Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Blanšírování mrkví vynese na povrch to nejlepší z jejich živé vůně a chuti. Často se to dělá proto, aby se odstranili hrubé hrany mrkví, které budou podávány v salátu, a je to také dobrý způsob, jak připravit mrkve na mražení. Prostě se držte těchto kroků, abyste změnili běžné mrkve na vynikající přílohu!

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Příprava mrkví na blanšírování

 1. 1
  Omyjte mrkve. Pečlivě je opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili špínu a nečistoty.
 2. 2
  Oloupejte mrkve. Použijte škrabku na zeleninu k oloupání vnější slupky. Tak se zlepší chuť a struktura blanšírovaných mrkví a budou vypadat přitažlivěji.
 3. 3
  Nakrájejte mrkve na plátky. Mrkve se budou blanšírovat rychleji a mít lepší strukturu, když je nakrájíte na menší kousky. To pomáhá uvařit je rovnoměrně a předchází to tomu, abyste je museli vařit dlouho. Odkrojte kořínek a odstraňte jakákoliv zjizvená místa, potom nakrájejte mrkve na menší kousky.
  • Nakrájejte je na medailonky jako skvělou přísadu do salátu.
  • Nakrájejte je na tyčky jako praktickou svačinku.
  • Nakrájejte je na čtvrtiny, pokud je plánujete zmrazit pro pozdější použití.
  • Zkuste zajistit, aby kousky mrkve byly stejně velké, aby se vařili rovnoměrně.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Blanšírování mrkví

 1. 1
  Připravte si mísu ledové vody. Tu budete potřebovat, abyste zastavili var mrkví po tom, co je povaříte.
 2. 2
  Ohřejte hrnec vody. Použijte dost velký hrnec, aby se do něj vešly mrkve a naplňte ho zhruba do 3/4. Zahřejte vodu na sporáku na nejvyšší teplotu. Okořeňte dle chuti vodu přidáním soli. Počkejte, dokud nebude voda silně vřít.
 3. 3
  Přidejte mrkve do vody a nastavte časovač na 2-5 minut. Obecně dopřejte více času velkým mrkvím na rozdíl od baby karotek nebo krájených mrkví. Zůstaňte poblíž sporáku a sundejte mrkve z tepla co nejdříve vyprší časovač.
 4. 4
  Přendejte mrkve do mísy ledově chladné vody. Nastavte časovač a nechte je chladnout po stejnou dobu, jako se blanšírovali. Pokud se blanšírovali 3 minuty, nechte je chladnout 3 minuty.
 5. 5
  Když časovač vyprší, vyjměte je z vody. Nechte mrkve okapat a osušte je papírovou utěrkou. Pokud chcete, použijte je okamžitě, nebo si je nechte stranou pro použití v jiném receptu.
 6. 6
  Hotovo.
  Reklama

Varování

 • Při vkládání a vyjímání mrkví do/z horké vody, buďte opatrní.


Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hrnec
 • Mrkve
 • Cedník
 • Papírové utěrky

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 14 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 805 krát
Kategorie: Techniky vaření
Stránka byla zobrazena 6 805 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama