Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Některé dny jsou příliš krásné na to, abyste je marnili zavření ve škole a poslouchali nudné výklady učitelů. Nebojte se trochu žít! Když jednou za čas vynecháte jednu nebo dvě hodiny, nebudete se muset nudit ve škole. Můžete se sice dostat do problémů, ale když budete vědět, jak na to, nikdo vás nechytí a budete si moci užívat volný čas. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Omluvte se

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zavolejte do školy a omluvte ze s několika hodin, nebo z celého dne. Pokud chcete zameškat jen několik hodin, řekněte, že jdete k lékaři nebo k zubaři, nebo že máte nějaké rodinné povinnosti. Neměli byste předstírat, že jste váš otec (učitelé nejsou hloupí) – lepší je vymyslet si, že za vás volá například starší sourozenec.
  • Starší sourozenci a bratranci nebo sestřenice se vám v tomto případě budou hodit, ale můžete požádat i hodného souseda, nebo sourozence některého z vašich kamarádů. Požádejte tohoto člověka, aby hovor neprotahovat a nezabýval se zbytečnými detaily.
 2. 2
  Zajděte si k lékaři, nebo to předstírejte. Nejlepší je, když budete muset jít opravdu k lékaři. Můžete například říct rodičům, že jste objednaní k zubaři, i když to není pravda, nebo že máte schůzku se svým trenérem kvůli zápasu, který budete hrát o víkendu. Když do školy zavolá přímo některý z vašich rodičů, bude vaše omluvenka přesvědčivější.
 3. 3
  Mluvte co nejvíce obecně. Když se chcete omluvit ze školy kvůli vyšetření, na které nejdete, je lepší neříkat nic konkrétního. Nejlepší je například požádat staršího bratra, aby vašemu učiteli zavolal a řekl: „Bratr má dnes ráno lékařské vyšetření a bude moci přijít nejdříve v 11 hodin.“
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Předstírejte nemoc

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zahrajte nemoc. Když se budete chovat normálně a budete se bavit se spolužáky a zničehonic přijdete za učitelem s tím, že je vám špatně a chcete jít domů, nikdo vám nebude věřit. Pokud chcete předstírat nemoc, budete to muset udělat pořádně:
  • Buďte přes den potichu a tvařte se ustaraně. Mějte hlavu v dlaních a mžourejte očima.
  • Nespěchejte. Nejlepší bude, když o tom s vámi někdo začne mluvit sám od sebe. Když se vám to podaří dobře zahrát, učitel se vás pravděpodobně sám zeptá, jestli se cítíte dobře. Můžete odpovědět například: „Nevím, je mi trochu špatně, ale asi to bude v pohodě.“ Je dobré nepůsobit příliš horlivě.
 2. 2
  Požádejte učitele, aby vás poslal na ošetřovnu. Po nějaké době můžete učiteli říct, že je vám opravdu špatně a bolí vás hlava. Požádejte ho, aby vás poslal na školní ošetřovnu. Když vám to povolí, máte z poloviny vyhráno – nemusíte sedět ve třídě!
  • Další možností je předstírat, že potřebujete urgentně na toaletu. Odejděte ze třídy ve spěchu a za rohem zpomalte a v klidu si dojděte na záchod. Chvíli tam pobuďte, umyjte si ruce a po delší době se vraťte do třídy, aby si učitel myslel, že jste zvraceli. Řekněte mu, že jste se museli vyzvracet a že chcete jít na ošetřovnu.
 3. 3
  Na ošetřovně sestře popište své „příznaky.“ Máte spoustu možností. Vyberte si podle toho, zda chcete, aby vás poslali domů, nebo zda chcete strávit zbytek školního dne na ošetřovně, nebo zda chcete vynechat jen jednu vyučovací hodinu.
  • Pokud chcete, aby vás poslali domů, nejlepší je předstírat zvracení. Nikdo nebude nechávat nemocné dítě ve škole a riskovat, že nakazí ostatní. Sestra zavolá vašim rodičům a požádá je, aby si vás vyzvedli, nebo vás pustí domu samotné.
  • Pokud se chcete vyhnout jen zbytku vyučovací hodiny, řekněte sestře, že vás bolí hlava. Pokud se vám nechce sedět hodinu ve třídě, můžete si chvíli poležet na ošetřovně. Po skončení hodiny vás sestra zkontroluje a vy jí můžete říci, že už se cítíte lépe a chcete jít zpět do třídy.
  • Pokud chcete mít po zbytek dne volno, ale nechcete, aby ze školy někdo volal k vám domů, prostě odejděte. Nechoďte na ošetřovnu a jděte, kam budete chtít. Můžete například jen tak chodit po chodbách školy, nebo se můžete schovat v šatně.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Odejděte během vyučování

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zjistěte si, jak je to se školní docházkou. Každá škola má pro absenci daná pravidla. Zjistěte si, kolik hodin absence již máte a jaké jsou následky těch dalších zameškaných. I když plánujete vyplížit se ze školy bez omluvenky, vždy vás mohou chytit. Zjistěte, jaký je nejmenší, ale i nejhorší možný trest.
 2. 2
  Vyberte si hodinu, ze které chcete utéct. Pokud to jde, vyberte si učitele, který vás nebude učit celý den v kuse. Obecně platí, že vám absence projde spíš u učitele, který je pohodář, než u toho, na jehož hodinách jste již několikrát chyběli.
 3. 3
  Vymluvte se, kdykoliv je to možné. I to je však omezený zdroj. Každý učitel vaší výmluvě uvěří jen jednou, maximálně dvakrát. Pokud to však zabere, máte propustku do konce hodiny. Zde je pár nápadů, které můžete použít:
  • Tvařte se zkroušeně a řekněte, že máte střevní problémy.
  • Pokud jste dívka, vymluvte se na silné krvácení nebo bolesti břicha.
  • Tvařte se vážně a zeptejte se, zda si můžete promluvit s výchovným poradcem.
  • Schválně nechte svůj batoh nebo nějakou osobní věc v jiné třídě. Řekněte, že jste danou věc zapomněli v šatně nebo ji ztratili a tvrďte, že je to něco důležitého jako klíče, peněženka atd. – tyto věci však nikdy nenechávejte bez dohledu.
 4. 4
  Snažte se nevypadat jako záškolák. Nechte si batoh v šatně, abyste vypadali jako někdo, kdo jde na záchod a ne někdo, kdo utíká ze školy.
  • Pokud jste vysocí a chodíte do velké školy, můžete se hezky obléct a předstírat, že jste dospělák. Může a nemusí vám to však projít.
 5. 5
  Zkontrolujte, kde jsou kamery a zaměstnanci školy. Jednou po škole si zkontrolujte všechny východy ze školy a dívejte se, zda nezahlédnete kamery nebo dozor, či okna, ze kterých by vás učitelé mohli vidět. Kolem školy většinou bývá nízký plot nebo postranní východ, kde vás nikdo nechytí.
  • Pokud má školní hřiště branku nebo východ, máte vyhráno.
 6. 6
  Odejděte z předešlé hodiny o pár minut dříve. Řekněte učiteli, že musíte na toaletu 5 nebo 10 minut před koncem hodiny. I kdyby vás nepustil, máte důvod pádit ke dveřím, jakmile zvonek zazvoní. Vaším cílem je utéct co nejdále během přestávky, dokud jsou chodby plné lidí a všude je rušno.
 7. 7
  Napište si omluvenku (volitelné). Může vás to dostat do vážných problémů, v závislosti na pravidlech vaší školy. Za pokus to ale může stát.
 8. 8
  Najděte si bezpečnou zónu. Pokud se nemůžete vyplížit hlavním vchodem, počkejte si někde, kde vás nikdo nenajde. Pokud učitelé nechodí do šaten, schovejte se tam. Ideální jsou také toalety. Jednoduše se schovejte někde, kde vás nikdo nenajde.
  • If your school has very tight security, or if there's nowhere to hang out near your school, you could spend the whole class in a bathroom stall. You'd better have the best game ever on your phone for this to be worth it.
 9. 9
  Vyhýbejte se příliš nápadným místům. V některých zemích je záškoláctví zločinem. Kdyby vás chytili, čelili byste tvrdým trestům, takže pokud chcete jít s kamarády za školu, budete si to muset dobře promyslet. Neměli byste všichni vyrazit na pizzu do restaurace, kam chodí všichni studenti po škole, ani do obchodního domu, nebo do parku přes ulici. Jděte do centra města, nebo někam, kde vás nikdo neuvidí.
  • Když vás někdo chytne na chodbě během hodiny, řekněte, že míříte na ošetřovnu. Můžete říct, že jste nebyli ve třídě, protože je vám špatně a o přestávce jste se zdrželi na toaletě a nyní jdete na ošetřovnu.
 10. 10
  Připravte se na konfrontaci s rodiči. Mnoho škol volá rodičům, pokud vám musí udělit absenci. Je na vás, jestli se přiznáte, nebo budete lhát. Znáte své rodiče, a proto si promyslete, co jim řeknete.
  • Použijte znalost školního řádu ve svůj prospěch. Pokud vám učitel napíše áčko již po pěti minutách, vymluvte se na to, že jste se zdrželi na toaletě nebo při přechodu z jedné třídy do druhé.
  • Pokud je jeden z rodičů přísnější, počkejte si, až nebude doma a svěřte se druhému rodiči.
  Reklama

Tipy

 • Nikdy nechoďte za školu hned první vyučovací hodinu. Učitelé by si mysleli, že už nepřijdete a museli byste vysvětlovat pozdní příchod.
 • Zkuste předstírat, že je vám špatně – někdy tomu věří i rodiče.
 • Uvědomte si, že když se zjistí, že jste byli za školou, můžete být vyloučeni ze školy.
 • Jděte za školním psychologem a předstírejte, že máte nějaký problém.
 • Jděte za školu místo poslední hodiny daného dne – budete moci jednoduše odejít se zazvoněním.
Reklama

Varování

 • Chození za školu je v mnoha zemích nelegální a můžete kvůli tomu dostat do problémů i své rodiče.
 • Nechoďte na veřejná místa. Někdo by vás mohl vidět a zavolat policii.
 • Pokud studujete na střední škole nebo na univerzitě, neměli byste chodit za školu.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 21 868 krát
Kategorie: Škola a univerzita
V jiných jazycích
Stránka byla zobrazena 21 868 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama