Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Záhady se řeší velmi obtížně. Pokud chcete být záhadnější a zároveň být přitažliví pro ostatní, musíte se naučit některé části své osobnosti skrývat a jiné zase zvýraznit, abyste svoji záhadnost projevovali svým chováním, projevem a vlastnostmi.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak mluvit záhadně

 1. 1
  Mluvte jen v případě, že máte co říct. Pokud chcete být tajemní a záhadní, neměli byste říkat vše, co máte na jazyku. Naučte se nechávat si své myšlenky pro sebe a mluvit jen když to bude vhodné – ne proto, že jste stydliví, ale proto, že se cítíte dobře ve své kůži. Mluvte jen tehdy, kdy budete mít pocit, že musíte říct něco důležitého.
  • Mnoho lidí si myslí, že ti, kteří mluví rychle a často, jsou chytřejší, ale ve skutečnosti to není pravda. Musíte být schopni někdy i mlčet, protože ticho má v rozhovoru také sví místo. Když budete dělat promyšlené pauzy, vaše slova budou mít mnohem větší váhu a lidé si budou pamatovat, co jste říkali.
 2. 2
  Buďte ďáblův advokát. Záhadní lidé jsou často nepředvídatelní a někdy se vysloví s názorem, který se neshoduje se vším ostatním, co říkají nebo dělají. Nemusíte se chovat stejně jako všichni ostatní. Hledejte si nové způsoby, jak uvažovat a buďte kreativní. Ptejte se na otázky a nevyhýbejte se konfliktům. Pokud tři lidi souhlasí s nějakým návrhem, zahrajte si na ďáblova advokáta, i když víte, že mají pravdu, nebo buďte potichu. Nemá smysl být jedním z davu a říkat to samé, co ostatní.
  • Ptejte se lidí na spoustu otázek, abyste měli jistotu, že bude rozhodnutí správné. Ujasňujte si vše, co vás bude zajímat a snažte se dostat se k jádru celé věci.
 3. 3
  Naveďte rozhovor správným směrem. Nesmyslné tlachání je banální. Lidé se baví o počasí, o práci, o dětech, o dopravní situaci, nebo o cenách za bydlení. Záhadní lidé si raději povídají s jedním člověkem o něčem skutečně zajímavém. Naučte se rozhovory s lidmi směřovat tak, abyste si mohli povídat hlouběji.
  • Když přijdete na večírek a budete se muset seznamovat se spoustou lidí, raději si najděte jednoho člověka, se kterým si budete moci povídat vážněji a déle. Rozhovor začněte nějakou zajímavou otázkou. Když například někdo řekne, že se mu líbí nějaký nový film, zeptejte se ho proč.
 4. 4
  Používejte idiomy. Buďte kreativní a říkejte věci, díky kterým si vás lidé budou více všímat. Můžete odpovídat na otázky pomocí idiomů a pořekadel – uvidíte, že tím na lidi uděláte dojem.
 5. 5
  Mějte dobrou slovní zásobu. Každý den se naučte několik nových slov a natrénujte si je. Používejte je v každodenních rozhovorech a brzy budete vybočovat nad většinou ostatních lidí.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Udržujte si odstup

 1. 1
  Neříkejte o sobě lidem všechno. Sociální sítě změnily způsob, jakým spolu lidé jednají a zabránily tajemnosti a záhadnosti. Někdy není snadné změnit to, jak vás lidé vnímají po tom, co si o vás něco přečetli na internetu. Nebavte se s lidmi na sociálních sítích, ale ani v reálném životě příliš osobně. Vybírejte si, co komu řeknete a osobněji mluvte jen s těmi nejbližšími.
  • Kromě lidí, kteří jsou vám skutečně blízcí, o svém životě, zájmech a vkusu nemusíte nikomu nic říkat. Když se vás někdo zeptá, kam jdete, vyhněte se odpovědi.
  • Odstraňte si ze sociálních sítí informace o tom, kde se zrovna nacházíte. Nemusíte tam mít ani informace o tom, jakou státní příslušnost máte. Jednoduše mějte na online profilech co nejméně informací o sobě.
 2. 2
  Vybírejte si své přátele moudře. Někteří lidé jsou otevření a důvěřiví a získávají si lásku ostatních téměř ihned. Záhadní lidé se naopak chovají diskrétně a dobře si rozmýšlí, komu budou důvěřovat. Důvěra a respekt jsou věci, které je nutné si získat postupně. Lidé by měli pracovat na tom, aby se k vám dostali blíže.
  • Travte s lidmi čas o samotě, ne ve velkých skupinách. Ve skupině mnoha lidí není snadné být záhadný. Poznávejte lidi takové, jací jsou – ne takové, jak se prezentují před lidmi.
  • Pokud chcete být záhadní, musíte také vědět, kdy je v pořádku k sobě někoho pustit blíž. Záhadní lidé nemusejí být samotáři. I tito lidé mají své blízké, kterým důvěřují. Nemají jich možná mnoho, ale za to mají skutečné přátele.
 3. 3
  Naučte se být v klidu i pod tlakem. Záhadní lidé umějí ovládat své emoce tak, že se chovají vždy velmi klidně. Neznamená to, že emoce postrádají, ale že je umějí ovládat. Takže za každých okolností zachovejte chladnou hlavu.
  • Záhadní lidé nemusejí být mučedníci. Pokud vás něco bolí, jděte k lékaři. Snažte se být stále zdraví a nebudete mít žádný problém. Pečujte o své tělo, abyste měli sílu na to překonat všechny problémy.
 4. 4
  Žijte přítomným okamžikem. Odkud záhadný člověk pochází? Nikdo neví. Kam záhadný člověk jde? Kamkoli. Nezabývejte se minulostí ani nesněte o budoucnosti. Soustřeďte se vždy jen na přítomnost a užívejte si ji. [1] Buďte spontánní a naučte se přizpůsobovat se situacím a budete tak záhadní, jako svět okolo vás!
  • Pokud vás trápí rozchod, smrt v rodině, nebo nějaký neúspěch, promluvte si o tom s někým, komu důvěřujete.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Mějte silnou osobnost

