Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každá dívka chce být pro svého přítele tou jedinou a jedinečnou. Jak jí dáte najevo, že vám na ní záleží? Nic ženu neokouzlí víc, než když se k ní muž chová jako ke své princezně.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Skládejte komplimenty

Stáhnout PDF
 1. 1
  V rozumné míře skládejte komplimenty. Dívky je milují a je jasné proč: říkají, že o ni máte zájem a díky tomu se ženy samy cítí dobře. Chvalte jak její vzhled, tak osobnost, aby cítila, že ji máte rád jako celek. Vyhýbejte se označení "sexy", zní to příliš všeobecně a lacině. S komplimenty to nepřehánějte, dívku to může vyděsit, nebo jí dát pocit, že za svou vlídnost budete něco chtít na oplátku.
  • Řekněte jí raději, že je "krásná", "přitažlivá", "nádherná".
  • Nezapomínejte chválit i to, jaká je. Ženy chtějí být krásné jak zvenku, tak zevnitř. Upřímné komplimenty směrem k její osobnosti jí dají ukážou, že nejste povrchní a zajímáte se i o její nitro:
   • "Pokaždé když jsme spolu sami si uvědomím, jak je fajn, jen tak být spolu, a nemuset dělat vůbec nic."
   • "Jsi krásná a skvělá."
   • "Díky tobě jsem každý den o kousek lepší člověk."
   • "Když se na tebe podívám, uvědomím si, jak je krásné si s někým tolik rozumět a být s ním sám sebou."
 2. 2
  Chvalte ji upřímně a od srdce. Není na škodu mít po ruce pár univerzálních komplimentů a čas od času je použít, ale rozhodně je dobré najít na své dívce něco jedinečného, originálního, a chválit ji za to, nebo jí alespoň dát občas najevo, že to oceňujete.
  • Možná jste uchváceni pohledem jejích očí. Řekněte jí to, ale originálně: "Miluju na tobě tohle tričko, v kontrastu s tou barvou nádherně vyniknou tvoje oči."
  • Možná se vám líbí, jak jí vlasy rámují obličej: "Máš tak krásné, hebké vlasy, tenhle účes jde skvěle ke tvým očím a rtům."
  • A jestli vám její smích zní jako rajská hudba? "Miluju když se směješ. Vždycky mi to zlepší náladu."
  • Nakonec možná budete chtít pochválit její starostlivost. Ženy bývají naprogramovány k tomu, aby se staraly o druhé, k mateřství a péči. Řeknete-li něco, co jí dá najevo, že jste si její laskavosti všiml, mělo by to znít asi takhle: "Tys mě naučila, co to znamená být laskavý k druhým a jaké to je, když mě má někdo upřímně rád. Doufám, že dokážu být také takový."
 3. 3
  Dejte jí najevo, že vám na ní záleží, když to nečeká. Je fajn dívce vyseknout poklonu, když se to očekává, ale pochválit ji neočekávaně je ještě lepší. Vyberte si vhodnou chvíli když jste spolu, vzpomeňte si na něco, co na ní máte rád/oceňujete/obdivujete a dejte jí to najevo z ničeho nic.
  • Když to nečeká, obejměte ji, jemně ji k sobě přitiskněte, dejte jí pusu na tvář, na čelo nebo šíji a upřímně od srdce jí řekněte, jak se díky ní cítíte. Dívejte se jí přitom do očí. Roztaje jako kostka ledu.
  • Řekněte jí, že je pro vás tím nejdůležitějším na světě a že vždy uděláte co budete moci pro to, aby byla šťastná. Nezůstávejte u slov - jednejte! Ženy si neváží mužů, kteří něco říkají a něco jiného dělají.
  • Pošlete jí občas jen tak smsku nebo jí zavolejte, když to nečeká. Dáte jí najevo, že na ni myslíte. Nedělejte to příliš často, cílem je aby každá sms nebo telefonát byl od srdce a aby ho neočekávala. Smsky, které můžete klidně poslat jen tak:
   • "Chybíš mi...zrovna jsem na tebe myslel..."
   • "Vážně jsem moc rád, že jsme my dva spolu."
   • "Jen tě chci pozdravit. Kéž bych teď mohl být s tebou a políbit tě."
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Ukažte jí, že vám na ní záleží

Stáhnout PDF
 1. 1
  Navštěvujte spolu zábavná místa. Choďte do parku, běžte s ní až půjde nakupovat, vezměte ji k vodě...je spousta míst, kam ji můžete vzít a kde se budete cítit uvolněně.
  • Dělejte spolu zábavné věci. Má to hned dvě plus: Za prvé jí dáte najevo, že chcete, aby byla součástí vašeho života; za druhé vás společné zážitky sblíží. Do krve se při dobrodružství vyplaví oxytocin, který pomáhá posilovat pocit štěstí a sounáležitosti.
  • Ukažte jí, že vám na ní záleží a připojte se k aktivitám, které baví ji. Jděte s ní na romantický film, i když si myslíte, že to bude nuda Dáte jí najevo, že vám její přání nejsou lhostejná. I když vás to nebude bavit, snažte se, aby to vypadalo, že se příliš nenudíte, žena vaši snahu ocení.
 2. 2
  Ukažte jí i na veřejnosti, že jste hrdý na to, že můžete být s ní. Nešetřete si svou náklonnost jen do soukromí: ukažte světu, že ji máte rád. Bude se cítit důležitá a milovaná. Líbejte ji na tvář a držte jí za ruku. Až ji budete představovat některému ze svých přátel, obejměte ji přitom kolem ramen.
  • Nebojte se představit ji jako svou dívku či přítelkyni, vždyť jí přece je. Pokud ji představíte jen jménem, může se cítit dotčená. Nemáte-li ještě jasno, zda spolu oficiálně chodíte, zůstaňte u jména.
  • Nepouštějte její ruku když někdo projde okolo vás. Vaše dívka si tak bude myslet, že se za ni stydíte. Když se držíte za ruce, počkejte na tu správnou chvíli, než kontakt přerušíte.
  • Pokud jste v přítomnosti jiné dívky, ujistěte se, že ta vaše se cítí jako ta pro vás nejdůležitější.
  • Na oslavu jejich narozenin pro ni udělejte něco hezkého i před lidmi. Kupte jí dort, nechte vytisknout blahopřání. Vezměte ji na večeři. Udělejte jednu věc veřejnou a jednu soukromou jen pro vás.
 3. 3
  Mluvte s ní a poznávejte, jaká je. Dostat se blíž a poznat, co má a nemá ráda, je velký krok k tomu, aby cítila, že vám na ní záleží. Spousta mužů si s ženou nedokáže být blízká, protože stojí jen o fyzický vztah. Nebuďte jedním z chlápků, co toho o své přítelkyni moc neví a zapomínají, co se jí líbí a co ne.
  • Ptejte se na její koníčky a zjistěte, co ji baví. Každého něco baví a zajímá, i když je to třeba ukryto hluboko. Objevte, co ji baví nejvíc ze všeho a proč. Snažte se to pochopit a o její záliby se zajímat.
  • Ptejte se. Na všechno. Na její dětství, rodiče, sourozence, její cíle, obavy a touhy, co má a nemá ráda. Čím více o ní budete vědět, tím lépe ji dokážete utěšit, když se bude cítit mizerně, pomoci jí v těžkých situacích a uklidnit ji když bude rozčilená.
  • Naslouchejte. Nesnažte se ji "umlčet". Ať už vám chce říct cokoliv, vyslechněte ji, rozeberte to s ní a nabídněte jí svůj názor na věc. Jestliže žádný nemáte, ujistěte ji, že tu jste pro ni a že ji vždy vyslechnete.
 4. 4
  Buďte trpěliví. Občas vás asi napadne něco jako "Co to sakra dělám, jsem blázen?! To není normální." Ve vztahu si zvykáte na novou definici "normálního". Mějte trpělivost. Přítelkyně vám bude vděčná.
  • Pokud přijde pozdě nebo na něco zapomene, trpělivě na ni počkejte. Snažte se být chápaví. Nevzbuzujte v ní pocit viny, obzvlášť pokud její první slovo bude "promiň". Kdo ví - karty se mohou kdykoliv obrátit a ona bude čekat na vás.
  • Nechte ji vyhrát hádku. Někdy je lepší ji jednoduše nechat vyhrát. Stůjte si za svým názorem a věřte si čemu chcete, ale ustupte a dopřejte jí pocit vítězství. V dlouhodobém horizontu se to vyplatí.
  • Vyslechněte její kritiku. Nikdo není rád kritizován, ale vztahy jsou zkrátka otázka kompromisu.Takže vyslechněte, co vám chce říct, pokuste se napravit, co napravit můžete a dokažte jí, že to s vašim vztahem myslíte vážně.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Něco navíc

Stáhnout PDF
 1. 1
  Buďte tu pro ni, když vás potřebuje. Pokud se vaše princezna promění v uzlíček nervů, stůjte při ní. Ať už je to zadřená tříska v palci, tyran na školním dvoře nebo vážná nemoc v rodině, dokažte jí, že vám záleží na tom, aby se s vámi vždy cítila v bezpečí.
  • Když je smutná, zeptejte se, co můžete udělat, aby jí bylo líp. Nepomůže jen sedět, dívat se do zdi a opakovat "to je mi líto". Ženy chtějí muže, co je dovedou potěšit když se cítí špatně, co je umí v těžké situaci trochu rozveselit. Snažte se co to jde, abyste takovým byli.
  • Postavte se za ni, až bude zapotřebí. Pokud ji někdo napadne, bude jí nadávat nebo jinak ohrožovat, chraňte ji. Řekněte nahlas, že ji nenecháte urážet. Nechtějte vyprovokovat rvačku, ale nenechte ostatní, aby vaší dívce ubližovali.
  • Ať už se ve vašich životech děje cokoli, stůjte při ní. Utěšte ji a ujistěte ji, že jste tu kdykoliv pro ni. Ženy chtějí mít jistotu, že když se něco stane, nemusí se bát, že utečete z boje. Ujišťujte ji, že s ní chcete zůstat.
 2. 2
  Buďte romantičtí. Možná si myslíte, že nejste romantický typ, ale pokud chcete udělat "něco navíc", něco málo se o romantice naučte. Romantika pro dívky znamená něco jako ve filmu: všechno lehce přehnané (ale ne trapné), aby bylo zřejmé, že se snažíte, aby věděla, jak vám na ní záleží.
  • Zjistěte si, která je její nejoblíbenější květina a pošlete jí kytici. Až spolu budete nakupovat a procházet okolo květinářství, jen tak mezi řečí se jí zeptejte, jaká květina se jí líbí nejvíc a zapamatujte si to. Mějte na paměti, že každá květina má svou symboliku: rudé růže znamenají lásku, bílé přátelství.
  • Překvapte ji pozváním na rande. Už jen fakt, že si dáte tu práci a připravíte překvapivou schůzku ji ohromí. Nemusí to být rande století. Řekněte jí, že se sejdete ve městě, nebo ji vyzvedněte. Předstírejte, že jde o něco obyčejného a nudného, třeba nákup v supermarketu a pak ji překvapte. Vezměte ji do kina, na večeři, na piknik za městem. Nejspíš vám skočí do náruče a celou dobu se na vás bude láskyplně dívat.
  • Vyrobte pro ni něco. Je fajn jí občas dát květiny, blahopřání nebo šperk, ale co je ještě o třídu výš? Když pro ni něco vyrobíte vlastnoručně. Čím osobnější to bude a čím víc úsilí do projektu vložíte, tím lépe.
   • Vyrobte knihu vašeho vztahu. Kupte pěkný, čistý sešit. Napište o vašich prvních schůzkách, jak vám s ní bylo skvěle, jak jste se cítili. Doplňte obrázky a dalšími vzpomínkami, třeba starými lístky do kina. Řekněte jí, že by bylo krásné kdyby v psaní knihy pokračovala.
   • Udělejte koláž ze vzpomínek na váš vztah. Schovávejte si letáky, vstupenky, účtenky a obrázky, které pro vás oba něco znamenají. Nalepte je na velký karton a dejte jí jako dárek.
   • Natočte pro ni video. Nemusí to být nic převratného, stačí video na mobil. Řekněte jí, co k ní cítíte, co na ní zbožňujete, co jste si o ní mysleli při prvním setkání. Podmalujte video hudbou a pošlete jí ho.
   • Udělejte něco pro její rodiče. Až bude její otec opravovat příjezdovou cestu, nabídněte se, že pomůžete dláždit. Vaše dívka bude nadšená, že chcete poznat její rodinu a něco pro ni nezištně udělat.
 3. 3
  Dělejte malé, každodenní věci. Udělat "něco navíc" neznamená, že to musí být velké gesto, jaké vídáme ve filmech. Často znamenají malé věci stejně, ne-li víc, pokud je děláte ze srdce.
  • Zpívejte jí romantické písně, i když nemáte prvotřídní hlas. Mějte "vaši" písničku. I když popletete slova, u zpívání se oba pobavíte a zasmějete.
  • Foťte se s ní. Vaše dívka se s láskou bude dívat na fotky, na kterých stojíte vedle ní a usmíváte se. Navíc budete mít krásné vzpomínky na vše, co jste spolu prožili.
  • Nechávejte jí ručně psané vzkazy a náznaky toho, že ji máte rád. Připomínejte si, co jste spolu prožili. Pár napsaných řádků má velikou moc.
 4. 4
  Milujte ji pro to, jaká je a čemu věří, protože to se během krátké doby nejspíš nezmění. Lehce se to říká, ale hůř udělá, nicméně je to velmi důležité: Milujte ji takovou, jaká je, bez ohledu na její chyby a selhání, protože ona stejně tak miluje vás.
  • Odpouštějte. Udělala chybu? No a? Každý dělá chyby a záleží jen na tom, jak se k nim postaví. Jestli se omluvila, je upřímná a doopravdy toho lituje, zkuste jí odpustit. Je tu šance, že jednou udělá ona totéž pro vás.
  • Svou přítelkyni respektujte. Neponižujte ji, nebuďte manipulativní, nemluvte o ní ve zlém, když u toho není. Chovejte se k ní tak, jak se gentleman má chovat k dámě. Respektujte její čas, její snahu, její zájmy. Rychle si tak získáte její důvěru.
  • Vycházejte dobře s jejími přáteli, i když vám třeba nejsou úplně po chuti. Přátelé jsou v životě důležití a vaše přítelkyně by byla ráda, kdybyste spolu vycházeli.
  • Snažte se sblížit s její rodinou. Rodina pro vaši přítelkyni určitě znamená nesmírně mnoho. Pokud s ní má pevný a blízký vztah, snažte se opatrně a s respektem stát její součástí, pokud vám to její rodina dovolí.
  Reklama

Tipy

 • Dávejte jí najevo, jak moc ji milujete. To nutně neznamená materiální podporu a dary. Buďte s ní, když vás bude potřebovat, obzvlášť pokud se nachází v těžké situaci. Dokážete jí tak, že ji doopravdy milujete.
 • Dívejte se jí do očí. Vždycky.
 • Ochraňujte ji před čímkoliv, co by jí mohlo ublížit.
 • Vždy jí dejte najevo, jak se cítíte. Bude se tak cítit víc žádaná.
 • Nemluvte v její blízkosti příliš o jiných dívkách, může si připadat méněcenná, nebo může žárlit.
 • Nespěchejte. Dejte všemu čas.
 • Buďte vnímaví. Vždycky ji vyslechněte.
 • Vždycky odpovídejte na její smsky, emaily a zprávy. Vždycky jí zavolejte zpátky.
 • Nezačněte ve vztahu se sexem příliš brzy, aby si dívka nemyslela, že ji chcete jen pro své potěšení.
 • Řekne-li vám, že jí nedáváte vlastní prostor, trochu se stáhněte. Vaše přítelkyně za to čekání stojí a až se k vám vrátí, bude si vás vážit o to víc.
 • Kupte tucet jejích oblíbených květin. Pak si (nepovinné) opatřete plátky růží a dobrou čokoládu a počkejte až na chvíli odejde z domu (třeba na nákup). Napište zprávu, že si zahrajete hledání pokladu a dejte ji na místo, kde ji vaše přítelkyně hned po otevření dveří uvidí. Pokud máte plátky růží, vytvarujte z nich šipku, vedoucí ke zprávě. Ujistěte se, že jste napsali nápovědu, kde najít další zprávu a položte vedle ní první z dvanácti květin. Opakujte až vám dojdou květiny. Samozřejmě by stopy neměly být těžké uhádnout. Předposlední, jedenáctá zpráva by ji měla zavést zpět ke dveřím, kde budete čekat vy s poslední květinou a poslední zprávou v jedné ruce a čokoládou ve druhé. Až otevře dveře, na nic nečekejte, vezměte ji do náruče, polibte ji a dejte jí poslední zprávičku. Mělo by v ní samozřejmě být jak moc ji milujete a jak je vaše přítelkyně krásná. Až si zprávu přečte, dejte jí poslední květinu a čokoládu. Je to skvělé pro výjimečné příležitosti.
 • Varování. Pokud budete všechna doporučení přehánět nebo dělat příliš často, budete vypadat trapně a zoufale - což většinu dívek ihned odradí.
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama