Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud milujete nějakou dívku, je důležité jí to dát najevo. Nemusíte z toho mít strach ani pokud jste stydliví, nebo se bojíte jí to říct. Existuje spousta způsobů, jak dát dívce najevo, že vám na ní záleží. Můžete jí to sdělit pomocí svých činů, chování a slov a postupně si dodat odvahu, abyste jí nakonec mohli říct, že ji milujete. Zde jsou rady, které vám pomohou dívce projevit lásku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Romantická gesta

Stáhnout PDF
 1. 1
  Pošlete jí květiny. Zní to sice jako klišé, ale nic neřekne „miluji tě“ tak jasně, jako krásný pugét květin. Měli byste si to dobře promyslet – neberte první kytici, kterou uvidíte v supermarketu ve slevě. Zjistěte si, jaké květiny má dívka ráda, nechejte připravit speciální kytici a objednejte si kurýra, který dívce květiny doručí až domů.
  • Můžete ke kytici připojit také vzkaz. Může být krátký, například „Krásné květiny pro krásnou dívku,“ nebo delší, například nějaký romantický citát, nebo báseň.
  • Pokud nemáte dost peněz, nedělejte si starosti. Nemusíte kupovat tu nejdražší kytici. Stačí i jediná růže, nebo třeba kytice lučních květin. Jde o romantické gesto, ne o dokonale svázanou kytici drahých květin.
 2. 2
  Uvařte jí její oblíbené jídlo. Můžete dívce projevit lásku tím, že investujete trochu času a uvaříte jí skvělé jídlo, které má ráda. Pokud spolu chodíte už delší dobu, jistě víte, co jí chutná. Nevařte nic složitého ani nic, co jste ještě nikdy nevařili. Prostřete stůl, zapalte svíčky a pusťte nějakou romantickou hudbu.
  • Můžete dívce říct, že pro ni plánujete večeři a požádat ji, aby se hezky oblékla, nebo to pro ni přichystat jako překvapení – musíte se ovšem ujistit, že přijde domů včas a že přijde sama!
  • Pokud neumíte vařit, ni si z toho nedělejte. Jde o to, že vás to napadlo a že jste se o to pokusili. Pokud ovšem máte strach, že jídlo nebude poživatelné, nejprve si ho zkuste uvařit pro přátele nebo pro rodinu.
 3. 3
  Napište jí milostný dopis. Napsat dívce dopis je skutečně romantické a dáte jí tím najevo svoji lásku. Kromě toho si dopis může schovat a navždy si díky němu bude pamatovat, že jste jí ho napsal. Pokud máte problémy mluvit s dívkou osobně, stačí si sednout a napsat vše, co k ní cítíte. Můžete jí dopis dát osobně, nebo jí ho poslat poštou, abyste ji překvapil.
  • Inspirujte se i slavných spisovatelů, jako je Shakespeare, Lord Byron nebo Emily Dickinsonová. Vyhledejte si slavné romantické dopisy a citáty a budete mít představu o tom, jak by měl váš dopis vypadat.
  • Můžete dívce napsat i hezký email nebo SMS zprávu, ale nebude to tak romantické, jako skutečný dopis.
  • Pokud chcete být kreativnější, můžete napsat báseň nebo píseň. Potom ji můžete dívce zazpívat osobně, nebo ji nahrát a poslat jí ji poštou.
 4. 4
  Vezměte ji na romantické rande. Převezměte iniciativu a naplánujte pro vás dva romantické rande. Můžete jít klasicky na večeři a do kina, nebo můžete vymyslet něco speciálního a vzít ji například na místo, kde jste se poprvé setkali. Když si to dobře naplánujete, uděláte na dívku úžasný dojem a dáte jí najevo, jak vám na ní záleží.
  • Zamyslete se nad tím, co vaši dívku baví a přizpůsobte tomu vaše rande. Pokud víte, že ráda bruslí, neměli byste ji brát na bowling.
  • Vymyslete něco originálního a berte v potaz její koníčky a zájmy. Pokud je společenská, můžete ji vzít na nějaký výlet. Pokud se ráda baví, vezměte ji na kolotoče, nebo do zábavního parku. Pokud ji baví divadlo nebo hudba, kupte lístky na nějaké představení, které se jí bude líbit.
 5. 5
  Lichoťte jí. To je velmi jednoduché. Pokud dívku skutečně milujete, nemělo by vám dělat problémy jí stále lichotit a stále nacházet věci, které se vám a ní líbí. Můžete jí pochválit vzhled – něco, co se jí samotné na sobě líbí, například její krásně dlouhé vlasy, ale i něco, co sama na sobě nemá moc ráda, například sexy křivky, nebo zajímavý úsměv. Neměli byste se soustředit pouze na vzhled, pochvalte jí také osobnost a vlastnosti, které se vám na ní líbí.
  • Můžete jí například říct, že máte rád její laskavost a to, jak stále pomáhá ostatním lidem, nebo ji pochválit za něco, čeho se jí povedlo dosáhnout.
  • Lichotky by měly být vždy upřímné. Když jí budete říkat něco, co není pravda, pozná, že to nemyslíte vážně a bude naštvaná. Všechny komplimenty tedy musí být upřímné.
 6. 6
  Překvapte ji. Překvapení jsou skvělými způsoby, jak dát dívce najevo, že na ni myslíte a že jste ochotni udělat vše pro to, aby se usmívala. Nemusíte plánovat velký večírek ani jí kupovat štěně (i když v některých situacích jsou to skvělé nápady). Můžete se zastavit u ní doma a přinést jí zmrzlinu, nebo jí dát tajně do kapsy zamilovaný vzkaz.
  • Některé dívky nemají rády překvapení, takže pokud si nejste jistí tím, zda se jí trefíte do vkusu, snažte se opatrně vycítit její pocity a dobře si rozmyslete, než uděláte něco šíleného.
  • Tento krok se počítá pouze pokud jde o příjemné překvapení. Když si necháte vytetovat její obličej, nebo jí přijdete říct, že se stěhujete do jiné země, nepočítá se to!
 7. 7
  Řekněte jí, že ji milujete. Pokud svoji dívku skutečně milujete, nejlepší a nejupřímnější je říct jí to. Nemusíte z toho dělat žádnou vědu, ani jí nemusíte nosit drahé dárky a tvořit jí před domem velký nápis ze svíček. Jednoduše využijte klidné chvíle, kdy budete spolu a bude vám spolu dobře a řekněte jí ta dvě slova, upřímně a od srdce.
  • Pokud máte problém říct „miluji tě,“ zkuste říct něco podobného, například „myslím, že jsem se do tebe zamiloval,“ nebo i něco otřepaného, jako „celé mé srdce patří jen tobě.“
  • Pokud je to poprvé, co nějaké dívce tato slova říkáte, nebuďte zklamaný z toho, že ji tím zaskočíte. Je možné, že potřebuje trochu času na to, aby tyto informace zpracovala. Uvědomte si, že „miluji tě“ není nic, na co je nutné jakkoli odpovídat.
  • Je ovšem možné, že bude dívka radostně překvapená tím, že jste sebral odvahu jí to říct a hned vám řekne to samé. Nikdy nevíte, dokud to nezkusíte!
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Dejte jí lásku najevo svým chováním

Stáhnout PDF
 1. 1
  Chovejte se laskavě. Dávejte dívce najevo lásku tím, že se k ní budete chovat vždy mile, bez ohledu na to, co zrovna děláte. Když budete v soukromí stále hodný a pozorný, ale mezi přáteli se budete chovat jinak, dívka si bude myslet, že si na něco hrajete. Měli byste se tedy chovat stále co nejlépe.
  • Být k dívce milý znamená naslouchat jí, respektovat její názory (i když s ní nebudete souhlasit), lichotit jí, nikdy neříkat nic, kvůli čemu by se cítila špatně a dělat pro ni hezké věci aniž by vás o to musela žádat.
  • Není pravda, že byste se měli k dívce chovat odměřeně a nepřátelsky. Dívky chtějí muže, kteří se k nim chovají jako k princeznám a platí to zejména pro dlouhodobé vztahy.
 2. 2
  Buďte upřímní. Upřímnost je v lásce velmi důležitá. Když nebudete upřímní, dívka vám nebude důvěřovat a váš vztah bude stát na chatrných základech. Měli byste vždy mluvit pravdu a to v každé situaci. Vaše dívka se možná bude chvíli zlobit, ale nakonec ocení, že jste jí řekl pravdu.
  • Měli byste být upřímní i ohledně toho, co k ní cítíte. Pokud jste do ní zamilovaní, ale ještě jste jí to neřekli, udělejte to. Být upřímný je vždy to nejlepší, co můžete udělat.
  • Řešte všechny problémy, kterým budete společně čelit a nic v sobě neduste. Díky tomu dívka uvidí, že jí důvěřujete. Váš vztah to nakonec posílí.
 3. 3
  Buďte ohleduplný. Slova a činy vám pomohou dát dívce najevo, že ji milujete. Když budete pozorný, ukážete dívce, že ji posloucháte a že věnujete pozornost jejím myšlenkám a pocitům. Mělo by to pro vás být přirozené, ale pokud s tím máte problémy, začněte se více snažit. Můžete si zjistit, co má vaše dívka ráda a snažit se uspokojit všechny její potřeby.
  • Příklady ohleduplnosti: zjistěte, zda si dává do kávy cukr, smetanu atd. a přineste jí ráno nebo po obědě šálek kávy přesně tak, jak ji má ráda. Nechejte ji vybrat si film, na který se budete dívat, všímejte si toho, když například zmíní nějakou knihu, kterou by si chtěla přečíst a kupte jí ji. Pamatujte si její narozeniny a různé další speciální příležitosti a nezapomeňte jí dát dárek nebo blahopřání.
  • Být ohleduplný také znamená přemýšlet o tom, jak vaše činy vaši dívku ovlivní. Pokud si plánujete večer s přáteli a nebudete moci být s ní, měli byste jí to říct a ráno jí hned zavolat, aby o vás neměla strach. Pokud máte kamarádky, neměli byste s nimi před svojí dívkou flirtovat, aby se necítila špatně.
 4. 4
  Chovejte se láskyplně. Tím dáte dívce svoji lásku jasně najevo. Držte ji za ruku, líbejte ji a objímejte ji a oslovujte ji milými výrazy. Nemusíte si takto projevovat lásku pouze v soukromí. Můžete se držet za ruce i na veřejnosti a můžete se i políbit. Měli byste ostatním lidem ukázat, že jste pyšní na to, jakou máte dívku a že ona ví, jak ji milujete.
  • Měli byste se snažit někdy vyhledávat fyzický kontakt. Vezměte ji za ruku, nebo ji obejměte zezadu. Takové malé věci vám umožní dát dívce najevo, jak vám na ní záleží.
  • Dávejte si pozor jen na to, co by se jí nemuselo líbit. Možná nebude ráda, když se jí budete příliš často dotýkat v přítomnosti rodiny nebo přátel. Myslete na její pocity a nepřekračujte žádné hranice.
 5. 5
  Chovejte se galantně. Ukažte své dívce, že gentlemani ještě nevymřeli. Otevírejte jí dveře, pouštějte ji před sebou, když bude venku zima, nabídněte jí své sako a vždy jí zavolejte, zda v pořádku dorazila domů (pokud ji tedy nebudete doprovázet). Obecně byste se měli snažit zajistit, aby se cítila v bezpečí a opečovávaná, ale neměli byste se k ní chovat povýšeně. Dejte jí najevo, že za ní stojíte a jste jí k dispozici kdykoli vás bude potřebovat.
  • Uvědomte si, že být gentleman neznamená dělat za svoji dívku vše a předpokládat, že bez vás nic nezvládne. Říkejte jí, že se vám líbí její nezávislost, ale čas od času jí s něčím pomozte.
  • Nemusíte s dívkou jednat jako s dámou v nesnázích, ale měli byste k ní mít úctu.
 6. 6
  Podporujte svoji dívku. Snažte se svoji dívku podporovat v tom, co dělá ráda a co ji baví. Měli byste jí umožnit věnovat se jejím snům a nedělat si legraci z ničeho, co ji zajímá nebo baví. Měli byste jí pomáhat a být jí oporou. Ocení to více, než si myslíte.
  • Můžete svoji dívku podporovat mnoha různými způsoby – jděte se podívat na její klavírní recitál, poslechněte si prezentaci, kterou má přednášet ve škole, nebo ji nechejte vyplakat se vám na rameni, když bude mít špatný den.
 7. 7
  Buďte své dívce k dispozici. Když budete pro svoji dívku k dispozici vždy, když vás bude potřebovat, dáte jí najevo, jak moc vám na ní záleží. Když se pohádá se svojí kamarádkou, nepovede se jí nějaká zkouška, nebo jí zemře někdo z rodiny, na vás je jí být k dispozici bez ohledu na to, co se děje. Je v pořádku spolu prožívat šťastné chvíle, ale skutečnou zkouškou vztahu je společné zvládání těch těžkých chvílí. Buďte svojí dívce stále k dispozici a uvidíte, že nebude pochybovat o tom, co k ní cítíte.
  • Svoji dívku můžete podržet různými způsoby. Můžete ji nechat, aby se vám vyplakala na rameni, zvednout jí sebevědomí tím, že jí připomenete, jak skvělý je, nebo ji jen přivést na jiné myšlenky. Zkuste se do ní vcítit a zjistit, co nejvíce potřebuje.
  • Můžete dívce projevit lásku tím, že jí umožníte být vám oporou. Když budete mít špatné období, neměli byste na ni křičet ani se jí vyhýbat. Pusťte ji k sobě a sdílejte s ní své pocity. Uvidí, že jí důvěřujete a záleží vám na tom, aby se váš vztah rozvíjel a sílil.
  Reklama

Tipy

 • Každá dívka je jiná, takže byste se měli řídit tím, jaká vaše dívka je. Pokud ji skutečně milujete, jistě víte, jaké věci má ráda a co ocení.
Reklama

Varování

 • Nikdy se nebojte dát dívce najevo, co k ní cítíte. Když nebude vědět, jak moc vám na ní záleží, budete riskovat, že ji ztratíte. Seberte odvahu a řekněte jí, že ji milujete. Jistě nechcete svoji dívku ztratit jen proto, že se bojíte jí dát najevo své pocity.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 64 503 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 64 503 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama