Stáhnout PDF Stáhnout PDF

První milování tě možná trochu děsí a řada mýtů, které okolo ztráty panenství kolují, tomu vůbec nepomáhá. Ve většině případů by ale penetrace neměla být extrémně bolestivá, ani když se tak stane poprvé. Tady je návod, jak se na první milování fyzicky a duševně připravit.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Před sexem

Stáhnout PDF
 1. 1
  Nauč se přijmout svou sexualitu. Lidé se většinou bojí neznámého, a je snadné se vyděsit, když nevíš, co přijde. Když budeš nervózní a vystrašená, jednak si zkazíš zážitek, a navíc se poševní svaly stáhnou a budou ještě více vnímavé k bolesti. Zažeň úzkost a zkus se uvolnit. Je lépe se na první sex připravit a být tak sebejistá. Tady je pár věcí, které můžeš vyzkoušet:

  • Přečti si o tom! Vědět, co kam patří, co je normální, a co máš čekat, ti při prvním sexu pomůže odbourat nervozitu.
  • Poznej své tělo. Znát svou vlastní anatomii ti pomůže získat sebedůvěru, obzvlášť pokud je tvůj partner také panic. Je důležité zjistit, co ti dělá dobře, abys mohla komunikovat s partnerem, a oba jste si odnesli hezký zážitek. Může pomoci buď masturbace, nebo se můžeš rozhodnout během milování otevřeně komunikovat s partnerem a sdělovat mu své pocity. Ať už se rozhodneš pro jakoukoli možnost, soustřeď se na své vlastní pocity při různých dotecích.
  • Měj k sexu pozitivní přístup. První milování je osobní, svobodné rozhodnutí. Pokud z toho máš pocity viny, nebo tě to velmi stresuje, možná bude lépe počkat. Pokud ses rozhodla, že je to to, co chceš, pak k prvnímu sexu přistupuj pozitivně. Ber jej jako krásnou možnost, jak se sblížit s tvým partnerem, a jako příležitost k osobnímu růstu.
 2. 2
  Zajdi do drogerie. Existuje pár pomocníků, které se vyplatí koupit předem, aby byl první sex snadnější. Zvaž nákup těchto věcí:
  • Kondomy. Jednak chrání před otěhotněním a jednak před sexuálně přenosnými chorobami. I když bereš hormonální antikoncepci a svému partnerovi důvěřuješ, použití kondomu smaže všechny možné zbývající pochybnosti a úzkost. Nedělej si starosti s výběrem všelijakých vroubkovaných a jinak "vychytaných" kondomů, pro první milování postačí ta úplně nejzákladnější varianta.
  • Lubrikant. Druhá nejužitečnější věc hned po kondomech. Uleví od bolesti a zabrání odření poševní stěny. Pokud používáte latexové kondomy (je jich taková většina), nepoužívejte lubrikant na bázi oleje, protože může poškodit kondom. Místo toho sáhni po silikonovém nebo na vodní bázi.
 3. 3
  Svěř se se svými obavami partnerovi. Mít první sex s někým, komu důvěřuješ, je to nejlepší, co pro hladký průběh aktu můžeš udělat. Partner by k tvým pocitům měl být vnímavý, mělo by mu záležet na tom, aby bylo první milování příjemný zážitek pro oba. Jestliže na tebe tvůj potenciální "první" příliš naléhá, nebo se o tvé pocity nezajímá, raději milování zvaž.
 4. 4
  Poznej, co je panenská blána. Panenská blána je tenká blanka, která částečně překrývá poševní vchod a rodí se s ní téměř každá dívka. Během času se pomalu rozpadá - příčinou je mnoho věcí, jako sport, používání tamponů, menstruace i normální každodenní pohyb. Tady je seznam věcí, které o panenské bláně před prvním milováním potřebuješ vědět:
  • Pravděpodobně už máš jen částečnou panenskou blánu. Jsi-li teenager, je velká šance že už je zachována jen její část, což je v pořádku a normální, obzvlášť, pokud už ti začal menstruační cyklus. Pokud ji chceš prozkoumat více, měla bys ji vidět s pomocí baterky a zrcátka.
  • Pokud budeš krvácet, nemělo by to být příliš. Jakékoliv krvácení po prvním milování by rozhodně nemělo být srovnatelné s menstruačním krvácením. Mělo by to spíše být jen pár kapek během několika hodin po styku. Některé dívky nekrvácí vůbec.
  • Protržení panenské blány by nemělo být příliš bolestivé. Ve skutečnosti, pokud během prvního milování ucítíš bolest, důvodem bude nejspíš to, že nejsi zvyklá na pocit penetrace a zatínáš svaly, ne to, že tvá panenská blána má nervy (pravda totiž je, že žádné nervy nemá). Dobrá zpráva je, že i když nemůžeš ovlivnit protržení panenské blány, můžeš ovlivnit své pocity a to, jak jsi uvolněná.
 5. 5
  Předem si vyzkoušej úhel, v jakém budete sex provádět. Pokud partnerovi pomůžeš s prvním vniknutím ve správném úhlu, ušetříš si potenciálně nepříjemné a bolestivé snažení. Většina dívek neleží rovně jako prkno, ale je lehce prohnutá v zádech, nebo předkloněná dopředu - obě polohy jsou v pořádku.
  • Používáš-li pravidelně tampony, jsi o krok napřed. Vzpomeň si, v jakém úhlu zasouváš tampon a snaž se jej napodobit, až budeš mít první sex.
  • Pokud tampony nepoužíváš a nemáš s vaginální penetrací žádnou zkušenost, bude dobrý nápad si ji před prvním sexem vyzkoušet. Při příští menstruaci zkus použít tampony, nebo do pochvy zasuň prst, až se budeš sprchovat. Miř lehce směrem k zádům; pokud je to nepříjemné, posuň lehce dopředu, dokud nenajdeš pohodlnou pozici.
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Při prvním milování

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte si klidné místo. Pokud se musíš celou dobu bát, aby vás někdo nepřistihl, moc si to neužiješ. Ulehči situaci sobě i partnerovi a vyberte si místo, kde bude minimální šance, že vás někdo vyruší.
  • Najděte si soukromí, pohodlné místo, kde si můžete lehnout, a dostatek času, abyste se nemuseli obávat, že někam přijdete pozdě.
 2. 2
  Navoďte příjemnou atmosféru. Uvolněte se a nebuďte ve stresu. Vypni si telefon a odstraň všechny další věci, které by tě mohly znervózňovat a odpoutávat pozornost od partnera.
  • Vyzkoušej nějaký z triků, které používají kosmetické salony a relaxační centra. Tlumené světlo, příjemná hudbu a teplota v pokoji nastavená tak, aby vám byla příjemná, to vše vám dodá pocit bezpečí a pohodlí.
  • Udělej si před tím čas na sebe a dopřej svému tělu péči. Osprchuj se, natři se voňavým tělovým mlékem, učeš si vlasy, a vůbec udělej maximum pro to, aby ses cítila krásná a sebejistá.
 3. 3
  Nespěchej. Mysli na sex jako na maratón, ne sprint, a užívej si blízkost partnera beze spěchu. Nemusíte jít hned "na věc", dejte si na čas a zkoumejte, co se druhému líbí. Začněte s líbáním, pokračujte mazlením, vše v tempu, jaké vám oběma vyhovuje.
  • Dlouhá předehra má ještě jednu výhodu: Jak bude narůstat tvé vzrušení, zvýší se přirozená lubrikace vagíny — pro partnera pak bude jednodušší do tebe vniknout, a bude to méně bolet.
 4. 4
  Komunikuj se svým partnerem. Nestyď se říct si o to, co chceš — on by ti měl více než rád pomoci. Zpomalit, být něžný, použít více lubrikantu, cokoliv, co ti pomůže své poprvé prožít bezbolestně.
 5. 5
  Dopřej si péči po aktu (volitelné). Pokud skutečně cítíš bolest nebo krvácíš, vypořádej se s tím co nejdříve. Vezmi si lék proti bolesti (neužívej aspirin, pokud ti ještě nebylo 19 let), smyj krev a vezmi si na pár hodin slipovou vložku.

Tipy

 • První milování není nikdy úplně dokonalé, takže neměj přehnaná očekávání. Nikdo nečeká, že budeš profík.
 • Cítíš-li, že dnešní noc není "ta pravá", nestyď se milování odložit. Starostlivý partner si tvých pocitů váží a nebude tě nutit do ničeho, co sama nechceš. Pokud změníš názor, do toho!
 • Vždy používejte lubrikant na vodní bázi, ne vazelínu, olej, nebo jakoukoliv mastnou substanci. Může to poškodit latexové kondomy a způsobit podráždění.
 • Možná budeš při pronikání cítit nutkání jít na toaletu (možná i dvakrát). To je normální. Postupně, až budeš mít pár milování za sebou, to odezní.
 • Jestli si nejsi jistá svým tělem, pamatuj na to, že světlo svíček je ta nejlepší možnost. Navíc i romantičtější o hodně více sexy, než světlo elektrické lampy, nebo úplná tma.
 • Pokud tvůj partner před tebou spal s někým jiným, vždy používej kondom, i když bereš pilulky proti otěhotnění. Pohlavní choroby jsou přenosné už při prvním styku. Pokud nepoužíváš žádnou formu ochrany, můžeš také otěhotnět! nedovol aby něco takového zkazilo tvůj zážitek z prvního milování.
 • Jestliže pociťuješ nesnesitelnou bolest, nebo silné krvácení, které trvá déle, než jeden den, navštiv lékaře.
 • Po zahájení sexuálního života je dobré si domluvit schůzku na gynekologii.

Varování

 • Nedej se, jestliže na tebe partner naléhá. Je to tvé rozhodnutí, nikoho jiného.
 • Jestliže plánuješ mít první sex s partnerem, který už předtím měl sex s někým jiným, mysli na to, že pohlavně přenosné nemoci jsou vážná věc. Šíří se vaginálním, análním i orálním stykem. Člověk o tom, že je nakažen často vůbec nemusí vědět a přenese nemoc na jiného. Vždy se před pohlavními chorobami chraň kondomem.
 • Otěhotnět lze už při prvním milování. Kondomy mají největší procento selhání ze všech běžně dostupných antikoncepčních metod. Pokud můžeš, používej kromě kondomu i jiné způsoby ochrany před otěhotněním.
 • Pokud užíváš antikoncepční pilulky a zároveň jiné léky, např. antibiotika, může to snížit jejich účinek. O užívání jiných léků zároveň s antikoncepcí se vždy poraď s lékařem, aby se předešlo nežádoucím účinkům.
 • Nepij alkohol a neužívej jinou drogu, abys zahnala obavy z bolesti. Můžou všechno jen zhoršit.

Věci, které budete potřebovat

 • Lubrikant na vodní nebo silikonové bázi (doporučeno)
 • Kondomy nebo jiná forma antikoncepce (vysoce doporučeno)

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 89 740 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 89 740 krát.

Pomohl vám tento článek?