 1. 1
  Procvičujte si mozek. Když budete sami sobě klást výzvy, budete mít zajímavější život a na ostatní budete působit záhadněji. Netravte dlouhé hodiny hraním videoher, raději si čtěte básně. Věnujte se intelektuálním činnostem a překvapte svět tím, jak chytří jste.
 2. 2
  Buďte milí. Záhadní lidé jsou možná tajemní, ale nechovají se k ostatním zle. Měli byste být schopni chovat se k lidem mile, aby si ostatní nemysleli, že je pomlouváte.
  • Naslouchejte lidem. Naučte se lidem lépe naslouchat a soustředit se, když na vás budou mluvit. Lidé příliš často pouze čekají na to, až na ně přijde řada. Zkuste se zajímat o to, co vám ostatní lidé říkají. Jistě vás překvapí, jak zajímavé věci vám lidé řeknou.
  • Pamatujte si jména lidí a snažte se pamatovat si i to, co vám říkají. Záhadní lidé někdy působí trochu roztržitě, takže jistě uděláte dobrý dojem, když si budete pamatovat data narození kamarádů, nebo konkrétní historky, které vám vypráví.
 3. 3
  Věnujte se zajímavým koníčkům a zájmům. Najděte si nějaký neobvyklý koníček, který v ostatních bude vzbuzovat zvědavost. Mělo by to být něco jedinečného, co vás bude skutečně bavit.
  • Sbírejte mince nebo krystaly, nebo začněte jezdit o víkendech na výlety do lesa. Můžete fotit, nebo se učit latinsky. Najděte si něco, co vás bude bavit a pusťte se do toho.
 4. 4
  Buďte schopní. Naučte se toho co nejvíce. Umíte šít? Umíte vyměnit olej v autě? Umíte naladit mandolínu? Nebo položit plovoucí podlahu? Čím více toho budete umět, tím zajímavější budete. Překvapte lidi svými schopnostmi!
  • Naučte se karetní trik a nikdy ho neukazujte – jen když budete na večírku a někdo o tom začne mluvit. Když zničehonic ukážete skvělý karetní trik, všichni budou ohromeni!
  • Pokud jste mladí, najděte si práci na částečný úvazek. Když budete pracovat, naučíte se toho spoustu o tom, jak funguje svět. Díky tomu budete mezi svými vrstevníky vynikat.
 5. 5
  Zpochybňujte autority. Záhadní lidé se spoléhají vždy na zdravý rozum a znají svůj vlastní temperament. Někdy se kvůli tomu dostávají do problémů s dominantními lidmi. Představte si například Batmana – tito lidé se neptají na povolení věnovat se tomu, co dělají nejlépe. Dalším příkladem je například Sherlock Holmes.
  • Najděte si v okolí záhadné lidi. Na internetu najdete Boba Dylana nebo Milese Davise, ale možná je záhadná knihovnice ze školní knihovny, nebo číšník, který vás obsluhuje každé ráno v kavárně. Najděte si nějakého tichého vůdce.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete být záhadní proto, aby o vás mělo opačné pohlaví větší zájem, pravděpodobně to nebude stačit. Musíte být také okouzlující, ohleduplní, zábavní a musíte dobře vypadat.
 • Výjimkou je například Russel Brand, který se umí chovat velmi výstředně a zároveň je inteligentní a záhadný.
 • Nepleťte si záhadnost mezi lidmi se záhadností, kterou si necháte sami pro sebe. Je důležité znát sám sebe a všichni na tom musíme pracovat. Nezanedbávejte tuto část péče o sebe – čtěte, veďte si deník, zkoušejte nové věci, zbavujte se svých obav a buďte ochotní se stále učit.
Reklama

Varování

 • Nehrajte si na někoho, kým nejste. Buďte vždy sami sebou!
 • Komunikujte s lidmi a nechovejte se násilnicky. Násilí není známkou záhadnosti!
 • Neporušujte zákon. Mohli byste se dostat do vážných problémů.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak líbatJak líbat
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak pozvat muže na randeJak pozvat muže na rande
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 25 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 912 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 7 912 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama