Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Prsten je symbolem závazku a je také často viděn jako před-zásnubní prsten. Naneštěstí může být darován i z mnoha jiných důvodů – jako symbol cudnosti, věrnosti, monogamie, přátelství anebo dokonce jako symbol vlastního slibu čistoty a střízlivosti. Když chcete koupit prsten, který by měl pro vašeho partnera symbolizovat Váš závazek, je důležité si přesně vyjasnit, jaký by měl být jeho význam.

Část 1
Část 1 ze 3:

Vybírání prstenu

 1. 1
  Mějte na paměti význam prstenu a předvídejte reakci obdarovaného. Když chcete darovat prsten jako znak přátelství, anebo partnerovi, se kterým nechodíte dlouho, vyberte něco jednoduchého a ne moc drahého. Když si Váš partner dělá naděje na žádost o ruku, zvolte jiný o něco méně kulturně významný šperk anebo se rozhodněte předem tyto prsteny vyměnit, abyste partnera/partnerku nezklamali špatně pochopeným překvapením.
 2. 2
  Vyberte něco, co bude obdarovaný nosit. Když nezvykne nosit prsteny, můžete umístit prsten na náhrdelník anebo použít jiný dar „jako slib“. Pokuste se změřit velikost prstenu dočasným „odcizením“ jiného prstenu, který již obdarovaný nosí a nechte jej změřit klenotníkovi.
  • V případě, že obdarovaný má práci nebo zálibu, u které by musel dávat prsten dolů anebo jej mohl poškrábat (jako například stavebnictví anebo horolezectví), vyberte pevný materiál jako je titan.
  • V případě, že prsten má symbolizovat slib budoucího zasnoubení anebo je to “svatební prsten” pro pár, který nemá v plánu se vzít, vyberte prsten, který se hodí na prsteníček levé ruky anebo tam, kde ho má váš partner v úmyslu nosit.
  • Pro jiné druhy prstenů vyberte jiný vhodný prst na nošení. (Často prsteník na pravé ruce, který může mít jinou velikost jako jeho protějšek na levé ruce.)
 3. 3
  Prozkoumejte inskribované prsteny. Také známé jako prsteny se zprávou, jsou to kovové obroučky s milostnou básní, slibem anebo jiným nápisem vyrytým uvnitř povrchu, vedle kůže nositele. Je to vynikající volba, protože jsou obvykle lehce odlišitelné od svatebních a můžete tak doslovně ukázat slib.
  • Klenotník vám může pomoci udělat váš vlastní inskribovaný prsten vyrytím osobního vzkazu od vás pro obdarovaného.
  • Mnoho inskribovaných prstenů cituje biblické verše anebo jiné křesťanské nápisy, ale tato tradice se rozšířila také do světské společnosti a párů jiných náboženství.
 4. 4
  Zvažte prsteny „Claddagh“. Tyhle prsteny pocházejí z Irska a představují dvě sepjaté ruce držící srdce. Tohle vizuální ztvárnění lásky anebo přátelství slouží jako připomínka závazku.
 5. 5
  Zeptejte se na přizpůsobení prstenu. Mnoho klenotníků je ochotných navrhnout anebo upravit ztvárnění prstenu pro vás tak, že přidají speciální prvky, jakými jsou vyryté zprávy anebo unikátní dekorace se speciálním významem. Zvažte vyrytí stejného slibu, který uděláte také slovně.
 6. 6
  Přemýšlejte také o jiných možnostech. Takovýto prsten by neměl být tak drahý či vypracovaný, aby byl považován za zásnubní prsten, ale prsten se zvláštním významem dodává větší váhu slibu. Zvažte použít prsten s kamenem narození obdarovaného anebo vyberte speciální rytinu.
  • V případě, že si nemůžete dovolit koupit šperky, anebo když se obdarovanému líbí méně luxusní dárky, vyrobte váš vlastní šperk anebo dárek. Použijte přitom pokud možno materiál anebo věc se speciálním významem ve vašem vztahu.
  • Náhrdelník, náušnice anebo jiné druhy šperků jsou také dobrým symbolem. Tato možnost je vhodná zejména, když dáváte slib partnerovi, který touží po svatebním slibu; vyhnete se tak nedorozumění.
  • Pokud máte potíže s vybíráním anebo se vám tento nápad prostě líbí, zeptejte se obdarovaného, jestli by si nechtěl vyměnit takovýto prsten se slibem a pak společně vyberte shodný pár.
 7. 7
  Změřte si jejich velikost. Když chcete někoho překvapit, nemělo by být zřejmé, co se snažíte zjistit. Zvažte změření jiných již nošených prstenů anebo požádejte o pomoc přátele a rodinu. Pokud si pořád nejste jistí, použijte prsten, kterého velikost lze měnit.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Připravte Dárek

 1. 1
  Vyberte významný den. Prsteny se slibem mohou být vhodným dárkem na Vánoce, den svatého Valentýna anebo narozeniny. Pokud jste ve vztahu, vaše výročí může být skvělou volbou.
 2. 2
  Darujte prsten na významném místě. Jděte do restaurace, kde jste byli na první schůzce, koncertní haly, kde jste se poprvé setkali se svým přítelem anebo na jiné místa, na která máte oba společné šťastné vzpomínky. Mějte na paměti, jakým typem osoby je obdarovaný: někteří lidé rádi přijmou prsten na přeplněných místech, jiní dávají přednost většímu soukromí.
 3. 3
  Nepřežeňte to. Toto není žádost o ruku. Nemusíte najímat psaní na nebe anebo organizovat světelnou show.
 4. 4
  Zkuste z toho udělat hledání pokladu. Zanechte napsaný vzkaz někde, kde ho obdarovaný najde a naznačte v něm umístění další stopy. Využijte stopy, kterým budete rozumět jenom vy dva. Na konci cesty ho pak budete čekat vy, abyste mu darovali prsten se slibem.
  • Tenhle druh komplikovaného postupu může být zábavný a romantický, měli byste si však být jisti, že obdarovaný bude na prsten se slibem dobře reagovat. Tenhle slib by mohl přijít ve vztahu příliš brzy, anebo naopak, obdarovaný by mohl očekávat žádost o ruku.
  • Udržujte stopy jednoduché a zřejmé; nejde o to zmást hledajícího. Pokud si váš partner užívá hádanky, můžete stopy udělat těžšími, ale buď vy, nebo váš kamarád byste ho měli sledovat, a pokud se zasekne, dát mu další nápovědu.
 5. 5
  Naplánujte si den plný aktivit. Zábavní den, kdy trávíte čas společně je vynikající cesta jak připravit atmosféru pro zvláštní okamžik. Jděte na výlet končící piknikem anebo připravte domácí jídlo. Plánujte to v předstihu, abyste předešli neočekávaným hostům doma anebo prázdné nádrži v autě po cestě zpátky z výletu.
  • Pokud něco neočekávaného naruší Váš společný den, naplánujte darování prstenu na jiný den.
 6. 6
  Zvažte možnost nastražit prsten někde jako překvapení. Ukryjte prsten někde, kde ho může budoucí nositel případně najít, například pod polštář anebo do boxu na svačinu. Toto může být částí jiného plánu anebo použijte jen toto samotné, záleží na tom, jak moc chcete zvýšit napětí.
  • Pokud nemůžete býti přítomni nalezení prstenu, připojte svůj slib písemně a následně jej pak doplňte ústním prohlášením.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Darování Prstenu

 1. 1
  Ukažte prsten. Darujte prsten anebo jiný slib dávající dar otevřením dárkové krabičky a ukažte její obsah; nechcete, aby si to popletli se zásnubním slibem. Pokud jste prsten nechali na nějakém soukromém místě, kde ho obdarovaný najde, dejte mu chvíli, aby to vstřebal.
 2. 2
  Prohlaste svůj slib. Pokud prstenem značíte nějaký závazek (jako například čistota anebo věrnost) jasně to při dávání prstenu prohlaste. Připravte si několik slov pro nasazení prstenu, pokud nechcete něco říci spontánně.
  • Nepřežeňte své sliby. Neříkejte, že máte v úmyslu jednoho dne si příjemce vzít, pokud nejste připraveni dotáhnout to do konce. Váš záměr musí být jasný, i když je tak jednoduchý jako touha vyjádřit svou lásku anebo oporu.
  • Citát z oblíbené básně anebo písně může dodat vašemu slibu více emocí, ujistěte se ale, že některá slova jsou vaše vlastní.
 3. 3
  Složte krátkou píseň anebo báseň (volitelné). Když hrajete na hudební nástroj, zpíváte anebo píšete poezii, složení kousku, který vyjádří, co cítíte, může být dojemným způsobem jak vyjádřit váš slib.
 4. 4
  Zahrňte osobní detaily. Řekněte osobě svými vlastními slovy, jak moc pro vás znamená. Uveďte zvláštní kvality, které obdivujete a také šťastné vzpomínky, abyste zabránili pádu do klišé.
 5. 5
  Buďte sám sebou. Víte, že váš vztah s obdarovaným bude lepším, než si to myslí WikiHow. Pokud byste oba našli smysl v něčem praštěnějším, než co se tady psalo, anebo víte, že obdarovanému by se líbilo deset minut recitace sonetů, jděte do toho.
 6. 6
  Umístěte prsten se slibem na jakýkoli prst. Mnoho lidí je nosí na prostředníku levé ruky anebo na prsteníku pravé ruky. Většina obdarovaných nebude chtít, aby to bylo zaměněno se zásnubním prstenem, takže se držte dál od prsteníku levé ruky.
  • Samozřejmě, pokud použijete jiný druh šperku anebo dárku, umístěte jej na příslušném místě anebo jej předejte formálněji.
  Reklama

Tipy

 • Prsteny se slibem přijdou vhod, když jste oba příliš mladí na sňatek.
 • I když jsou prsteny se slibem původně křesťanské, můžete teď najít i prsteny se slibem s hebrejským požehnáním, jiným náboženským významem anebo světským vzorem.
 • Nezapomeňte mít v tento den v ruce kameru, abyste tuto chvíli zachytili pro budoucnost.
Reklama

Varování

 • Slibující prsteny nelze brát na lehkou váhu! Dělejte sliby, které dodržíte a dotáhnete se závazkem do konce.


Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak líbatJak líbat
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 29 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 298 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 7 298 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama