Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Emaily jsou úžasný způsob jak zůstat v kontaktu s přáteli, obchodními partnery apod. Víte ale, co se stane, když svůj email dáte nesprávné osobě? Začne vám do schránky chodit SPAM. Téměř všichni emailoví poskytovatelé umožňují filtrovat a blokovat zprávy od konkrétních odesílatelů. Pokud vás už také štve každodenně zaplněná schránka nevyžádaných zpráv, postupujte podle těchto pokynů a zablokujte emaily tohoto typu navždycky.

Metoda 1 ze 6:
Gmail

 1. 1
  Klikněte na tlačítko ozubeného kolečka a zvolte Nastavení. Gmail nemá klasickou volbu pro blokování emailů; místo toho musíte vytvořit filtr, který bude zprávy od konkrétního odesílatele automaticky přesouvat do Koše.
  • Můžete také použít doplněk na blokování emailů, který je k dispozici v Google Chrome nebo ve Firefoxu. Některé z nich jsou po určitém množství zablokovaných emailů zpoplatněny, nicméně jsou to dobří pomocníci při nastavování blokace emailů. Před vlastní instalací doplňků si přečtěte jejich možnosti a také recenze od uživatelů, nastavení blokování emailů v Gmailu tak bude ještě jednodušší.
 2. 2
  Klikněte na kartu Filtry. V dolní části stránky klikněte na odkaz “Vytvořit nový filtr”. Možná budete muset skrolovat, abyste tento odkaz našli.
  • Filtr můžete vytvořit i z jakéhokoliv otevřeného emailu. Otevřete email, poté klikněte na tlačítko Další nahoře nad textem zprávy. V seznamu možností zvolte Filtrovat podobné zprávy.
 3. 3
  Nastavte filtr. Gmail filtry jsou skutečně mocným nástrojem. Můžete zadat konkrétní adresu, více adres (ty musíte oddělovat čárkou), nebo celou doménu (tím, že vložíte koncovou část emailové adresy za znakem "@"). Až budete hotovi, klikněte na "Vytvořit filtr z tohoto vyhledávání."
 4. 4
  Zaškrtnutím příslušných tlačítek zvolte požadovanou akci. Zaškrtněte například možnosti “Označit jako přečtený” a “Smazat” a příchozí email se automaticky přesune do Koše. Až budete mít vše nastaveno, klikněte na Vytvořit filtr. Od této chvíle budou všechny emaily od tohoto odesílatele automaticky přesunuty rovnou do Koše.[1]
  • Zaškrtněte možnost Použít filtr na odpovídající konverzace, čímž uplatníte filtr i na všechny předcházející emaily, které splňují pravidla filtru.
  Reklama

Metoda 2 ze 6:
Yahoo! Mail

 1. 1
  Přihlašte se ke svému Yahoo! účtu. Zadejte své Yahoo! uživatelské jméno a heslo.
 2. 2
  Na domovské stránce Yahoo! klikněte na Mail. Otevře se váš emailový účet.
 3. 3
  V pravém horním rohu klikněte na ikonku ozubeného kolečka. V nabídce, která se objeví, klikněte na Settings.
 4. 4
  Zvolte "Blocked Addresses". Zadejte emailové adresy, které chcete blokovat, a poté klikněte na tlačítko Block.
  • Tip: V rámci jednoho účtu můžete blokovat až 500 emailových adres. Všechny zprávy od blokovaného odesílatele budou automaticky mazány, přičemž odesílateli se nevrátí jako nedoručené.
  • Můžete blokovat celé domény, a to tak, že do filtru zadáte adresu domény. Bude se vám to hodit v případě, pokud vám chodí otravné emaily od několika uživatelů ze stejné domény. Doména je část emailové adresy za znakem “@”.[2]
  • Pokud chcete nějakou adresu ze seznamu blokovaných adres vyjmout, označte ji a klikněte na tlačítko Remove.
  Reklama

Metoda 3 ze 6:
Outlook.com

 1. 1
  Klikněte na tlačítko Nastavení. Má tvar ozubeného kolečka a najdete ho v pravém horním rohu okna. Zvolte “Možnosti”.
 2. 2
  Klikněte na odkaz "Bezpeční a blokovaní odesílatelé". Najdete ho v sekci "Obrana před nevyžádanou poštou".
 3. 3
  Klikněte na odkaz "Blokovaní odesílatelé". Otevře se nová stránka, kde můžete přidat konkrétní adresy, které chcete blokovat.
 4. 4
  Zadejte adresu nebo doménu, kterou chcete blokovat. Doména je část emailové adresy za znakem "@" a pokud ji zadáte do seznamu blokovaných, zablokujete všechny emailové adresy, které tuto doménu používají. Jakmile zadáte adresu, kterou chcete blokovat, klikněte na tlačítko Přidat na seznam >>.
  • Některé domény blokovat nelze. Pokud je ale chcete i přesto zablokovat, otevřete opět okno "Možnosti" a zvolte "Pravidla pro třídění nových zpráv". Klikněte na tlačítko "Nové" a poté vyberte "Adresa odesílatele obsahuje". Sem zadejte doménu, kterou chcete blokovat. Zaškrtněte možnost "Mazat tyto zprávy" a klikněte na Uložit.[3]
  Reklama

Metoda 4 ze 6:
iCloud Mail

 1. 1
  Přihlašte se ke svému iCloud účtu.
 2. 2
  V hlavním menu zvolte možnost Mail.
 3. 3
  Klikněte na tlačítko Settings (Nastavení). Má tvar ozubeného kolečka a najdete ho v levém dolním rohu. Zvolte “Rules (Pravidla)”.
 4. 4
  Klikněte na “Add a Rule (Přidat pravidlo)”.
 5. 5
  Zadejte emailovou adresu, kterou chcete blokovat. Tip pro pokročilé: Zadáním webové domény (což je ta část emailové adresy za symbolem “@”, například Facebook.com) zablokujete všechny emailové adresy z této domény. [4]
 6. 6
  Zvolte “Move to Trash (Přesunout do Koše)”. A každá příchozí zpráva z konkrétní adresy bude automaticky přesunuta do Koše. V Doručené poště se vůbec neobjeví.
 7. 7
  Pravidlo uložíte kliknutím na “Done (Hotovo)”. A rovnou můžete přidávat další.
 8. 8
  Jak smazat pravidlo: Klikněte na písmenko (i) na pravé straně okénka s pravidlem. Otevře se nabídka Edit (Upravit). Klikněte na Delete (Smazat) a pravidlo bude odstraněno.
  Reklama

Metoda 5 ze 6:
Outlook Express

 1. 1
  Vyberte jakýkoliv email z adresy, kterou chcete blokovat. Kliknutím ho označte.
 2. 2
  Na titulek emailu od daného odesílatele klikněte pravým myšítkem. Objeví se nabídka.
 3. 3
  Kurzorem myši najeďte nad položku "Junk E-mail". Zvolte "Add Sender to Blocked Senders List (Přidat odesílatele na seznam blokovaných)".
  • Tím zablokujete všechny příchozí zprávy od konkrétního odesílatele (bez ohledu na to, zda ve chvíli, kdy k tomu budete vyzváni, zvolíte "Yes" nebo "No").
  Reklama

Metoda 6 ze 6:
Mozilla Thunderbird

 1. 1
  Vyberte zprávu od odesílatele, kterého chcete zablokovat. Pravý klik na adresu odesílatele v horní části emailu a poté z nabídky, která se objeví, zvolte “Vytvořit filtr”.
  • Otevře se editor filtru s již vyplněnou adresou odesílatele.
 2. 2
  Zadejte název filtru. Když se otevře editor filtru, můžete filtr pojmenovat, například "Seznam blokovaných", abyste ho mohli v budoucnu lépe najít.
 3. 3
  Nastavte filtr na “Odpovídá některým z následujících”. Tím umožníte aktivaci filtru, pokud do něj bude přidáno více adres.
 4. 4
  Změňte akci na "Smazat zprávy". Tuto možnost najdete v okně filtru v sekci "Provést tyto akce". Kliknutím na OK filtr uložíte. Všechny zprávy z příslušné adresy budou okamžitě smazány.
 5. 5
  Přidejte další adresy. Pokud chcete seznam blokovaných adres rozšířit, klikněte na "Nástroje" a vyberte "Filtrovat zprávy". Zde zvolte filtr "Seznam blokovaných" a klikněte na tlačítko "+". Přidejte konkrétní emailovou adresu nebo doménu.[5]
  Reklama

Tipy

 • Pokud používáte emailové služby na nějaké soukromé doméně, kontaktujte svého poskytovatele, který vám poradí nejlepší způsob blokování emailových adres.
Reklama

Související články

Jak napsat email profesoroviJak napsat email profesorovi
Jak poslat anonymní emailJak poslat anonymní email
Jak zjistit něčí emailovou adresuJak zjistit něčí emailovou adresu
Jak změnit heslo k účtu GmailJak změnit heslo k účtu Gmail
Jak zvýšit rychlost internetuJak zvýšit rychlost internetu
Jak se zdarma připojit k internetuJak se zdarma připojit k internetu
Jak v internetovém prohlížeči povolit soubory CookiesJak v internetovém prohlížeči povolit soubory Cookies
Jak nastavit routerJak nastavit router
Jak zařídit, aby se YouTube videa načítala rychlejiJak zařídit, aby se YouTube videa načítala rychleji
Jak se odstranit z internetuJak se odstranit z internetu
Jak vytvořit emailový účetJak vytvořit emailový účet
Jak odeslat emailJak odeslat email
Jak vydělávat peníze pomocí bloguJak vydělávat peníze pomocí blogu
Jak zjistit verzi prohlížeče Internet ExplorerJak zjistit verzi prohlížeče Internet Explorer
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 5 774 krát
Kategorie: Internet
Stránka byla zobrazena 5 774 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama