Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jste unaveni z toho, jak vás cvrčci ve sklepě svým celonočním cvrkáním nenechají vyspat? Možná potřebujete pochytat pár cvrčků, abyste nakrmili svého domácího plaza nebo jako návnadu na chytání ryb. Existuje mnoho důvodů, proč cvrčky chytat, a stejné množství způsobů, jak je chytat. Pokud se chcete naučit chytat cvrčky po tuctech v minimálním čase, čtěte dál.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Chytání cvrčků pomocí novin

 1. 1
  Smíchejte stejné množství krystalového cukru a obyčejné strouhanky. To je pro cvrčky pochoutka! Pokud chcete pochytat pár desítek cvrčků, šálek cukru a šálek strouhanky bude více než postačující množství.
  • Nepoužívejte kořeněnou ani ochucenou strouhanku. Obyčejná strouhanka je pro chytání cvrčků nejlepší, další ingredience by je mohly odradit.
  • Můžete smíchat větší množství cukru a strouhanky a přebytek uchovávat v uzavřené sklenici pro pozdější použití. Tak můžete pochytat pár cvrčků každý den.
 2. 2
  Touto směsí posypte zem v místech, kde jste cvrčky viděli se shromažďovat. Tato metoda je vhodnější k odchytu venku, protože vysypání této směsi na zem v domě může přilákat další škůdce, jako jsou švábi a myši. Směs rozsypte za soumraku, těsně před tím, než noční cvrčci vyrazí ven z úkrytů.
 3. 3
  Směs zakryjte novinovou stránkou. Stránku rozložte přes oblast, kterou jste posypali směsí cukru a strouhanky. Nepoužívejte více než jednu stránku, protože cvrčci musí být schopni pod ni vlézt.
 4. 4
  Vyberte si velkou nádobu s víkem, do které budete cvrčky chytat. Vezměte si velkou sklenici nebo plastovou nádobu s těsnícím víčkem. Pokud chcete pochytané cvrčky udržet naživu, do víčka udělejte malé otvory.
  • Existují také zvláštní nádoby přímo určené pro přechovávání cvrčků. Navštivte rybářské potřeby a informujte se o nabídce, nebo si takovou nádobu objednejte online.
  • Můžete do sklenice nasypat trochu cukrovo-strouhankové směsi jako krmivo pro chycené cvrčky.
 5. 5
  Vraťte se k pasti ráno, než uschne rosa. To je ideální čas na chytání cvrčků. S plnými žaludky budou poklidně čekat pod novinami, dokud je nepřijdete posbírat. Pokud budete otálet až do doby, kdy slunce ranní rosu vysuší, cvrčci budou mít čas odskákat pryč.
 6. 6
  Nadzvedněte noviny a cvrčky nahrňte do sklenice. Můžete použít lopatku nebo malý smetáček, abyste cvrčkům pomohli do nádoby. Jakmile všechny cvrčky pochytáte, pečlivě nádobu uzavřete.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Chytání cvrčků do lahve od minerálky

 1. 1
  Odřízněte vršek dvoulitrové plastové lahve od minerální vody. Ostrým nožem rozřízněte lahev po obvodu. Držte lahev pevně jednou rukou, aby po ní nůž při řezání nesklouzl.
 2. 2
  Otočte vrchní část vzhůru nohama a umístěte ji dovnitř spodní části lahve. Odšroubujte víčko a umístěte vršek lahve tak, aby hrdlo směřovalo ke dnu. Pomocí lepicí pásky upevněte vrchní hranu lahve.
 3. 3
  Převráceným hrdlem nasypejte do lahve trochu cukru. Použijte tolik cukru, aby na dně lahve vznikla tenká rovnoměrná vrstva.
 4. 4
  Umístěte lahev na místo, kde jste viděli cvrčky. Tuto metodu můžete použít venku i v domě. Cvrčci vlezou hrdlem do lahve, aby se dostali k cukru, ale překvapivě velké množství jich nebude schopných najít cestu ven.
 5. 5
  Vraťte se brzy ráno a seberte chycené cvrčky. Pokud je plánujete později použít, přemístěte je do uzavíratelné nádoby.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Chytání cvrčků pomocí lepicí pásky

 1. 1
  Umístěte pruh izolepy lepící stranou nahoru v místě, kde jste viděli cvrčky. Obvyklá místa jsou na zemi podél podlahových lišt nebo okolo parapetů v místnostech, kde předpokládáte, že se cvrčci skrývají. Tato metoda nejlépe funguje ve vnitřních prostorách, protože na pásku umístěnou venku se nalepí nečistoty, listí a jiný hmyz.
 2. 2
  Zkontrolujte pásku druhý den. Cvrčci se přichytí na lepidlo, když se pokusí pásku přejít, takže bude snadné je pochytat a zlikvidovat. Dražší variantou je použití lepových pastí určených pro chytání švábů.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Chytání cvrčků pomocí kartonové trubičky

 1. 1
  Umístěte trochu jídla do kartonové trubičky. Použijte ten typ kartonové trubičky, na které jsou navinuté papírové kuchyňské utěrky. Čím delší trubku použijete, tím více cvrčků dokážete chytit.
 2. 2
  Umístěte trubičku na místo, kde se domníváte, že se cvrčci ukrývají. Obvyklá místa jsou podél podlahových lišt a okenních parapetů.
 3. 3
  Vraťte se brzy ráno příštího dne a seberte chycené cvrčky. Pokud je hodláte uchovávat, přemístěte je do uzavíratelné nádoby s malými otvory ve víčku.
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Chytání cvrčků do bochníku chleba

 1. 1
  Delší bochník chleba příčně rozpulte. Krájený chléb nelze pro tuto metodu použít, je nutné opatřit si celý bochník.
 2. 2
  Obě poloviny vydlabejte. Pomocí lžíce vydlabejte vnitřek z obou polovin. Vydlabanou střídku dejte do mísy.
 3. 3
  Smíchejte střídku s krystalovým cukrem. Použijte stejné množství cukru jako chleba.
 4. 4
  Směsí naplňte jednu z vydlabaných polovin chlebové kůrky. Napěchujte dovnitř tolik směsi, kolik bude možné.
 5. 5
  Přiklopte druhou polovinu a upevněte obě půlky k sobě gumičkami nebo zubními párátky. Spojené půlky bochníku také můžete v řezu spojit lepicí páskou nebo potravinářskou fólií.
 6. 6
  Odřízněte obě patky. Tím otevřete vydlabanou část, takže cvrčci se budou moci dostat dovnitř.
 7. 7
  Bochník uložte na místo výskytu cvrčků. Příští ráno budete mít bochník plný cvrčků.
  Reklama

Tipy

 • Hnízdiště cvrčků se obvykle nachází v hromadách dřeva, základech budov, kompostech, vnitřku zdí a na jakýchkoliv dalších místech, kde mají přístup k vodě.
 • Při nízkých teplotách cvrčci hibernují nebo umřou.
 • Abyste cvrčky do pastí snáze vlákali, jemně hadicí oroste kamenné nebo betonové části kolem vašeho domu. Cvrčci se nechají nalákat na vodu a přijdou se napít. Tento způsob chytání cvrčků funguje také na skalce.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Krystalový cukr
 • Strouhanka
 • Noviny
 • Dvoulitrová plastová lahev od minerální vody
 • Lepicí páska
 • Kartonové trubičky
 • Bochník nekrájeného chleba
 • Gumičky nebo párátka


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 810 krát
Kategorie: Zvířata
Stránka byla zobrazena 12 810 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama