Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Všichni chtějí být zajímaví a všichni chtějí, aby je ostatní lidi měli rádi. Pokud máte pocit, že jste nudní, nemějte strach! Každý člověk může být zajímavý bez ohledu na to, jaký život vede. V tomto článku se dozvíte, jak na to!

Postup

 1. 1
  Buďte vzdělaní. Čím více toho budete o světě vědět, tím více budete moci přispět do rozhovorů. Zajímaví lidé jsou ti, kteří se dokážou bavit o všem možné, místo aby jen seděli a pokyvovali. Čím více se toho naučíte, tím více témat k hovoru budete mít.
  • Čtěte knihy a noviny a snažte se udržovat si přehled o současné kultuře a dění ve světě.
  • Sledujte dokumenty a navštěvujte různé přednášky.
  • Nezapomínejte na to, že se nemusíte vzdělávat pouze ve škole. Sami se učte to, co vás zajímá.
 2. 2
  Vytvářejte si více příběhů, které budete moci sdílet s ostatními. Zajímaví lidé mají vždy spoustu zajímavých příběhů. Čím více toho budete dělat, tím více historek k vyprávění budete mít. Nejlepší je cestovat, seznamovat se se zajímavými lidmi a zkoušet nové věci.
  • Zvykněte si na všechny pozvánky odpovídat „ano“. Když vás někdo pozve na večírek, na kterém nebudete nikoho znát, přijměte pozvání. Nikdy nevíte, kdy zažijete něco, co budete moci lidem ještě dlouho vyprávět.
  • Nemusíte cestovat daleko jen proto, abyste zažili něco zajímavého. Zajeďte si do jiného města navštívit kamaráda – i takový výlet se může změnit ve vzrušující dobrodružství.
  • Dokumentujte si všechny výlety, večírky a místa, která navštívíte, abyste fotky mohli později ukazovat lidem.
 3. 3
  Dělejte všechno na sto procent. Možná se to tak nezdá, ale být zajímavý je to samé jako být z něčeho nadšený. Když budete neustále znudění, brzy začnete nudit i ostatní lidi a váš život vás nebude bavit. Berte sami sebe jako houbu a absorbujte vše, co se vám každý den přihodí.
  • Když si budete s někým povídat, věnujte mu veškerou pozornost. Udržujte oční kontakt, nehrajte si s telefonem a nerozhlížejte se kolem sebe.
  • Všímejte si ve svém životě detailů, které běžně přehlížíte. Obdivujte architekturu budov, kolem kterých každý den procházíte, všímejte si toho, jak si vítr pohrává s listím stromů a věnujte pozornost obrazům na zdech kavárny, do které chodíte. Tyto malé věci se sčítají a umožní vám spojit se se světem okolo vás.
  • Naučte se poslouchat ostatní lidi. Lidé, kteří se snaží být zajímaví, někdy příliš mnoho mluví a nedávají ostatním příležitost promluvit. Navzdory jejich snahám to někdy působí trochu sobecky. Všechny rozhovory by měly být vyrovnané, aby všichni účastníci mohli mluvit i naslouchat stejně dlouho.
 4. 4
  Poznávejte nové lidi. Rozšiřujte si své společenské okruhy a seznamujte se s novými lidmi. Nikdy nevíte, kdy narazíte na někoho, kdo se stane vaším dobrým kamarádem. Dejte každému šanci se vám představit a uvítejte ve svém životě všechny nové lidi.
  • Dávejte se do řeči s lidmi na večírcích, v barech a klubech. Když potkáte někoho zajímavého, popovídejte si s ním. Nemáte co ztratit!
  • Dejte se do řeči se servírkou v restauraci, s prodavačem v obchodě, nebo s řidičem autobusu.
  • Seznamte se s přáteli svých přátel. Seznamovat se s přáteli přátel je skvělým způsobem, jak poznávat nové lidi. Můžete uspořádat večírek a pozvat své kamarády. Řekněte jim, aby s sebou přivedli nějaké své kamarády, které neznáte.
 5. 5
  Buďte otevření. Neodsuzujte lidi a nebuďte přecitlivělí. Uvidíte, že s vámi lidé budou chtít trávit mnohem více času. Uvědomte si, že každý má právo na svůj vlastní názor. Není nic špatného na tom se s někým pustit do diskuse, ale měli byste být otevření a akceptovat názory ostatních lidí, i když se od těch vašich liší.
 6. 6
  Věnujte se svým koníčkům. Zapište se do nějakého sportovního týmu, začněte hrát na hudební nástroj, nebo se naučte nějaké řemeslo. Díky koníčkům budete mít stále co dělat, poznáte nové lidi a zapracujete na svých schopnostech a talentech. Nejzajímavější lidi jsou ti, kteří umějí něco jedinečného.
  • Příklady zajímavých koníčků: horolezectví, fotografie, golf, vaření, zpěv, společenský tanec, jízda na koni, dobrovolnická práce, četba, výroba šperků a malování.
 7. 7
  Mějte jedinečný styl. Být zajímavý není jen o tom, jací jste uvnitř – záleží i na vašem vzhledu. Než vás lidé poznají, budou se řídit pouze podle toho, jak vypadáte. Pokud nosíte vždy to, co je zrovna moderní a nepřemýšlíte nad tím, jak vypadáte, zkuste si najít nějaký jedinečný styl.
  • Noste zajímavé šperky, klobouky, nebo třeba šátky.
  • Nakupujte v secondhandech. Když si koupíte nějakou zajímavou věc v secondhandu, budete mít jistotu, že ji nikdo jiný nebude mít.
 8. 8
  Buďte sami sebou. Uvědomte si, že i když si myslíte, že nejste zajímaví, jste jedineční. Nesnažte se získat pozornost tím, že budete napodobovat ostatní lidi nebo si hrát na něco, co nejste. Nakonec by pravda vyšla najevo a pro ostatní lidi byste byli za pokrytce. Neskrývejte své skutečné já, naučte se zvýraznit své pozitivní vlastnosti a neupozorňujte na to, co se vám na sobě nelíbí.
  • Snažte se na všem vidět to pozitivní. Nestěžujte si na to, jak špatný týden máte, raději lidem vyprávějte o tom, co příjemného se vám v poslední době stalo.
  Reklama

O tomto wikiHow

Jack Lloyd
Spoluautorem článku je :
Technologický spisovatel & Editor
Spoluatorem tohoto článku je autor wikiHow, Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 6 519 krát
Stránka byla zobrazena 6 519 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama