Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Emaily jsou úžasný způsob jak zůstat v kontaktu s přáteli, obchodními partnery apod. Víte ale, co se stane, když svůj email dáte nesprávné osobě? Začne vám do schránky chodit SPAM. Téměř všichni emailoví poskytovatelé umožňují filtrovat a blokovat zprávy od konkrétních odesílatelů. Pokud vás už také štve každodenně zaplněná schránka nevyžádaných zpráv, postupujte podle těchto pokynů a zablokujte emaily tohoto typu navždycky.

Metoda 1
Metoda 1 ze 6:

Gmail

 1. 1
  Klikněte na tlačítko ozubeného kolečka a zvolte Nastavení. Gmail nemá klasickou volbu pro blokování emailů; místo toho musíte vytvořit filtr, který bude zprávy od konkrétního odesílatele automaticky přesouvat do Koše.
  • Můžete také použít doplněk na blokování emailů, který je k dispozici v Google Chrome nebo ve Firefoxu. Některé z nich jsou po určitém množství zablokovaných emailů zpoplatněny, nicméně jsou to dobří pomocníci při nastavování blokace emailů. Před vlastní instalací doplňků si přečtěte jejich možnosti a také recenze od uživatelů, nastavení blokování emailů v Gmailu tak bude ještě jednodušší.
 2. 2
  Klikněte na kartu Filtry. V dolní části stránky klikněte na odkaz “Vytvořit nový filtr”. Možná budete muset skrolovat, abyste tento odkaz našli.
  • Filtr můžete vytvořit i z jakéhokoliv otevřeného emailu. Otevřete email, poté klikněte na tlačítko Další nahoře nad textem zprávy. V seznamu možností zvolte Filtrovat podobné zprávy.
 3. 3
  Nastavte filtr. Gmail filtry jsou skutečně mocným nástrojem. Můžete zadat konkrétní adresu, více adres (ty musíte oddělovat čárkou), nebo celou doménu (tím, že vložíte koncovou část emailové adresy za znakem "@"). Až budete hotovi, klikněte na "Vytvořit filtr z tohoto vyhledávání."
 4. 4
  Zaškrtnutím příslušných tlačítek zvolte požadovanou akci. Zaškrtněte například možnosti “Označit jako přečtený” a “Smazat” a příchozí email se automaticky přesune do Koše. Až budete mít vše nastaveno, klikněte na Vytvořit filtr. Od této chvíle budou všechny emaily od tohoto odesílatele automaticky přesunuty rovnou do Koše.[1]
  • Zaškrtněte možnost Použít filtr na odpovídající konverzace, čímž uplatníte filtr i na všechny předcházející emaily, které splňují pravidla filtru.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 6:

Yahoo! Mail

 1. 1
  Přihlašte se ke svému Yahoo! účtu. Zadejte své Yahoo! uživatelské jméno a heslo.
 2. 2
  Na domovské stránce Yahoo! klikněte na Mail. Otevře se váš emailový účet.
 3. 3
  V pravém horním rohu klikněte na ikonku ozubeného kolečka. V nabídce, která se objeví, klikněte na Settings.
 4. 4
  Zvolte "Blocked Addresses". Zadejte emailové adresy, které chcete blokovat, a poté klikněte na tlačítko Block.
  • Tip: V rámci jednoho účtu můžete blokovat až 500 emailových adres. Všechny zprávy od blokovaného odesílatele budou automaticky mazány, přičemž odesílateli se nevrátí jako nedoručené.
  • Můžete blokovat celé domény, a to tak, že do filtru zadáte adresu domény. Bude se vám to hodit v případě, pokud vám chodí otravné emaily od několika uživatelů ze stejné domény. Doména je část emailové adresy za znakem “@”.[2]
  • Pokud chcete nějakou adresu ze seznamu blokovaných adres vyjmout, označte ji a klikněte na tlačítko Remove.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 6:

Outlook.com

 1. 1
  Klikněte na tlačítko Nastavení. Má tvar ozubeného kolečka a najdete ho v pravém horním rohu okna. Zvolte “Možnosti”.
 2. 2
  Klikněte na odkaz "Bezpeční a blokovaní odesílatelé". Najdete ho v sekci "Obrana před nevyžádanou poštou".
 3. 3
  Klikněte na odkaz "Blokovaní odesílatelé". Otevře se nová stránka, kde můžete přidat konkrétní adresy, které chcete blokovat.
 4. 4
  Zadejte adresu nebo doménu, kterou chcete blokovat. Doména je část emailové adresy za znakem "@" a pokud ji zadáte do seznamu blokovaných, zablokujete všechny emailové adresy, které tuto doménu používají. Jakmile zadáte adresu, kterou chcete blokovat, klikněte na tlačítko Přidat na seznam >>.
  • Některé domény blokovat nelze. Pokud je ale chcete i přesto zablokovat, otevřete opět okno "Možnosti" a zvolte "Pravidla pro třídění nových zpráv". Klikněte na tlačítko "Nové" a poté vyberte "Adresa odesílatele obsahuje". Sem zadejte doménu, kterou chcete blokovat. Zaškrtněte možnost "Mazat tyto zprávy" a klikněte na Uložit.[3]
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 6:

iCloud Mail

 1. 1
  Přihlašte se ke svému iCloud účtu.
 2. 2
  V hlavním menu zvolte možnost Mail.
 3. 3
  Klikněte na tlačítko Settings (Nastavení). Má tvar ozubeného kolečka a najdete ho v levém dolním rohu. Zvolte “Rules (Pravidla)”.
 4. 4
  Klikněte na “Add a Rule (Přidat pravidlo)”.
 5. 5
  Zadejte emailovou adresu, kterou chcete blokovat. Tip pro pokročilé: Zadáním webové domény (což je ta část emailové adresy za symbolem “@”, například Facebook.com) zablokujete všechny emailové adresy z této domény. [4]
 6. 6
  Zvolte “Move to Trash (Přesunout do Koše)”. A každá příchozí zpráva z konkrétní adresy bude automaticky přesunuta do Koše. V Doručené poště se vůbec neobjeví.
 7. 7
  Pravidlo uložíte kliknutím na “Done (Hotovo)”. A rovnou můžete přidávat další.
 8. 8
  Jak smazat pravidlo: Klikněte na písmenko (i) na pravé straně okénka s pravidlem. Otevře se nabídka Edit (Upravit). Klikněte na Delete (Smazat) a pravidlo bude odstraněno.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 6:

Outlook Express

 1. 1
  Vyberte jakýkoliv email z adresy, kterou chcete blokovat. Kliknutím ho označte.
 2. 2
  Na titulek emailu od daného odesílatele klikněte pravým myšítkem. Objeví se nabídka.
 3. 3
  Kurzorem myši najeďte nad položku "Junk E-mail". Zvolte "Add Sender to Blocked Senders List (Přidat odesílatele na seznam blokovaných)".
  • Tím zablokujete všechny příchozí zprávy od konkrétního odesílatele (bez ohledu na to, zda ve chvíli, kdy k tomu budete vyzváni, zvolíte "Yes" nebo "No").
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 6:

Mozilla Thunderbird

 1. 1
  Vyberte zprávu od odesílatele, kterého chcete zablokovat. Pravý klik na adresu odesílatele v horní části emailu a poté z nabídky, která se objeví, zvolte “Vytvořit filtr”.
  • Otevře se editor filtru s již vyplněnou adresou odesílatele.
 2. 2
  Zadejte název filtru. Když se otevře editor filtru, můžete filtr pojmenovat, například "Seznam blokovaných", abyste ho mohli v budoucnu lépe najít.
 3. 3
  Nastavte filtr na “Odpovídá některým z následujících”. Tím umožníte aktivaci filtru, pokud do něj bude přidáno více adres.
 4. 4
  Změňte akci na "Smazat zprávy". Tuto možnost najdete v okně filtru v sekci "Provést tyto akce". Kliknutím na OK filtr uložíte. Všechny zprávy z příslušné adresy budou okamžitě smazány.
 5. 5
  Přidejte další adresy. Pokud chcete seznam blokovaných adres rozšířit, klikněte na "Nástroje" a vyberte "Filtrovat zprávy". Zde zvolte filtr "Seznam blokovaných" a klikněte na tlačítko "+". Přidejte konkrétní emailovou adresu nebo doménu.[5]
  Reklama

Tipy

 • Pokud používáte emailové služby na nějaké soukromé doméně, kontaktujte svého poskytovatele, který vám poradí nejlepší způsob blokování emailových adres.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 685 krát
Kategorie: Internet
Stránka byla zobrazena 7 685 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama