Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Bez ohledu na to, kolik vám je let, kde žijete, nebo jaké jsou vaše kariérní cíle, základní životní cíl každého je být šťastný a úspěšný. Přečtěte si tento článek, abyste se naučili, jak dosáhnout úspěchu ve vašem vnějším životě (tj. vaše poměry) a vnitřním životě (tj. emoční pohoda).

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Dosáhněte vnějšího úspěchu

 1. 1
  Identifikujte své vášně. Předtím, než budete moci dosáhnout úspěchu, budete muset definovat, co pro vás úspěch znamená. I když může trvat roky, než si uvědomíte, co chcete dělat se svým životem, identifikace vašich vášní, zájmů a hodnot, vám pomůže nastavit si cíle a dát svému životu smysl. Zeptejte se sami sebe na následující otázky:
  • Co po sobě chcete zanechat?
  • Jak byste chtěli být pamatováni ostatními?
  • Jak chcete udělat svojí společnost lepším místem?
  • Jaké jsou předměty vašeho zájmu?
 2. 2
  Vytvořte si seznam svých cílů a toho, co byste měli udělat, abyste jich dosáhli. Ujistěte se, že zahrnete krátkodobé i dlouhodobé cíle; zkuste se zamyslet nad finančními/kariérními cíly.
  • Zvažte, které předměty jste rádi studovali ve škole a proč. To vám může pomoci vytvořit představu, v čem byste mohli být nejlepší nebo co by vás mohlo nejvíce zajímat.
 3. 3
  Žijte účelně. Abyste dosáhli vašich snů a byli osobou, kterou chcete být. Budete muset začít věnovat pozornost vaším činnostem. Zeptejte se sami sebe, povede mě to co dělám k tomu, kde chci v životě být?
  • Pokud zjistíte, že se neustále nudíte, sníte o budoucnosti nebo minulosti nebo odpočítáváte minuty než skončí den, je to pravděpodobně porot, že se cítíte nepropojení s tím, co děláte. Zvažte změnu kariéry nebo oboru na pole, o které se zajímáte, ale nezapomeňte, že to může znamenat změny, nad kterými jste nepřemýšleli. Platí na tom místě dostatečně? Je to něco, co vás může nakonec začít nudit? Chci opravdu přijmout tu práci?
  • Starejte se o svůj čas. Snažte se trávit svůj volný čas děláním věcí, které si užíváte, místo ztrácení času. Například, raději než strávit víkendy sledováním televize, je stravte zapojením se do svých koníčků nebo s vašimi milovanými.
  • Pamatujte, že pojem "ztráta času" je relativní. Ne vše, co děláte, musí být v konvenčním smyslu produktivní, ale mělo by to být příjemné a zábavné.
 4. 4
  Vzdělávejte se. Vzdělání vám dává vědomosti, schopnosti a důvěryhodnost k dosažení vašeho maximálního potenciálu. V oblasti finančního úspěchu ukazují statistiky, že čím více vzdělání máte (tj. čím vyššího stupně vzdělání dosáhnete), tím více peněz budete pravděpodobně vydělávat.
  • V roce 2011, byl průměrná hodnota týdenního výdělku absolventa střední školy 638$ zatímco ti s bakalářským titulem vydělali 1053$. Ten samý rok vydělali ti s magisterským nebo doktorským titulem 1263$ a 1551$.
  • Ne všechno vzdělání musí být formalní. Rekvalifikace a dlouhodobé tréninkové programy jsou také pozitivně spojeny s vyššími příjmy.
 5. 5
  Ovládejte své finance. Naučit se jak ovládat své finance vám pomůže zajistit v průběhu času finanční stabilitu bez ohledu na váš příjem.
  • Sledujte své výdaje. Často kontrolujte své výpisy z banky a všímejte si, kde jste utratili peníze. Pokud používáte online bankovnictví, ujistěte se, že si také vedete osobní záznamy. To vám pomůže zabránit přehnanému utrácení a ujistit se, že výpisy z banky jsou správné.
  • Pochopte svůj příjem. Když počítáte své příjmy, ujistěte se, že započítáváte všechny daně a pojištění, které budou z vaší hrubé mzdy odečteny. Výsledné číslo je vaše čistá mzda, což je to co si nakonec odnesete domů.
  • Řiďte se při utrácení prioritami. Vaší prioritou by mělo být utrácení peněz za základní potřeby jako jsou jídlo, přístřešek a oblečení. Neutrácejte peníze za luxus jako je drahé oblečení, auta nebo dovolené, dokud jste nejdřív neuspokojili své základní potřeby. Buďte k sobě upřímní a rozlišujte mezi základními potřebami a luxusem.
  • Šetřete si peníze. Každý měsíc byste měli něco z vašich peněz uložit na spořící účet. Zvažte požádat vašeho zaměstnavatele, aby přímo vkládal část vašeho příjmu na váš spořící účet.
 6. 6
  Ovládejte svůj čas. Odkládání důležitých úkolů do poslední chvíle vám může způsobit zbytečný stres a zvyšuje pravděpodobnost chyb. Ovládněte svůj čas, abyste měli dost času plnit úkoly efektivně.
  • Používejte papírový nebo elektronický plánovač, který vám pomůže být organizovaní po celý dne, týden a měsíc.
  • Udělejte si seznam všech věcí, které potřebujete v daný den udělat a zaškrtněte si každý úkol, když ho dokončíte. To vám pomůže zůstat organizovaní a motivovaní.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Dosáhněte vnějšího úspěchu

 1. 1
  Užívejte si současnou chvíli. Pokud neustále lpíte na minulosti nebo sníte o budoucnosti, propásnete současnou chvíli. Pamatujte si, že minulost a budoucnost jsou jen iluze a skutečný život se odehrává tady a teď.
  • Začněte věnovat pozornost negativním myšlenkám, abyste se je mohli naučit utišit a užívat si současnou chvíli. Pokud ve vaší hlavě vzrůstá negativní myšlenka, tak si ji připusťte, označte jí jako negativní myšlenku a nechte jí ztratit.
  • Zvykněte si věnovat pozornost drobným detailům kolem vás. Uvědomujte si pocit slunce na vaší pleti, pocit když vaše nohy chodí po zemi, nebo umělecká díla v restauraci, kde jíte. Všímání si věcí, jako jsou tyto, vám pomůže utišit toulavou mysl a uvědomovat si každý moment.
 2. 2
  Neporovnávejte svůj vlastní život s životy ostatních lidí. Naneštěstí mnoho lidí měří svůj vlastní úspěch srovnáváním ho s úspěchem těch kolem nich. Pokud se chcete cítit skvělí a šťastní, budete muset přestat srovnávat svůj život s životy ostatních lidí.
  • Mnoho lidí má tendenci srovnávat slabé body svých životů se silnými body životů jiných lidí. Pamatujte si, že bez ohledu na to, jak perfektní se může něčí život zdát, za zavřenými dveřmi se každý potýká s tragédiemi, nejistotou a dalšími těžkostmi.
  • Raději než abyste se srovnávali s lidmi, kteří jsou "bohatší" než vy, se zamyslete nad všemi těmi lidmi, kteří jsou bez domova, chronicky nemocní nebo žijí v chudobě. To vám pomůže vážit si toho, co máte, místo litování se.
 3. 3
  Važte si toho, co máte. Bez ohledu na to, kolik toho v životě dosáhnete, se budete vždy cítit nešťastní, pokud se budete neustále soustředit na to, co nemáte. Místo toho věnujte každý den chvíli ocenění věcí, které máte. Zamyslete se i nad jinými než materiálními věcmi; oceňte své milované a nezapomeňte na šťastné vzpomínky.
  Reklama

Tipy

 • Udržujte se inspirování čímkoliv, co vás inspiruje: hudbou, fotografií, módou atd. Nic jiného než velký zdroj inspirace ve vás nezapálí oheň.
 • Pozitivní vzory v životě mohou pomoci udržet vaší motivaci a vést vás správným směrem. Váš vzor může a nemusí být někdo, koho osobně znáte. Zjistěte si životní příběh vašeho vzoru a snažte se osvojit si jeho nebo její pracovní morálku.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 6 459 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 6 459 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama