Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už chcete obejmout kamarádku nebo se přitulit ke svému vyvolenému na gauči, neměli byste mít starosti s tím, jestli pěkně voníte. Příjemná vůně těla vám dodá sebevědomí a budete navíc lidem připadat atraktivnější. Začíná to správnou péčí o tělo a nošením vypraného oblečení. Pak pokračujte aplikací parfému, který vyjádří vaši osobnost, a lidé budou přemýšlet, po čem tak voníte. Začněte krokem číslo jedna a naučte se, jak za každých okolností každého okouzlit čistou vůní svého těla.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Buďte svěží

 1. 1
  Dejte si sprchu. Pokud chcete hezky vonět, začněte tím, že budete čistí. Jak často je nutné se sprchovat, záleží na metabolismu vašeho těla, na aktivitách, které provozujete a také na počasí. Většina lidí se sprchuje jednou denně, ale pokud aktivně děláte nějaký sport nebo žijete v oblasti s horkým klimatem, možná budete potřebovat skočit do sprchy vícekrát za den. Máte-li velmi suchou pokožku, může vám stačit mytí celého těla jen jednou za dva dny. Ať už je to s vámi jakkoliv, dbejte na to, abyste se myli dost často na to, aby váš tělesný pach ostatní lidé nemohli cítit.
  • Ve sprše si pak tělo myjte mýdlem a teplou vodou, abyste se zbavili špíny, potu a bakterií, které způsobují tělesný pach.
  • Pokud si nejste jistí, zda jste cítit, vysprchujte se. Snažit se zamaskovat tělesný pach deodorantem nebo parfémem příliš nefunguje.
  • Pokud si nechcete mýt vlasy každý den (mnoho lidí tvrdí, že se tím vysušují a poškozují), používejte tzv. suchý šampon, který vlasy osvěží, alespoň ve dny, kdy si vlasy nemůžete umýt). Suchý šampon obsahuje prášek, který pohlcuje oleje, takže vaše vlasy nebudou vypadat mastné.
 2. 2
  Používejte deodorant. Pouhá dvě procenta lidí je nositeli genetické mutace, která může za to, že jejich podpaží neprodukuje tělesný pach.[1] To je ale štěstí, viďte? Zbytek lidí se musí spoléhat na deodoranty, které udrží během dne pach na uzdě. Naneste si do podpaží trochu deodorantu hned po vysprchování a během dne ho doplňujte podle potřeby.
  • Pokud se potíte o něco více, můžete vyzkoušet klasickou kombinaci deodorantu a antiperspirantu.
  • Deodoranty jsou pevné, gelové, případně ve spreji. Můžete si také koupit přírodní kamenný krystal nebo si vyrobit vlastní z jedlé sody a kokosového oleje. Experimentujte, abyste našli deodorant, který vám je příjemný a který vám zajistí svěží vůni.
  • Pokud chcete nosit parfém nebo kolínskou, není nutné používat deodorant se silnou vůní. Většinou je problematické nosit kombinaci více různých vůní.
 3. 3
  Zkuste tělový pudr. Když po sprchování nebo koupání poprášíte své tělo trochou tělového pudru, zůstanete déle svěží. Dobře se usušte a pak trochu pudru rozprašte do podpaží, na chodidla a kamkoliv jinam chcete a potřebujete. Pudr udrží během dne kůži chladnou a v suchu, takže se nejlépe hodí pro horké dny s vysokou vlhkostí vzduchu.
  • Můžete si koupit tělový pudr pro dospělé, nebo použít trochu obyčejného dětského pudru – funguje stejně dobře. Možná si budete chtít koupit neparfémovanou verzi, protože dětský pudr mívá charakteristickou vůni.
  • Nechcete si kupovat tělový pudr? Vyrobte si ho! Potřebujete jen kukuřičný škrob. Chcete-li voňavý tělový pudr, namočte vatový tamponek do vašeho oblíbeného parfému nebo esenciálního oleje. Pak ho dejte do sklenice s víčkem a zasypte kukuřičnou moučkou. Aplikujte tělový pudr podle potřeby velkým štětcem na make up.[2]
 4. 4
  Noste oblečení, které pěkně voní. Když budete jedno a totéž nosit několik dní po sobě, může to negativně ovlivnit váš tělesný pach. Nezapomínejte tedy pravidelně prát! Vyberte si buď prací prášek s vůní, nebo neparfémovaný – nezáleží na tom, jde hlavně o to, aby bylo vaše oblečení čisté.
  • Pokud se na celý den chystáte ven, můžete si s sebou vzít několik věcí, které použijete v přípravě nouze. Někteří lidé s sebou nosí rezervní spodní prádlo, ponožky nebo tílko, které si mohou vyměnit.
  • Pokud pracujete na místě, kde to silně zapáchá, nebo se často setkáváte s kouřem, budete muset vyvinout extra úsilí, abyste celý den hezky voněli. Perte častěji a používejte prací prášek se silnější vůní a také změkčovač, který oblečení provoní.
  • Zimní kabát a jiné oděvy, které nejdou vyprat v pračce, zaneste jednou za několik měsíců do čistírny oděvů, aby nezačaly zapáchat.
  • Když je řeč o oblečení, kontrolujte také kabelky, batohy, čepice a další doplňky . jednou za čas je vyperte, obzvlášť pokud je používáte každý den.
 5. 5
  Dejte si záležet, aby vám voněly nohy. Pokud vám dělá starosti zápach nohou, věnujte jim při sprchování zvláštní pozornost a nezapomeňte je vydrhnout, osušit a před obléknutím ponožek posypat tělovým pudrem, nebo speciálním pudrem na chodidla. Noste s sebou pár ponožek navíc, abyste si je mohli odpoledne vyměnit. Starejte se i o své boty – staré, nevětrané boty mohou být příčinou zápachu.
  • Pořiďte si na cvičení speciální boty, abyste nemuseli do školy nebo do práce ve stejných teniskách, ve kterých běháte.
  • Noste s sebou malou lahvičku s pudrem na nohy, abyste si během dne mohli chodidla kdykoliv osvěžit.
  • Pokud je to možné, noste do bot ponožky. Když si boty nazujete bez ponožek, chodidla se vám budou potit více a to způsobuje zápach.)
 6. 6
  Zajistěte si svěží dech. Nejdůležitější je dodržovat pravidelné čištění zubů a celkově dobrou ústní hygienu. Každý den si čistěte zuby a nezapomínejte ani na zubní nit. Nezanedbávejte návštěvy stomatologa, který se postará o případné zubní kazy, které mohou způsobovat chronicky špatný dech. Kromě základní hygieny si voňavý dech po celý den zajistěte ještě těmito úkony:
  • Pijte hodně vody. Je to obzvlášť důležité během jídla a po něm. Opláchnete zbytky pokrmu a vyčistíte si tak ústa.
  • Používejte ústní vodu – ale ne tu s alkoholem. Alkohol v ústní vodě vám pusu vysušuje, což může naopak zápach zhoršovat. Vyberte si osvěžující ústní vodu bez obsahu alkoholu, kterou si můžete v případě potřeby kdykoli vypláchnout a rychle osvěžit svůj dech.
  • Vyhýbejte se česneku, cibuli a kořeněným jídlům, alespoň ve dny, kdy vám opravdu záleží na tom, abyste měli svěží dech. Ústní vodou je těžké zamaskovat odér silně čpících jídel, ten může dokonce přetrvávat i po vyčištění zubů.
  • Noste s sebou mentolové pastilky, které můžete použít jako poslední záchranu, když rychle potřebujete svěží dech.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Používání parfému a kolínské

 1. 1
  Vyberte si svou dokonalou vůni. Hledejte takovou, která vhodně doplní váš styl a osobnost. Ideální vůně je ta, kterou můžete čichat celý den, aniž by se vám zprotivila. Neměla by být příliš silná, někteří lidé jsou na výrazné parfémy přecitlivělí. Experimentujte s různými vůněmi, dokud nenajdete několik, které se vám líbí. Můžete pak každý den nosit stejnou, nebo jich pár střídat.
  • Různé vůně se hodí pro různé příležitosti. Citrusové, květinové a sladké parfémy se hodí pro denní nošení, zatímco kořeněné, pižmové a celkově silnější jsou to pravé spíše na večer.
  • Pokud hledáte mužnou vůni, zkuste kolínskou s podtény smrku, cedru nebo santalového dřeva.
  • parfémy voní na každém člověku jinak. Reagují s vaším specifickým tělesným pachem a mění se i během dne. Myslete na to, až si parfém budete vybírat – ten, který úžasně voní na vaší kamarádce, se pro vás vůbec nemusí hodit.
  • Vůni můžete také používat ve formě tělového mléka nebo oleje, pokud je vám to příjemnější. Tuhé parfémy jsou další oblíbenou možností.
 2. 2
  Naneste trochu vůně na body, kde je znát tep. Nemusíte se ve vybraném parfému hned vykoupat. Použijte ho strategicky, aby ho lidé ve vaší blízkosti zaregistrovali, ale aby je síla vůně neporazila. Postačí opravdu troška, obzvlášť pokud používáte skutečný parfém. Naneste trochu na zápěstí, krk a za uši – to bude pravděpodobně úplně stačit.
  • Pokud používáte sprej, nestříkejte parfém z blízka přímo na tělo. Podržte lahev několik desítek centimetrů od těla a lehce stříkněte na zápěstí nebo jinou požadovanou část těla.
  • I když používáte parfémované tělové mléko, nebudete ho asi chtít nanést úplně všude. Bude stačit jen pár míst, například paže nebo krk. Zbytek těla si natřete neparfémovaným mlékem.
 3. 3
  Navoňte si vlasy. Pokud váš šampon příliš nevoní, možná budete chtít přidat vlasům vůni jinak. Tohle je hezká a nenásilná cesta, jak vám hříva bude celý den příjemně vonět. Rozetřete si mezi dlaněmi trochu parfému nebo esenciálního oleje a pak si rukama lehce prohrábněte vlasy. Dalším způsobem je přidat pár kapek svého oblíbeného parfému do lahvičky šamponu nebo kondicionéru.
 4. 4
  Držte se jednoho druhu vůně. Namíchat tři nebo čtyři odlišné vůně, takže se za vámi chodbou potáhne směs, která každého zadusí, opravdu není dobrý nápad. Místo toho, aby se vás lidi zeptali na parfém, si spíš budou zacpávat nos, jakmile uvidí, že se blížíte. Vždycky noste jenom jeden hlavní typ vůně.
  • Znamená to, že když máte silně parfémované tělové mléko, neměli byste použít zase ještě i parfém a naopak.
  • Dávejte si pozor, abyste omylem neměli na sobě příliš mnoho vůní. Deodorant, lak na vlasy i balzám na rty, to všechno může být navoněné. Snažte si vybírat neparfémované výrobky, nebo si zvolte jen jednu či dvě hlavní vůně.
 5. 5
  Zkuste si vytvořit svou originální vůni. Pokud se vám nechce kupovat lahvičku parfému nebo kolínské, můžete si namíchat vlastní! Kupte si několik esenciálních olejů, například růžový, levandulový, citronovou trávu nebo vetiver a několik kapek použijte místo parfému. Nebojte se experimentovat a smíchat několik různých esenciálních olejů, dokud nenajdete mix, který se vám líbí nejvíc.
  • Esenciální oleje seženete v obchodech se zdravou výživou. Obvykle je najdete v sekci s tělovou kosmetikou.
  • Můžete také esenciální olej rozmíchat s vodou nebo vodkou, aby vůně nebyla tak silná. Naplňte směs do lahvičky s rozprašovačem a používejte na tělo a vlasy.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Další triky, abyste voněli celý den

 1. 1
  Několikrát denně se osvěžte. Ráno, když se vysprchujete a čistě obléknete, jste pravděpodobně čerství a voňaví, ale rozhodně neuděláte chybu, pokud se několikrát denně osvěžíte znova. Ať už jste ve škole nebo v práci, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste voněli pěkně i když jste celý den stáli na nohách nebo seděli v lavici.
  • Vyčistěte si zuby a použijte ústní vodu, Okamžitě se budete cítit svěží a budete hezky vonět.
  • Znovu naneste parfém, pokud je to zapotřebí. Nepřežeňte to – jen lehké odpolední přestříknutí.
  • Pokud je to nutné, převlékněte se. Pokud jste se fyzicky namáhali, prospěje vám, když si během dne vyměníte spodní prádlo a ponožky.
  • Používejte sanitární ubrousky, kterými se můžete rychle osvěžit v případě potřeby. Kupte si neparfémované, protože ty s parfémem zanechávají opravdu silnou vůni. Rychle si přejeďte místa, která potřebují trochu očistit, a pak naneste deodorant.
 2. 2
  Držte se dál od aromatických jídel se silným pachem. Pokud vám obzvlášť záleží na tom, abyste hezky voněli, snažte se nekonzumovat příliš mnoho cibule, česneku a kořeněných pokrmů. Všechny tyto potravinyobsahují látky, které dlouho zůstávají a mohou změnit váš tělesný pach i váš dech.
  • Brukvovitá zelenina, ořechy a luštěniny mají také vliv na tělesný zápach. Velké množství brokolice, ořechů nebo fazolí může způsobovat plynatost a tím pádem zápach.
  • jezte místo toho raději ovoce a jiné potraviny, bohaté na vodu. Vyčistí vám ústa a vy budete pěkně vonět.
 3. 3
  Udržujte své okolí v čistotě. Je vaše ložnice uklizená a voňavá, nebo už páchne trochu použitě? A co vaše auto a další místa, na kterých trávíte spoustu času? Když budete mít čisto a uklizeno ve svém okolí, budete i vy sami pěkně vonět. Začněte u své ložnice, ve které si ukliďte. Všechno špinavé oblečení dejte do zavřeného koše na prádlo a čisté šaty dejte do skříní a pověste na ramínka, místo aby se válely na jedné hromadě. Tady je několik dalších tipů, jak své okolí udržet krásně svěží:
  • Bylinkovým sprejem si navoňte ložní prádlo. Smíchejte několik kapek esenciálního oleje s vodou a při stlaní směsí poprašte deky i polštáře.
  • Pravidelně provádějte čištění koberce šamponem. Koberce pohlcují a drží pachy a mohou tak ovlivnit, jak jsou cítit všechny vaše věci. Mezi mytím můžete koberec vždy posypat jedlou sodou, nechat působit, a pak ji vysát vysavačem.
  • Ukliďte si v autě. Umyjte potahy sedadel a auto pravidelně větrejte.
 4. 4
  Navoňte si šuplíky a skříně. Pokud chcete, aby vaše oblečení opravdu pěkně vonělo, skladujte ho v šuplících a skříních, které provoníte speciálními sáčky. Můžete si je sami vyrobit tak, že naplníte malé látkové pytlíčky například sušenou levandulí nebo jinými bylinkami, které máte rádi. Pak sáčky vložte do rohu každého šuplíku nebo zavěste do skříní. Lehce ovoní vaše oblečení a zabrání tomu, aby načichlo ztuchlinou.
  Reklama

Varování

 • Nepoužívejte nic, na co máte alergii, nebo co vás svědí. Buďte opatrní a vždy si přečtěte složení.
 • Nepřehánějte to s množstvím parfému nebo kolínské. Někteří lidé jsou velmi citliví nebo dokonce alergičtí na silné vůně a vy jim můžete způsobit zdravotní potíže.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 277 krát
Stránka byla zobrazena 7 277 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama