Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Není vůbec jednoduché dát nějakému muži najevo, že se vám líbí. Je totiž těžké najít rovnováhu mezi jemným sváděním a přehnaným otravováním. Pokud chcete nějakému muži ukázat, že se vám líbí, budete se o něho muset zajímat a vysílat romantické signály. Pokud chcete vědět jak na to, přečtěte si tento článek.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Vysílejte signály

 1. 1
  Pečujte o svůj vzhled. Dejte muži najevo, že se vám líbí tím, že si dáte záležet na tom, jak vypadáte. Buďte vždy sama sebou, ale pečujte o své vlasy a používejte jemný make-up. Nemusíte nosit úzké šaty a vysoké podpatky, ale měla byste umět dát najevo, že vám na vašem vzhledu záleží.
  • Nebojte se být trochu sexy. Pokud se ve svém těle cítíte dobře, ukažte to!
  • Pokud se s make-upem necítíte dobře, nepoužívejte ho. Vždy byste měla dělat jen to, co je vám příjemné.
  • Používejte lesk na rty a klidně si ho nanášejte před mužem. Poškádlíte tím jeho fantazii.
 2. 2
  Dávejte své pocity najevo řečí těla. Vaše řeč těla může muži ukázat, za chcete být více než jen přátelé. Až s ním budete mluvit, natočte se směrem k němu a udržujte s ním oční kontakt. Nenechejte se ničím rozptýlit a nekontrolujte si telefon.
  • Až s ním budete mluvit, hrajte si s vlasy. Je to skvělý způsob, jak flirtovat a ukázat trochu nervozity.
  • Čas od času přerušte oční kontakt a podívejte se k zemi. Budete neodolatelně nesmělá.
  • Nezapomínejte se usmívat. Úsměvem dáte muži najevo, že si ho vážíte. Nemusíte mít ani žádný speciální důvod se usmívat.
  • Stále buďte tělem natočená k němu. Pokud sedíte, překřižte si nohy směrem k němu. Pokud stojíte, otočte se k němu rameny.
 3. 3
  Flirtujte. Čím víc budete s mužem flirtovat, tím víc mu bude jasné, že se vám líbí. Začněte opatrně a postupně přitvrzujte. Existuje mnoho způsobů flirtování s muži:
  • Mluvte trochu jemnějším hlasem a natáčejte se k němu.
  • Dotýkejte se ho na rukách, škádlete ho a snažte se vytvořit si pevný vztah.
  • Smějte se. Muž nemusí být extra vtipný, abyste se mohla smát. Smíchem ukážete, že se s ním dobře bavíte.
  • Hlavně to nepřežeňte. Ženy by měly flirtovat velmi jemně.
 4. 4
  Prolomte dotekovou bariéru. Až budete mít pevnější vztah, nebojte se lehce se ho dotknout na ruce nebo na rameni. Můžete se ho dotýkat i častěji, klidně ho na uvítanou obejměte. Když prolomíte dotekovou bariéru, muž uvidí, že se k němu chcete dostat blíž.
  • Dejte pozor, abyste ho neuváděla do rozpaků. Někdy by se měl dotýkat i on vás.
  • Pokud se s nějakým mužem sbližujete a byli jste si například zasportovat, nabídněte mu masáž. Jestli se mu líbíte, řekne ano a jistě tím uděláte velký krok vpřed.
 5. 5
  Lichoťte mu. Je těžké lichotit mužům, aniž by to vypadalo, že jste z nich na větvi. Nemusíte říkat „páni, ty jsi ale sexy“, stačí začít s jemnějšími lichotkami. Pokud je například ostříhaný, nebo má novou košili, řekněte mu, že mu to sluší. Pokud v něčem vyniká, pochvalte jeho schopnosti.
  • Můžete lichotit i osobněji, například řekněte: „Víš, že jsi hrozně vtipný?“ nebo „Vždycky víš, jak mi zlepšit náladu!“
 6. 6
  Zeptejte se ho, jestli se mu někdo líbí. Není to sice zrovna nenápadné, ale dáte mu tím najevo, že o něho máte zájem. Zeptejte se ho, jestli se mu někdo líbí, nebo spolu mluvte o tom, jakou přítelkyni by si představoval. Buďte ale opatrná. Ukažte mu, že se ptáte kvůli sobě a ne kvůli nějaké své kamarádce.
 7. 7
  Řekněte mu, že jste otevřená možnosti s někým chodit. Jen zmiňte, že byste chtěla s někým chodit a že se těšíte na to, až budete mít přítele. Nemělo by to znít moc zoufale, jednoduše řekněte, že o tom přemýšlíte. Můžete klidně mluvit i o tom, jakého přítele byste si představovala a uveďte vlastnosti, které na něm máte ráda.
 8. 8
  Zajistěte, aby vás pozval na rande. Můžete se pokusit ho přimět k tomu, aby vás pozval na rande. Zmiňte své plány na víkend nebo řekněte, že nemáte co dělat a počkejte, jestli vás někam pozve. Můžete říct: „Nevím, co budu zítra dělat, ale chtěla bych podniknout něco zajímavého,“ a počkejte, co na to odpoví.
  • Můžete využít vaše společné zájmy. Zmiňte se o zápasu vašeho oblíbeného týmu nebo o koncertě vaší oblíbené kapely a uvidíte, jestli bude chtít jít s vámi.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Řekněte mu, že se vám líbí

 1. 1
  Ujistěte se, že se líbíte i vy jemu. Neexistuje sice žádný způsob, jak zjistit, zda se mu líbíte, ale měla byste alespoň sledovat jeho signály. Je lepší si chvíli počkat a všímat si náznaků náklonnosti, než ho překvapit vyznáním citů příliš brzy. Sledujte následující věci a snažte se zjistit, zda vás bere jako něco více než jen kamarádku:
  • Všímejte si toho, co říká. Pokud vám stále lichotí, vyptává se vás na váš život a mluví o tom, že by chtěl s někým chodit, znamená to, že se mu líbíte.
  • Všímejte si toho, co dělá. Pokud se mu líbíte, bude se snažit s vámi trávit co nejvíce času, bude se vás chtít dotýkat a možná pro vás bude dělat i hezké věci jen tak.
  • Všímejte si jeho vzhledu. Pokud si dává vždy záležet, když spolu někam jdete, může to znamenat, že se mu líbíte.
  • Sledujte, zda je vám stále nablízku. Pokud se snaží s vámi strávit co nejvíce času, i když to nemusí být zrovna rande, pravděpodobně se mu líbíte.
 2. 2
  Řekněte mu, že se vám líbí. Pokud nestačí vysílat jemné signály, je na čase sebrat odvahu a říct muži rovnou, že se vám líbí. Vyberte si dobré místo a čas, abyste spolu mohli být o samotě a v klidu. Snažte se být uvolněná a prostě mu řekněte, že k němu něco cítíte. Netlačte na něho kvůli odpovědi, dejte mu čas.
  • Uvolněte se a nemějte strach. I když vás nebude chtít, alespoň to budete mít za sebou a budete vědět, na čem jste.
  • Netlačte na něho, mluvte pomalu a nechrlte ze sebe zbytečně tisíc důvodů, proč se vám líbí.
 3. 3
  Zareagujte správně. Pokud se mu líbíte, můžete ho obejmout nebo mu dát jinak najevo, že máte radost. Potom můžete začít mluvit o vašem vztahu. Když se mu ale nebudete líbit, nevěšte hlavu. Dejte najevo, že jste dospělá a nebuďte naštvaná ani smutná.
  • Když se ukáže, že se mu líbíte, můžete se spolu i zasmát nad tím, jak jste se ho pokoušela sbalit.
  • Pokud se mu nelíbíte, nebuďte z toho smutná. Nic to neznamená a jistě si najdete někoho, kdo vás bude mít rád.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Poznejte ho

 1. 1
  Staňte se přáteli. Pokud s ním chcete začít chodit, budete muset svůj vztah postavit na nějakých základech. Pokud ještě nejste přátelé, měla byste se s ním skamarádit. Už tím mu ukážete, že se vám líbí. Pokud ho neznáte a on ani neví kdo jste, bylo by těžké mu vyznávat své pocity. Když budete přátelé, budete si moct ověřit, zda se k sobě skutečně hodíte a budete mít šanci mu ukázat, jak skvělá jste.
  • Buďte k němu přátelská. Neptejte se ho na žádné příliš osobní věci. Chovejte se klidně a začněte budovat vzájemnou důvěru.
  • Přirozeně přejděte k přátelství. Nezahlcujte muže svojí přítomností, pouze postupně přirozeně prodlužujte čas, který spolu trávíte.
  • Nezapadněte do zóny přátelství. Měla byste být s mužem kamarádka, ale na tak dobrá kamarádka, abyste se připravila o možnost s ním v budoucnu chodit.
 2. 2
  Začněte svými společnými zájmy. Pokud chcete muže poznat, můžete se začít bavit o tom, co máte společného – od rodin až po oblíbené sportovní týmy. Pokud nemáte moc společného, můžete se jeden od druhého učit a možná zjistíte, že vás jeho zájmy také zajímají. Můžete také předstírat, že vás sport baví trochu víc, než ve skutečnosti.
  • Muži rádi mluví o sportu. Pokud máte oba rádi stejný tým, můžete si o tom povídat. Pokud ne, zjistěte si něco o jeho oblíbených týmech a ohromte ho svým přehledem.
  • Také hudba spojuje lidi. Zjistěte, zda posloucháte stejnou muziku a pokud ne, nechejte si něco doporučit. Když budete dobří přátelé, můžete mu dokonce nahrát vlastní CD se svojí oblíbenou hudbou.
  • Mluvte spolu o svých rodinách, například o sourozencích nebo o zvířatech, která jste jako malá měla.
  • Zjistěte, zda máte rádi stejná jídla. Pokud oba milujete sushi, jistě vás dříve nebo později pozve na dobrou večeři do sushi baru.
 3. 3
  Smějte se stejným věcem. Najděte si něco, čemu se můžete společně smát, ať už to bude cokoli. Když se budete společně smát, budete mít pevnější vztah a dáte tím muži najevo, že je s vámi legrace.
  • Pokud si najdete něco, čemu se spolu můžete smát jen vy dva, protože tomu ostatní lidé nebudou rozumět, bude to ještě lepší.
  • Můžete se smát stejnému seriálu, stejným zvířatům nebo například nějakému vtipnému učiteli. Důležité je, abyste se smáli spolu.
 4. 4
  Poznejte jeho přátele. Cesta k srdci muže vede skrz úctu jeho přátel. Pokud vás jeho kamarádi mají rádi, máte větší šanci, že se do vás nakonec zamiluje. Když budete na jeho přátele milá, ukážete mu, že jste příjemný člověk, který umí vycházet se všemi. Navíc kdyby vám na něm nezáleželo, jistě byste neměla zájem trávit čas s jeho přáteli.
  • Měla byste jeho přátele poznat, ale neměla byste se účastnit každého jejich setkání, hlavně pokud jde o „pánskou noc“.
 5. 5
  Nabídněte mu pomoc. Až se trochu poznáte, můžete mu nabídnout, že ho někam svezete nebo že mu s něčím pomůžete. Může jít sice jen o malé gesto přátelství, ale ukážete mu tím, že vám na něm záleží. Jen si dávejte pozor, abyste nedělala něco stále jen vy pro něj.
  • Pokud nepřijde do školy, doneste mu domácí úkoly.
  • Pokud jste na cestě za ním a kupujete si kávu, také mu něco kupte.
  • Hlavně to nepřehánějte. Nejste ještě jeho přítelkyně, takže byste se mu neměla starat o praní nebo nákupy.
 6. 6
  Řekněte si o jeho číslo. Pokud jste nějakou dobu už přátelé a trávíte spolu čas, je přirozené, že ho požádáte o číslo. Chovejte se uvolněně a neberte to tak, že ho zvete na rande. Jen mu řekněte, jestli vám dá své číslo, abyste mu mohla napsat, v kolik hodin se sejdete nebo kde se koná nějaký večírek. Pokud je to hodný muž, bez problémů vám číslo dá.
  • Když budete mít jeho číslo, budete se moci kontaktovat častěji. Můžete si začít psát zprávy a pomalu posunout váš vztah na další úroveň.
  • Až budete mít jeho číslo, nepište mu neustále jen vy. Počkejte, až napíše i on vám.
  Reklama

Tipy

 • Zkuste si posílit sebevědomí a potom mu to říct, pomáhá to!
 • Usmívejte se, ale nechovejte se divně. Bavte se s jeho přáteli a jistě se brzy sblížíte.
 • Nebuďte nervózní, když ho někde potkáte. Usmějte se a zamávejte mu.
 • Flirtujte s ním. Pokud spolu mluvíte a vy musíte odejít, můžete říct „líbíš se mi“ nebo „moc se mi líbíš“ a odejít. Budete působit tajemně a pokud se mu nelíbíte, pravděpodobně se o tom už nikdy nezmíní. Když se mu ale budete líbit, jistě si o tom s vámi promluví.
 • Nezapomínejte na to, že někteří muži hledají pouze přátelství.
 • Pokud mu nechcete říct, že se vám líbí, požádejte někoho jiného. Dobře si takového kamaráda vyberte, jinak se všechno pokazí.
 • Buďte sama sebou. Když budete něco hrát a on se do vás zamiluje, jednoho dne zjistí, jaká opravdu jste a že se kvůli němu měníte. Buďte tedy vždy sama sebou a chovejte se k němu tak, jako k ostatním přátelům.
 • Buďte klidná. Pokud se vám opravdu líbí, buď mluvte nebo buďte potichu. Nikdy ho nepřerušujte a nemluvte ani moc, ani málo.
 • Nemějte strach, když řeknete něco hloupého. Pokud se mu líbíte, nebude z toho dělat vědu.
 • Nemluvte s ním o věcech, kterým vůbec nerozumí, jako například make-up nebo dívčí problémy.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Jak pozvat muže na randeJak pozvat muže na rande
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama