Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud chcete zjistit, jestli je někdo, koho znáte gay, musíte být opatrní, protože je to choulostivá záležitost. Abyste vypátrali, jestli je váš známý homosexuál, musíte dotyčnou osobu pozorovat a vědět, čemu se vyhnout. Může se vám povést najít nějaké náznaky toho, že někdo je nebo není homosexuál, ale nakonec si stejně nemůžete být jistí, dokud se vám sám nesvěří. Pokud potřebujete být diskrétní a zjistit, jestli je někdo z vašeho okolí homosexuálně orientovaný, postupujte podle těchto kroků.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Co nedělat

Stáhnout PDF
 1. 1
  Neptejte se všech, které znáte, jestli je nějaká osoba homosexuální. Je to to nejhorší, co můžete udělat, pokud chcete diskrétně zjistit něčí sexuální orientaci. Ať už je někdo gay nebo ne, má pro to svůj dobrý důvod a poslední věc, kterou by si přál je, abyste chodili a ptali se všech okolo, co si o tom myslí.
  • Pokud se k tomu daná osoba nepřiznala, pravděpodobně to tak jako tak dotázání nebudou vědět. A pokud se jim svěřila, stejně vám to neřeknou. Takže jediné, co tím způsobíte, je, že dotyčnému zkomplikujete život ať už je gay nebo ne.
  • Pokud je homosexuální, je jasné, že zatím nechce, aby to všichni tušili. A pokud je heterosexuální, tak v podstatě bezdůvodně šíříte drby o jeho sexuální orientaci.
  • Navíc, pokud dotyčná osoba zjistí, že se vyptáte všech okolo, nikdy se vám nesvěří.
 2. 2
  Nezkoumejte jeho styl. Jeden z hloupých mýtů, o tom, jak poznat, jestli je někdo gay, je sledováním toho, jak se obléká. Pokud někdo nosí upnuté oblečení, výrazné barvy a nápadné vzory, je to samozřejmě gay, pravda? Špatně. Kdokoliv může nosit upnuté oblečení a zářivé barvy - a nemá to co dělat s jeho sexuální orientací.
  • Kromě toho, existuje mnoho metrosexuálních mužů či sportovních žen. To, jak se lidé oblékají, nesvědčí o jejich sexuální orientaci. Neztrácejte čas snahou analyzovat, co znamená, když vaše kamarádka změní styl oblékání nebo váš kamarád najednou začne nosit užší kalhoty.
 3. 3
  Nezkoumejte způsob, jakým dotyčná osoba mluví. Toto je další hloupý mýtus. Neztrácejte čas pozorováním, jaká váš známý volí slova nebo jaké výrazy a intonaci používá, když mluví. Můžete strávit roky analyzováním způsobu mluvení a nikam vás to nedovede.
 4. 4
  Nebuďte posedlí hudebním či televizním vkusem dotyčné osoby. Můžete spekulovat o tom, že je váš kamarád gay, protože miluje Madonnu a Glee, ale pravděpodobně opět ztrácíte čas. Homosexuálové jsou všude okolo a nemusí mít specifický vkus. Ve skutečnosti, pokud se někdo nepřiznal ke své orientaci, pravděpodobně se bude snažit zapadat a nebude zmiňovat žádné hudební ani filmové preference, které by vedly ostatní k podezření, že není heterosexuální.
  • Myslet si, že existuje pojítko mezi hudebním vkusem a sexuální orientací je prostě hloupé. Neztrácejte tím čas.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Pozorujte dotyčnou osobu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Sledujte jak reaguje na téma homosexuality. Je to obtížné, protože neexistuje předepsaná reakce, kterou homosexuální člověk může na téma homosexuality mít. Ale hledejte dvě znamení:
  • Pokud je daný člověk velice angažovaný do práv gayů, často o jejich právech a podpoře homosexuálů mluví a pokud už máte jiný důvod k podezření, že je gay, je velice pravděpodobné, že je to tak. Nicméně většina lidí, kteří se k homosexualitě nepřiznali, by to nedělala. Zkuste na toto téma diskutovat s někým dalším v jejich přítomnosti a sledujte jak budou zainteresovaní. Pokud se jich to týká, pravděpodobně budou obezřetně pozorovat názory ostatních.
  • Pokud je daná osoba velice homofobní a dělá proti homosexuálům narážky, kdykoliv má příležitost, existuje možnost, že skutečně je gay, nebo možná ještě ani neví, že je gay, a myšlenka vyjít s tím na světlo je mu tak nepříjemná, že to vzbuzuje takovouto reakci.
   • To znamená, že neexistuje jednotná reakce, která vám pomůže určit, že je někdo homosexuální.
 2. 2
  Sledujte, jak reaguje na opačné pohlaví. Opět není jediná reakce homosexuálních osob, ze které jasně poznáte, že je gay. Homosexuálové mohou být stejně rádi obklopeni milionem kamarádek jako samotáři.
  • Pokud je dotyčná osoba muž a nikdy jste neviděli, že by měl přítelkyni, mluvil s ženami, nebo o ně vykazoval nějaký zájem, jistě existuje možnost, že je gay. Ale také by mohl být jen opravdu hodně plachý. Pokud jste na střední škole a on nikdy neměl přítelkyni, je mnohem méně pravděpodobné, že je gay, než pokud jste ho nikdy neviděli se ženou a je mu čtyřicet.
  • Je také možné, že dotyčný dosud vždy randil s opačným pohlavím. Homosexuální muž mohl být dokonce po dlouhou dobu skutečným sukničkářem.
  • Když vyrazíte ven, můžete si všímat, jestli dotyčná osoba vykazuje znaky flirtování s osobami stejného pohlaví. Pokud ano nezírejte příliš zjevně. Může být také jen skutečně velmi přátelský.
 3. 3
  Zamyslete se, kdo jsou jeho přátele. Ačkoliv gayové mohou mít většinu přátel heterosexuálních, je pravděpodobné, že se bude přátelit více s homosexuály. Pokud se daná osoba vídá s hodně lidmi, kteří jsou oficiálně homosexuální, možná se jim přiznal a všichni ostatní o tom pouze neví. Pokud s nimi chodí "jen pro zábavu" do gay barů, potom je samozřejmě pravděpodobné, že je gay.
  • Může se vídat i s lidmi, kteří se také zatím nepřiznali ke své orientaci.
  • Pokud tráví hodně času jen s jednou osobou stejného pohlaví, o které se ví, že je homosexuální, a často ji navštěvuje doma a chová se k ní koketně, je šance, že je také gay. Ale nemusí být - homosexuálové mohou být nejlepšími přáteli s heterosexuály, nebo ne?
 4. 4
  Prohlédněte si jeho profil na Facebooku. Ačkoliv daná osoba nepřiznala, že je gay či lesba a nebude to tedy zřejmé ani z Facebooku, stále můžete na jeho profilu najít známky jeho orientace. Ale nic víc tím nezískáte.
  • Zjistěte kolik z jeho přátel je homosexuální a jestli jsou v blízkém kontaktu. Opět to neznamená, že je daná osoba gay nebo lesba, ale i z Facebooku je jasné, že je pravděpodobnější homosexualita pokud máte mnohem víc přátel mezi gayi a lesbami než je běžné.[1]
  • Podívejte se na jeho statusy. Píše pořád o právech homosexuálů? To může znamenat jen to, že je buď opravdu vášnivým obhájcem jejich práv nebo mu nevadí sdílet svojí orientaci na Facebooku.
 5. 5
  Diskrétně se zeptejte svých homosexuálních kamarádů, jestli o tom něco nevědí. Pokud opravdu máte důvod, proč chcete vědět, jestli je daná osoba gay, zeptejte se svých homosexuálních přátel, pokud nějaké máte. Mohou být cenným zdrojem informací ze dvou důvodů. Za prvé mohli jen něco zaslechnout od dalších gayů a nebo vašeho známého při nějaké příležitosti viděli. Nebo zadruhé, mohou prostě jen lépe rozpoznat orientaci dotyčného.
  • Měli byste se jich ptát pouze, pokud jsou vám bližší než osoba, kterou podezříváte z homosexuality. Jinak váš záměr být diskrétní selže a dotyčná osoba zjistí, že jste vyzvídali.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Prostě se zeptejte

Stáhnout PDF
 1. 1
  Ptejte se pouze z dobrého důvodu. Je několik velice pádných důvodů, proč chtít vědět, jestli je někdo, koho znáte, homosexuál a také několik ne tak oprávněných. Pokud chcete vědět, jestli je někdo gay, mělo by to být proto, že jste si blízcí a chcete mu ukázat, že ho plně podporujete a budete tu pro něj.
  • Pokud si nejste tak blízcí a jste pouze zvědaví, nechte to být.
  • Pokud chcete vědět, jestli váš heterosexuální kamarád zaznamenal, že někdo další je gay, nechte to také být. Není to vaše věc, pokud nemáte vážně důvody podezřívat danou osobu z homosexuality a neděláte si starosti o svého kamaráda.
  • Pokud vás to zajímá a máte dotyčného opravdu rád, záleží vám na něm a považujete ho za blízkého a drahého kamaráda, můžete se ho na to zeptat. Ale pamatujte, že nemusí být připraven vyjít s tím na světlo - nemá to s vámi co dělat.
 2. 2
  Zeptejte se. Pokud to opravdu chcete vědět, najděte dobu, kdy můžete být s dotyčným člověkem o samotě a řekněte mu, že vám na něm opravdu záleží ať se děje co, se děje, a jestli vám nechce něco říct. Pokud nechce, opatrně se zeptejte, jestli by mohl být gay a řekněte, že to chcete vědět jen proto, abyste ho mohli podpořit a protože chcete aby k vám byl upřímný.
  • Pamatujte, že to pravděpodobně nebude fungovat. Dotyčná osoba má dobrý důvod nepřiznávat svojí orientaci a vy ho k tomu nemůžete nutit.
  • Pokud připustí homosexualitu a potřeboval pošťouchnout k přiznání, řekněte mu, jak moc vám na něm záleží a že jste tu stoprocentně pro něj. Pokud jste první, komu přiznal svojí sexuální orientaci udělali jste obrovský krok. Buďte připraveni se za vašeho kamaráda postavit.
  Reklama

Tipy

 • Nikdy se svých známých přímo neptejte, jestli jsou homosexuální. Počkejte až vám budou důvěřovat a odpověď se nakonec dozvíte.
 • Čím lepší jste s danou osobu kamarádi, tím více vám svěří.
 • Pokud někoho podezříváte z homosexuality, je pravděpodobné, že ho budou podezřívat i ostatní. Často se ho na to někdo z nich zeptá. Pozorujte, co bude dělat. Můžete se dokonce zeptat, co si o té otázce myslí.
Reklama

Varování

 • Pokud je váš známý skutečně gay, je důležité být diskrétní a neptat se na to každého, koho znáte. Jinak budete dělat život dotyčné osoby mnohem těžší, než už je.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 35 384 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 35 384 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama