Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Většina marketingových expertů doporučuje, aby společnost vložila mezi 2 ž 5 procenty svých tržeb na reklamu[1] . Pokud se ale teprve rozrůstáte, tak nebudete mít ve svém rozpočtu tolik peněz jako větší společnosti na velké reklamní kampaně nebo zatím používáte váš kapitál na jiné oblasti. I vy můžete oslovit své zákazníky a dělat reklamu vaší společnosti zadarmo.[2]

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

On-line marketing

 1. 1
  Začněte používat internet. Využijte sílu internetu, abyste o sobě dali vědět. Internet je plný možností, jak zadarmo oslovit stovky až tisíce potenciálních zákazníků .
  • Můžete vytvořit webovou stránku zadarmo a poskytnout informace o vaší společnosti a uvést na trh vaše výrobky či poskytované služby.
  • Velmi důležitá je emailová adresa vaší společnosti. Můžete vytvořit emailovou adresu zadarmo. Ujistěte se, že při zaslání emailu, máte vždy na spodu váš podpis (toto přidáte v Nastavení). Zahrňte i webovou adresu, Facebook stránu, Twitter účet nebo jakékoliv jiné odkazy, které máte.
 2. 2
  Používejte Twitter. Založení účtu na Twitteru je zdarma a dovolí vám působit na vaše zákazníky okamžitě a s osobním přístupem. Podívejte se na tuto adresu Twitter for Business pro více informací.[3]
  • Vyberte si přezdívku nebo uživatelské jméno, které je vaší společnosti nejbližší a přidejte k němu i email vaší společnosti.
  • Použijte logo vaší společnosti jako vaši fotografii. Použitím loga vaší společnosti při každém tweetu posílí povědomí o vaší značce.
  • Sledujte vaše současné zákazníky, členy rodiny, přátele a vaše ostatní obchodní přátele, kterých produkty používáte, či které obdivujete.
  • Propagujte svoji společnost ve svých tweetech, ale zároveň vtipným způsobem - rozdávejte dárky či dejte vědět o svých věrných zákaznících. Dejte jednoduše lidem důvod, aby vaši stránku sledovali.
 3. 3
  Vytvořte si Facebook stránku. Založení účtu na Facebooku je zdarma a dovolí vám působit na vaše zákazníky okamžitě a s osobním přístupem. Podívejte se na tuto stránku Facebook for Business pro více informací.[4]
  • Rozdávejte dárky lidem, kterým se "líbí" váš profil nebo sdílejí vaše posty a nabízejte speciální Facebook nabídky přes zprávy zákazníkům, kteří váš sledují.
  • Většina společností si nevytváří ani své webové stránky a používají Facebook stránku jako svou hlavní. Rozhodněte se, zda je to dobrý krok pro vaši firmu.
 4. 4
  Připojte se na Yelp. Yelp je webová adresa, kde mohou zákazníci ohodnotit a doporučit nějakou firmu. Více zjistíte na Yelp pro společnosti.[5]
  • Stránku na Yelp můžete používat k oznamování speciálních nabídek, stejně tak jako ukázat, jak dobře se chováte ke svým zákazníkům.
  • Někteří majitelé společností kontaktují zákazníky se špatnými zkušenostmi na Yelp přímo nebo jim nabídnou jinou nápravu. Toto vám nabízí ukázat vaším potenciálním zákazníkům, jak se o své zákazníky staráte.
 5. 5
  Vytvořte si svou nabídku Google Places. Zapište svou společnost do Google Places, takže se zobrazíte na Google Maps, pokud vás někdo bude hledat a kde lidé mohou sdílet své recenze a ohodnotit vaši společnost. Ujistěte se, že váš Gmail účet je přiřazen k vaší společnosti, poté začněte tady. Sužba Yahoo! Local hostuje podobnou službu.[6] [7]
 6. 6
  Vytvořte si zadarmo účet s adresářem. Většina internetových adresářů vám dovolí sdílet nespočetné množství souborů, společností a služeb s různým podrobnými informacemi ohledně produktu a také automaticky nabízí kontaktní formulář, skrz který může zákazník kontaktovat majitele. [8]
  • Vytvořte si seznam. Seznam produktů, služeb a všeho, co vaše firma nabízí. Dobrý internetový adresář vám dovolí nahrát co nevíce potřebného popisu, abyste se mohli zaměřit na určitý trh.
  • Vaše produkty budou zapsány do jejich databáze a budou uveřejněny na hlavní stránce. Všechny výrobky jsou také nahrané s možností vyhledávání ve vyhledávačích po 24 hodinách.
 7. 7
  Připojte se k vhodným internetovým komunitám. Spousta firem, hlavně ty, které jsou něčím výjimečné, mají své internetové komunity. Připojení se k takovéto komunitě může být velmi dobrým marketingovým nástrojem.
  • Je velmi důležité být v těchto komunitách aktivní a budovat si vztah s jejich členy. Pokud se budete zúčastňovat pouze někdy, tak můžete ztratit více zákazníků než získáte.
  • Tyto komunity byste měli také použít pro inzerování vaší společnosti. Ujistěte se, že příspěvky jsou pro členy zajímavé a vždy je doplňte o vaše logo, jméno společnosti a odkazy na internetové stránky ve svém podpisu.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Použitím místních médií

 1. 1
  Vydejte tiskovou zprávu. Začali jste právě podnikat? Chystáte se podporovat nějakou charitativní akci? Dokončili jste právě nějaký zajímavý projekt? Rozešlete svůj článek místním médiím a zjistěte, zda je to bude zajímat. [9]
  • Zkuste noviny, novinovou relaci a nebo vysílání v rádiu. Pomocí různých druhů komunikačních médií můžete zaujmout větší spektrum zákazníků.
  • Tiskovou zprávu můžete vydávat pokaždé, když uzavřete nějaký obchod. Pokud byste ale rozesílali tiskových zpráv mnoho, tak média mohou ztratit zájem.
 2. 2
  Kontaktujte sloupkaře. Vybudujte si vztah se co nejvíce sloupkaři. Občas, když budou hledat inspiraci pro článek, tak vás mohou kontaktovat.
  • Některé noviny mají sloupkaře, kteří se zaměřují na psaní článků o společnostech. Pokuste se je kontaktovat jako první.
  • Hledejte sloupkaře, kteří se zaměřují na co nejširší publikum - například, pokud vedete obchod s rybářskými potřebami, tak zkontaktujte sloupkaře, který se zaměřuje na venkovní aktivity.
 3. 3
  Podporujte charitativní projekty. Většina novin vytiskne speciální výtisk o charitativních účelech, a to většinou během prázdnin. Místní média se na tyto charitativní projekty většinou zaměřují.
  • Můžete například zorganizovat sbírku potravin pro místní útulky nebo místní organizace.
  • Nezapomeňte kontaktovat média či noviny o tom, že tuto akci organizujete.
  • Zaštiťte akci logem vaší společnosti, ale ne natolik, aby akci zastínilo. Můžete použít nápisy, banery nebo dokonce oblečení s logem a jménem vaší společnosti.
  • Pro lepší reklamu, můžete dokonce nabídnout speciální slevu těm zákazníkům, kteří donesou nějaké věci na charitu. Tím zvýšíte příjmy na vaši charitu i ve vašem podnikání.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Použitím sítí

 1. 1
  Používejte programy. Síla slova je dobrý prostředek na to, jak zvýšit povědomí o vaší společnosti a touto sílou slova jsou pro vás reference od vašich zákazníků.
  • Nabízejte slevy nebo malé pozornosti od vaší společnosti pro ty, kteří vám zašlou doporučení. Také můžete nabízet lepší nabídky těm zákazníkům, kteří přivedou nějakého nového zákazníka.
  • Ujistěte se, že vaši stávající zákazníci se o vašem programu dozvědí, takže jim bude jasné, co získají při doporučení vašeho podniku jiným zákazníkům.
 2. 2
  Budujte spojenectví a partnerství. Spolupracujte s dalšími podniky, které nabízejí různé doplňkové služby a doporučujte zákazníky jeden druhému. Například, pokud prodáváte skleníky, tak se spojte s dodavateli hnojiv nebo sítí květinářství.[10]
  • Ujistěte se, že nabídka je výhodná pro obě dvě strany. Tím se zvýší příjmy všech zúčastněných a posílí se vaše společenství.
  • Vaše formální partnerství byste měli potvrdit nějakou smluvní dohodou. Pokud je to nutné, vyhledejte si právníka.
 3. 3
  Připojte se do organizací. Obchodní komora, organizace služeb a další skupiny jsou skvělým způsobem, jak se propojit s vlastníky jiných společností a svými potenciálními zákazníky.
  • Pokud se připojíte k nějaké organizaci, tak je velmi důležité zůstat aktivním členem. Pokud budete pouze člen, tak to nebude tak efektní. Navštěvujte schůzky i akce této organizace a komunikujte se co nejvíce lidmi.
  • Ujistěte se, že vaše vztahy budou vzájemně prospěšné. Lidé vám velmi rádi zašlou své zákazníky, pokud to vy uděláte na oplátku také.
  • Ujistěte se, že vaší společnosti nedělají špatnou reklamu. Pokud je to vhodné, tak zvažte informace, které s organizací o své společnosti sdílíte.
 4. 4
  Připravujte semináře, workshopy a další vzdělávací akce. Pokud máte místo pro několik lidí, tak zvažte přípravu akce, kde lidi seznámíte se svými produkty. Například, vinotéky mohou připravit ochutnávku vína nebo řemeslné dílny mohou připravit dílny s workshopy o řemeslných technikách výroby.
  Reklama

Tipy

 • Uveřejňování informací a doporučení pomocí sociálních médií, nabídky seminářů bez jakékoliv reklamy, to je dobrý způsob, jak si vybudovat vztah se svými klienty. Pokud nabízíte květiny, tak se nabídněte pomoci lidem s dekorací zadarmo během svátků, např. svátek Sv. Valentýna.
 • Vyberte si zapamatovatelné telefonní číslo. Dokonce i pokud nemáte bezplatnou telefonní linku 800, tak si můžete vybrat linku, která bude mít jednoduše zapamatovatelné telefonní číslo či bude přímo opisovat slova spojující s vaší společností.
Reklama

O tomto wikiHow

Ross Taylor
Spoluautorem článku je :
Marketingový expert
Tento článek spoluautorem článku je Ross Taylor. Ross Taylor je marketingový expert a zakladatel internetového marketingu Alameda. S více než 10 lety zkušeností se Ross specializuje na optimalizaci pro vyhledávače (SEO) a marketing ve vyhledávačích (SEM). Rossova butiková agentura SEO je agentura Google Partner, která byla oceněna za oddanost poctivé komunikaci a kvalitním službám s oceněními od UpCity, ThreeBestRated.com a Clutch. Ross je držitelem titulu Associate of Arts z Chabot College a certifikací Google AdWords a CompTIA A+. Tento článek byl zobrazen 4 611 krát
Kategorie: Svět práce
Stránka byla zobrazena 4 611 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama