Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Blanšírované mandle je nóbl název pro syrové mandle s oloupanou slupkou. Mnoho receptů s blanšírovanými mandlemi pracuje, včetně těch na mandlové máslo, marcipán a pochoutky středomořské, zejména řecké kuchyně. Můžete si blanšírované mandle koupit v obchodě, ale obzvlášť, pokud jich potřebujete větší množství, je levnější koupit mandle celé a oloupat si je sami! Trvá to jen pět minut! Tady je návod, jak na to.

Postup

 1. 1
  Použijte syrové mandle. Vyberte si takové, které jsou jednoduché, syrové, neloupané. Nekupujte žádné pražené, solené nebo pečené.
 2. 2
  Přiveďte k varu malý kastrol vody. Až se bude voda vařit, stáhněte hrnec z ohně a položte ho na podložku, odolnou proti teplu.
 3. 3
  Dejte Mandle do horké vody a nechte je v ní přesně 1 minutu. Pokud byste je tam nechali déle, nebudou křupavé.
 4. 4
  Sceďte horkou vodu a opláchněte mandle. Přeceďte obsah hrnce přes cedník nebo cíto a dobře je opláchněte ve studené vodě, dokud nebudou natolik chladné, abyste je mohli vzít bez obav do ruky.
 5. 5
  Vystydlé mandle osušte. Papírovou utěrkou z mandlí odsajte přebytečnou vlhkost. Slupka mandlí by měla být lehce vrásčitá.
 6. 6
  Opatrně zmáčkněte slupku. Chytněte mandli mezi palec a ukazovák a stiskněte. Mandle by měla lehce ze slupky vyklouznout.
  • Z druhé ruky si udělejte ochranný štít, aby vyloupnutá mandle nepřeletěla přes celý pokoj!
  • Někdy se stane, že slupka nejde dolů tak snadno a vy ji budte muset seškrábnout palcem.
 7. 7
  Nechte mandle uschnout. Záleží na receptu, do kterého je chcete použít. Pokud mají být suché, nechte je několik dní na pečicím papíru. Občas papírem zatřeste, aby se mandle obrátily.
  • Nepokoušejte se mandle sušit v troubě, byly by pak pečené a měly by jinou chuť, než chcete.
 8. 8
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Pokud jdou mandle opravdu velmi těžko od slupky, vraťte je ještě na chvíli do vody a nechte máčet.
Reklama

Varování

 • Při zacházení s vroucí vodou používejte zdravý rozum. Nesahejte do vody holou rukou, abyste vylovili mandle, vždycky k tomu použijte naběračku nebo děrovanou lžíci.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 18 186 krát
Kategorie: Techniky vaření
Stránka byla zobrazena 18 186 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama