děje, tak mu neříkejte všechno, ale jednoduše mu řekněte, „Ale nic, jen jsem nad něčím přemýšlel.“ Nenabízejte žádné další vysvětlení. Pokud se vás dál daný člověk vyptává, odpovězte, „Nevím, jak to říct, jsou to jen mé pocity.“
  • Buďte velmi opatrní, abyste nepůsobili jako „emo“. Nechcete vypadat, že jste smutní. Pokud jste „zamyšlení“, tak je důležité se nedívat do země, chodit sebevědomě a celkově působit ostražitě. Pokud jste zahlceni svými myšlenkami a nosíte příliš mnoho černých linek na očích, tak vás ostatní mohou brát za nepochopené „emo“.
 5. 5
  Využijte humor, úsměvy a smích. Humor je skvělý způsob, jak zamaskovat své pocity a udělat věci tajemnější. Jednoduše na všechny otázky odpovězte vtípky, které značně odlehčí celou situaci.
  • Pokud se vás někdo na něco zeptá, nebojte se na ni odpovědět doslova. Na „Co děláš?“ můžete odpovědět: „Mluvím s tebou.“ nebo „Sedím na židli.“ Nemusíte následovat zaběhnuté zvyky, pokud nechcete. Pokud vám to přijde vtipné, tak vám to projde.
 6. 6
  Vyhněte se přílišnému pití alkoholu nebo braní drog až do té míry, že ztratíte kontrolu sami nad sebou. Není nic tajemného na opilém nebo zfetovaném člověku – osoba v takovém stavu většinou na sebe všechno vyzradí. Kromě toho, můžete toho o sobě říct příliš, přehánět, pozměňovat nebo dokonce vyzradit příliš citlivé či nebezpečné věci. Chcete-li být tajemní, mějte pod kontrolou pití alkoholu a vyhněte se braní drog, které dokáží převzít kontrolu nad vaší osobností.
  • Opilecké konverzace často vedou k diskuzím o minulých partnerech, lidech z minulosti a lidech, které nemůžete vystát. Všechny tyto informace by však měly zůstat pouze ve vás, takže to nenechte tak daleko dojít. Bude to lepší pro vás a vaše zdraví.
 7. 7
  Buďte zdvořilí a ohleduplní a ne přespříliš rezervovaní. Mějte respekt a soucit k ostatním. Být tajemný neznamená, že se budete cítit nadřazení nad ostatními. Je to spíše o tom, co neřeknete a jak dáte lidem najevo, že si ceníte vlastního soukromí a prostoru.
  • Budou lidé, kteří vás za to nebudou mít rádi. A co? Pokud se jim to nelíbí, je to jejich problém. Pokud se však vaše chování nelíbí většině lidí, tak je možná dobré se nad sebou zamyslet.
  Reklama

Tipy

 • Nelibujte se viditelně v tom, že jste tajemní. Lidé by vaši tajemnost měli považovat za něco, co k vám patří a ne za něco, o co se snažíte. Pokud to vypadá, že si hrajete na tajemného, tak nebudete bráni za tajemného, ale za dětinského.
 • Svěřte se lidem, kterým důvěřujete. Někdy není vhodné držet všechno v sobě. Je tedy dobré mít v životě někoho, komu se můžete svěřit téměř se vším. Jinak je možné, že se stanete chladnokrevní, paranoidní a bezcitní.
 • Pokud jste s někým jen na krátkou dobu, tak se ně usmějte, pokud se to zrovna hodí. Úsměv je překvapí a bude pro ně fascinující.
 • Zbavte se zábran, když se bavíte s někým, komu důvěřujete. Nezapomeňte však, že když neřeknete vše najednou, tak se budete mít o čem bavit i v budoucnu. Je skvělé se někomu svěřit s nějakou myšlenkou, snem či nápadem, kterou jste v sobě měli po celé roky a až teď jste se s ní rozhodli jít ven. Je divné, že si spousta manželských párů myslí, že o sobě musí vědět absolutně vše a pokud tomu tak není, tak ten druhý je jim tím v podstatě nevěrný. Řekněte všem svým provdaným přátelům, že nemusí o sobě vědět vše hned a že je zajímavější, když se budou o sobě stále dozvídat něco nového v průběhu let! Může to vést k dlouhému a spokojenému manželství.
 • Podívejte se na ikony jako je Greta Garbo a podívejte se, jak byla tajemná a jak k tomu využívala očního kontaktu.
Reklama

Varování

 • Být tajemný je sice pro ostatní zajímavé, ale být konstantě mimo může být také hodně frustrující. Buďte si vědomi rozdílu.
 • Být tajemný se nerovná být nezdvořilý a reagovat bezmyšlenkovitě vůči ostatním lidem. Neignorujte bezostyšně ostatní a nepohrdejte jejich otázkami. Je sice v pořádku dát najevo, že se o některých věcech nechcete bavit, ale přesto se snažte nebýt nezdvořilý nebo nezadržovat informace, které si lehce mohou najít na Googlu.
 • Vyhněte se hloupému uculování nebo přílišné povýšenosti. Pokud se chováte nadřazeně, tak si můžete být jistí tím, že všechny vyženete ze svého života.
 • Spousta článků o tom, jak být tajemný, lidem radí mít tajemný úsměv/předstírat, že ostatní ignorujete/neodpovídat na otázky/být sarkastický – budete tak akorát působit samolibě a antagonisticky.
 • Funguje to pouze, pokud existuje nějaký důvod pro ostatní o vás vědět víc. Jinak budete působit jako introvert nebo jako falešný člověk.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 10 122 krát
Stránka byla zobrazena 10 122 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama