Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je lákavé se chovat otevřeně ke všem – koneckonců co je špatného na tom, když o vás lidé vědí hodně věcí? Když ale chcete v někom skutečně vzbudit zájem, je dobré se chovat trochu tajemně. Pokud chcete, aby se lidé zajímali o to, jaká jste, přečtěte si tento článek.

Část 1
Část 1 ze 3:
Myslete tajemně

 1. 1
  Buďte sama sebou. Stalo se vám někdy to, že jste potkala někoho, kdo se od vás velmi lišil? Někoho, kdo byl tak jiný, že vás to naprosto fascinovalo? Tito lidé nejsou tajemní od přírody. Jsou tajemní proto, že se od ostatních lidí liší. Jak to tedy udělat, abyste se také lišila? Jednoduše buďte sama sebou.
  • Opravdu, zamyslete se nad tím. Když muž chodí se ženou, tajemnost pramení hlavně z toho, jak se daný člověk chová a jak vnímá okolní svět. Muž vidí ženu v jejím ženském světě a uvědomujte si, že nikdy nebude jeho součástí a stejně to funguje i naopak. To samé platí i pro váš svět, bez ohledu na pohlaví nebo vztahy.
 2. 2
  Buďte sebejistá. Pokud chcete být sama sebou v dnešním světě plném mediálních obrazů dokonalých lidí, musíte mít sebevědomí. Když máte na výběr bojovat, nebo to vzdát, musíte vždy bojovat. Lidé mají rádi sebejisté lidi, jsou pro ně jako magnety. Jsou totiž přesvědčiví, přitažliví a obdivuhodní a ostatní si často ani neuvědomují, proč to tak je.
  • Není nic tajemného na tom mít nízké sebevědomí. Pokud s tím máte problém, všechny vaše činy se řídí myšlenkou: „Jaký dojem udělám na ostatní lidi?“ To není vůbec přitažlivé a také je to průhledné. Sebejistý člověk, který se cítí dobře ve vlastním těle a stojí si za tím, co si myslí, je ten, který na lidi dělá dobrý dojem a který v ostatních vzbuzuje zájem.
 3. 3
  Buďte klidná. Lidé, kteří často vyjadřují své emoce nedávají ostatním žádnou možnost hádat, jací jsou. Po několika dnech vás všichni budou znát, budou vědět, co vás dělá šťastnou a co vás spolehlivě rozzlobí. Když se ale budete chovat stále klidně, nikdo nebude vědět, co na vás působí. Může se vám to ale vymstít – budou se totiž snažit ještě více, aby to zjistili.
  • Mějte stále nadhled. Pokud musíte dát najevo nějaké emoce, měly by to být takové, které nepřísluší zrovna dané situaci. Je zima, ale nesněží? Na co si to příroda hraje? Taková zima nestojí za nic. Můžete se odstěhovat do teplých krajin.
 4. 4
  Chovejte se slušně. Být tajemná často znamená být „temná“ a „úskočná“, proto je důležité tyto negativní vlastnosti skrývat slušným vystupováním. Být tajemná neznamená být zlá nebo netečná. Nepleťte si to! Každý si zaslouží, abyste se k němu chovala slušně, bez ohledu na to, jaký dojem se snažíte vzbudit.
  • Je dobré začít například tím, že se budete stále jemně usmívat. Budete vypadat přátelštěji a příjemněji, ale lidé se budou snažit zjistit, na co myslíte. Jistě jste už někdy na ulici potkala někoho, kdo se jen tak pro sebe usmíval.
 5. 5
  Nebojte se být absurdní. S postupem věku si pomalu uvědomujeme, co od nás společnost očekává a jak bychom se na veřejnosti měli chovat. Například není v pořádku vyplivovat jídlo na zem. Nemusíte si tento příklad brát k srdci, ale zamyslete se nad impulzivním jednáním, které by nemuselo být považováno nutně za špatné. Když se vás například číšník v restauraci zeptá, co si chcete objednat, můžete mu říct: „Kdybych vám to řekla, musela bych vás zabít.“ Tím ho jistě ohromíte, a není na tom nic zlého.
  • Není to sice nejsofistikovanější technika, rozhodně to v lidech vzbudí zájem o to, co se vám honí hlavou. Je to zábava! Až si příště budete chtít objednat salát z mořských plodů, řekněte: „Mám alergii na mořské plody.“ Když se vás číšník zeptá, proč si ho tedy objednáváte, řekněte, že se s tím nějak poperete.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Komunikace s ostatními

 1. 1
  Nezacházejte do detailů. Když se vás lidé budou na něco ptát, jistě budete vědět, jakou odpověď očekávají. Když se vás budou ptát, jestli s někým chodíte a pokud ano, tak s kým, nemusíte říkat: „Jo, mám kluka, jmenuje se Jirka.“ Řekněte pouze: „Ano.“ Lidé nebudou vědět, jestli mohou vyzvídat ještě více, ale rozhodně budou chtít.
  • Snažte se shrnovat všechny příběhy přesně a fakticky, ale nezabíhat do detailů. Nemusíte ke všemu přidávat vlastní komentář – stačí držet se toho, co se opravdu stalo.
  • Řekněme, že se vás váš partner zeptá na vašeho bývalého přítele. Místo abyste mu vyprávěla o tom, jaké to bylo a co všechno se pokazilo, mu řekněte: „Neklapalo nám to. Když jsme se rozešli, přestala jsem na to myslet.“ Jednoduché, stručné, ale k upřímné a k věci.
 2. 2
  Buďte nečitelná. Většina naší komunikace s lidmi probíhá nonverbálně. Lidé mají spoustu signálů, pomocí kterých s ostatními komunikují a dávají jim najevo, jak se zrovna cítí. Buďte si toho vědoma a využívejte toho. Všimla jste si někdy toho, jak James Bond zvážní, když chce někomu říct něco vtipného? Když se snaží sbalit ženu, chová se naprosto klidně. James Bond je totiž velmi tajemný muž.
  • Zamyslete se nad tím, jaké signály vaše tělo vysílá, když jednáte s lidmi. Experimentujte s různými změnami a všímejte si toho, jak na to lidé reagují. Hrajte si s tónem hlasu a s očním kontaktem a snažte se zajistit, aby lidi zajímalo, na co myslíte a jak se cítíte.
 3. 3
  Zaměřte se na toho druhého. Tohle je opravdu jednoduché. S někým se dejte do řeči a ptejte se ho na různé otázky, aby odpovídal. Nakonec si tento člověk bude myslet, že jste skvělým partnerem k rozhovoru a ani si neuvědomí, že nezjistil vůbec nic o vás. V krátkosti – lidé rádi mluví o sobě, takže se snažte toho využít.
  • Pokládejte lidem otevřené otázky. Když uvidíte, že se vám podařilo vzbudit v nich zájem, povzbuďte je k hovoru. Projevte upřímný zájem. Budete působit mile, dáte najevo, že umíte lidem naslouchat a všichni s vámi budou chtít trávit čas, i když nebudete vůbec nic dělat. Vidíte? Je to opravdu jednoduché.
 4. 4
  Říkejte fakta. Když se rozhovor stočí na vás, mluvte o sobě pomocí fakt o jiných věcech. Nemluvte o svých názorech, pocitech a zážitcích. Budete díky tomu moci s lidmi hovořit, ale nebudete jim muset vyzrazovat nic o sobě.
  • Neříkejte například: „Bože, když jsem se nudila před schůzkou se Sally, četla jsem na internetu, že když budete pít o jeden litr více vody každý den, budete hubnout. Rozhodně to zkusím, cvičení mi totiž nestačí!“ Raději to řekněte takto: „Zjistila jsem, že když člověk pije více vody, daří se mu hubnout. To je zajímavá taktika.“ Můžete lidem předat ty samé informace tak, že nebudete muset vůbec mluvit o sobě.
 5. 5
  Tajemně se nedostavujte. Pokud chcete, aby vás lidé zvali na večírky, budete na ně také musit chodit. Když se s nimi seznámíte a oni vás budou mít rádi, klidně čas od času někam nepřijďte. Jednoduše se nedostavte a zařiďte, aby se všichni zajímali o to, kde jste. Můžete také přijít pozdě, nebo odejít dříve a nikomu nic nevysvětlit.
  • Nedělejte to příliš často. Když budete z večírků často odcházet dříve, ostatní vás přestanou mít rádi. Když nebudete na žádné večírky vůbec chodit, brzy vás přestanou zvát. Vždy se tedy rozhodněte, zda je tato taktika vhodná.
 6. 6
  Nemluvte o své minulosti. Pokud jste se přestěhovala do jiného města a chcete být pro lidi zajímavější, nemluvte o své minulosti. Budete překvapená, co všechno vám projde! Když se vás někdo zeptá, odkud jste se přistěhovala, řekněte třeba: „Nezáleží na tom, kde jste byli – jen na tom, kam jdete.“ Můžete také říct třeba jen „Belgie“ a neříkat nic dalšího.
  • Pokud nechcete svoji minulost udržet v tajnosti, udělejte si z toho hru. Všem říkejte, že jste bydlela ve Vietnamu na fretčí farmě. Potom mluvte o tom, jak jste dělala šéfkuchařku ve skvělé restauraci ve svém starém městě. Potom můžete tajemně začít mluvit o nějaké historce ze své minulosti, ve které bude figurovat nějaký známý herec. Můžete si vymyslet cokoli budete chtít.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Vytvořte si tajemnou osobnost

 1. 1
  Vytvořte si vlastní jedinečný styl. Bohužel díky oblečení, které nosíme, si nás lidé snadno zaškatulkují, nebo mají alespoň takový pocit. Nosíte šátky a černé brýle? Jste hipster. Nosíte minisukně a topy s výstřihem? Nemusíme asi ani říkat, jak na lidi působíte. Nosíte rozvázané boty a volné kalhoty? Hip-hoper. Místo abyste zapadala do nějakého stylu, si raději vytvořte vlastní styl.
  • Pokud se vám něco líbí, noste to. Můžete míchat různé styly, nebo můžete vypadat každý den trochu jinak. Jeden den si můžete vzít černé sluneční brýle, další den si můžete vzít sportovní oblečení. Jindy si zase můžete obléct něco, co jste si sama ušila. Nemusíte chodit stále stejně oblečená. Noste cokoli, co se vám líbí.
 2. 2
  Vyberte si koníčky, kterými se nezařadíte mezi davy. Kdyby vám někdo ukázal fotku typického fotbalisty ze střední školy, pravděpodobně byste si pomyslela: „Je to sportovec, pravděpodobně ho baví manuální práce, o víkendu chodí na večírky a má hezkou přítelkyni.“ Kdyby vám ukázali fotku nějakého člena kapely, řekla byste si: „Trochu introvertní, chytrý, pravděpodobně má několik blízkých přátel, má rád svoji rodinu a obecně je milý. Možná hraje příliš mnoho počítačových her.“ Tyto stereotypy nejsou ale vždy pravdivé. Buďte dívkou, která nosí černou rtěnku a minisukni a ráda čte Danta. Hrajte na saxofon a zároveň si choďte s kamarády zahrát fotbal. Věnujte se všemu možnému.
  • Čím dynamičtější budete, tím těžší pro lidi bude si vás škatulkovat. Když se někomu podaří si vás zaškatulkovat, nebudete už tajemná. Nebojte se tedy dělat něco, co byste normálně nedělala. Budete díky tomu tajemná a množná dokonce zjistíte, že vás baví něco, o čem byste si to nemyslela.
 3. 3
  Snažte se neprojevovat emoce. Když bude pro každého snadné vás rozčílit, lidé to budou často dělat. Když budou vědět, čím vás rozpálí, co se vám líbí a co nemáte ráda, budou mít pocit, že vám rozumí. Snažte se neprojevovat své emoce. Když lidé nebudou vědět, jak se cítíte, nebudou vědět, co máte ráda, co nemáte ráda a co si myslíte. Většina lidí neumí ani na chvíli zavřít pusu!
  • Je dobré také mluvit potichu. Všimli jste si toho, že hlasití lidé nejsou nikdy tajemní? Nikdo ještě nikdy neřekl: „Američané jsou tak tajemní!“ Nebojte se téměř šeptat a tvářit se nepřístupně. Každý si bude myslet, že se bavíte s ním.
 4. 4
  Buďte stále offline. Lidé, kteří stále updatují svůj status na Facebooku a účastní se diskusí na sociálních sítích, nejsou nikdy tajemní. Nebuďte takoví. Nekažte ostatním potěšení ze sociálních sítích. Nesdílejte fotky všeho, co jíte, co vidíte a nefoťte sama sebe v koupelně, kdykoli se budete nudit. Nepište na Facebook nic o svých pocitech. Když chcete něco napsat na sociální síť, snažte se, aby to stálo za to.
  • Jde o to, že nikomu nezáleží na tom, co ostatní lidé zrovna dělají. Čím méně toho víme, tím lépe. Pokud chcete být tajemná, měla byste se snažit to udělat tak, aby lidé nevěděli, co děláte, s kým jste a kde jste. Nepoužívejte tedy aplikace, které vám nahrají na sociální sítě vaši přesnou polohu a nepište si emocionální statusy. Vyhněte se pokušení napsat hashtag za vše, co chcete říct. Sociální sítě jsou sice užitečné, ale nevyužívejte je k tomu, aby o vás celý svět věděl úplně všechno.
 5. 5
  Nepřehánějte to. Existuje spousta věcí, díky kterým budete opravdu tajemná. Můžete stále nosit tmavé sluneční brýle, můžete se zajímat o gotické věci a přesto chodit oblékaná jako princezna. Můžete také citovat známé lidi nebo třeba nosit kápi. Jak daleko jste ochotná zajít?
  • Chcete si to trochu užít? Předstírejte, že jste někdo jiný. Když například přijdete na nějaký večírek, řekněte lidem falešné jméno a zeptejte se, jestli vás někdo nehledal. Nebudete sice sama sebou, ale rozhodně se dobře pobavíte.
  Reklama

Tipy

 • Nepouštějte k sobě příliš mnoho lidí. Když vás budou lidé znát, nebudete tajemná.
 • Používejte slova, která si lidé budou muset později vyhledat ve slovníku.
 • Snažte se nezapadnout do stereotypu „tajemná“. Zní to sice divně, ale když se to stane, už nebudete skutečně tajemná.
 • Trikem je vystupovat z davu, ale zároveň se vmísit mezi lidi. Díky tomu budete tajemná, ale nebudete působit příliš odvážně.
 • Měla byste vědět, proč vlastně chcete být tajemná.
Reklama

Varování

 • Být tajemná neznamená nemít kamarády. Můžete mít spoustu přátel a zároveň být tajemná. Vše závisí jen na tom, jak budete působit na ostatní lidi.
 • Někteří lidé si budou myslet, že jste „divná“. Berte to jako kompliment.
 • Být příliš tajemná může způsobit, že si někteří lidé budou myslet, že pácháte něco nekalého. Snažte se to nepřehánět.
 • Lidé by si mohli začít myslet, že už je nemáte ráda a přestat se s vámi bavit. Pokud si chcete udržet přátele, nesnažte se být příliš tajemná. Rozhodně to nestojí za to, abyste byla osamělá.
 • Někteří lidé si možná budou myslet, že jste náladová.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 46 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 625 krát
Stránka byla zobrazena 8 625 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama